Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks czy tkd?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Na ulicy liczy się jednak coś innego - agresja, brutalność, determinacja, dynamika, pisząc za polską kinomatografią "wejście na kurwie..", "...pierwsze pierdolnięcie...". To co przeczytałem w tutaj do tej pory to quasi - akademicka dyskusja "tkd vs. boks".

Jeżeli masz wątpliwości czy sobie poradzisz lepiej wyskakuj z kasy.

wojowniczy dzisiaj lemur zwany rocco..
  • 0

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
to wyskocz do boksera na ulicy 8)

w szpitalu będziesz mógł zastanowić się nad tym co piszesz
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
jest nawet taki kawal:
kazdy moze urazic boxera, niestety nie kazdy jest w stanie go przeprosic :) :)
Jezeli codzi ci o ulice to napewno boks bedzie lespzy btw: sam sie ucze :) :)
  • 0

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
Boks na pewno jest bardziej agresywny, bezkompromisowy. Tu nie ma ceregieli - scenariusz jest prosty- bij po mordzie i nie pytaj.
Grzeczni chłopcy boksu nie trenują.

Połączenie BJJ i Muay thaj jest super. Niestety nie mam tyle czasu aby zaczynać i jedno i drugie. Do tego jeszcze zapasy i byłby komplet.
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
tak sobie czytam te wasze opowiesci i jestem pewien ze wy prawdziwego tkd itf nie widzieliscie tylko pewnie w tv na olimpiadzie ten zalosny aerobik ale to nie jest itf .na ulicy kazdy normalny tkdoka itf nie bedzie kopal takich technik jak wy wspominacie przejedzcie sie ludzie na jakiekolwiek zawody tkd itf w naszym kraju i zobaczycie ze glowna kombinacje jaka sie wykonuje to wejscie rekami y wykonczenie highkickiem czy middlekickiem czyli dolyochagi . i to sie glownie przerabia na treningach bo jest to ludzie NAJSKUTECZNIEJSZE . Ale nie ganie was bo mam przyjemnosc cwiczyc w bardzo dobrym klubie gdzie glownym elementem treningu sa sparingi a uklady i inne pierdoly naleza do rzadkosci, niestety inni tego szczescia nie maja i wypisuja takie bzdury ze my kopiemy obrotowki 720 stopni na ulicy...tkd itf uczy polaczenia technik recznych BOKSERSKICH z noznym i dlatego jest najbardziej urozmaiconym stylem i ciezko go opanowac bo byle debil łysy nie bedzie na tyle cierpliwy zeby nauczyc sie dobrze kopac a jezeli ktos juz to umie tak jak ja nie chwalac sie po 10 latach treningu dzien w dzien to z latwoscia poradzi sobie na ulicy bo duzo latwiej za*ebac komus mocne kolano jak sie umie kopnac skomplikowane techniki bo to wychodzi samo przez sie (tecniki prostsze wykonuje sie z łatwościa)niz byc zwyklym drewniakiem jak Diablo PS.trenuje 10 lat taekwon-do ITF od 2 lat rownolegle boks i bjj .pss.TaekwondoITF gen.Choi'a ma za cel konczyc walke jednym ciosem dlatego pas wiaze sie na jeden raz taka symbolika.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

niz byc zwyklym drewniakiem jak Diablo


what does it mean????

skoro cwiczysz jednocześnie TKD, boks i BJJ to swoim przykładem dowodzisz że samo TKD nie jest skuteczne.Ale coś w nim zawsze jest, ja np. nie neguje skuteczności wysokich kopnięc na ulicy bo wielokrotnie na moich oczach ktos znokautowal pieknym nerio lub dollyo na głowę niejednego chłopa, natomiast ten ktoś w życiu nie uczeszczał na zadne treningi.
Jednak co do skuteczności TKD na ulicy cechuje mnie mniejszy optymizm..bardzo dużo zalezy od trenera, ale nie do końca.. np. ja bardzo cenie trenera klubu w którym aktualnie jestem, uważam ze jest świetny i uczy walki lepiej od wszystkich poprzednich (a bylo ich troche) natomiast z przykroscia musze stwierdzic ze znacznie skuteczniejszych technik ulicznych nauczyli mnie poprzedni trenerzy (m.in. kicka, czy MT), którzy od tego obecnego byli duzo słabsi ale jeżeli wziasc taka grupe trenujaca kicka w moim starym klubie kontra grupe TKD w ktorej teraz cwicze i zrobic konfrontacje...to moim zdaniem masakra by byla.. :roll:
Poprostu uważam że nie należy mylić ulicy ze sztukami walki bo to naprawde są dwie różne rzeczy. Te rzeczy mają zupełnie inny cel w sztukach walki walczy sie dla sportu, na ulicy dla zniszczenia przeciwnika w najprostszy możliwy sposób, jasne że w walce zawsze liczy się nokaut jednak ćwicząc style sportowe uczymy się to robić tylko w ściśle okreslony sposób(utrudniony regułami stylu), i nie wiem czy takie długie ćwiczenie nie wykształca złych odruchów bo ktos taki bijac się pomysli ze to ring albo mata i zamiast wziasc kosz na smieci i poprostu komuś zap... to bedzie odstawial walke techniczna i skonczy marnie
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
czy wezmie kosz na smieci i za..oli to czzy kopnie 360tke to juz zalezy od jego inwencji tworczeji sytaucji i ale polecalbym oczywiscie to pierwsze rozwiazanie. z drewniakiem chodzi mi o to ze tkd uczy poruszania w walce ogolnego obycia trenujac boks bardzo szybko przyswajalem techniki gdyz mam fundmenty wyrobione na tkd i tak po 2 latach treningu daje rade sparowac z kolesiami co trenuje po 5,6 lat boks! nie twiedze ze tkd jest jedyna sluszna droga ale daje zajebiste podstawy do opanowania innych formul walki (patrz Dawid Kowalski, Rafał Petertil, nawet Mamed trenowal taekwon-do ITF i ma w nim czerwony pasek ,myslisz ze gdzie sie nauczyl highkicka kopac?) taekwon-do nie jest dla wszystkich zawsze tak twierdzilem i zawsze bede jak sie do tego nie urodziles to szkoda twoich wysilkow bo i tak nic z tego nie bedzie lepiej juz isc na ten boks niz kiepska reputacje robic.PSS nasz klub WSKT Wrocław zrobil sparing kickboxing FIghter wroclaw .3 do 1 dla nas w nokautach .mam filmik z tego sparingu postaram sie wrzucic , udowadnia to ze bardzo ale to bardzo duzo zalezy od trenera , treningu i sparringpartnerow .Co do złych nawykow ja wiem ze slajdowac na ulicy nie bede , w kazdym sporcie/sztuce tak jest walki ze uczy zlych nawykow nawet w boksie , bjj i innych zachwalanych pod niebo dyscyplinach .Dobry trener nauczy i wpoi uczniowi ze ring i mata to nie ulica nawet jakby byl trenerem Tai Chi
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

skoro cwiczysz jednocześnie TKD, boks i BJJ to swoim przykładem dowodzisz że samo TKD nie jest skuteczne.Ale coś w nim zawsze jest, ja np. nie neguje skuteczności wysokich kopnięc na ulicy


sally, chłopcze
gdybyś pilniej się uczył, zapewne wiedziałbyś, że tkd itf przewiduje atak na wszystkie trzy strefy ciała.
I nie wiem czy na nogi nie jest więcej technik nożnych niż na głowę. Więc utożsamianie tkd wyłącznie z wysokimi kopnięciami dowodzi jedynie Twojej ignorancji.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

sally, chłopcze
gdybyś pilniej się uczył, zapewne wiedziałbyś, że tkd itf przewiduje atak na wszystkie trzy strefy ciała.
I nie wiem czy na nogi nie jest więcej technik nożnych niż na głowę. Więc utożsamianie tkd wyłącznie z wysokimi kopnięciami dowodzi jedynie Twojej ignorancji.


wez sie opanuj, czy ja pisze ze TKD to tylko techniki na gowe?
wiem ze to rowniez techniki na pas...ale lowkick..nie rozmieszaj mnie jak ćwiczysz TKD to wyskocz na lowkicki z pierwszym lepszym z dobrego taja i napisz ile wytrzymales i jak długo się leczyłes potem :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

wez sie opanuj, czy ja pisze ze TKD to tylko techniki na gowe?

Ale coś w nim zawsze jest, ja np. nie neguje skuteczności wysokich kopnięc na ulicy bo wielokrotnie na moich oczach ktos znokautowal pieknym nerio lub dollyo na głowę niejednego chłopa, natomiast ten ktoś w życiu nie uczeszczał na zadne treningi.


owszem tak sugerujesz

wiem ze to rowniez techniki na pas...ale lowkick..nie rozmieszaj mnie jak ćwiczysz TKD to wyskocz na lowkicki z pierwszym lepszym z dobrego taja i napisz ile wytrzymales i jak długo się leczyłes potem :)


sally drogi kolego,
podobno najgorsza w życiu jest świadomość własnej niewiedzy.
a slyszales w tkd o kopnięciach na kolano? ;)
Bo ja te miałem na myśli.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

nasz klub WSKT Wrocław zrobil sparing kickboxing FIghter wroclaw .3 do 1 dla nas w nokautach .mam filmik z tego sparingu postaram sie wrzucic

wrzuć , brzmi ciekawie zwłaszcza ze ten fighter wrocław to dość dobry klub kicka
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

tkd itf uczy polaczenia technik recznych BOKSERSKICH z noznym i dlatego jest najbardziej urozmaiconym stylem


Wątpię, żeby tkd itf uczyło wszystkich tych samych technik bokserskich co w boksie. Jest to niemożliwe, choćby z powodu innego sposobu walki.

Tkd kładzie słaby, w porównaniu z boksem, nacisk na techniki ręczne. Bez znajomosci podstaw boksu nie wierzę, że taekwondoka pokona boksera z tym samym starzem... :roll:
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
zapraszam na trening do mojego klubu jet . nie uogolniaj bo ja moge tak samo uogolnic ze na bjj kladzie sie slaby naciska na takedowny .co klub to inne treningi
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

ja moge tak samo uogolnic ze na bjj kladzie sie slaby naciska na takedowny


No bo porównując do np. judo czy zapasów, to jest prawda... Ale masz rację, to zależy od klubu/trenera. Jeśli trener trenował np. boks, jest w stanie to i owo przekazać innym (ale to nie będzie 100% boksu!).
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?

Tkd kładzie słaby, w porównaniu z boksem, nacisk na techniki ręczne.


w porównaniu z boksem, każda inna SW kładzie słaby nacisk na techniki ręczne ;) .
Przecież boks ma tylko techniki ręczne (nie jest to przytyk tylko wskazanie faktu).

Bez znajomosci podstaw boksu nie wierzę, że taekwondoka pokona boksera z tym samym starzem... :roll:


a na jakich zasadach ma być walka?
bokserska czy z nogami?
parter też będzie?
czy na punkty jak w walce sportowej w tkd (i z ograniczeniami z niej wypływającymi) czy full kontakt i KO jest dozwolone?

;)
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
D.o.m.i.n moze zapisz sie na mma jesli chcesz cwiczyc jak najbadziej realnie.Boks i tkd to style stojkowe a na ulice potrzebny jest jeszcze parter,a na mma pocwiczyl bys i parter i stojke.Wiem ze zadales pytanie co wybrac,boks czy tkd,ale wedlug mnie to jest najlepsze wyjscie.A jezeli moge cos dodac dodyskusji to powiem ze boks uczy tez paru zlych rzeczy,bo w realnym straciu nie masz duzych rekawic na rekach i bokserska garda nie jest tak skuteczna walka jak w walce sportowej i mozna prze przywyczajenie dostac w twarz
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
stern: myślałem oczywiście o walce sportowej na zasadach kickboxingu :wink: .

edit: rzaiel17: Żaden doświadczony bokser nie będzie na ulicy trzymał gardy, jak w rękawicach na treningu...
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
e tam gadka szmatka sie robi...D.o.m.i.n nie masz co zaczynac MMA jak nie masz podstaw z innych styli tak jak dom bez fundamentow sie zawali..takie moje zdanie
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?
ps jet : tak samo zaden doswiadczony taekwondoka ITF nie bedzie kopal obotowek na ulicy...;]
  • 0

budo_azyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy tkd?




w porównaniu z boksem, każda inna SW kładzie słaby nacisk na techniki ręczne ;) .
Przecież boks ma tylko techniki ręczne (nie jest to przytyk tylko wskazanie faktu).


i tu sie chlopie mylisz, w boksie sa rozne rzeczy wykonywane nogami, nie mowie tu o kopnieciach ale kazde uderzenie i wyprowadzenie ciosu z reki jest poprzedzane wjazdem z nogi , pomijanie jej jest wielkim bledem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024