Skocz do zawartości


Zdjęcie

praca z psychologiem sportu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

praca z psychologiem sportu
witam:)mam pytanie, czy ktorys z forumowiczow mial okazje pracowac z psychologiem sportu, a jesli tak to jakie wrazenia
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: praca z psychologiem sportu
to dobre pytanie. Mam teraz na studiach(AWF) wlasnie wyklady z psychologi(w tym sportu) z wykladowca ktry doprowadzil wielu ludzi po medale na Mś i na IO ale rowniez pomagal wrocic niektorym do formy. uwazam ze psychologia w sporcie to cos zajebiscie waznego. ja niestety osobiscie nie mialem z psychologiem przygotowan(niestety..:/)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: praca z psychologiem sportu

witam:)mam pytanie, czy ktorys z forumowiczow mial okazje pracowac z psychologiem sportu, a jesli tak to jakie wrazenia


a po co? ;)
  • 0

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: praca z psychologiem sportu
najczesciej dla zrobienia wyniku, badz przy rehabilitacji
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: praca z psychologiem sportu

najczesciej dla zrobienia wyniku, badz przy rehabilitacji


psychologowie beda zastepowac trenerow i rehabilitantow? ;)
  • 0

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: praca z psychologiem sportu
beda miec wspolny cel, ale inny obszar oddzialywan
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praca z psychologiem sportu
ja mam w planach zostać psychologiem sportu... tj jestem w trakcie szkolenia (na studiach), ale to długa droga i na razie traktuje to jako jedno z moich głównych zainteresowań i dobry dodatek do własnych treningów i startów w zawodach.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: praca z psychologiem sportu

witam:)mam pytanie, czy ktorys z forumowiczow mial okazje pracowac z psychologiem sportu, a jesli tak to jakie wrazenia

Nie miałem okazji, ale może mnie autorka powyższego postu(Malta) weźmie na warsztat ;) opiszę wrażenia :)
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: praca z psychologiem sportu
Ja tak, przez pewien, dość krótki czas. Nie tyle pracowałem, co uczył mnie (i kolegów) metod wizualizacji. Byłoby dość długo wszystko opisywać, a nie mam zacięcia pisarskiego - dość powiedzieć, że wyglądało to mniej więcej tak, że w trakcie treningu najpierw wykonywaliśmy dany układ ruchowy, po czym odprężaliśmy się i dany układ ruchu musieliśmy sobie dokładnie wyobrazić, po wiele razy, jak konkretnie ja go robię, eliminując błędy i w myślach wykonując go już bezbłędnie. Następnie przystępowaliśmy do robienia tego w "realu". A potem znów, itp. aż do uzyskania satysfakcjonujących wyników. Tą prostą metodę do dziś stosuję z powodzeniem i bardzo mi pomaga w szybszej i prawidłowej nauce układów ruchowych.
Poza wizualizacją (kilka także bardziej zaawansowanych metod, ale dla mnie jakoś mniej przyswajalnych) zapoznaliśmy się także z metodami wyciszania i rozluźniania, z naciskiem na elementy oddechowe, które są bardzo przydatne np. przed zawodami oraz metodami motywowania się i pozytywnego myslenia, a także pozytywnej aktywnej akceptacji tego, co zrobiliśmy (np. występu, nawet przegranego na zawodach) jako bazy do analiz i pozytywnego wyciągania wniosków treningowych w celu modyfikacji strategii treningowych... uff, ale się rozpisałem...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024