Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chiba sensei - seminarium instruktorskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Chiba sensei - seminarium instruktorskie

No cóż, pozostaje mi tylko sprawdzić wszystko osobiście. Dobrze się sklada, bo Chiba sensei ma jakiś stażyk instruktorski next weekend 30 mil ode mnie... 8) 8) 8)

Nie zmarnuj tej okazji. W dodatku to pewnie bedzie malo liczny staz, bedziesz mial doskonaly kontakt z senseiem. Doradzilbym zadawac pytania 8)

Pmasz zapytowywal się, jak bylo na stażu. Oto, co mu odpisalem (nie mial nic naprzeciwko)...:

No, czolem...

Jak bylo? A jak mialo byc? Zajebiscie !!!

Rzadko kiedy ma sie okazje wziecia udzialu w takim specyficznym seminarium (a mam ich za soba juz dobrze ponad setke).
Co prawda, ku memu rozczarowaniu, Chiba sensei prowadzil tylko trzy z osmiu treningow - reszte obskoczyli jego uczniowie (Sara Nielsen, Dennis Belt, Lorraine Di'Anne, Archie Champions), z ktorych najbardziej spodobal mi sie G. Lyons, naprawde sharp guy.

Przyjeto mnie serdecznie, mimo, ze Juba sensei nie dotarl do Alameda i nie mial mnie kto przedstawic (bo Elmer Tancino, organizator, co zrozumiale, byl bardzo zajety).
Sam wiec sie przedstawilem po ostatnim treningu. Jak mnie sensei zobaczyl, to zapytal: "A ty kurwa kto?"
Ja mu na to, ze z Polski, a on: "Poland? Hohoho, welcome, welcome...".
Troche mu pocukrzylem (powiedzialem, ze poczulem sie jak w domu, bo my w Zlotowie non stop tak cwiczymy :oops: ).
Podalim se graby i juz, do gabloty...

Pocwiczylem ostro z wieloma osobami - dopiero pozniej, przy egzaminach, sie okazalo, ze wiekszosc z nich to shihani...
Mialem okazje na suwari-waza kokyu-ho z Teshiba sensei (nawet dalem jej sie przewrocic, co by jej przykrosci nie robic 8) ), ikkyo z Kristina z New Mexico (bardzo sympatyczna, zamienilismy potem pare uprzejmych zdan), za cholere (strasznie to frustrujace) nie dalem rady przewrocic Darrella Bluhma (ktory, notabene, byl dlugoletnim uczniem sensei Franka Dorana i kazal mi "pay his respect to Doran sensei" ), no i najwazniejsze - caly poltoragodzinny trening przewalczylem z George Lyons sensei (6 dan shihan) - ktory po pierwszym starciu za cholere nie chcial mi dac odejsc. Pare razy nawet musialem zaklepac 8) Teraz lize rany... :)
Kiedy potem mi powiedzial: "Wy tam, w tej Polsce, ladnie musicie napierdalac..." - przez grzecznosc nie zaprzeczylem... 8) 8) 8)

Treningi bardzo wymagajace fizycznie, techniki mocne (w koncu ktos umial na mnie bolesne ikkyo zrobic), aczkolwiek pozbawione moze finezji, tej slynnej "ki", co do ktorej Chiba sensei nie zaprzeczyl, ze jest. Powiedzial tez, ze sa moze gdzies tam jacys nauczyciele, ktorzy tego nauczaja - ale on takich nie zna... :twisted: :twisted: :twisted:

Spodobalo mi sie tez cwiczenie i ukemi pewnego chlopaka, ktoremu podziekowalem po treningach - okazalo sie, ze to Robert z Brooklyn Aikikai i ze sie dobrze znacie. Wprosilem sie do nich na wrzesien.

Ogolnie rzecz biorac - Chiba sensei to oczywiscie ogromna osobowosc, na sali psychoza strachu, ale sam sposob cwiczen czy ukemi nieobcy mi, gdyz Marian W. dawal nam w kosc w podobny sposob.
Najbardziej mi sie spodobalo, gdy po krotkiej pogawedce na zakonczenie treningu w sobote Chiba sensei zapytal: "Are there any questions?" ... i zapadla taka niezreczna cisza... 8O 8O 8O
Sensei na to: "Remember - there are no stupid questions"... No, to sie jeden niesmialo zapytal o cos drzacym glosem, na co Chiba po glebszym zastanowieniu odrzekl byl: "I don't even know, what you are talking about"...

I jeszcze odnosnie egzaminow: sensei stwierdzil, ze wlasnie jest w trakcie zmian koncepcyjnych - chce widziec na testach, ze zdajacy faktycznie rozumie co robi. Powiedzial: "Wiem, ze taka metoda jest bardzo czasochlonna, testowanie moze zabrac caly dzien - albo i dwa - ale jest to poswiecenie, na ktore jestem gotow !!!" (uzyl byl dokladnie slow: "...I am ready to sacrifice") - na co po chwili rozleglo sie niesmiale hehehe, hohoho, hahaha - ale dopiero, gdy Chiba sensei sie rozesmial w glos :twisted: :twisted: :twisted: .

Dali na koniec specjalnie przygotowane przez Chiba sensei referaty do przemyslen (poczytam na kiblu przy okazji) i kalendarze Birankai...

Dla mnie najwazniejsze okazalo sie potwierdzenie wczesniej dokonanych (i nadal dokonywanych) wyborow i ... to, ze czuje teraz jeszcze wiekszy szacunek zarowno dla sensei M. Wisniewskiego jak i sensei F. Dorana - za caloksztalt...

I koncowe bardzo powazne stwierdzenie Chiba sensei: "A SOLID TRAINING DOESN'T HAVE TO BE DANGEROUS"...
V.
PS. A zadnego miszcza Mariana nie znaja... 8) 8) 8)
PPS. Zastanawiam sie teraz, czy czasem nie uzyc tego maila jako relacji ze stazu, np na VB... Masz cos przeciwko?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie

no i najwazniejsze - caly poltoragodzinny trening przewalczylem z George Lyons sensei (6 dan shihan) - ktory po pierwszym starciu za cholere nie chcial mi dac odejsc. Pare razy nawet musialem zaklepac

w jaki sposób walczyliście? :P
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie
Jak to w jaki sposób ? Waczyli na ukemi :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie
voivod -- pomijajac twoje niezdarne usilowania dowartosciowywania sie kosztem slabszych :lol: :lol: calkiem przyzwoita relacja. Jestem niezmiernie zawiedziony ze nie zadawales licznych pytan LOL sensei wyraznie przeciez zapraszal i byl gotow odpowiadac 8)

Doskonale oddales atmosfere stazu z sensei'em, tak wlasnie jest. A my z Majka oraz z kol. Muha szykujemy sie na Boston na poczatku marca -- to wlasnie misie lubia najbardziej. Udalo mi sie tanio kupic hurtem 10 rolek 100 metrowej tasmy do zaklejania poharatanych stawow i sciegien, wiec zasadniczo wszystko przygotowane. Co mnie przeraza, to ze organizatorzy postanowili zrobic staz w dojo!!!!!!!!!! przestraszony przestraszony przestraszony to bedzie prawdziwa rzeznia.... :cry:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie
przez tydzień przed stażem byłem w San Diego u Chiba sensei. Opowiedziałem mu o naszym koleżce i powiedzialem ze chce sie zjawić. Z San Diego jechało do Alamedy jakichś 10 mordulców - jeden w jeden zamordownik - i wszystkim mowiłem ze sie zjawi taki z polski i żeby mu skopali słowiański tyłek. Ale sie kolega Maciek prześlizgnął przez staż chowając między shihanami hahahaaha
Wróciłem do N. Jorku w sobote - w dzień stażu i sie okazało że Juba Shihan nie dojechał przez trafik na kenedim w piątek - burza była śnieżna i po poślizgu 5 godzinnym se odpuścił. swoją droga w niedziele lecialem do polski i jeszcze na terminalu jetblue widzialem ludzi koczujacych od walentynek.
A Juba sensei miał kolege Maćka przedstawić juz w piątek Chiba sensei i reszcie mordulców.
nie taki był mój plan :(
nic to - moze nastepnym razem
bardzo sie ciesze ze tam dojechaleś....
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie

voivod -- pomijajac twoje niezdarne usilowania dowartosciowywania sie kosztem slabszych :lol: :lol: calkiem przyzwoita relacja. Jestem niezmiernie zawiedziony ze nie zadawales licznych pytan LOL sensei wyraznie przeciez zapraszal i byl gotow odpowiadac 8)

Kosztem... słabszych...? 8O 8O 8O

Ćwiczyłeś kiedyś z Lyons sensei...? Czy o kim mowa?


A nie pytałem, bo znam już większość odpowiedzi... 8) 8) 8)
Poza tym - ja się nie muszę dowartościowywać - moje ego jest wręcz wybuchane, zapytaj choćby gościa... 8) 8) 8)
PS. Maciek - pozdrawiam. Chyba już wiem, co miałeś na myśli...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie

przez tydzień przed stażem byłem w San Diego u Chiba sensei. Opowiedziałem mu o naszym koleżce i powiedzialem ze chce sie zjawić. Z San Diego jechało do Alamedy jakichś 10 mordulców - jeden w jeden zamordownik - i wszystkim mowiłem ze sie zjawi taki z polski i żeby mu skopali słowiański tyłek. Ale sie kolega Maciek prześlizgnął przez staż chowając między shihanami hahahaaha

pmasz - postawmy sprawę jasno. Wszystkim na samym początku dałem wyraźnie do zrozumienia, że przyjechał pewien kozak z Polski. Oni się po prostu wystraszyli... :) :) :) :) :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie

voivod (...)Doskonale oddales atmosfere stazu z sensei'em

To fakt.
Atmosfera jak na hooligańskiej ustawce :wink: :lol:

Jak mnie sensei zobaczyl, to zapytal: "A ty kurwa kto?"

potem mi powiedzial: "Wy tam, w tej Polsce, ladnie musicie napierdalac..."

:lol:

Fajna relacja :-)
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie
Bo ich trza lać i pokazać gdzie ich miejsce :) :) :) :wink: Strach to silna broń :wink: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie

Ale sie kolega Maciek prześlizgnął przez staż chowając między shihanami hahahaaha...

taaaaa......stara taktyka i strategia....ile razy ja to widzialem w wykonaniu mistrzow z Polski.....Zamiast cwiczyc z miskami, pocic sie krwia i lamac gnaty, dorywa taki jakiegos starszego pana co ledwo zipie na caly staz, i potem fama idzie w swiat: Cwiczylem morderczo na stazu z Chiba sensei!!! :lol: :lol: :roll:

nic to - moze nastepnym razem

zeby mu nawet doplacali to juz nigdy w zyciu nie postazuje z sensei'em. Ilez razy mozna liczyc na lut szczescia? :wink:
Moge sie zalozyc o 100$ :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie

taaaaa......stara taktyka i strategia....ile razy ja to widzialem w wykonaniu mistrzow z Polski.....Zamiast cwiczyc z miskami, pocic sie krwia i lamac gnaty, dorywa taki jakiegos starszego pana co ledwo zipie na caly staz, i potem fama idzie w swiat: Cwiczylem morderczo na stazu z Chiba sensei!!! :lol: :lol: :roll:

Zawsze mógłby się znaleźć mądrala, który by skomentował: „faktycznie, złapał se miszczunio młodziaka i świrował, że ćwiczy. Ciekawe, czemu nie wystartował do któregoś z shihanów, tylu ich było przecież. Założę się, że XYZ shihan, choć sędziwy nieźle by tym naszym miszczuniem powymiatał kąty w dojo, hehehe”.
:D
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie
No Szczepciu jesteśmy świadkami. Voivod - mam nadzieję, że przyjmujesz zakład. Liczę na Ciebie. :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
G. lyons sensei nie jest staruszkiem i siłę ma okrutną. mi sie straszniie jego pozycja podoba i precyzja. nieszczegolnie go osobscie znam - widzialem kilka razy na stażach
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie
Bylem na jednym seminarium z nim. Wszyscy ktorzy widzieli sensei Lyons na macie potwierdzaja moja obserwacje: wyglada jak ucywilizowany Juba sensei :) Zreszta podobienstwo jest nieuniknione, bo dlugie lata podobno cwiczyli razem...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie

...Zamiast cwiczyc z miskami, pocic sie krwia i lamac gnaty, dorywa taki jakiegos starszego pana co ledwo zipie na caly staz, i potem fama idzie w swiat: Cwiczylem morderczo na stazu z Chiba sensei!!! :lol: :lol: :roll:

nic to - moze nastepnym razem

zeby mu nawet doplacali to juz nigdy w zyciu nie postazuje z sensei'em. Ilez razy mozna liczyc na lut szczescia? :wink:
Moge sie zalozyc o 100$ :)

Zaklad, oczywiście, przyjęty... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie

Bo ich trza lać i pokazać gdzie ich miejsce...
Strach to silna broń...

U ust mi to moich zlotych wyjąleś... 8) 8) 8)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie
A że Aikido Chiba Sensei może być i mięciutkie i nie sadystyczne sie możecie przekonac w przyszłym tygodniu we Wrocławiu. Zjawi sie wtedy Davinder Bath sensei.
http://www.forum-kul...dpost&p=1107022
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie
Przeglądając galerię WSA zobaczyłem fotki ze stażu z sensei J. Wysockim. Widać, że nie tylko udostępnialiście swoje dojo, ale tez wspólnie ćwiczyliście? Fajnie :-)
Pozdrawiam, h-k :-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie

A że Aikido Chiba Sensei może być i mięciutkie i nie sadystyczne sie możecie przekonac w przyszłym tygodniu we Wrocławiu. Zjawi sie wtedy Davinder Bath sensei.

Ale przecież to już nie jest aikido Chiba sensei, a aikido Davinder Bath sensei - z przekazu Chiba sensei jeno. ;)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chiba sensei - seminarium instruktorskie

Przeglądając galerię WSA zobaczyłem fotki ze stażu z sensei J. Wysockim. Widać, że nie tylko udostępnialiście swoje dojo, ale tez wspólnie ćwiczyliście? Fajnie :-)
Pozdrawiam, h-k :-)

ale z politycznym obrzydzeniem.... :) 8) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024