Skocz do zawartości


Zdjęcie

WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Dobra to sprecyzuje, niechodzi mi o to, że w ITFie można się tylko macać, ale o to, że nie można uderzać z pełną siłą, wiem, że za walnięcie z pełną siłą i knock out jest dyskwalifikacja, za same walnięcie pełną siłą niewiem co jest, wiem tylko, że w regułach light, semi contact są one zabronione
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

Dobra to sprecyzuje, niechodzi mi o to, że w ITFie można się tylko macać,


TKD nie jest takie jak się wydaje, że jest postronnym obserwatorom. ;)

BTW: przyszedł mi na trening chłopak, który po obejrzeniu treningu powiedział, że to nudne i łatwe wszystko.
Na nastęnym sam zaczął ćwiczyć i biedaczek miał problemy z chodzeniem, tak do mięśnie nóg bolały. A robiliśmy te same łatwe i nudne ćwiczenia co wcześniej.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
No właśnie jak to jest z tą siłą? Czy faktycznie w ITF to taka macanka? Nie dane mi było zobaczyć zawodów ITF na żywo. Kiedyś ale to parę lat temu ktoś mi dał na kasecie MP TKD, nie podobały mi się , ale nasz trener mówi teraz że poziom jest wysoki u tych najlepszych , niestety walk nie nagrał bo mu się kaseta skończyła ;) jak ktoś ma jakiś link do dobrej walki ITF to z góry dziekuweczka
Bo widzę na filmikach z WTF ze te kopnięcia silne są, ale ćwicząc z ITF cami też nie powiem żeby były słabe. Szkoda że nie ma w KRK klubu TKD WTF , może będzie ??

Co do kicka light mylicie się jak wydaje się wam ze to nie jest z pełną siłą, rzeczywiście czasem sędzia się czepi jak ktoś ma rzeczywiście bardzo silne ciosy, ale to zależy od sędziego, i moim skromnym zdaniem lepiej jak się sędzia nie wp.. w walkę bo przeszkadza, a ciosy i tak słabsze nie są, bo uderzasz albo słabo albo silno i nie da się zrobić lekkiej techniki uderzając naturalnie mocno.. A różnica light tym a fulem polega na tym ze w lighcie startują mniej zaawansowani niż w fulu i różnica tkwi bardziej w ich poziomie niż regułach. MP lighta to już poziom bardziej zbliżony do fula a strefy to zabawa dla początkujących (oczywiście nokauty są i nikt za nie, nie dyskwalifikuje). Upomnienia, rzeczywiście zdarza się ze sędzia wrzeszczy ze brak technik nożnych (bo w przepisach jest że ma chyba kopnąć 5 razy w całej walce :) ) a to ze jakiś trener tam się czepiał że ktoś kopał to normalka jak jego zawodnik przegrał

PS. Z tą sztuką walki, wiem już o co chodzi i skąd ta nazwa (niby banał a dopiero teraz mi się przypomniało)
Sztuki walki to trochę niedokładne tłumaczenie ang. ‘martial arts’ czyli sztuki wojenne. Wojna rzeczywiście jest sztuką (porównywaną do rozgrywki szachowej tylko na dużo wyższym poziomie skomplikowania) . Natomiast nazwa przelazła na style walki tylko dlatego ze były ona skojarzone w jakiś sposób ze szkoleniem żołnierzy i tak już zostało. Kiedy stały się odrębną dyscypliną sportową nikt nie pokusił się o zredefiniowanie tej nazwy i powstał komiczny bałagan w którym te stare nazywają ‘sztukami’.. a inne (tylko dlatego ze są nowsze i na tą nazwę się nie załapały) sportami. Niezauważając tej pomyłki w angielskim tłumaczeniu adepci tych pierwszych radośnie dorabiają sobie jakąś ideologię wg. której te starsze „sztuki” mają niby wyróżniającą je filozofię ;) czy coś tam innego co ma czynić że będą one od ‘sportów’ się różnić. A nie różnią się niczym, co widać jasno, nawet po Waszej definicji która całkiem dobrze wyszła.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
heh to ten chłopak w twoim klubie stern miał takie podejście do ITFu jak ja do Hogo w WTFie... do czasu jak dostałem pare yopów, czy innych dwitów na splot :) , ale to dobrze, bo teraz przynajmniej patrze na WTF jako na faktycznie fullcontactowy sport, wiedząc jaką ochrone to cacko daje faktycznie :wink:
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
ja postrzegam istnienie roznych federacji na plus. istnieje nie tylko ITF/WTF, ale rowniez ETF, ATF, i mnostwo innych odlamow jak np. Choi Kwon Do. istnienie wielu federacji i styli powoduje urozmaicenie rynku i konkurencje - a przez to poprawe jakosci.

odnosnie tego co kilka stron wczesniej napisal Gizmo - warto rowniez wspomniec, ze to wlasnie ze strony ITF wyszla inicjatywa polaczenia Taekwondo i Kyokushin Karate w jedna, koreanska sztuke walki.

osobiscie licze na to, ze ITF nie bedzie dyscyplina olimpijska, a sportowe reguly WTF nie beda zmieniane w kierunku ITF/Kick/K1.

uwazam, ze uklady formalne maja rowniez swoj wymiar filozoficzny i historyczny. sa jednym z elementow determinujacych identyfikacje danego stylu. ciaglosc przedstawia sie w lancuchu, w ktorym kazdy mistrz stanowi jego ogniwo wiedzy przekazywanej swojemu uczniowi zapewniajac w ten sposob aksjomatycznosc podstaw danego systemu.

dyskusja nad wyzszoscia ITF nad WTF przypomina wojny Shotokan vs Kyokushin i podobne.

niektore osoby poprzez swoja ignorancje i arogancje daja tylko popis swoim brakom wiedzy.

pojecie 'sztuka walki' nie odnosi sie bezposrednio do fizycznego starcia z przeciwnikiem, tak samo jak analogicznie 'jihad' nie oznacza podkladania bomb pod ambasady, a 'ciotka nadchodzi' nie zawsze jest opisem wizyty najblizszej rodziny.

proponuje zamknac temat i nie karmic trola.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

istnienie wielu federacji i styli powoduje urozmaicenie rynku i konkurencje - a przez to poprawe jakosci.

a widziales temat o Stanach? ;)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

istnienie wielu federacji i styli powoduje urozmaicenie rynku i konkurencje - a przez to poprawe jakosci.

a widziales temat o Stanach? ;)


dokładnie nechrist..
zreszta to nie jest sklep zeby konkurencje robić. W ten sposob robi się niemozliwy do opanowania burdel
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Co by nie mówić - konkurencja między klubami i organizacjami jednak napędza działania - ludzie starają się ulepszyć i poszerzyć ofertę, przekonać "klienta", że mają towar lepszy niż inni. Nie jestem za wolna amerykanką pod każdym względem, ale za zdrową konkurencją - jak najbardziej.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

przekonać "klienta", że mają towar lepszy niż inni. .

jaki 'klient' ?jaki 'towar' ? o czym Wy piszecie? co to jest punkt usługowy? sklep? burdel? sztuki walki to nie jest coś przeznaczone do handlu dla szerokiego klienta.
Nie ma nic gorszego dla rozwoju sportu niz sprowadzenie go do roli towaru, ktory trzeba komuś 'opchnąc' żeby na nim 'zarobić'.
to jest zeszmacenie sztuki
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Sally, dzięki za wnikliwą i jakże wyważoną ocenę. Zaręczam jednak, że z punktu widzenia osoby prowadzącej zajęcia sprawy wyglądają nieco inaczej. Dodam, że prowadzenie zajęć jest dla mnie hobby, więc nie patrzę na to z punktu widzenia "handlowego". Nie zmienia to jednak faktu, że pewne sprawy dotyczące organizacji zajęć, promocji, przyciągnięcia uczniów i ich utrzymania - to normalne procedury rynkowe, popytu i podaży, towaru i klienta. I guzik to ma do zeszmacania czy niezeszmacania czegokolwiek. Jeśli wolisz inną terminologię, chodzi o to, żeby nauczyć dobrej jakości sztuki walki osobę, która chętnie będzie się od nas uczyła (a nie u konkurencji) - ale dalej jest to trafienie z dobrym towarem do klienta.

Myślę zresztą, że jak będziesz prowadzić swój klub, pewne rzeczy zauważysz.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

z punktu widzenia osoby prowadzącej zajęcia sprawy wyglądają nieco inaczej..

z punktu widzenia trenera może i tak ale jezeli sprawy tak wygladaja z punktu widzenia zarządu (związku, federacji)...to jest lipa na całej linii..czyste kurewstwo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
A możesz wyjaśnić, o co Ci biega? Bo zaczynasz rzucać bluzgami nie wiedzieć czemu, mając o ile wiem dość małe doświadczenie w SW, a żadnego w roli instruktora. Jeśli się mylę, to przepraszam.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
raz-nie musze być instruktorem zeby miec wizje zarzadzania czymś. uwazam ze rozbicie na 'konkurencyjne' zwiazki niszczy sztuke walki a nie pomaga jej. powoduje brak centralnej kontroli nad tym co sie dzieje w efekcie obnizanie poziomu.

dwa kasa - sory ale jak ktos z wyzszego zarzadu widzi w tym finasowy interes,to nie musze chyba pisac co to jest (stąd te bluzgi). jest takie motto ktore kiedys powiedzial ktos bardzo mądry od zarzadzania. jezeli robisz cos tylko po to zeby osiagnac z tego zyski, padniesz predzej czy pozniej, ale jezeli robisz to dlatego ze widzisz w tym cos wiecej (ponad to) to masz przed soba przyszlosc. Przy czym jemu chodzilo faktycznie o firme (czyli o cos w zalozeniu jednak nastawionego na zysk) a co dopiero jak mowimy o sztuce walki, ktora z zalozenia (jako cos edukacyjnego, posiadajacego fukcje wychowawcze) na zysk w zadnym wypadku nastawiona byc nie powinna.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Konkurencja w SW była, jest i będzie. Od Bóg wie kiedy były także rozłamy i podziały, powstawanie konkurencyjnych organizacji i związków. Szkopuł w tym jednak, żeby znaleźć złoty środek. Dla mnie np. bzdurą jest istnienie trzech organizacji o nazwie ITF, i to mimo tego, że dzięki temu po raz pierwszy w historii mój klub może wystartować na zawodach ITF czy też rywalizować w kraju z ITF-owcami. Różnice mają tu charakter głownie doktrynalny, a nie techniczny (choć tych tez z czasem przybędzie). Pytanie drugie - ITF i WTF? Nie da się ukryć, organizacje konkurencyjne. Czy ich istnienie obniża poziom, czy też niekoniecznie? De facto promują dwa różne systemy... Zaorać jedną z nich, bo obniża poziom? A ITF i PUT? Ciężka sprawa... Pytanie, czy setki ludzi z organizacji A ćwiczyłyby w organizacji B, gdyby była to jedyna dostępna organizacja? Nie jest to takie proste i jednoznaczne, zawsze jest coś za coś... Monopol na egzaminy mistrzowskie np. w polskim WTF przez lata zarzynał temat zdawania, a nie podnosił poziom...

Na poziomie klubów zdrowa konkurencja to piękna rzecz, sam widzę po sobie, ile nowych pomysłów mi przychodzi do głowy, jak za ścianą mam rywali - i to mimo tego, że nieraz na co dzień z konkurencyjnymi klubami mogę żyć w dobrej komitywie.

Kolejna rzecz - kasa. Spieszę Cię uspokoić, mimo wyznawania zasad rynkowych w sztuce walki podpadamy pod tę drugą grupę - z wizją. Z drugiej strony jednak uważam, że jeśli ktoś za dobrą robotę w sztukach walki jest w stanie zarabiać dobre pieniądze, to cześć mu i chwała za to. Sam bym chciał rzucić robotę dzienną i utrzymywać się z prowadzenia zajęć, co niestety jest póki co nierealne. Mam także z własnego doświadczenia przykład instruktora, któremu sie udało, ale kosztem ogromnym - rozmienił się na drobne, a poziom jego zawodników jest mierny (za to na egzaminach kosi sałatę aż miło). Krótko mówiąc - nie ma co przeginać w żadną stronę...
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
sally, podaj proszę gdzie i kiedy naucza się sztuk walki za darmo. Bo jakoś w historii SW tego nie widać.
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
osoba ktora uzna ze np. ITF nie jest dla niej, moze doskonale czuc sie w WTF i w tym aspekcie postrzegam isnienie wielu federacji za plus, poniewaz zwieksza to szanse oderwania ludzi od komputera, telewizora, playstation z tekkenem, w kierunku dyscypliny fizycznej.

jaki kraj takie federacje - dobrze, ze w ameryce jest ATF. napewno czesc ludzi trenuje rowniez ITF, ale dla tych o innych upodobaniach i wymaganiach jest ATF. nie podejmuje sie oceny danej federacji czy stylu, gdyz to czlowiek walczy a nie system.

wcale nie jest powiedziane, ze za 5 lat nie wyrosna w ATF zawodnicy, dla ktorych my ze swoimi umiejetnosciami bedziemy smieszni.

odnosnie klubow i sponsorow - Gizmo, po co ty sie wogole wdajesz w dyskusje z czlowiekiem, ktory nie ma pojecia o pracy trenera a probuje udowodnic Ci brak racji... dla Ciebie czy IRA, czy Wolek'a oczywiste jest jakie znaczenie ma dobrze wyposazona sala, dobrej jakosci maty, packi, tarcze etc. ze nie wspomne juz o meczarni typu organizowanie zawodow, przypominanie ciagle o skladkach, ganianie za sprzataczkami zeby parkiet sie nie kleil przed rozpoczeciem treningu.
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
IRA, no bez przesady... ;) wielu ludzi stara sie promowac swoje szkoly mocno poprzez dawanie lekcji za darmo na poczatku...

trzeba znac umiar :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

sally, podaj proszę gdzie i kiedy naucza się sztuk walki za darmo. Bo jakoś w historii SW tego nie widać.

nie rozumiesz, nie chodzi o to żeby za darmo tylko żeby celem nie była kasa.
Dajmy na to ktoś kto wystawia zawodników tylko po to żeby zrobili punkty (na kase), ich rozwój fizyczny, emocjonalny, poziom, zasady, etyke..ma głęboko w d...i fajne to nie jest a tez tak można.
Chodzi mi o to ze pieniądze pieniędzmi sa potrzebne ale trzeba miec inny cel, trzeba miec zasady, trzeba rozumiec ze to na sali to nie bydło na składki, tylko dostrzegać w nich też ludzi. Zrszta ze składek nikt nie wyżyje, każdy kto myśli kombinuje pieniądze z innych źródeł (sponsorzy itp co oczywiście wymaga czasu i jest ciężko jak ktoś ma dużo innych zajec) i o to chodzi żeby cos z tego mieć, nie tylko satysfakcję moralną, rozwijać sie, podnosić poziom i propagować dany styl (tradycje , zasady), a nie robić z tego biznes na zasadzie klient – towar, konkurencja , to bardzo prymitywne myślenie.
Zresztą Gizmo sam to zauważasz ze w pewien sposób z konkurencją współpracujesz i tak właśnie jest na wyższym poziomie, ale popatrz teraz jak masz kilka federacji w tym samym sporcie, to będą współpracować?? Nie ma możliwości, wprost przeciwnie ,będą się izolowac od wszystkich i od wszystkiego twierdzac ze tylko oni są prawdziwe Taekwondo :wink:
To jest śmieszne, i dlatego uważam ze w jednym sporcie nie powinno być kilku federacji bo to robi bałagan.
Zawody w TKD, jeden trup i niedługo czekać na następne...po tym wypadku w panikę wpadły wszystkie inne związki (Kick, Boks inne) tylko nie Taekwondo :)
Na zawodach panuje żenujący bałagan organizacyjny (np. jedni startują w ochraniaczach inny bez nie ma obsługi medycznej itp, kto tego pilnuje ? nikt..bo jest 5 odpowiedzialnych.
Dlatego taki bałagan grozi nie tylko zaniżaniem poziomu ale jest wogole bardzo niebezpieczny.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

Zresztą Gizmo sam to zauważasz ze w pewien sposób z konkurencją współpracujesz i tak właśnie jest na wyższym poziomie, ale popatrz teraz jak masz kilka federacji w tym samym sporcie, to będą współpracować?? Nie ma możliwości, wprost przeciwnie ,będą się izolowac od wszystkich i od wszystkiego twierdzac ze tylko oni są prawdziwe Taekwondo :wink:


Zależy od ludzi. Duże związki nie są zainteresowane współpracą, bo robią swój sport i wszystko inne mają w nosie. Mniejsze - tu już bywa różnie. W Polsce współpracują np. różne organizacje tangsoodo, współpracuje Polska Unia Taekwondo z Ogólnopolskim Związkiem Taekwondo, współpracują różne organizacje karate - oyama, kyokushin IFK, inne. Zależy, jaki mają profil działania i jakie cele. Zresztą, gdyby była w Polsce jedna federacja, też pewnie twierdziłaby, że to ona jest prawdziwym taekwondo ;-)

Zawody w TKD, jeden trup i niedługo czekać na następne...po tym wypadku w panikę wpadły wszystkie inne związki (Kick, Boks inne) tylko nie Taekwondo :)
Na zawodach panuje żenujący bałagan organizacyjny (np. jedni startują w ochraniaczach inny bez nie ma obsługi medycznej itp, kto tego pilnuje ? nikt..bo jest 5 odpowiedzialnych.
Dlatego taki bałagan grozi nie tylko zaniżaniem poziomu ale jest wogole bardzo niebezpieczny.


Na jakich zawodach TKD masz taki bałagan organizacyjny? Na ITF masz obsługę medyczną, na WTF też, na PUT i PFT standardowo wymagana jest karetka. Zawody bez ochraniaczy? Masz ściśle określone co, gdzie, kto musi mieć. Chyba że mówisz o jakichś zawodach klubowych organizowanych gdzieś na wichurze, ale na miejscu żadnego prezesa jakiejkolwiek organizacji TKD nie dałbym sobie ręki uciąć, że czegoś takiego jakiś klub u niego w organizacji nie robi.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

...Chodzi mi o to ze pieniądze pieniędzmi sa potrzebne ale trzeba miec inny cel, trzeba miec zasady, trzeba rozumiec ze to na sali to nie bydło na składki, tylko dostrzegać w nich też ludzi...

I w/g ciebie my tego nie rozumiemy? sally, ty naprawdę nie wiesz jak funkcjonują kluby. Naczytałeś się opowieści dziwnej treści i wydaje ci się że coś wiesz. Zastanów się zanim zaczniesz kogokolwiek tu pouczać bo nie posiadasz ku temu ani wiedzy ani doświadczenia.

silent, jasne że nie chodziło mi o pojedyńczy darmowy trening, chciaż i tak jest to jakiś nowy zwyczaj u mnie niepraktykowany.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024