Skocz do zawartości


Zdjęcie

z czym laczyc kb ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
O kur... 8O To stań do walki z tajem albo "innym tym podobnym" to sie przekonasz. :roll:
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

Stern cieżko kapujesz i to strasznie
ja pisze ze taekwondocy umieją kopać a kickbokserzy, tajowcy i inne tp.nie umieją, pomimo że w stylach tych z definicji tez powinny byc nogi
rozumiesz :?: :?:

No w MT to na pewno nie umieją kopać to co właściwie takiego robią bo w tradycyjnym MT tez boksu nie ma , no zostają jeszcze łokcie i kolanka
Bez przeginania we wszystkich stylach kopanych też umieją kopać (no chyba że trafi się jakiś zawodnik feralny lub feralna sekcja). Poza tym w każdym z tych styli kopie się inaczej, a że w taekwondo to głównie ładnie, pokazowo kopią, to nie znaczy że jak winnych stylach to tak fajnie nie wygląda że nie umieją kopać .
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

O kur... 8O To stań do walki z tajem albo "innym tym podobnym" to sie przekonasz. :roll:


jedyne co mają to lowkick i okrężne (zazwyczaj na pas czasem głowę),ale dla mnie dwa kopnięcia nie wyczerpują repertuaru nawet w 10%, znaczy to tyle mniej więcej że nie umieją używac nóg tak jak się powinno (patrz np. Ramon Dekker bo ja o polsce pisze, zeby nie było niejasności, chociaz nawet on nie kopie yopa :lol: )
kopniecia teakwondo sa poprawne technicznie (jak sa słabe to znaczy ze nie są poprawne)
nie ma że w kazdym stylu kopie się inaczej to tak jakby powiedzieć że w kazdym stylu się inaczej uderza - bzdura. techniki nożne i reczne nie dzielą się na 'typowe dla stylu' tylko na techniki poprawne i niepoprawne bez wzgledu na styl
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Właśnie że kopie się inaczej, inaczej układa się nogę , wkłada biodro lub nie, nawet pozycje wyjściowe się różnią. I wiem to z własnego doświadczenia i obserwacji.
jak by nie było różnicy to po co rozróżniać style???
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
techniki mogą byc tylko poprawne lub nie, a style roznią się co najwyzej błedami :)
niewkladanie biodra w kopnięcie to akurat jeden z najczęstszych, prawdopodobnie 'różnice w ustawieniu nogi'-o których piszesz, też
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Jeśli mówimy o sposobie kopania, to JagodeK dobrze prawi. Przykładowo: w taju uderza się goleniem a w kicku stopą.

Nie wspominając o innych pozycjach. Tajscy bokserzy umieją kopać, tylko w taki sposób, jakiego ich uczą. Wynika to z innej specyfiki walki.
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

do edukuj się trochę sally czarodziejko

Każdy styl ma swoje różnice w kopnięciach tak już jest bo każdy styl ma inna historie i z innego rejonu się wywodzi i odmienne ma założenia. A jeżeli się wybiera i trenuje różne, najskuteczniejsze techniki to już nie jest jednolity styl tylko mma. I w MT i TKD i karate i Kugfu się kopie inaczej i każdy trener ci to powie. Trochę odmienna sytuacja jest z KB bo powstał on sztucznie z połączenia boxu z kopnięciami, głównie z karate i tu są podobieństwa do niektórych styli.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

Jeśli mówimy o sposobie kopania, to JagodeK dobrze prawi. Przykładowo: w taju uderza się goleniem a w kicku stopą.
Nie wspominając o innych pozycjach. Tajscy bokserzy umieją kopać, tylko w taki sposób, jakiego ich uczą. Wynika to z innej specyfiki walki.


te różnice o których mówisz związane sa zazwyczaj z regułami sportowej rywalizacji, inaczej będziesz walczył z lowkickiem, inaczej bez a jeszcze inaczej kiedy wogóle nie umiesz używac rąk
ale mi chodzi o takie szczegóły własnie jak 'róznica polegajaca na kopaniu z biodrem czy bez' czy też (jak mi jeden specjalista tkd tłumaczył :wink: ) uderzaniu bez barku :roll:
tu nie ma różnic bo to sa błedy
  • 0

budo_bartekk 20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
dzieki wszytko juz wiem :) wydaje mi sie ze na ulice lacznie kicka z parter nie zda egazminu bo ktos kopnie Cie na ziemi jak bedziesz lezal :oops: no ale chyba jedenk pozostane przy kicku i to bede doskonalil :P pozdro dla adeptow sztuk walki :lol:
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
sally jak odrzucasz zasady danego stylu walki to odrzucasz takze ten styl
trenując wybrane najskuteczniejsze technik z różnych styli trenujesz jakąś formułę walki np.K1

PS. Koniecznie przeleć sie po wszystkich klubach w Krakowie i uświadom biednych trenerów ze źle uczą swych adeptów: KB, MT, Krate, TKD ITD i pokaz im jak twoim zdaniem powinien wygladać dany styl :wink: :roll:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

Stern cieżko kapujesz i to strasznie


alez skapowałem, ze znowu robisz pseudoreklame obrażając innych przy okazji.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że taekwondowcy i karatecy najwięcej w takich tematach machają szabelką? Czyżby jakieś komleksy? :)

P.S. Dla mniej kumatych - to był żart :wink: .
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

jedyne co mają to lowkick i okrężne (zazwyczaj na pas czasem głowę),ale dla mnie dwa kopnięcia nie wyczerpują repertuaru nawet w 10%, znaczy to tyle mniej więcej że nie umieją używac nóg tak jak się powinno


Sally czarodziejko na ilu treningach muay thai byłes? Samo kopniecie okreżne na głowe można wykonać na kilka sposobów obrotówki też tam wystepuja tak samo jak kopniecia boczne tylko w walce stosuje sie je żadko. Frontkick tez sie stosuje np trzymajac sie lin i odpychajac tym kopnieciem przeciwnika. Osobny rozdział to kolana a kolanem te sie kopie...

Techniki nożne przede wszystkim dzielą sie na skuteczne i mniej skuteczne. To czy ktos kopie skutecznie czy nieskutecznie zalezy od stopnia w jakim opanował technike, od jego cech motorycznych i od tego czy trafia. Co z tego ze ktos kopie pieknie łamie kilka desek na raz jak w walce nie moze trafic.
Co do różnic miedzy sposobami kopania to faktem jest ze istnieja pewne schematy typowe dla styli ale róznice sie zacierają bo bywa ze trener muay thai czy kicka zaczyna np od TKD i ma juz wyrobione nawyki typowe dla TKD. Co nie znaczy ze kopie tak jak robią w TKD powielajac utarte schematy. Style powinny sie rozwijac a powielanie schematów to zatrzaśniecie przed soba drzwi. Styl w ktorym istnieje jeden sluszny sposób kopania sie nie rozwija - jest martwy.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

Styl w ktorym istnieje jeden sluszny sposób kopania sie nie rozwija - jest martwy.


no, i to mi wlaśnie cały czas chodzi
styl ma się rozwijać a nie zamykać w jedynie słusznych technikach
odnośnie taja i innych wiesz kiedy kopnięcie występuje rzadko??
jak się go nie umie kopac - yop jest jednym z najtrudniejszych a w Krakowie jest tylko jedna sekcja w której go uczą i bynajmniej nie jest to sekcja kicka ani taja :)
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
To ze różnice sie zacierają to inna sprawa, po prostu ludzie szukają najskuteczniejszych technik, co nie znaczy że różnice w stylach nie istnieją, ale kiedyś może zrobi się z tego jeden styl.
Kopniecie występuje rzadko np. kiedy jest mniej skuteczne w walce od innych i nawet nie ma czasem sensu się go uczyć :lol:
To że kopniecie jest trudne nie znaczy że najskuteczniejsze, czasem proste kopnięcia są bardziej efektywne.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

styl ma się rozwijać a nie zamykać w jedynie słusznych technikach

Stara prawda: Jak coś działa dobrze, nie naprawiaj tego :wink: .

W zasadzie mogę stwierdzić, że ktoś np. gra dobrze w szachy bo trenuje grę w szachy i jest w tym lepszy od boksera... Co z tego? Tajski bokser używa innych technik niż taekwondoka bo wynika to z innej specyfiki walki. A co jest skuteczniejsze - to pokazują różne turnieje K1 czy MMA (moim zdaniem MT).
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Niestety do niektórych żadne argumenty nie trafiają...Człowieku, wbij sobie do głowy, że
o tym, czy ktoś umie kopac czy nie, nie decyduje ilość kopnięć w repertuarze, ale ich jakość=skuteczność. To jest walka a nie jakaś akrobatyka.

W MT są kopnięcia okrężne na wszystkie wysokości, front kick, kolana, podstawowe obrotówki też - rzadko widać je na ringu, bo są w full kontakcie mało praktyczne, ale są. Jest wszystko to, co jest potrzebne, a reszta jest po prostu zbędna, bo się nie sprawdza.
Natomiast w kicku semikontaktowym "efektownych" kopnięć używa się nieco częściej, o czym wie każdy, kto widział chociaż jedne zawody :D

Sally, ja mam taką małą propozycję, ponieważ internetowe polemiki jak wiadomo do niczego nie prowadzą, moze przejdziesz się do jakiegoś trenera MT i oznajmisz mu, że nie potrafi kopać? :) I nie zapomnij zdać tu relacji z tego doświadczenia...
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Maragda troszkę będę z tobą polemizował co do semi. Tam raczej mało kopie się efektowie, gdyż szybko konczy się kontrą a jak wiesz walka w semi jes przerywana. Charakterstyczną techniką dla semi jest kopnięcie boczne (gdyż walczy się najczęściej w pozycji bocznej)z wslizgiem i ono jest najczęściej wykonywane. Najbardziej efektowne kopnięcia są w light chociaż akurat w Polskim nie. W light zawodnicy kopią bardzo efektownie i z jednej i drugiej nogi.
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Ok, pewnie pomyliło mi się z light :oops: teraz raczej nie interesują mnie formuły niepełnokontaktowe, a po prostu utkwiły mi w pamięci jakieś zawody gdzie były walki i w light i w semi.

W każdym razie chodziło mi o to, że zawodnicy kicka potrafią nie tylko skutecznie, ale i efektownie kopać,w zwiazku z czym nie muszą mieć kompleksów wobec TKD.

A o umiejętnościach zawodników full i MT każdy się może przekonać w sparingu, tylko jak zwyle brak chętnych, wszyscy tylko są mocni na necie...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

Kopniecie występuje rzadko np. kiedy jest mniej skuteczne w walce od innych i nawet nie ma czasem sensu się go uczyć :lol:
To że kopniecie jest trudne nie znaczy że najskuteczniejsze, czasem proste kopnięcia są bardziej efektywne.


mniej skuteczne? yop, torayop , czy badae dollyo to sa mało skuteczne kopnięcia??
sa bardzo skuteczne z tym, że potwornie trudne do wykonania, a nauczyć mogą ich tylko najlepsi instruktorzy
trzeba wieloletniego doświadczenia w walce zeby uzyć bandae dollyo

oprócz tego jest duża ilosć kopniec rzeczywiscie malo skutecznych w walce jak wszelkie efektowne wyskoki, czy skomplikowane obrotówki, jednak uczenie ich się ma wielki sens, głownie dlatego że poprzez nauczenie się trudniejszych technik dochodzimy do wprawy w efektywnym stosowaniu technik prostych.
natomiast wałkując w kółko dwie techniki tylko dlatego że sa najskuteczniejsze, raczej nie rozwijamy umiejętnosci a wprost przeciwnie powodujemy uwstecznianie w rozwoju.
Zeby osiągnąć wiele trzeba wiele ćwiczyc, różnych rzeczy, nawet czasem takich które pozornie wogóle nie mają zastosowania jak np. umiejętności akrobatyczne (np salto) ich cel trzeba rozumiec, one wykształcają poczucie ciała, równowagi, balasu , uczą wykorzystywac siłę z rotacyjnych ruchów, a takze poprawiają orientację w przestrzeni (ćwiczą błędnik)
sa wiec równie ważne jak tłuczenie worka w celach kondycyjnych :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024