Skocz do zawartości


Zdjęcie

RAT 3 jako EDC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

RAT 3 jako EDC
No właśnie się tak zastanawiałem jak on by sie sprawował w tej roli? Za duży nie jest, ciężki też nie. Macie jakieś doświadczenia z używaniem go na codzien "wszedzie gdzie sie da"?

pzdr
  • 0

budo_stary
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: RAT 3 jako EDC
Witam,
Noszę RAT3 prawie na codzień zamiennie z CRKT Polkowski Kasper - oba w pozycji rękojeścią w dół sorawdzają się wyśmienicie. RAT3 ma jeszcze tę zaletę, że pewniej tkwi w pochwie (jeden CRKT juz udało mi się zgubić - na szczęście nie są koszmarnie drogie ;-) ). brgds
  • 0

budo_stellars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: RAT 3 jako EDC
szczerze, ja używam Strider MFS jako mojego EDC. Na początku w pracy wywoływał mały szok, bo mimo iż malutki, to bliżej mu stalowego mamuta na sterydach niż finezyjnego narzędzia. Niemniej nic tak nie tnie taśm na paczkach, kabli sieciowych (skrętek) czy (hehe) otwiera kartonów mleka niż on. Niemniej żonie kupiłem Benchmade nimravus-a, i mówi, że bardziej jej pasuje niż mój mfs, którego pożyczyła na kilka dni. Wychodzę stąd do wniosku, że EDC to sprawa gustu. Może poza jedną ich częścią wspólną - ostrze maksymalnie do 4 cali.
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: RAT 3 jako EDC
wiem, że RAT 3 to maleństwo ale czy da się nim coś porąbać nie wpadając przy tym w depresje?
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: RAT 3 jako EDC
Da się. Beckerem Neckerem też.

Pytanie nie jest, czy masz wystarczająco duży nóż. Pytanie, czy masz wystarczająco silną psychikę... :twisted:
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: RAT 3 jako EDC

szczerze, ja używam Strider MFS jako mojego EDC. Na początku w pracy wywoływał mały szok, bo mimo iż malutki, to bliżej mu stalowego mamuta na sterydach niż finezyjnego narzędzia. Niemniej nic tak nie tnie taśm na paczkach, kabli sieciowych (skrętek) czy (hehe) otwiera kartonów mleka niż on. Niemniej żonie kupiłem Benchmade nimravus-a, i mówi, że bardziej jej pasuje niż mój mfs, którego pożyczyła na kilka dni. Wychodzę stąd do wniosku, że EDC to sprawa gustu. Może poza jedną ich częścią wspólną - ostrze maksymalnie do 4 cali.

Ja bym mógł nawet MT-SS'a nosić jako EDC... :)
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: RAT 3 jako EDC
Nie ma chyba sensu pisać kolejnego topicu na to więc zapytam tutaj: a TAK -1 z D2 na EDC? wiem, że to duże ale czy nie za duże?

ps. Darkness: śmierdziul chyba nie jest dużo mniejszy od niego, prawda?
  • 0

budo_konrad_011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RAT 3 jako EDC
Kosiar - kurde, kazdy woli inne noze. Chłopaki noszą MFSy jeden zwyrol to nawet Śmierdziula nosi :wink: i dają rade. Zastanów się poprostu czego potrzebujesz, przymierz na jakims piwku nozyk, jak masz układy z włascicielem to moze wez na krotki okres. To Ci najbardziej pomoze. Dowiesz sie czy chcesz tego noza napewno ... no i czy ogolnie "fixed tych wymiarów" to coś dla Ciebie.

a wogole to wpierdole się z odpowiedzia :wink:
Smierdziul troszke wiekszym potworem od MFSa jest :) ... Z tego co pamietam :)
  • 0

budo_zywiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołajki

Napisano Ponad rok temu

Re: RAT 3 jako EDC
Witam, jezeli mowa o ostrzach od ONTARIO, to chciałbym się zapytać jak sprawuje się TAK-1 z D2- miał ktoś, jeżeli tak to proszę o opinie, bo chcialbym sobie taki sprawić, pozdro.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: RAT 3 jako EDC
TAK-1 jest za duży na EDC. Jest minimalnie większy od Śmierdziula.(10"całość, 4.25" ostrze)Stale W RAT'ach są b. przyzwoite.
Śmierdziul jest za duży na EDC. (9. 1/3" całość, 4" ostrze)

Polecałbym coś mniejszego- MFS, Shrapnel, RAT3 i multum innych noży.
Tak naprawdę, to nie znalazłem jeszcze w mieście nic, czego by się nie dało pociąć powiedzmy 3"-3.5" nożem o grubości ostrza ~3mm, acz spora masa Śmierdziula pomaga przy rąbaniu patyków.
nie warto się w rozbudowane gardy i choile pakować, warto mieć pełny płaski szlif. Przy długości całkowitej powyżej 20-22cm, ciężko się nosi nóż poziomo na plecach.
Fajnie, gdyby nóż był dość płaski, ale musi zapewniać dobry, pewny chwyt w każdych warunkach i w każdej pozycji.
IMHO Najwygodniejszymi patentami na noszenie noża EDC są:
* na biodrze ostrzem do góry (teklok)
* na szelkach (mogą być typu mercharness, wtedy ich nie widać prawie)
* z tyłu na pasku (jak nóż będzie zbyt pękaty/za długi -będzie odstawał, a to nie jest fajne w tłumie- można komuś po gołym brzuchu, lub ramieniu przejechać skull crusherem :twisted: )

Co do stali: każda się nada, zależy, ile macie kasy i jak bardzo lubicie ostrzyć nóż, ale polecałbym raczej coś bardziej nierdzewnego (ATS-34, 154CM, n690, S30V, rwl-32 itd. D2 też się nada)
materiał rękojeści- ja lubię śnurek, ale przy częstym moczeniu noża, zwłaszcza w soku z warzyw, mięcha itp.może pośmiardywać. Niemniej jednak grip ma niezrównany.
Micarta i g-10 są ładne i wygodne, nie chłoną za mocno wody (micarta trochę ssie), trwałe i łatwe w utrzymaniu
Drewienka- nie lubię, ale ładnie wyglądają. :)
Podpowiedź dla macających i projektujących: dwa najważniejsze chwyty, to floretowy i chock-up. no i icepick do abusingu lodówek :twisted:
  • 0

budo_zywiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołajki

Napisano Ponad rok temu

Re: RAT 3 jako EDC
Dzięki za wyczerpujące info, no ja planuje w najbliższej przyszlości kupic mimo wszystko TAK-1, bo chcę mieć jeden trochę większy nożyk, np na wypad do lasu itp, a na codzień to i tak folder noszę, a z nimi nie ma problemu w przenoszeniu. Ostatnio w stolicy byłem i nawet folderek przemyciłem do Zamku Królewskiego hehe, mimo iż tam rentgen i bramki maja- nożyk w plecaku z 2 komórkami i 2 krótkofalówkami kumpla wyglądał jak jedna z krótkofalówek hehe, bo patrzyłem na monitor- wojskowy zapytał sie co tam jest, to na odpowiedź: 3 komórki i 2 krótkofalówki odpowiedział: "... a same śmieci, możesz iść dalej ..."
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024