Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_spawacz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
Pytanie jak w temacie. Uważacie, że wiek, w którym zaczyna się ćwiczyć sztuki walki (nie tylko Kung-Fu) jest determinantą tego jak łatwo się przyswaja wiedzę? I pytanie przy okazji - czy ktoś z was trenował jakiś całkiem inny styl? Jestem "po" karate tradycyjnym (jakieś 7 lat treningu) i skłaniam się ku Kung-Fu (stylu jesze nie wybrałem). Jak to jest? trzeba zamieniać stare nawyki nowymi, czy mozna mieć równolegle nawyki i techniki z obydwu sztuk walki? Ma ktos doświadczenie w tej materii?
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
Napewno sie lepiej na tym wyjdzie jezeli bedziesz ćwiczył od "małego" i było dobrze prowadzony a czy to ma jakiś wpływ na przyswajanie wiedzy to nie wiem.

I pytanie przy okazji - czy ktoś z was trenował jakiś całkiem inny styl?

ja trenowałem 5 lat karate kyokushin kai kan a teraz trenuje tai chi i bardzo mi sie spodobał ten styl 8)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
11
  • 0

budo_quizhang
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
Ja zacząłem kiedy miałem 5 lat,mam około 5 lat stażu karate kyokushin kai. W wieku 13 lat przestało mnie to kręcić. W ciagu 1,5 roku przewinąłem się prze sekcje:judo,kick boksu,aikido,brazylijskiego ju jitsu i tajskiego boksu. Trochę szukałem,więc z doświadczenia wiem ze wszystko zależy od Ciebie. Wszystkie te techniki pamiętam do dziś. Od 6 lat trenuje Shaolin kung fu 5 razy w tyg po 3h, na początku niestety musiałem się pozbyć nawyków z karete,po roku było ok. Wiem że w karate techniki są sztywne i oderwane od siebie,a w moim stylu techniki przechodzą jedna w drugą i są bardziej elastyczne. Wiadomo też że im wczysniej zaczniesz tym lepiej,ale na poziom wpływa tez wiele innych czynników. Oczywiście niezbędna jest mordecza praca no i w pewnym sensie predyspozycje. A do tego to musi stać się twoją religią i filozofia na życie. Nie od dzis wiadomo że wschodnie sztuki walki to nie tylko walka. :)
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
15. dodając od siebie, często zauważam że im później ktoś zacznie ćwiczyć bardziej to szanuje.QuiZhang gdzie ćwiczysz?:)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
Ja trenuję dopiero od 8 miesięcy bodajże (nie licząc rocznego epizodu z TKD ale to było 14 lat temu,więc się nie liczy"). Staram się ćwiczyć jak najwięcej średnio 3-5 dni w tygodniu, jestem 4-6h na sali. Czym więcej ćwiczę, tym bardziej wciąga, a mam już swoje latka :)
  • 0

budo_holm3s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
Ja ćwiczę wu shu trochę ponad dwa lata, czyli zaczynałem jak miałem 14 lat. Jeśli chodzi o wiek to uważam, że wszystko zależy od człowieka. Jeśli bym zaczął wcześniej, to pewnie umiałbym więcej niż umiem teraz. Ale z drugiej strony może okazałoby się, że byłbym zbyt niedojrzały, rzuciłbym to, a teraz zbijał bąki. Często jest tak, że rodzice posyłają dzieci na treningi jak są jeszcze małe ("bo jakiś sport trzeba uprawiać"), ale te chodzą tak "na odwal się" dlatego, bo rodzice płacą i każą, a później przychodzi zniechęcenie. Jeśli chodzi o mnie to myślę, że zacząłem w najlepszym dla mnie wieku, bo byłem w stanie podjąć osobiście dojrzałą decyzję, dzięki czemu teraz czerpię z tego, co robię pełną satysfakcję.
Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_wspac
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
witam
ja cwicze jakies 4 miesiace, mam juz 23 lata :P
wiem wiem staro ... ;)
ale wciaga i nie zamierzam juz przestac cwiczyc.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
zacząłem w wieku 16 :)
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
a ja w wieku 12 lat
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
Od 14 roku życia.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
21 (2 lata temu). Nieistotne kiedy sie zacznie - wazne co Ci to daje (chyba, ze chcesz osiagnac sukces w sporcie - wtedy im szybciej tym lepiej).

Dla mnie na przyklad byla to z pewnoscia jedna z najlepszych decyzji mojego zycia, zaczalem, bo "trza sie cus umic bic", a przeksztalcilo sie to w pasje ktora znaczaco zmienila moje zycie na lepsze.

Zaczalem od kickboxingu (choc niby kung fu), teraz cwicze styl bedacy mieszanka dlugiej piesci i Wing Chunu (jin loong chuan fa) i musialem sporo przyzwyczajen zmienic (jeszcze zreszta nie zakonczylem tego procesu), ale tez wiele rzeczy wartosciowych mi zostalo.

Podsumowujac - zaczynac mozna i od 80-tki, a zmiana stylu to rozwijajace doswiadczenie.

pzdr
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
W wieku 15 lat
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
widzę, że tu jest zacna ekipa , która na początku lat 80-tych zaczynała :)
ja tak dla odmiany w wieku 13-stu :-) zacząłem i mam nadzieję do końca żywota pociągnę
:-) ))) chiba , że się nie da :) ale .....są jeszcze wózki , które da się popchnąć :D
tak czy inaczej......wiek + nauczyciel + talent + świadomość tego co chce się osiągnąć ........sprawiają Kim się będzie w przyszłości :wink:
Mój Mistrz zawsze mówił...."dobrych ludzi ( w danej sztuce) jest wielu na świecie..i nie chodzi o to by być dobrym...ale o to by być wybitnym w tym co się robi, bo tych jest naprawdę niewielu , a dobrych jest naprawdę dużo" :wink:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?

Mój Mistrz zawsze mówił...."dobrych ludzi ( w danej sztuce) jest wielu na świecie..i nie chodzi o to by być dobrym...ale o to by być wybitnym w tym co się robi, bo tych jest naprawdę niewielu , a dobrych jest naprawdę dużo" :wink:


to chyba Twój mistrz jeździł na seminaria mojego (albo i odwrotnie), bo mój powtarza to samo ;) .

Co do tematu - miałem 18 lat.
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?


Mój Mistrz zawsze mówił...."dobrych ludzi ( w danej sztuce) jest wielu na świecie..i nie chodzi o to by być dobrym...ale o to by być wybitnym w tym co się robi, bo tych jest naprawdę niewielu , a dobrych jest naprawdę dużo" :wink:


to chyba Twój mistrz jeździł na seminaria mojego (albo i odwrotnie), bo mój powtarza to samo ;) .

Co do tematu - miałem 18 lat.


no proszę jest jeszcze kilku Mistrzów na tym świecie :wink: :D
  • 0

budo_oset carduis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
Witam,

Zacząłem trenować mając 20 lat, a więc dość późno. Nie zauważyłem bym przyswajał wiedzę i umiejętności zbyt wolno lub z trudnością. Nikt mnie zresztą jakoś szczególnie nie popędza, sztuki walki to i tak zajęcie na całe życie, więc po co się spieszyć? Miałem też okazję przez rok, zanim zacząłem zajmować się Kung Fu trenować coś jakby połączenie karate z boksem(taka sekcja :P ), kiedy przybyłem do miejsca gdzie obecnie trenuję, musiałem zaczynać od nowa, ale nikt mi tego nie miał za złe :D Jedynie pady się przydały i wydolność oddechowa, resztę zostawiłem bez żalu...
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
Miałem 17 lat, tak jak Wong Shun Leung kiedy zaczynał poznawać Ving Tsun :)
  • 0

budo_ratar
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
Zaczalem cwiczyc Choy Lee Fut w wieku 14 lat, czyli 5 miesiecy temu... Zaluje, ze nie wczesniej.
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile mieliście lat jak zaczęliście trenować?
ja też ząłuje, że nie zaczęłam wczesniej....
ale jesli wogole trafilismy na sztuki walki w zyciu to trzeba się cieszyć, ze je mamy bo mogłoby nie byc nic..........16...jak zaczełam aikido i 20 jak zaczynam krate
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024