Skocz do zawartości


Zdjęcie

z czym laczyc kb ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

W sumie taekwondo dla kickboxera to średnio pasuje bo w taekwondo inaczej się kopie niż w kickboxingu, jeśli chciał by polepszyć kopanie to lepiej karate kyokushin.

Dla kickboksera startującego w full contact czy w low karate kyokushin to dobre rozwiązanie sęk w tym że po co to komu jak takie same kopnięcia sa w kicku. Za to startującemu w light czy w semi bardziej przyda sie TKD bo i tu i tu kopią w miarę podobnie. Tez pytanie tylko po co. Sam trenowałem troche (na szczęscie) taekwondo ITF i jeszcze krócej kick pod formuły light i semi i zauważyłem ze kopniecia sa dosyc podobne. Za to boks przyda się kazdemu bo jak juz kiedys Tae Tad napisał "każda SW warto uzupełnić boksem".

a gdzie tak jest?

Zdarzają sie kickbokserzy którzy mają problemy z boksem zaś o takim który słabo by kopał jeszcze nie słyszałem... Tak w ogóle uważam że boks jest w kicku ważniejszy niż kopnięcia. Dość powiedzieć ze Marek Piotrowski sam sparował z bokserami na same ręce.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

Tak w ogóle uważam że boks jest w kicku ważniejszy niż kopnięcia. Dość powiedzieć ze Marek Piotrowski sam sparował z bokserami na same ręce.


to nazwijcie to boxing no kick, boxing rare kick - czy nie wiem jak - pole otwarte dla twórczego słowotwórstwa
ale jeżeli chcecie nazywac to Kick-boxingiem, to nie możemy twierdzić ze ważniejsze są ręce niż nogi bo niby dlaczego
tak jak pisze Tynks mi się to podoba, jak mają na TKD boksera, tak na kicku powinny być zajecia z instruktorami z Taekwondo
w tkd nie kopie się inaczej niż w kicku, teoretycznie mówię, bo w praktyce wogóle mało który kickbokser dobrze kopie
jak uwazacie że samo okreżne (na pas,głowę) wystarczy..to tak jakby ktoś samymi cepami mielił i twierdził ze stosuje techniki ręczne....
:wink:
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

w tkd nie kopie się inaczej niż w kicku, teoretycznie mówię, bo w praktyce wogóle mało który kickbokser dobrze kopie

Są różnice może nie wielki ale są, kopnięcia w kicku pochodzą bardziej z karate niż z tkd
Poza tym uważam ze na Kicku, czy wogóle gdzie kolwiek powinien być po prostu dobry trener co i kopać i uderzać rekami nauczy, a ewentualnie od czasu do czasu dla urozmaicenia mozna różnych gości z innych sztuk walki sprowadzać :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

kopnięcia w kicku pochodzą bardziej z karate niż z tkd


nie chodzi o to co z czego pochodzi tylko co jest lepsze

Poza tym uważam ze na Kicku, czy wogóle gdzie kolwiek powinien być po prostu dobry trener co i kopać i uderzać rekami nauczy


cały problem własnie polega na tym ze takich trenerów jest strasznie malo (przynajmniej osobiście nie znam ) który by kopał jak taekwondoka i uderzal jak bokser a na dodatek jeszcze potrafił ludzi tego nauczyć (do bycia dobrym trenerem nie wystarczy byc zawodnikiem tu trzeba czegos więcej) i po to własnie tych trenerów z różnych styli trzeba sprowadzac :)
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
hehe ale tak to się z tego całego mieszania mma może zrobić :wink:
:)
  • 0

budo_darozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:właśnie,skąd?
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
wychodzi na to ze najlepiej to trenuj TKD i BOKS to zostaniesz kick boxerem pełnym w 100 % ... nawet niemusisz trenowac kicka :wink: :lol:

:twisted:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

ale jeżeli chcecie nazywac to Kick-boxingiem, to nie możemy twierdzić ze ważniejsze są ręce niż nogi bo niby dlaczego

Niby dlatego Sally czarodziejko, że ręce to podstawa i jakbyś sie troche znał to byś o tym wiedział i nie wiem jak ty ale ja kończe już teoretyzować bo to sie nudne robi.
  • 0

budo_darozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:właśnie,skąd?
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

ja kończe już teoretyzować bo to sie nudne robi


dokładnie
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

wychodzi na to ze najlepiej to trenuj TKD i BOKS to zostaniesz kick boxerem pełnym w 100 % ... nawet niemusisz trenowac kicka :wink: :lol:

:twisted:


dokładnie
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Wlasnie ze gówno prawda bo kick to tez łączenie rąk z nogami nikt cie tak tego nie nauczy jak trener kicka
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
trener taekwondo nauczy :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Prosze bardzo zobacz sam czego nauczy cie trener taekwondo ktory nie zna sie na boksie ani na kicku.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Grzegorz Puzoń ma dobrze opanowane techniki bokserskie i przeszłośc kickbokserską za sobą. Jego taekwondo bardziej przypomina kicka niz taekwondo znane ze stereotypów - obrótówki, opuszczone ręce - jakie zaprezentował jego przeciwnik.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
ale cały czas chodzi o to że nie samo taekwondo tylko boks (lub kick) + taekwondo.
przeciez pisze wczesniej ze nie znam trenera który by kopał jak TKD a uderzal jak w boksie.
ale dobry trener taekwondo(w tym przypadku chodzi mi o konkretnego trenera) pomimo tego ze nie zna techniki uderzen (tak jak powinna ona wygladac w boksie) to jezeli chodzi o bycie trenerem i naukę walki (a zauwaz ze walka to nie tylko sama technika/siła ciosu) jest jednym z najlepszych trenerów jakich znam, ponadto jedynym który umie wykonac wszystkie kopnięcia (i uczyć kopania). Dlatego (konkretnego przypadku) uznaje wyższosć taekwondo nad kickboxingiem
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Bez urazy, ale myślę, że każdy woli chwalić swoje, nawet czasami kosztem oszukiwania samego siebie...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
jasne i po to wlasnie sa zawody, sparingi, konfrontacje :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

jest jednym z najlepszych trenerów jakich znam, ponadto jedynym który umie wykonac wszystkie kopnięcia (i uczyć kopania). Dlatego (konkretnego przypadku) uznaje wyższosć taekwondo nad kickboxingiem


jedynym który potrafi i jednocześnie go znasz?
czy jedynym, który potrafi wykonać kopnięcia w tkd?

a zdradzisz nazwisko tego ideału? Sądzę, że inni obecni tu trenerzy tkd z radością dowiedzą się, że nie potrafią kopać :lol:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Sally - jesli chodzi o konkrety to możesz chodzić na TKD i na co tylko chcesz by uzupełnić kicka. Twój łeb - twoja sprawa. Pozdrawiam

mam pytanie z czym najlepiej laczyc kb? tzn co byloby najciewaszym uzupelnieniem :roll:

Boks.
Jesli masz zamiar startować w MMA to przede wszystkim zapasy a w dalszej kolejności bjj i muay thai by radzić sobie w klinczu (obrona przed kolanami). Zakładam ze bronić sie przed lowkickami już umiesz i umiesz je kopać. No i oczywiście warto dodać boks.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

a zdradzisz nazwisko tego ideału? Sądzę, że inni obecni tu trenerzy tkd z radością dowiedzą się, że nie potrafią kopać :lol:


ale ja nie znam wszystkich trenerow TKD :)
pisze wyraźnie że chodzi mi o jednego konkretnego który umie kopac i uczyć w przeciwieństwie do całej reszty trenerów róznych styli kopanych którzy o nogach mają tyle pojęcia co taekwondocy o rękach :wink:

pozdro.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?

ale ja nie znam wszystkich trenerow TKD :)


a ilu znasz?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: z czym laczyc kb ?
Stern cieżko kapujesz i to strasznie
ja pisze ze taekwondocy umieją kopać a kickbokserzy, tajowcy i inne tp.nie umieją, pomimo że w stylach tych z definicji tez powinny byc nogi
rozumiesz :?: :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024