Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywka a może suplement i o co w ogóle chodzi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka a może suplement i o co w ogóle chodzi?

ShabuShabu niezbedne skladniki pokarmowe czyli: bialko, weglowodany i tluszcze
sugerujesz ze sa one zbedne??

Gdybyś Ty z kolei przeczytał ze zrozumieniem to, co napisałem, nie zadałbyś tak idiotycznego pytania. Nie, nie sugeruję, że są zbędne. Sugeruję, że wszystkie niezbędne składniki - nomen omen - pokarmowe można uzyskać z pokarmu. Wyjątek stanowi sport zawodowy, gdzie suplementacja jest wskazana.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka a może suplement i o co w ogóle chodzi?
nie jestem ekspertem od dietetyki wiec nie bede sie upierał przy tych 3 gramach. Chyba w mean's health o nich przeczytałem, i nie waze 100 a 80 kg
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka a może suplement i o co w ogóle chodzi?
ok...zaraz po kolei...gdzie ja napisalem ze sa one niezbedne?? pokaz bede wdzieczny za to :)


Co nie zmienia faktu, że ani odżywki, ani suplementy nie są niezbędne, jak to napisał S.O.S. Taki sposób myslenia prowadzi do nieporozumień i szesnastolatków z siłowni, którzy biorą, co się da, bo są przekonani, że bez tego nie można żyć.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka a może suplement i o co w ogóle chodzi?
Dobrze, od początku. Napisałeś:

odzywka-preparat uzupelniajacy diete w niezbedne skladniki pokarmowe
suplement-preparat uzupelniajacy diete w skladniki bez ktorych mozna sie w dobrej diecie obejsc

W definicji suplementu zawarłeś słowa "składniki, bez których można się w dobrej diecie obejść". Nie jest to prawdą, gdyż bez tych składników obejść się nie można, jeśli chce się żyć zdrowo. Przy dobrej diecie jednak można obejść się bez samych suplementów, gdyż wszystkie składniki będą w pokarmie.

W definicji odżywki natomiast nie dodałeś takiej klauzuli. Owszem, bez tych składników (węglowodany, białko, tłuszcze) obejść się nie można, są więc niezbędne. Można natomiast również te składniki uzyskiwać z pokarmu, obchodząc się bez samych odżywek.

Tak więc coś, co przedstawiłeś jako kontrastywne kryterium podziału wcale nim nie jest. To samo można powiedzieć o odżywkach, jak i o suplementach: jedno i drugie uzupełnia dietę w rozmaite niezbędne składniki pokarmowe, jednak żadne nie jest samo w sobie niezbędne, gdyż składniki te można uzyskać skądinąd. O to mi od początku chodzi.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka a może suplement i o co w ogóle chodzi?
odwracasz kota ogonem, gdzie napisalem ze odzywki i suplementy sa niezbedne sa niezbedne?




W definicji suplementu zawarłeś słowa "składniki, bez których można się w dobrej diecie obejść". Nie jest to prawdą, gdyż bez tych składników obejść się nie można, jeśli chce się żyć zdrowo. Przy dobrej diecie jednak można obejść się bez samych suplementów, gdyż wszystkie składniki będą w pokarmie.

?? sa w dobrej diecie wiec mozna sie obejsc spokojnie nie uzywajac suplementu...sam sobie odpowiedziales na zadane watpliwosci...interprwtuj poprawnie alo pytaj to wytlumacze o co mi chodzilo, a nie wyskakujesz ze nie mam racji







W definicji odżywki natomiast nie dodałeś takiej klauzuli. Owszem, bez tych składników (węglowodany, białko, tłuszcze) obejść się nie można, są więc niezbędne. Można natomiast również te składniki uzyskiwać z pokarmu, obchodząc się bez samych odżywek.

odzywka-preparat uzupelniajacy diete w niezbedne skladniki pokarmowe

czy ja pisze kodem?? uzupelniajacy-uzupelniasz jesli potrzebujesz...



rozumiemy sie juz czy nie bardzo?? :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka a może suplement i o co w ogóle chodzi?
Nie miałem żadnych wątpliwości, to były stwierdzenia. ;) Zgadzamy się obydwaj, że zarówno odżywki, jak i suplementy dostarczają niezbędnych składników pokarmowych, jeśli mamy ich za mało w diecie i potrzebujemy ją uzupełniać. Następuje więc takie oto pytanie: jaka, według Ciebie, jest różnica pomiędzy odżywkami i suplementami? Z Twojej poprzedniej definicji, dwukrotnie przeze mnie cytowanej, żadna różnica nie wynika, choć przecież przeznaczeniem tegoż cytowanego posta było właśnie rozgraniczenie odżywek i suplementów.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka a może suplement i o co w ogóle chodzi?
heh no w sumie przeczytalem to co napsalem i nabralem male watpliowsci ;)
a wiec jeszce raz :
odzywka-preparat uzupelniajacy diete w bialka, weglowodany i tluszcze
suplement-preparat uzupelniajacy diete w skladniki nie wymienione wyzej

o cos takiego mi chodzilo ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka a może suplement i o co w ogóle chodzi?

nie jestem ekspertem od dietetyki wiec nie bede sie upierał przy tych 3 gramach. Chyba w mean's health o nich przeczytałem, i nie waze 100 a 80 kg

ja przy 80kg jem dziennie jakies 3000-3500 kcal :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024