Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instynkt? :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Instynkt? :)
ja np. nigdy nie znosilem smaku soku pomidorowego a ostatnio jakby mnie napadlo
pije min. 3/4 litra dziennie
tak jakby organizm sam sie dopomagal potasu
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Instynkt? :)
ja tez duzo sole i mam dosc niskie cisnienie :)
a szpinak jest dla mnie nieprzyswajalny chyba w kazdej formie
natomiast zastanawia mnie fakt, ze moj organizm nie domaga sie owocow, warzyw ani miesa chociaz owocow i miesa prawie w ogole nie jadam a z warzyw tylko pomidory praktycznie lol

wlasnie sobie uswiadomilam ze moja dieta jest prawie wylacznie nabialowo-mączna...
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Instynkt? :)
szpinak - uwielbiam w potrawach ale nigdy sam... to prawda, ze mało tego żelaza tam jest, też słyszałam, jest on jednak trudniej przyswajalny i dlatego za często szpinaku nie powinno się spożywać.

też mam takie "instynkty", np. przez jakieś ostatnie pół roku pochłaniam niesamowite ilości białego sera...

a to, że organizm nie domaga się świezych owoców i warzyw to dziwne... bo ja jak długo ich nie jem to napada mnie szał i pochłaniam kilogramy jabłek i pomarańczy :D
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Instynkt? :)

To jest anegdotka, o której wspomniano ale nie zmienia to faktu, że i tak jest to dosyć duża ilość i łatwo przyswajalna [żelaza w szpinaku]


Z produktów spożywczych dużo żelaza posiadają: nerki 7,9 mg/100 g, wątroba 6,6 mg, drożdże 18,2 mg, szpinak (żelazo słabo przyswajalne) 3 mg/100 g, śliwki suszone 3,9 mg, płatki owsiane 4,5 mg, serca 4,6 mg, fasola biała 6,9 mg, pomidory 9,7 mg, jabłka 10-13 mg, maliny 3,9 mg, żółtka jaj 6 mg, liście kapusty 17 mg, poziomki 9 mg.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Instynkt? :)

Przez bardzo wiele lat uważany był za jedno z najlepszych źródeł żelaza. Dziś wiemy, że szpinak ma go aż 4 mg w 100 g, ale organizm przyswaja zaledwie 0,2 mg. By zatem dostarczyć sobie tyle żelaza, ile ma kotlet schabowy, trzeba by zjeść około 2 kg szpinaku.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024