Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seido...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

..
Jeżeli chodzi o to , że kolega z kyokushin pomagał w nauce swojemu koledze z ówczesnego Seitedo to tylko dobrze świadczy o jednym i drugim bo jeden chciał pomóc w nauce drugiemu a ten drugi chciał się uczyć...


nie spłycaj wypowiedzi... on nie pomagał tylko uczył. 4kyu UCZY!!! przygotowującego się na NIDAN... a to nie jest normalne...
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

....Co do Seitedo, to już jest historia i ten rozdział jest już zamknięty.


Z jednym wspólnym mianownikiem => to Ci sami ludzie.
Pozostaje mieć nadzieję, że u Nakamury rozwijają się będą się rozwijać przede wszystkim jako karatecy a nie businessmani...czego naprawdę szczerze życzę.

A to dlaczego interesuję się Seitedo już pisałem - filozofia na oficjalnych stronach jest bardzo bliska mojemu rozumieniu karate.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Romanowicz
Ale to nie świadczy o całym stylu.
Jesli się uczył kata na nidan do egzaminu od 4 kyu, to przede wszystkim świadczy dobrze o chłopaku (4kyu oczywiście) bo wykazał tak wielkie zaangażowanie i nauczył się zaawansowane kata, znaczy że gdzieś je wcześniej poznał. Tym bardziej że znaczna część zawodników Kyokushin twierdzi o bezsensie kata. No cóż, instruktor nie wypada dobrze... ale skoro jeden instruktor czegoś nie wiedział, nie znaczy, że cały styl jest do bani.
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

... a przejście z KT tak jak to zrobił Tedo mając 3 kyu? On też nie miał żadnych problemów z weryfikacją umiejętności? Na 3 kyu w KT trzeba mieć bardzo duże umiejętności techniczne. A technikę prawie idealną. Czy z takimi nawykami (bo to już jest poziom nawyków) nie ma się żadnych problemów z tak drastycznym przestawieniem się stylowym


owszem jest troche tródności ale nie są one tak wielkie Romanowicz, sam posiadam 3 kyu w KT a teraz robie zupełnie co innego...
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Romanowicz pisałeś że czytałeś moje posty, ale chyba niezbyt uważnie. NIgdy nie napisałem że nie miałem problemów, radzę Ci przeczytać je jeszcze raz, naprawdę warto i gwarantuje Ci że jest tam odpowiedz prawdziwa. A nie jak napisałeś że nie miałem problemów. Nie wypowiadaj się w moim imieniu, bo to nie ładnie. Widzę, że jednak starasz się sprowokować ,srodowisko sztuk walki do dalszego sporu ze wszystkimi co może być konkurencją. Nie ładnie, a myślałem że jesteś w miarę spoko gościem, który wyraża tylko swoją opinię(sam tak napisałeś). Tak nie jest. Jeszcze raz Cie proszę przedstaw się, napisz co do tej pory trenowałeś u kogo i co obecnie robisz i u kogo. Tak będzie ok, a wszystko to będzie można zweryfikować. Pozdrawiam!!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Zapomniałem dodać, nie byłeś nigdy na egzaminie jeszcze za czasów Seitedo więc nie wypowiadaj się an ten temat. POGOŃ ZA STOPNIEM??? Przestań bredzić nie znasz moich przesłanek dla których przeszedłem do Seitedo i wiesz co, nie było to to, że nie radziłem sobie w Shotokan Karate, możesz zapytać się Mirosława Kuciarskiego, który mnie egzaminował, wówczas byłem trzonem Shotokan w Żarach. Przesłąnki są całkowicie inne. Zapewniam Cię!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Zdenerwowałem się i nie wiem czy dobrze napisałem trzonem. Wybaczcie, nie lubię ignorantów!!!
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

... Widzę, że jednak starasz się sprowokować ,srodowisko sztuk walki do dalszego sporu ze wszystkimi co może być konkurencją...

Jeżeli tak zostały odebrane moje słowa to przepraszam. Nie traktuję żadnej sekcji jako konkurencji dla mnie. Mam inny sposób na zarabianie na życie niż przekazywanie wiedzy karate, a więc to nie jest żadna konkurencja. Każdy styl otwarty traktuję tak samo otwarcie. I cieszę się gdy ktoś ze znajomych pyta czy warto zapisać dziecko na karate. Od września ubiegłego roku odpowiadam: "mój 6-latek już trenuje".

... wiesz co, nie było to to, że nie radziłem sobie w Shotokan Karate..


Nigdzie tego nie napisałem. Patrząc przez pryzmat wiedzy i umiejętnosci człowieka który mnie wciągnął w KT wiem ile trzeba umieć i jaki poziom techniczny reprezentować na stopień 3 kyu w KT. Dlatego też napisałem, że musiałeś (i pewnie nadal tak jest) zachwycać ludzi swoja techniką.
Wiem jak ludzie ćwiczący ze mną obecnie w Radmoskim Klubie Kyokushin-kan Karate-do u sensei Pawła Żłobeckeigo 3 DAN reagowali na moję technikę. Kiedy zaczynałem z nimi trenować zawsze siadałem w ostatnim rzędzie. Bo to nie mój styl inne nawyki itd. Po pewnym czasie Sensei Paweł poprostu wskazał na mnie i na pierwszy rząd. Stwierdził, że żebym sie nie wygłupiał bo umiem wiecej niż sie spodziewał. Teraz co jakiś ponawia pytania kiedy wreszcie przyszyję do mojego Gi kanji i stanę do egzaminu przez Shihan Jeremiczem. Ale tak naprawdę stopnień nie jest mi potrzebny. Za stary jestem na robienie kariery zawdoniczej, która i tak nigdy mnie nie pociągała.
A stopień? cóż na innym forum dotyczącym karate któś załozył temat pt "Wyrzucamy nasze paski". Może troche krzywdząca bo ogólna, ale konkluzja była taka, że taka eskalacja stopni jaka ma miejsce w ostatnim czasie w Polsce i nnie tylko nie ma żadnego powiązania z kolorem noszonego paska. Umiejętności weryfikują sie podczas treningów, przez własne zaangażowanie a nie przez zakładanie kolorowego paska.
Zresztą żeby stanąć do egzaminu w jakimś stylu trzeba techniki wykonywać stylowo. Ja mam najwieksze problemy z shuto-mawashi-uke które jako całość wykonywana wg kihon (a tak jest robiona w kata) jest dla mnie nielogiczna. Jest jeszcze kilka innych problemów natury technicznej, które ja dostrzegam w sobie a które podono nie stanowią żadnego problemu a jednak ...

A teraz polecę Ci ten wątek. Mojego nazwiska tam nie ma, ale człowiek którego tam polecałem nauczył mnie wszystkiego co teraz umiem.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Za bardzo wybiegłem w przyszłośc , Paweł Żlobecki ma 2 DAN i teraz przygowuje się do 3 DAN
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Chodziło mi o to że bez prolemów zaliczyłem egzamin i przestawiłem się na techniki karate kontaktowego. MIałem z tym problem, ale odpowiednia liczba treningów pomogła mi całkowicie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

Chodziło mi o to że bez prolemów zaliczyłem egzamin i przestawiłem się na techniki karate kontaktowego. MIałem z tym problem, ale odpowiednia liczba treningów pomogła mi całkowicie.

To miałeś problem czy nie? :)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Zdałem egzamin, ale miałem problem z przestawieniem się na niektóre techniki. Zamieszałem!
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
a które techniki były dla Ciebie najbardziej problematyczne?
  • 0

budo_fiedziak
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Pytasz czym różni się Seido od Kyokuschinu . Jestem od niedawna zalogowany i nie wiem co ćwiczyłeś ale ja jedno i drugie Stwierdzasz że technicznie style są zbliżone pomijając sferę umysłu . Moim zdaniem pomijasz najważniejsze . To jak jeden miecz w rękach dwóch osób – niby ten sam ale tnie inaczej . W Kyokuschinie z tego co pamiętam a było to za życia Matsutatsu „ryli berecik” stąd w owym czasie określenie najbardziej brutalnego stylu . Teraz Seido - piszesz że jest technicznie zbliżone – nie jest uznawane za najbardziej brutalny styl . Można wyhodować pudla skaczącego do szyi oraz amstafa który się łasi a sam przyznasz że przez to pudel nie zagryzie amstafa . Wszystko zależy od wychowania i psychiki z której odzierasz style . Myślę ze karate to sztuka służąca zarówno do obrony ale i wychowania a nie tylko do sportowego doboru kopnięć i ciosów w celu zdobycia metalowego krążka . Więc może problem w zrozumieniu różnicy tkwi w odrzuceniu najważniejszego czyli właśnie tej różnicy .
Ale mogę się mylić bo nie jestem autorytetem w tych sprawach to tylko moje zdanie .
Nara
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

To jak jeden miecz w rękach dwóch osób – niby ten sam ale tnie inaczej


...ale masz na myśli tanto, katana czy wakizashi...?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

...ale masz na myśli tanto, katana czy wakizashi...?

Może ma na myśli szkocki claymore albo dowolny inny miecz, co z resztą nie ma absolutnie żadnego znaczenia dla metafory? ;) Aha, tanto to nie miecz.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
ShabuShabu
Zawsze może być tachi... :)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

Aha, tanto to nie miecz.


Taaaa....a więc uzupełnianjąc twoja wiedzę informuje Cię drogi ShabuShabu, iż tanto jest rodzajem krótkiego miecza japońskeigo (nie jest sztyletem jak Ci sie pewnie wydawało), którego długość nie przekraczała 30,3 cm czyli ówczesne 1 shaku. Ten rodzaj miecz był nazywany również koshi-gotana... no i...


...ale robi sie fajny off top...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024