Skocz do zawartości


Zdjęcie

ryu-te i vivartha


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_greginve
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ryu-te i vivartha
Witam chce zaczac trenowac sztuke walki i na oku mam dwa style, oba bardzo ciekawe wedlug mnie.Chodzi o Ryu-te i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Nie moge sie zdecydowac, wiec przedstawie moje przemyslenia...

Jesli, chodzi o vivartha, to bardzo ciekawe wydaje mi sie cwiczenie w ciaglej interakcji i lepkie rece oraz brak bardzo ścisle okresloncyh ruchow, poza tym trener wydaje sie byc bardzo doswiadczony i kompetentny. Ta sztuka walki wydaje sie byc bardzo naturalna w ktorej nie ma skomplikowancyh ruchow do opanowania, poza tym przy cwiczeniach pewnie wyrabia sie refleks i naturalne odpowiedzi na ciosy zamiast wyuczonych kata.

Co do Ryu-te to sztuka ta przynajmniej na pokazach, ktore mozna w necie obejrzec jest bardzo efektywna no i efektowna tez;) tylko czy faktycznie taka skuteczna w realnej walce. Czy faktycznie mozna sie nauczyc efektywnego zastosowania jakiegos ciezkiego piorunujacego atemi podczas realnej walki kiedy wszystko jest w ruchu i nie ma tam czasu na odpoweidnie ustawinie, zeby wykonac jakas forme... Poza tym podbudowa filozoficzna tej sztuki jest bardzo ciekawa...

I jecze takie pytanie, jak myslicie czy chodzac na poczatku przez jakies 3 lata do vivartha a potem przerzucajac sie na ryu-te nie mialbym zlych nawykow? w koncu w ryu-te wykonuje sie wszystko wedlug scisle okreslonych ruchow a w vivartha raczej mamy wieksza swobode.

Za jakies ewentualne gafy przepraszam, ale jestem laikiem jesli chodzi o sztuki walki... I prosze nie pisac odpoweidzi w stylu "wybierz to co Ci sie bardziej podoba" bo obie sztuki mi sie podobaja...
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha
Po co chcesz trenowac sztuki walki?
Przejdz sie na trening i zobacz, co Ci bardziej pasuje.
Juz teraz zacznij przepraszac, bo Cie zjedza, ze nie przeczytales tego topic'u KLIK i ze cross-postujesz.

Ja wybralbym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ze wzgledu na trenera.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha
Ja nie wiem jak mozna z takm tematem wyladowac w dziale ulica naprawde czym kieruje sie taki czlowiek i w jaki sposob mysli ladajac si edo teg odizlau i tutaj zakladajac temat nie majacy nic z ulica wspolnego to chyba nie wymaga specjalnej inteligencji zeby domyslisc sie ze temat nie bedzie pasowal.. :roll:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha

Witam chce zaczac trenowac sztuke walki...

Po co :?:
Co chcesz osiągnąć poprzez trening SW :?:

Poza tym podbudowa filozoficzna tej sztuki jest bardzo ciekawa...

Interesuje Cię filozofia :?:

I jecze takie pytanie, jak myslicie czy chodzac na poczatku przez jakies 3 lata do vivartha a potem przerzucajac sie na ryu-te nie mialbym zlych nawykow?

Sądzisz, że zapału starczy Ci na 3 lata :?:
Przeważnie ludzie rezygnują z uprawiania SW po 3 miesiącach. :(
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha
temat do zamknięcia - identyczny z ciekawszą dyskusją jest w karate

do założyciela: NIE ZAKŁADAJ DWÓCH TAKICH SAMYCH TEMATÓW!!!
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha

temat do zamknięcia - identyczny z ciekawszą dyskusją jest w karate

do założyciela: NIE ZAKŁADAJ DWÓCH TAKICH SAMYCH TEMATÓW!!!


Nie będą potrzebne represja i siła Żeby rozbić nas palowaniem Bo w wielu z nas siedzi policjant i dobrze spelnia swoje zadanie...

zajeb mu! :twisted: :twisted:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha

...

zajeb mu! :twisted: :twisted:


toś mi dogadał :roll:
  • 0

budo_greginve
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha

Ja nie wiem jak mozna z takm tematem wyladowac w dziale ulica naprawde czym kieruje sie taki czlowiek i w jaki sposob mysli ladajac si edo teg odizlau i tutaj zakladajac temat nie majacy nic z ulica wspolnego to chyba nie wymaga specjalnej inteligencji zeby domyslisc sie ze temat nie bedzie pasowal.. :roll:


skoro sztuki walki nie maja nic wspolnego z ulica to po co je trenujesz? Myslalem ze rozniez po to sie trenuje poza aspektm sportowym niktorych sztuk walk zeby miec przewage w razie ewentualnego starcia...

Na marginesie... Interesuje sie filozofia i wydaje mi sie ze ktos kto trenuje sztki walki rowniez powinien sie zastanowic nad pewnymi sprawami, bo inaczej bedzie to tylko bezmyslne i barbarzynskie bicie
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha
Jesli nierozumiesz jaki blad zrobiles zakladajac ten temat wlasnie w tym dziale to mi sie nie chce tlumaczyc... a pozatym trenuj to co Ci sie bardziej podoba przejdz sie na zajecia z obu zobacz trenera klub i zdecyduj nikt tego za Ciebie nie zrobi wszystko co mozesz sie dowiedziec teoretycznie ozes zznalezc na stronach o tych stylach mowiacych praktyczne aspekty poznasz trenujac...
  • 0

budo_greginve
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha
dobrze nie tlumacz mi jaki blad zrobilem, mam tylko nadzieje ze Ty wiesz dokladnie co to za blad... Widocznie sie za bardzo pospieszylem z postem, ale to dllatego ze jestem laikiem
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha

... chce zaczac trenowac sztuke walki i na oku mam dwa style [...] Nie moge sie zdecydowac...

... trenuj to co Ci sie bardziej podoba przejdz sie na zajecia z obu zobacz trenera klub i zdecyduj nikt tego za Ciebie nie zrobi...

To jest odpowiedź na 90% takich pytań.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha
swoja droga to pytanie powinno trafić do Cross budo, nie na "Ulica". Moderatorzy zamykają ciekawe tematy w "Ulicy" z sobie tylko wiadomych powodów a takie posty toczą się i toczą. Na ulicy nie ma zasad. Każdy system/sport/sztuka ma zasady (naprawdę hehe). Więc może na ulicę najlepszy jest drelich i miotła?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha

To jest odpowiedź na 90% takich pytań.


A myslisz dlaczego? Ja Ci odpowiem bo to jest najlepszy sposob na przekonanie sie czy warto cos trenowac zwlaszcza jesli masz dylemat.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha

Moderatorzy zamykają ciekawe tematy w "Ulicy" z sobie tylko wiadomych powodów

Zamykają zgodnie ze swoim widzi-mi-się, bo

Na ulicy nie ma zasad.

;) :)
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha
ShabuShabu - dobre :)
Dobrze wiedzieć, że na ulicy ktoś czasem sprząta (nie mogłem obyć sie bez kontyn. offtopa)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ryu-te i vivartha

swoja droga to pytanie powinno trafić do Cross budo, nie na "Ulica". Moderatorzy zamykają ciekawe tematy w "Ulicy" z sobie tylko wiadomych powodów a takie posty toczą się i toczą. Na ulicy nie ma zasad. Każdy system/sport/sztuka ma zasady (naprawdę hehe). Więc może na ulicę najlepszy jest drelich i miotła?

Co do Cross to zgoda, zaraz tam wyląduje.
Co do sensowności tematu to nie wiem o co chodzi. Zadane zostało konkretne pytanie.
Jeśli masz coś do napisania to pisz, jeśli nie to nie zaglądaj i nie udzielaj się.

Jako że jest taki sam temat w dziale Karate, zamykam ten.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024