Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yip Man Yong Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun

W WT jest np. tzw. antygrapling. Mogę się mylić, może przyczyna jest tego inna - nie jestem specjalistą w tym temacie ale podejrzewam, że jest to związane z obecnie dużą popularnością stylów chwytanych i pewnym wymogiem bronienia się przed 'przeciwnikami' z takich stylów


Bylem tylko kilka razy na treningu WC (z ciekawosci) i tam prowadzacy twierdzil, ze WC byl pierwotnie systemem glownie antygrapplingowym, a wynikalo to, ze cwiczacy byli trenowani pod kontem walki z gwardzistami i takimi tam, overthrow the government i te sprawy.

Nie wiem na ile to prawda - brzmialo w miare rozsadnie.

Bzdura. WC nigdy nie był systemem "antygrapplingowym". Nie ma czegos takiego. Nie ma systemów "antykaratowych" lub "antycośinnego". Poproś tego prowadzącego, żeby ci pokazał te techniki "antygrapplingowe" z sysytemu albo chociaż ich pozostałości. W Chinach większość walk była rozgrywana w pozycji stojącej z różnych względów (kulturowych, społecznych, anatomicznych) stąd większość stylów KF właśnie w takiej pozycji operuje. Porównaj sobie ilość styli chwytanych i uderzanych w KF. A co do walki z gwardzistami w parterze, to jest to już bzdet na kółkach. W żadnym chyba państwie i kulturze gwradziści nie walczyli w parterze.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
Hehe, sorry, musialem sie zle wyrazic - mialem na mysli (a raczej wspomniany trener) "stand-up grappling", nie parter. Obrona przed roznymi "policyjnymi" chwytami i podobnymi technikami. Pokazywal rozne wyjscia z dzwigni na przyklad i tlumaczyl dlaczego sie w danej technice np. uderza w gardlo zamiast zalozyc dzwignie na nadgarstek - unieszkodliwienie przeciwnika w szybki i prosty sposob bez nadmiernego halasu.

Sorry, ze nie wyrazilem sie jasniej i podnioslem Ci cisnienie :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
Aaaaaaaaaa :)
To "trochę" zmienia postać rzeczy :D
W takim razie mój post jest nieco "niebyły".
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
:)

Tutaj (w UK) to chyba to slowo nawet bardziej kojarzy sie z przepychankami na stojaco.

A jak juz tak offtopuje - zdziwil mnie w tamtym klubie sposob skladania piesci, wszedzie na zdjeciach, filmach Wing Chunowcy piesc skladaja normalnie (tyle, ze pionowo) jak w innych SW, a tam to wygladalo tak, ze kciuk nie byl z boku tylko na gorze - tak jakby pokazac "thumbs up" i zgiac kciuk 8O Miedzy innymi dlatego tam juz nie chodze - cwiczac inne systemy, gdybym nabral sobie takiego nawyku i uderzyl kogos pierwszymi dwoma kostkami, to chyba gorzej bym na tym wyszedl niz on :?
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
Rzeczywiście dziwne ułożenie pięści. Mało bezpieczne dla atakującego i chyba niezbyt poprawne w samym WC. W każdym bądź razie także się nie spotkałem z takim "układem" w YC (natomiast gdzieś to chyba widziałem w innym systemie, ale już nie pamiętam gdzie).
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
spotkalem sie z pogladem ze tak naprawde tzw. antygrappling w wt to wytwór końca XX wieku i techniki te tworzyli tak naprawde boztepe i kernsprecht. ponoc kernsprecht jako zapasnik wprowadzal te techniki juz w latach 70-tych bo mu ich brakowalo ale typowy zformalizowany antygrappling to dopiero lata 90 te. nie wiem czy to prawda ale takie poglady pojawiaja sie w wielu forach anglojezycznych
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
pojawienie sie tych technik w obrazie medialnym WT i innych czunów wg mnie jest wylacznie efektem popularnosci komercyjnej BJJ i walk typu mma w metodologii UFC, VT, itp, a wiec konsekwencja głownie dzialanosci marketingowej i cashowej po polu SW
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
sorki sie mnie przycisnelo, wiec dokoncze posta

... wiec nie dziwota ze z kregu ludzi kernspechta wyszla ta hybryda, bowiem jego dzialanosc probiznesowa napewno osiagnela szczyty niedostepne dla wiekszosci reszty braci kunfuteckiej (ktora jak mi sie wydaje mu tych zdolnosci ukrycie zazdrosci) a ze akurat boztepe z mlodosci zapasnik to te te nazwiska jak najbardziej eksponuja sie pierwsze
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
a co myslicie o techniach prezentowanych przez Gutierreza na filmie Antigrappling & Chi Gerk ?
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
ogladalem to kilka razy- no coz... ladnie wygladaja - efektownie - jemu to niby wychodzi ale jak patrze na co poniektorych jego uczniow to raczej maja z tym problem wszystko wyglada dobrze ladnie pieknie - tylko czy zadziala? - jestem zdania ze jak ktos prezentuje styl stojkowy to niech doskonali go w stojce oczywiscie zawsze warto wiedzec jak sie zachowac w parterze jednakze nienalezy z kims kto jest dobry w parterze stosowac technik parterowych - nalezaloby to inaczej rozwiazac - tak mysle
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun

jednakze nienalezy z kims kto jest dobry w parterze stosowac technik parterowych


Jak ktos jest dobry w parterze i sie uprze, to na 90% sprowadzi Cie do parteru, a wtedy nie masz mozliwosci stosowania innych technik niz parterowe.
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
sorry mialem na mysli nie dac prowadzic walki jak on chce - a z tym sprowadzaniem do parteru na ulicy roznie bywa - na ringu sa zasady na ulicy nie ma zasad- mozna wszystko
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun

Jak ktos jest dobry w parterze i sie uprze, to na 90% sprowadzi Cie do parteru, a wtedy nie masz mozliwosci stosowania innych technik niz parterowe.

Co masz na myśli przez 'techniki parterowe'?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
No jak to co? każda technika stosowana kiedy lezysz jest techniką parterową ;)

i pewnie - zawsze jak ktoś się uprze to wyląduje w parterze - tylko czasem sam tam leży, po KO ;) :)

Co do Gutiereza - jego wingtsun z miesiaca na miesiąc staje się coraz bardziej dziwny, zaczyna też głosić coraz dziwniejsze teorie.

Nie sądzę że należy rozważać, czy parter był czy nie - WT to nie zestaw obron i ataków tylko koncepcji. Poprostu jak chcesz wiedzieć jak walczyć w parterze odwzorowujesz te same zasady w kontekście sytuacji. Nadal można mówić o lini centralnej, klinowaniu, chisao, itd.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun

Poprostu jak chcesz wiedzieć jak walczyć w parterze odwzorowujesz te same zasady w kontekście sytuacji. Nadal można mówić o lini centralnej, klinowaniu, chisao, itd.


LITOŚCI !!!!!
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun

Nie sądzę że należy rozważać, czy parter był czy nie - WT to nie zestaw obron i ataków tylko koncepcji. Poprostu jak chcesz wiedzieć jak walczyć w parterze odwzorowujesz te same zasady w kontekście sytuacji. Nadal można mówić o lini centralnej, klinowaniu, chisao, itd.


Wiesz, sporo czytam tutaj w UK o klubach WC, ktore wystawiaja zawodnikow do walk MMA i z czesto bardzo dobrymi rezultatami - ale jednak jako parteru sie ucza BJJ, lub czegos podobnego.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun

Wiesz, sporo czytam tutaj w UK o klubach WC, ktore wystawiaja zawodnikow do walk MMA i z czesto bardzo dobrymi rezultatami - ale jednak jako parteru sie ucza BJJ, lub czegos podobnego.


masz jakies linki do tych walk?
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun

Co do Gutiereza - jego wingtsun z miesiaca na miesiąc staje się coraz bardziej dziwny, zaczyna też głosić coraz dziwniejsze teorie.


co masz na mysli piszac ze staje sie coraz bardziej dziwny???
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun

masz jakies linki do tych walk?


Hmm, bardziej mam z czasopism jakies materialy, ale jak znajde chwile czasu, to postaram sie cos znalezc z tego na necie.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man Yong Chun
Panowie techniki walki w parterze do Yong Chun zostaly w prowadzone tylko i wylacznie po to aby zawodnicy z BJJ mieli z kim walczyc :) bo jak do tej pory zadnemu nie udalo sie mnie przewrocic wiec sam musze na kolana aby sie z nimi zmagac :) Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024