Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_reni18
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomocy
Witam jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumienie
od kilkunastu dni interesuje mnie kong fu chciałbym się jakieś zadać parę pytań osoba które to trenują kong fu od przynajmniej kilku miesięcy osoby ze szczecina
ponieważ chciałem dokładnie dowiedzieć się o tym stylu walki
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
Więc pytaj a napewno się dowiesz tego co Cię interesuje :)
  • 0

budo_reni18
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
ogólnie interesuje mnie samoobrona cisy ręką i nogą oraz wykręcanie i dźwignia
  • 0

budo_reni18
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
a i jeszcze jedno chyba dość ważne mam 19 lat i 1.5 lata temu miałem wypadek w którym miałem złamane obie ręce w nadgarstkach i czasem czuje jeszcze ból i czy w takim razie nie ma problemów w w tych zajęciach uczestniczenia
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
Jeśli odczówasz ból w nadgarstkach, to obawiam się , że Wing Chun raczej odpada. Praca nadgarstkiem to w tym systemie podstawa.
  • 0

budo_reni18
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
to znaczy odczuwam kiedy podciągam się na drążku lub podnoszę duży ciężar ale tak normalnie to jest oki
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
Taekwondo w którejś wersji ( za cholerę nie pamietam WTF czy ITF) podobno prawie nie używają rąk. Może tam popróbuj.
A co do bólu w nadgarstku, mam to samo - bawię sie bjj i boks i w obu dyscyplinach nieco przeszkadza. W zasadzie najlepiej byłoby pogadac a lekarzem co ci wolno i czy to minie, ale prawdziwi twardziele trenuja mimo takich dupereli jak zakazy ( kończą na staroś jako powykręcani inwalidzi - vide Oyama, ale co tam :D ).

Wybaczcie kungfiści, ale kolega prawdopodobnie ( jeśli sie myle to mnie reni popraw) myli efektywność z efektownością i jako taki marzy o wysokich obrotówkach z wyskoku znanych z filmów tzw.kung fu.

Drogi reni
Zdania na temat efektywności KF w realnej walce są mocno podzielone, wiele spośród tego co podchodzi pod nazwe KF to niestety ściemnianie i techniki nie do wykonania w walce, polane sosem mistycznego kontaktu z siłami chi, fi, pi a nawet omega, bardziej przyponijące szkołę baletu i akrobacji niż solidne mordobicie
Niektóre szkoły KF ( VT, modliszka) mają dość dobra opinię same o sobie, ale nie najlepszą u innych, co nie zawsze pokrywa sie z prawdą, ale baty jakie dostali zawodnicy KF w czasach pierwszych UFCi PRIDE'ach i fakt , że od tego czasu KF raczej w MMA nie startują nie winduje opinii o poziomie skuteczności KF.

Jedynym wyjściem jest wybrać się do jakiejś sekcji, a najlepiej kilku, zobaczyc z czym to sie je pogadc z trenerem, potrenować ( na ogół pierwszy trening gratis) i albo zostac albo nie. ( może być tak, spodoba ci się otoczka filozofivzna, atmosfera czy cokolwiek innego i wybierzesz sekcje nie kierując się tym czy nauczą Cię wybijać zęby, ale innymi względami)

Prostym testem co do tego czego nauczaja w danej sekcji jest poprosić trenera aby pokazał Ci jak wyswobodzic rękę z mocnego chwytu za nadgarstek jednej ręki- olej sekcje gdzie pokażą Ci jako pierwszą technikę na ulicę jakąś dźwignie albo rzut, wybierz taką gdzie pokażą plombę w ryj)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
He, he kolega ma praktyczne podejście, ale argumentacja z MMA jest średnio trafiona. Co do startowania adeptów KF w Pride, K1 itp pomysły to od początku to było niezbyt mądre. KF to jednak w przeważającej wiekszości stójka i techniki ręczne, a tam trzeba być bardzo uniwersalnym zawodnikiem (nie startują tam także "tylko" bokserzy czy "tylko" zawodnicy bjj, co nie znaczy że te systemy są nieskuteczne), poza tym to jednak jest bardziej sport niż "realna walka" i jak dla mnie nie jest absolutnie wyznacznikiem czy jakiś system jest dobry czy nie. W ogóle trudno sprawdzić jakikolwiek system w praktyce, choć ewidentne kanty widać jak na dłoni. Warto też zwrócić uwagę, że zawodnicy KF startowali szczególnie na początku, kiedy to nie bardzo było wiadomo jak to będzie wyglądać i w którą stronę pójdzie, dziś juz wiemy, że to co głównie się tam liczy to siła i wyszkolenie w parterze (Pride, UFC) plus (głównie) techniki kickboxerskie w K1. Dodatkowo większość zawodników w tych dyscyplinach to olbrzymie chłopy po ponad 100kg, to mało reprezentatywne dla większości. W aspekcie tego co napisałem powyżej zawodnicy KF od początku nie mieli tam czego szukać i nic w tym dziwnego, ale w żadnym wypadku nie można z tego wyciągać wniosku, że KF jest nieskuteczne. W MMA skuteczne jest tylko MMA, wniosek trywialny, ale niestety prawdziwy aż do bólu, o czym się już wielu "miszczów" sztuk walki boleśnie przekonało.
Prawdą też jest, że wszystkie te magiczne aspekty, o których wspominasz są związane z pewną otoczką kulturową i mają bardziej psychologiczne znaczenie niż praktyczne, choć mądry z wszystkiego się czegoś nauczy :wink: Są sekcje, gdzie tego nie ma prawie wcale (np. u nas) są bardziej "uduchowione", ot taka specyfika.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy

ogólnie interesuje mnie samoobrona cisy ręką i nogą oraz wykręcanie i dźwignia


No cóż... aby ćwiczyć to o czym napisaleś nie musisz wcale iść do szkoly kung-fu :)

Ale... w Szczecinie masz do wyboru w pięć szkół kung-fu/wushu i kilka styli do wyboru. Wymieniając alfabetycznie :

- Changquan
- Choy Li Fut
- Hu Lung Pai
- Wing Chun
- Wing Tsun
- Wu Taijiquan
- Yang Taijiquan

ew. można by dodać Sportową Sande

więc jest w czym wybierać, najlepiej przejść się na treningi i samemu zobaczyć
  • 0

budo_reni18
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
Witaj tsailifo możesz w skrócie posiać style które wymieniłeś i jak ktoś trenuje jakąś sztukę wymienioną przez tsailifo był bym wdzięczny
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
użyj wyszukiwarki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

troche inicjatywy :)
  • 0

budo_reni18
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
nie będę zakładał nowego tematu więc napiszę tutaj
mówiąc inaczej jakie sztuki walki polecacie w samoobronie głównie interesuje mnie sytuacje jedej na jeden jak obezwładnić przeciwnika z przodu itp oraz obronić się przed atakiem
  • 0

budo_reni18
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
a jak ktoś jest ze szczecina też może jakąś polecić
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
Najlepiej zastrzelić :)

Ja jestem ze Szczecina i mogę polecić to co sam ćwicze :)

Ale ponieważ jak napisałeś masz problemy z nadgarstkami to nie wiem co Ci można polecić... wszędzie ręce są potrzebne... zwłaszcza jak chcesz się uczyć dźwigni i uderzeń :)
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy
tu trzeba w ten sposób: :)
Co tu dużo mówić, kung fu odpada. Zawsze możesz się zapisać i nie robić tych ćw, w których używa się nadgarstków, ale wtedy odpadnie con połowa. Hipotetycznie można stosować kung fu bez użycia rąk, ale trzeba być super super dobrym...
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy

Prostym testem co do tego czego nauczaja w danej sekcji jest poprosić trenera aby pokazał Ci jak wyswobodzic rękę z mocnego chwytu za nadgarstek jednej ręki- olej sekcje gdzie pokażą Ci jako pierwszą technikę na ulicę jakąś dźwignie albo rzut, wybierz taką gdzie pokażą plombę w ryj)


Słuszna uwaga.

Co do nagdarstków na twoim miejscu przeszedłbym się do dobrego ortopedy i wypytał. Odpowiedni trening yongchunow (i pewnie innych styli kungfu tez) może się okazać całkiem chybiony, albo może pozwolić Ci owe nadgarstki wzmocnić.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024