Skocz do zawartości


Zdjęcie

zly nawyk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

To jest tylko prawie poprawne ulozenie, bo ewidętnie widac jak facet wali kostka w mate. Na betonie, klepkach czy trawie taki pad skonczy sie kontuzja kostki.



Nie uderza kostką tylko krawędzią stopy.
Judocy na kadrze w czasie jednego dwu godzinnego treningu robią nawet dwa do-dwóch i pół tysiecy rzutów. ( I nie da się olewać bo po treningu lekarz pobiera krew i sprawdza ...poziom zakawaszenia itp Wszytko wyjdzie czarno na białym. i jak co to do widzenia )
Dobry Judoko potrafi wykonać 45-50 rzutów w mniute.
Jak by za każdym razem uderzali kostka to przy 30tym by ją złamali. Bo mata drodzy koledzy po 50tym rzucie zdaje się być jak beton.
Pozatym maty do judo w odróżnieniu od mat zapaśniczych są kurewsko twarde.
Kto był np na Czarnych Bytom ten wie.

Wspomnieć należy(oczym mówiłem na początku), że same rzuty się różnią od zwiewnych i miękkich rzutów Aikido . Są bardzo szybkie dynamiczne siłowe i silne a na zawodach na 10 w 9ciu rzucający leci z rzucanym tak żeby go dobić swoim ciężarem do maty żeby mu sie odechciało.
No i żeby nie tracić kontroli i wejśc od razu w trzymanie.
Skrzyżowanie lub zginanie nóg (jak w Aikido) przy takim rzucie grozi ich połamaniem, zerwaniem wiązadeł, itp nieprzyjemnościach.

Także... Lahudro :lol: ... zapewniam Cię że kostka nie uderza jeśli mi nie wierzysz idź do jakiejś sekcji Judo i zapytaj, zobacz, a może się zapisz i popróbuj ?.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

Idź do Judogi powiedz żeby pożądnie Cię rzucił na Harai Goshi z 10 razy i rób przy tym Aikidockie ukemi.
Może wtedy zrozumiesz :lol:

To jest prawda.
Ale tez prawda jest, ze bardzo wielu aikidokow zrobi bez problemu mae ukemi przez 2-3 lezacych, a judoka nie cwiczacy aikidockiego ukemi nie bedzie w stanie zrobic


Szczepan ma całkowitą rację. Żaden judoka nie zrobi mae kaiten ukemi przez dwie trzy osoby.
Bo judocy robią Zempo Kaiten Ukemi przez dwie trzy lub więcej osób.

A różnica polega właśnie w ułożeniu nóg i stóp po wylądowaniu.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
A jaka jest różnica poza nazwą w tych dwóch technikach przecież to to samo i to pad w przód z przewrotem i to pad w przód z przewrotem.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

A jaka jest różnica poza nazwą w tych dwóch technikach przecież to to samo i to pad w przód z przewrotem i to pad w przód z przewrotem.

A różnica polega właśnie w ułożeniu nóg i stóp po wylądowaniu.

:roll:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

wielu aikidokow zrobi bez problemu mae ukemi przez 2-3 lezacych,
[...]Metodologia treningu jest dostosowana do celow i technik uzywanych

Zawsze mnie zastanawialo, po co jest to robienie mae ukemi przez 2-3 lezacych.
Czy ktos potrafi wytlumaczyc, jak to cwiczenie ma sie do celow i technik aikido?

To dosc proste :wink:
Nie chodzi mi o gimnastyczne przeskakiwanie przez lezacych a raczej o 'szerokosc ' padu. W aikido rzuty sa 'szerokie' -- co wynika w oczywisty sposob ze szczodrobliwosci aikidokow 8) Nie ma parszywego dobijania po krotkich rzutach jak w judo czy tez smiertelnych wind jak w zapasach. Do tej 'szerokosci' rzutow dopasowany jest sposob ich odbierania.
Inna charakterystyka to mozliwosc robienia technik z atakow dynamicznych. W judo czy zapasach jest to niepotrzebne bo tam rzuty sa z sytuacji dosc statycznych. Stad tez w aikido potrzeba dlugich padow.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

Pozatym maty do judo w odróżnieniu od mat zapaśniczych są kurewsko twarde.

mi zajelo ze 3 lata oduczenie sie krzyzowania nog. Dzieki temu ze nie krzyzuje sie nog sa dobrze chronione tez kolana bo nie ma nienaturalnych przeciazen w czasie ukemi, szczegolnie ushiro ukemi. Uwazam ze przez podwijanie nogi w ushiro aikidocy rozwalaja sobie kolana.

Co do twardosci maty, to wszystko zalezy od tego na czym ona lezy. Bez watpienia nalezy skonstruowac specjalna sztuczna podloge ktora amortyzuje impet upadku.

Uderzanie stopami zalezy nie tylko od dobrej techniki padania ale i od sily rzutu. Jesli jestes rzucany na niby, nie ma problemu. ale jak rzut jest prawdziwy i jeszcze podkrecony, rzadko udaje sie nie uderzyc stopami o mate. Faktycznie kostke sie chroni przez uderzanie raczej krawedzia. Ale w praktyce czesto z wysokich rzutow trzeba amortyzowac dwoma stopami na raz, wiec zmienia sie ustawienie stop na pionowe i rownolegle i stopy stykaja sie prawie plasko z tatami ale nie pieta tylko ta czescia ktora jest blisko palcow. To pozwala bezpiecznie amortyzowac rzut nawet na chodniku bedac np w butach.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

O tych filmikach Szczepan może zawsze powiedzieć: "to nie judo, bo to z Korei, to jakieś Hapkido, czyli prawie to samo, co nasze aikido, tylko gorsze." ;) :) Proponuję więc lepsze źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Wyjatek tylko potwierdza regule :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

W judo czy zapasach jest to niepotrzebne bo tam rzuty sa z sytuacji dosc statycznych. Stad tez w aikido potrzeba dlugich padow.


No tak w realnej walce nikt na Ciebie nie pędzi z końca maty z zamachniętą prawą ręką od lewego pośladka. :lol:

Ja będe się upierał, że Aikidockie ukemi wyglada jak wygląda bo istnijeje w Aikido potrzeba szybkiego wstawania.
Jak by przy każdym rzucie uke wykonywał klasyczne yoko ukemi to zanim by wstał cały czar Aikido by znacznie osłabł.
I dupa.... z pokazu.
A przeciez ideą Aikido jest rzucac i rzucać aż się uke zmęczy i mu sie odechce atakować :rofl:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

Co do twardosci maty, to wszystko zalezy od tego na czym ona lezy. Bez watpienia nalezy skonstruowac specjalna sztuczna podloge ktora amortyzuje impet upadku.


Tyle, że zawody zazwyczaj odbywają się w halach sportowych i tatami jest rozłożone bezpośrednio na parkiecie. Właśnie w takich warunkach odbywają się najbardziej bezlitosne i destrukcjyjne rzuty. I trzeba umieć sobie z nimi poradzić.
Bo np w JJ czysty rzut na plecy nie kończy walki.Jet tylko jej częścią ..a czasem ją dopiero zaczyna.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

Tyle, że zawody zazwyczaj odbywają się w halach sportowych i tatami jest rozłożone bezpośrednio na parkiecie. Właśnie w takich warunkach odbywają się najbardziej bezlitosne i destrukcjyjne rzuty. I trzeba umieć sobie z nimi poradzić.
Bo np w JJ czysty rzut na plecy nie kończy walki.Jet tylko jej częścią ..a czasem ją dopiero zaczyna.

Tyle tylko ze zawody odbywaja sie raz na pare miesiecy a treningi sa codziennie. Ktos, kto nie dba o zdrowie na codziennym treningu szybko sie konczy.

W aikido nie ma walki, wiec nie ma co konczyc :P :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk

Garry stałeś się bardzo zaczepny ostatnio. :D

Bo mnie męczy jak pieprzysz od rzeczy uogólniając gdzie sie tylko da. Pozatym masz u mnie kreche wiesz za co.

Ja się nie ucze z internetu.

Czasami można odnieść wrażenie że jednak...

W przeciwieństwie do Ciebie trenuje pod okiem prawdziwego Mistrza.
W przeciwięństwie do Ciebie ternuje cztery godziny dziennie i nie jem w Mc Donadzie.
W przeciwieństwie do Ciebie mój trening ma sens.
W przeciwieństwie do Ciebie ucze się z powodzeniem SW
W przeciwieństwie do Ciebie nie mam kompleksów na punkcie swoim jak i Mojego treningu.
W przeciwieństwie do Ciebie potrafie ze zdobytych umiejętności zrobić użytek.
W przeciwieństwie do Ciebie nie oszukuje się.
W przeciwieństwie do Mnie nie wytrzymał byś 30minut mojego treningu i 3 minut sparingu.

No żesz w morde jak możesz pisać takie rzeczy o mnie nic o mnie nie wiedząc.
To co piszesz to zwykły flame. I jako taki powinienem to potraktować
Nie będę prowadził z tobą tego typu dyskusji. Licytowaniki możesz uprawiać z innymi dziećmi w piaskownicy.

Także Garry dajmy spokój uszczypliwością bo to nie ma sensu.

O jakiej ty uszczypliwości mówisz, to co napisałeś wyżej to zwykłe kłamstwa.

Wiec sporstuję że:
Ad.1) trenuje pod okiem bardzo dobrych nauczycieli. Ponieważ ty sprowadzasz wszystko do jednego wiedz że się posiadaczami również wysokich stopni w Brazylijskim JuJitsu, Krate i innych SW. Nie przeszkadza im to robić aikido na wysokim poziomie oraz nieustannie poszerzać swoje umiejętności (właśnie przygotowują się na wyjazd na zgrupowanie do Indii ;) ). Ale spox. My się cieszymy że ty jednak masz PRAWDZIWEGO MISTRZA, nie ma to jak zadowolonym poklepać się po brzuszku.

Ad.2) Fakt że nie ćwiczę już tyle co piszesz, ale nie mam takich ambicji ani potrzeby tyle ćwiczyć. Co nie oznacza że kiedyś tyle nie ćwiczyłem. Jeśli ćwiczysz wszyscy trzymamy kciuki abyś pociągnął jak najdłużej, bo za parę lat będziesz śpiewał inaczej.

Ad.3) Jak poćwiczysz troszkę więcej niż roczek dwa i ktoś cię wyślę na kurs instruktorski dowiesz się że jest znacznie więcej postaw i motywacji wobec treningu niż Ci się wydaję. Jeśli ćwiczysz dłużej gratuluję klapek na oczach i wąskich horyzontów ;)

Ad.4) Ciekawi mnie na czym te Twoje powodzenie polega (wygrałeś pewnie jakiś komplet pościeli w regionalnym turnieju), bo to ze nie rozumiesz definicji SW udowodniłeś już w innym topiku.

Ad.5) Gdyby tak było, nie woziłbyś się po całym forum aikido jak jakiś gangsta.
Co do moich kompleksów zapewniam cie że gdybym je miał nie pokazałbym światu filmiku z mojego egzaminu, bo z doświadczenia wiem, że na forum nic innego tylko drwiny.
Nie myl kompleksów ze skromnością.

Ad. 6) ze zdobytych umiejętności zrobiłem już nie raz użytek. Ale wierzymy że skoro Ty piszesz że potrafisz to znaczy że potrafisz.

Ad. 7) Czy aby na pewno? Warto czasem spojrzeć w lusterko.

Ad. 8) Byłem już na nie jednym kondycyjnie wymagającym treningu i na niejednym znacznie dłuższym sparingu. I tego typu tekstów się nasłuchałem się już mnóstwo. I widziałem takich twardzeili jak miękli po 5 minutach podczas ćwiczeń aiki-taiso.

Idź do Judogi powiedz żeby pożądnie Cię rzucił na Harai Goshi z 10 razy i rób przy tym Aikidockie ukemi.
Może wtedy zrozumiesz :lol:

Przecież ja ćwiczyłem Judo. Więc o co Ci chodzi? ;)
W aikido też isnieje mnóstwo wariacji koshi-nage, nawet kata-guruma. Czy nawet marginalnie sutemi waza. Biegłość w ukemi polega na tym by być świadomym swojego położenia i możliwości w każdej chwili rzutu. Oraz umiejętność dostosowania techniki upadku do danej sytuacji. Wiec jesli jako przykład pokazujesz mi upadającego jak worek kartofli dziadzię to n/c. Trening ukemi tu niczym nie różni się od nauki pilotażu. Liczy się ilość wylatanych godzin, a wierz mi że ja osobiście mam tą liczbę całkiem pokaźną.

Wyluzuj trochę, napinanie się szkodzi na zwieracze

EOT
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
Czytając ten wątek ulżyło mi. Muszę przyznać że mimo wieloletniego kontaktu z matą zdarzają mi sie przypadki doznania pewnego bólu w strategicznych miejscach po rzucie. Ale jak widzę nie jest to tylko moja dyzfunkcja upadania. To pocieszające. :wink:
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
Kazdy z nas doświadcza tego bólu,ale nie roztkliwiajmy sie nad soba,tak to mozna odebrac czytajać.Kazda sztuka walki ma swoje smaczki i szczegóły,bardzo dobrze to ujoł Szczepan.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
Ja nie doświadczam, ale może to dlatego że przy tzw. yoko-ukemi (w wersji twardej), jedna z nóg jest wyprostowana tak jak piszecie, natomiast druga noga nie spada bezwiednie jak w 'poprawnych' ukemi demonstrowanych przez bogumiła, ale po pierwsze tworzy z tą pierwszą pewien kąt, a po drugie ugięta jest w kolanie które skierowane jest do góry w sufit.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zly nawyk
mod on
troche wyczyscilem temat.
Apas dostaje ostrzenie za off topik i za atak osobisty, Bogumil dostaje ostrzezenie za off topik.

ps. wypowiedzi off topikowe beda usuwane i beda nagradzane ostrzezeniem. wszelkie uwagi na temat mojej dzialanosci jako moderatora prosze na priva.
mod off

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024