Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks czy tkd?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

kup se nóz to napewno sie sprawdzisz na ulicy to jest Krakowska rzeczywistosc =( niestey!! tak jest albo zrob sobie grupe ktora bedzie sie bic z Twoimi wrogami to tez neistey rzeczywistosc krakowska =/ jak na moje oko na ulicy najlesza sztuka walki to taka ktora od razu do parteru sporowadza np zapsy judo itp


Kolejny teoretyk. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Średnia statystyczna tematów z "ulica"?
  • 0

budo_marcin54321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
mieszkam tam a solowki to sporadycznosc przynajmniej napewno solowek niema o takie sprawy jak Wisla i cracovia tam to juz wszytko jest bez honoru czy wazysz 50 kg lub 120 kg i wygladasz choc troche prowokujaco powinienes cos zawsze nosic przy sobie bo niewiadomo kiedy jakas banda troskze podpitych bedzie chciala Cie zmucic a najgorsze sa juz wjazdy sikiery maczety paly itd ale coz sami sobie zrobilmy taka rzeczywistosc bo jeszcze kiedys Krakow to abrdzo honorowe miasto pod wzgledem bijatyki ehhh szkoda gadac =(
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Mieszkam w Wawie, dorastałem na targówku, klimaty aż tak się nie zmieniły. Musisz mieć olbrzymiego pecha, "bujać" się (obnosić, fafarafić czy jak to po galicyjsku :wink: ), by wyszli do Ciebie goście z narzędziami. Takie opcje też zaliczyłem, ale nigdy nie brały się z nikąd - czyli można ich było uniknąć. Jeśli zaś dochodziło do nich, należało być swiadomym konsekwencji. wtedy faktycznie sprowadza się to do konkurencyjnej ekipy, czasami rozmowy z kimś lepiej "ustawionym", niekiedy (rzadziej) próby sił.
Jeżeli powyższe Ciebie nie dotyczą, zostaje opcja zmiany msc-a do życia?
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Nie chcę Cie specjalnie denuncjować Marcin54321, ale ulica ma wiele oblicz. Spora część topiców z tego działu to rozważania teoretyczne, przejaskrawione filmami gangsta made in usa.
Pilny student prawa z "jajami" w sytuacji newralgicznej przy zerowej znajomości i praktyce jakichkolwiek mma może (teoretycznie możliwe) wybrnąć z sytuacji - np. przedstawi "agresorowi" karne konsekwencje jego działań i zablefuje o radiowozie na następnej przecznicy (taki przykład 8O ),jest jakaś szansa, że zadziała. Ten sam koleś nie miałby szans na sparringu boksu, tkd, judo, ..... wstaw dowolną. także...nie ma co demonizować :wink:
  • 0

budo_marcin54321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
sorrki ze tak pozno prost ze jest duzo rozwiazan, jednak klimaty sie zmienily chociaz juz troszke sie poprawilo ! ale dalej wiekszosc osob preferuje noz itp... napewno niejest tak ze na kazdym rog czai sie jakis nozownik :) ale czesto slyszy sie ze ktos kogos pocial (ale to zazwyczaj zwada wrogow ) a jak sa wjazdy to nieliczy sie czy jestes kibic czy nie zawsze mozesz dostac pala przez leb... no i czasami na ulicy ktos przypadkowy dostanie "kose" za to ze sie krzywo patrzyl ale naszczecie niejest to az tak czeste =) oczywiscie sa jeszcze honorowe chlopaki w Krk wiec niejest zle :D:P ;)
  • 0

budo_marcin54321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
aaaa jesli chodzi o filmy z USA gangsterskie to niemowie ze tak jest bo unas nikt sie nie strzela :D :P pozdrawiam ;) :)
  • 0

budo_the_moon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Katowic

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Marcin ty mowisz o mordercach/przestepcach ktorych powinien przebadac psychiatra...
tu sztuki walki nie pomoga tylko karabin maszynowy...
w takich wypadkach trzeba unikac miejsc typu stadion, itp i starac sie przewidywac sytuacje (nadrobic troche drogi zeby ominac niebezpieczne miejsca, itp), innych mozliwosci nie ma - "lepiej zapobiegac niz leczyc", czyli lepiej unikac walki i to bedzie skuteczniejsze...
  • 0

budo_ernst
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

oto biecany filmik ze sparingu z kikcboxerami sorki ze tak dlugo ale musialem wrzucic na youtube a nigdy tego wczesniej nie robilem i musialem rozkmninic;] pozdrawiam



To byli poczatkujacy.Właściwie to były ich pierwsze sparingi poza własną salką.Przecież widac,że to klops.Trenowali wtedy(wiekszość z nich) około ośmiu miesiecy.Także nie ma sie czym chwalić.I nie byli z FIGHTERA WROCŁAW.Marcin Bachórz był z Fightera a oni u niego trenowali.
  • 0

budo_marcin54321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
no tak racja przestepcy ja wiem ze tak niepowinno byc jak juz cos to solo i po sprawie a na imprezie wogole bez bicia bo kady chyba idize sie pobawic a niebic ludzi no jest inaczej i tyle w kazdym razie niewolno byc tchórzem bo trzeba walczyc nieuciekac i jakos to bedzie.... ale niesty jest jak jest w krakowie 70% uzywa noza....

a co do filmiku to jakos srednio im to idzie przynajmniej niektorym ciosy typu "kolowrotki" ale nie mi to oceniac bo ja mistrzem jakims niejestem :)
  • 0

budo_ó-an
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zY oddaLi
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

niewolno byc tchórzem bo trzeba walczyc nieuciekac i jakos to bedzie....

Wspaniałe podejście.... samobójca ? ;)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Hmmm... Przypomina mi się jedna sytuacja dotycząca zasadniczego pytania z tematu - TKD czy boks.

Mieliśmy kiedyś w klubie chłopaka, który trenował z nami taekwondo. Fajny, sympatyczny człowiek, ćwiczył ambitnie, poznawał techniki, walczył, jeździł na zawody nawet trochę. Nie da się jednak ukryć - mistrzem w walce nie był, choć starał się bardzo. Pochodził parę lat i dał sobie spokój. Przeniósł się na boks, bo treningów więcej, ogólnie skuteczniej itp.

Nie było go u nas czas dłuższy, później wpadł na trening i zapytał czy może poćwiczyć. Tak się złożyło, że akurat sparingi były. Popatrzyłem sobie na niego na części technicznej - kopnięcia słabsze, za to rączki faktycznie podciągnął, technika, balans ciałem, te rzeczy. Zaczęły się walki, jak to u nas - kickbokserskie takie, czyli wszystkie techniki bokserskie dozwolone + nogi. Chłopak stanął z jednym partnerem, drugim, trzecim...

Podobnie jak w latach poprzednich, nadal starał się bardzo - i ponownie jak w latach poprzednich, mimo że teoretycznie nauczył się dużo nowych rzeczy, generalnie wiele do powiedzenia w walkach nie miał. Serducha do boju wstawić się nie dało.

To taka dygresja na marginesie - aby przypomnieć tworzącym podobne tematy, że skuteczność = człowiek + styl + warunki, a nie tylko styl... Stąd też - nie każdy będzie skuteczny, choćby trenował najskuteczniejszy teoretycznie system. Z drugiej strony - fighter, choćby się bawił w ten rzekomo "mniej skuteczny" styl, może być ciężki do zabicia. Banał, ale jakże często o tym się zapomina - gdy wchodzi w grę czynnik ludzki, sztywne reguły przestają być takie sztywne...

Gizmo
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Gizmo, a w jakim sensie nie dawał rady? Tracił głowę, nie wychodziły mu techniki poprawnie czy za mało odważnie walczył? Myślę, że "to coś" można zyskać tylko wraz z doświadczeniem... ale dużo zależy od człowieka.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
dubel
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Gizmo, to nie wyjaśnia do końca sprawy sytuacji odwrotnej: koleś ma wielkie serce do walki i musi wybrać styl. Co wtedy? Nieważne, co wybierze, bo i tak ma 'to coś'? Za piękne, żeby było prawdziwe. Oczywiście, zawsze będzie lepszy od tego, któremu brakuje woli, ale nie o tym przecież mowa.

Jet, nie zawsze da się wykształcić. Niektórzy ludzie mają zbyt dużo wyobraźni i hamulców, żeby się nauczyć bezstresowo lać kogoś innego po mordzie. Ja, na przykład, właśnie dlatego zrezygnowałem z karate - bo nie mam w sobie tego czegoś, co pozwala na wyłączenie sumienia i robienie ludziom krzywdy. Wolę rozwiązania nie zostawiające rozkwaszonych nosów, rozciętych łuków brwiowych i napuchniętych ud. ;)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Jet: ano zupełnie po prostu - nie dawał rady, nie kondycyjnie, bo z tym było OK. Po prostu tak czy inaczej dostawał, bo nie miał w sobie tego "czegoś", co w momencie walki każe ci zacisnąć zęby i oddać dwa razy mocniej. walczył, ale było to jakby z mety przyznaniem się do porażki.

Shabu-Shabu - oczywiście, że nie wyjaśnia to sytuacji odwrotnej. Chodziło mi tylko o to, aby przestrzec przed stawianiem prostych regułek w typie ćwiczę boks -> będę skuteczny, ćwiczę taekwondo -> nie będę skuteczny, albo też rozwijając "ćwiczę styl X, leją mnie, pójdę na styl Y, będę macho", bo nie zawsze problem leży w stylu... :wink:
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Wiadomo, co bedzie lepsze zalezy od wielu czynnikow (trener, grupa etc.). Ale jezeli mielibysmy porownywac 2 kluby, jeden tkd drugi boks i oba reprezentowaly by podobny poziom, to zdecydowanie lepszym wyborem bedzie boks. Osobiscie uczeszczalem ponad rok do jednego z najlepszych (i napewno najdrozszego - 100zl/miesiac) klubu tkd we wroclawiu. Bylem zadowolony, ale zmienilo sie te gdy zapisalem sie na muay thai, do wcale nie rewelacyjnego klubu, ze slabym trenerem. Szczerze moge powiedziec, ze jeden miesiac muay thai dal mi juz wiecej niz 1,5 roku tkd. Przynajmniej jezeli chodzi o walke na ulicy.
2 sprawa: na tkd zlapalem tyyyyyyle zlych nawykow, ze nie moglem sobie poradzic na boksie tajskim, wszystko zle, poczawszy od pozycji, przez garde i ogolnie technike calego uderzenia.
Ciezko mi sie wypowiadac na temat innych klubow (szczegolnie jezeli laczy sie na nich elementy kicka i innych styli walki z tkd), ale jednego jestem pewien, jezeli ktokolwiek zapyta sie mnie: muay thai, kick, boks czy tkd, odpowiem ze wszystkie 3 style sa dobre, ale tkd to praktycznie strata czasu i pieniedzy.
ps. Jezeli ktos lubi pokazowe sztuki walki, ktore z walka maja malo wspolnego to tkd bedzie w sam raz. :wink:
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

Jezeli ktos lubi pokazowe sztuki walki, ktore z walka maja malo wspolnego to tkd bedzie w sam raz. :wink:

Aha.
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

Wiadomo, co bedzie lepsze zalezy od wielu czynnikow (trener, grupa etc.). Ale jezeli mielibysmy porownywac 2 kluby, jeden tkd drugi boks i oba reprezentowaly by podobny poziom, to zdecydowanie lepszym wyborem bedzie boks. Osobiscie uczeszczalem ponad rok do jednego z najlepszych (i napewno najdrozszego - 100zl/miesiac) klubu tkd we wroclawiu. Bylem zadowolony, ale zmienilo sie te gdy zapisalem sie na muay thai, do wcale nie rewelacyjnego klubu, ze slabym trenerem. Szczerze moge powiedziec, ze jeden miesiac muay thai dal mi juz wiecej niz 1,5 roku tkd. Przynajmniej jezeli chodzi o walke na ulicy.
2 sprawa: na tkd zlapalem tyyyyyyle zlych nawykow, ze nie moglem sobie poradzic na boksie tajskim, wszystko zle, poczawszy od pozycji, przez garde i ogolnie technike calego uderzenia.
Ciezko mi sie wypowiadac na temat innych klubow (szczegolnie jezeli laczy sie na nich elementy kicka i innych styli walki z tkd), ale jednego jestem pewien, jezeli ktokolwiek zapyta sie mnie: muay thai, kick, boks czy tkd, odpowiem ze wszystkie 3 style sa dobre, ale tkd to praktycznie strata czasu i pieniedzy.
ps. Jezeli ktos lubi pokazowe sztuki walki, ktore z walka maja malo wspolnego to tkd bedzie w sam raz. :wink:


Nalać mu wódki :D
  • 0

budo_marcin54321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Wspaniałe podejście.... samobójca ? ;) [/quote]
e gdzie tam poprostu nigdy niechce wyjsc na "ciote" zawsze staram sie podejmowac walke i tyle nawet z gosciem duuzo wiekszym odemnie... tylko czy warto :|
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Ahh te kozaki zza monitora :roll:
"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono"
Jeżeli byłeś w takiej sytuacji i zrobiłeś to co piszesz, no to przepraszam i gratuluje odwagi :) :) :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024