Skocz do zawartości


Zdjęcie

z czym laczyc kb ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

A o umiejętnościach zawodników full i MT każdy się może przekonać w sparingu, tylko jak zwyle brak chętnych, wszyscy tylko są mocni na necie...


nie no skąd, ja zapraszam do naszej sekcji :)
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
natomiast wałkując w kółko dwie techniki tylko dlatego że sa najskuteczniejsze, raczej nie rozwijamy umiejętnosci a wprost przeciwnie powodujemy uwstecznianie w rozwoju.

Po pierwsze przestań nudzić z tymi dwiema technikami bo jest ich dużo więcej, a po drugie naucz się najpierw dobrze np. używac w walce kolan a potem porozmawiamy. Większą sztuką jest opanowac perfekcyjnie jedno kopniecie niż machać bez ładu i składu na 130 sposobów.

A co do weryfikacji, to Ty masz problem, a nie my, dlatego nikt się nie bedzie fatygował do was, żeby cokolwiek udowadniać :D Ty napisałeś że thaiboxerzy nie potrafią kopać wiec powinieneś mieć również na tyle jaj, zeby powtórzyć to przy samych zainteresowanych. Już nie wspomnę o praktycznym udowodnieniu. Za słowa trzeba być odpowiedzialnym. A nie zakopywać głowę w piasek we własnej cieplutkiej i bezpiecznej sekcji...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

A co do weryfikacji, to Ty masz problem, a nie my, dlatego nikt się nie bedzie fatygował do was, żeby cokolwiek udowadniać :D Ty napisałeś że thaiboxerzy nie potrafią kopać wiec powinieneś mieć również na tyle jaj, zeby powtórzyć to przy samych zainteresowanych. Już nie wspomnę o praktycznym udowodnieniu. Za słowa trzeba być odpowiedzialnym. A nie zakopywać głowę w piasek we własnej cieplutkiej i bezpiecznej sekcji...


jaj to ty nie masz koleżanko. Chcesz cokolwiek udowadniać to się pofatyguj do nas a nie pier... ze nikt sparowac nie chce. Jak dla mnie partnerem w dyskusji nie jesteś, ale jeżeli uwazasz że cokolwiek potrafisz to przyjdz a jak nie to się zamknij i nie wymądrzaj
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
4. Zakaz obrażania innych użytkowników.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

umiejętności akrobatyczne (np salto) ich cel trzeba rozumiec, one wykształcają poczucie ciała, równowagi, balasu , uczą wykorzystywac siłę z rotacyjnych ruchów, a takze poprawiają orientację w przestrzeni (ćwiczą błędnik)


Jasne - widziałem już capoeriste ktory w sparingu zaczął pajacować. Jak dostał w dynie to jego błednikowi nic nie pomoglo.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
ale capoeira nie jest do sparowania :)
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?


A co do weryfikacji, to Ty masz problem, a nie my, dlatego nikt się nie bedzie fatygował do was, żeby cokolwiek udowadniać :D Ty napisałeś że thaiboxerzy nie potrafią kopać wiec powinieneś mieć również na tyle jaj, zeby powtórzyć to przy samych zainteresowanych. Już nie wspomnę o praktycznym udowodnieniu. Za słowa trzeba być odpowiedzialnym. A nie zakopywać głowę w piasek we własnej cieplutkiej i bezpiecznej sekcji...


jaj to ty nie masz koleżanko. Chcesz cokolwiek udowadniać to się pofatyguj do nas a nie pier... ze nikt sparowac nie chce. Jak dla mnie partnerem w dyskusji nie jesteś, ale jeżeli uwazasz że cokolwiek potrafisz to przyjdz a jak nie to się zamknij i nie wymądrzaj

To ty kolego powinieneś udowodnić swoje tezy bo ty je zacząłeś wysnuwać i to ty się wymądrzasz pierdoląc bez sensu o braku umiejętności kopania w innych stylach niż sam trenujesz.Aha i jest to forum dyskusyjne i raczej nie ty będziesz mówił komuś czy może się udzielać czy nie :roll:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
[quote name="budo_sally"]ja pisze ze taekwondocy umieją kopać a kickbokserzy, tajowcy i inne tp.nie umieją, pomimo że w stylach tych z definicji tez powinny byc nogi...[/quote] [quote="budo_sally"]jasne i po to wlasnie sa zawody, sparingi, konfrontacje :) [/quote] [quote="budo_jet"]A co jest skuteczniejsze - to pokazują różne turnieje K1 czy MMA (moim zdaniem MT).[/quote]Obiema rękami. :lol: [quote="budo_JagodeK"]Koniecznie [do sally] przeleć sie po wszystkich klubach w Krakowie i uświadom biednych trenerów ze źle uczą swych adeptów: KB, MT, Krate, TKD ITD i pokaz im jak twoim zdaniem powinien wygladać dany styl :wink: :roll: [/quote] :) [quote="budo_sally"]... styl ma się rozwijać a nie zamykać w jedynie słusznych technikach... [/quote][quote name="budo_sally"]... taekwondo jest moim zdaniem najlepszym uzupełnieniem...[/quote]Czy taekwondo też może czerpać z muay thai, chodzi o technikę uderzeń nogami, czy też zamykać się w "jedynie słusznych technikach" :roll: [quote="budo_sally"]... natomiast wałkując w kółko dwie techniki tylko dlatego że sa najskuteczniejsze, raczej nie rozwijamy umiejętnosci a wprost przeciwnie powodujemy uwstecznianie w rozwoju.[/quote]Wychodzi na to, że będę trenerem który uwstecznia w rozwoju. Panie i Panowie, z daleka ode mnie!!!
[quote name="budo_sally"][quote name="budo_Maragda"]
A o umiejętnościach zawodników full i MT każdy się może przekonać w sparingu, tylko jak zwyle brak chętnych, wszyscy tylko są mocni na necie...[/quote]nie no skąd, ja zapraszam do naszej sekcji :) [/quote] 8O :roll: 8O

Wracając do głównego wątku.
[quote name="budo_BARTEKK 20"]mam pytanie z czym najlepiej laczyc kb? tzn co byloby najciewaszym uzupelnieniem :roll: [/quote][quote name="budo_jogi"]to zalezy od ciebie, co chcesz osiagnac, jaki cel ma uprawianie przez Ciebie KB.[/quote]Dokładnie. Co chcesz osiągnąć :?:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

ale capoeira nie jest do sparowania :)

Twoje TKD tez nie :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

Spoko, jak będę następnym razem w Kraku, z chęcią wpadnę, przekonamy się czy powtórzysz mi to wszystko w oczy...

Gdy będziesz w Krakowie daj znać.
Z chęcią służę za przewodnika.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

Twoje TKD tez nie :)


samo, faktycznie nie :)


Gdy będziesz w Krakowie daj znać.
Z chęcią służę za przewodnika.

:D


a pytasz czy taekwondo też może czerpać z muay thai, oczywiscie z tym że akurat ten styl jest chyba najbardziej hermetycznie pilnowany 'zeby jakies obce naleciałości do niego nie dotarły:wink:'(mowie o ITF co do reszty się nie bardzo orientuję) wiec szczerze watpię aby byli tym zainteresowani/zreszta mozesz ankietke wrzucic im na forum, zeby nie opierac się na pustych frazesach
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

JagodeK napisał:
Koniecznie [do sally] przeleć sie po wszystkich klubach w Krakowie i uświadom biednych trenerów ze źle uczą swych adeptów: KB, MT, Krate, TKD ITD i pokaz im jak twoim zdaniem powinien wygladać dany styl Wink Rolling Eyes
Smile
sally napisał:
... styl ma się rozwijać a nie zamykać w jedynie słusznych technikach...
sally napisał:
... taekwondo jest moim zdaniem najlepszym uzupełnieniem...
Czy taekwondo też może czerpać z muay thai, chodzi o technikę uderzeń nogami, czy też zamykać się w "jedynie słusznych technikach" Rolling Eyes

Ale jeśli tkd używa technik z np. z Mt to czy to nadal jest tkd?
Czy raczej tworzy się w tedy jakołś formułe walki? Oczywiście do pewnego stopnia poprawki i zmiany są dopuszczalne ale jak określić granice kiedy styl przestaje być danym stylem i staje się czymś innym?
Mi osobiście bardzo się nie podoba jak zawodnicy wywodzący się z jakiegoś stylu startując na zawodach używaja technik z innych styli ale cały czas mówią że to ten ich stary styl. Do zupełnych paradoksów dochodzi np. w mma gdzie zawodnik reprezentuje jakiś styl kopany ale walczy i wygrywa na chwyty i cały czas twierdzi ze reprezentuje ten swój stary styl.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
JagodeK - człowiek walczy nie styl. W MMA styl za Ciebie walki nie wygra, nie ma już czystych stylistów którzy mowia np że "reprezentuje taekwondo". Każdy wywodzi sie z jakiegoś stylu ale każdy go wzbogaca tym co najlepsze z innych stylów.

Mi osobiście bardzo się nie podoba jak zawodnicy wywodzący się z jakiegoś stylu startując na zawodach używaja technik z innych styli ale cały czas mówią że to ten ich stary styl

Co masz na myśli? zawodnik judo na zawodach bjj zawsze bedzie stosowal rzuty z judo a zawodnik TKD trenujacy boks na zawodach TKD bedzie boksował. Ja nie widze w tym nic złego - nigdzie nie jest powiedziane że zawodnik ma jak małpa powtarzać techniki typowe dla jego stylu i tylko ich sie trzymać

Ale jeśli tkd używa technik z np. z Mt to czy to nadal jest tkd?

Nie to wtedy jest zakamuflowane muay thai - krol styli uderzanych [/center]
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Mate nie mam nic przeciwko temu żeby stosowali inne różne techniki z różnych styli, chodzi mi o to ze niektórzy mieszają ale mówią że wygrywają dzięki swojemu akido ( :wink: to żeby podkreślić o co mi chodzi) gość stosuje pełen repertuar technik z różnych styli ale mówi że reprezentuje swoje katare czy coś innego. Wiadomo ze to co trenował pierw i najdłużej dał mu największe podstawy ale jak często bardzo daleko od tego odbiega. I wkórza mnie to ze niektórzy, nie wszyscy, może tylko mała grupa a ja to wyolbrzymiam :wink: pomijają to jak wiele czerpią z innych styli i wciąż promują ten swój stary.
Jak ktoś coś miesza to niech nie mówi ze trenuje najskuteczniejsze i poprawnie wykonywane (patrz sally) techniki tkd , tylko ze łączy TKD z MT :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Przeciez nikt normalny nie powie ze trenuje najskuteczniejsze bo kazdy wie że nalezy łączyć style i uczyć sie od innych. Jak ktoś mówi ze trenuje najskuteczniejsze to niech tak mowi dalej, świata tym nie zbawi ale przynajmniej bedzie smiesznie.
  • 0

budo_rocky ;)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KieLce

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
boks zazwyczaj jest w kickboxingu na wysokim poziomie, natomiast nogi sa zazwyczaj lipne ,
  • 0

budo_rocky ;)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KieLce

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Sorki za poprzedni chciałem zacytować tą osobe która napisała że nogi w kick boxingu są Lipnie wytrenowane a ręce dobrze :? ktoś chyba nie co pisze aLbo za dużo czytał na forum i pomieszało mu się.W kick boxingu większą uwage poświęca się wytrenowaniu nóg,kick boxer bije szybko rękoma ale w porównaniu na boksera to jest mało.Moim zdanie dobrym połączeniem jest połączenie kb i boksu ,siLnie techniczne uderzenia rękoma i kopnięcia.Kb można też uzupełnić też np.aikido to już zaLeży tyLko od tego w jaki sposób chcemy waLczyć 8)
  • 0

budo_the_moon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Katowic

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

zawodnik judo na zawodach bjj zawsze bedzie stosowal rzuty z judo a zawodnik TKD trenujacy boks na zawodach TKD bedzie boksował


no wlasnie, chodzi o skutecznosc... dlatego TKD potrzebuja technik z MT zeby wygrywac z tajbokserami i stad Sally potrzebuje innowacji (nazwijmy to ladnie "zapozyczenia" z innych styli, ktore to style on sam potepia wlasciwie) , zeby sie nie cofac jak on to mowi, bo do tylu ponoc chodza raki (a de facto nie chodza do tylu)
:D to tak polzartem... bez obrazy Sally...

sa w necie filmy - tradycyjne TKD bez domieszek vs muay thai, ktore mowia same za siebie... z punktu widzenia stylu, zawodnik MT ma przewage nad zawodnikiem TKD

do KB moznaby dodac zapasy w stylu wolnym albo bjj... mozna sie tez przerzucic na MMA... mozna przejsc na MT... jest duzo opcji, zalezy co komu brakuje do szczescia

pozdro
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Heh, a ja właśnie chce uzupełnić kickiem, na odwrót niż autor, a póki co ćwiczę tkd olimpijskie, no tylko w klubie kicka do którego chcę się zapisać płaci się 80 zł, niezależnie od tego ile się ćwiczy (gladiator), są jeszcze dwa kluby, do jednego zapisać się niechcę, bo słyszałem, że klimat okropny, a ja chcę aby trening był dla mnie przyjemnością, a w następnym też płaci się chyba 70 zł, czy coś koło tego, więc albo utarguję cene ok. 30-40 zł, bo ja chcę tylko jeden trening w tygodniu, dwa następne mam tkd no i jeszcze mam raz siłke, więc dla ucznia ogólniaka wystarczy :wink: , a jak nie utarguje takiej ceny to sobie kicka odpuszcze, a szkoda, bo dodanie rąk by się przydało (wszyscy wiedzą jakie ręce są w tkd :wink: ), ale nie będę płacił kroci za jeden trening w tygodniu.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
idź na boks
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024