Skocz do zawartości


Zdjęcie

Front kick - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem

W kicku wlasnie niema pchnięcia tylko jest szybkie kopnięcie

Oczywiście, że jest. Wszystko zależy od taktyki, pchnięcie nie znaczy że wolne. Piersze polega na samym uderzeniu przeciwnika "poduszką" pod palcami, jak napisał ShabuShabu, ale można też całą stopą np. odepchnąć przeciwnika, albo np. wystawić w obronie, żeby się nadział.
Może się nie rozumiemy, przez pchnięcie mam na myśli taki frontkick, jakiego jedynego można na worku trenować.
  • 0

budo_thunderbolt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem
Jak to mozna miec caly czas noge wyprostowanym jak przy klinczu frontkick sluzy takze do odepchniecia przeciwnika , a nie tylko do kopniecia ....
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem
nie słuzy :!:
albo kopiesz albo nie kopiesz, nie da sie 'odepchnąć'
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem

albo kopiesz albo nie kopiesz, nie da sie 'odepchnąć'

Powiedz to muay thaiowcom, którzy od wieków w wielkim błędzie będąc kopnięciem prostym odpychają przeciwników właśnie. :lol: :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem
nie odpychają
pokaż mi to gdzieś

dlatego się nie da ze pchający frontkick nie ma siły, siła bierze się z wyrzutu biodra, a jak wyrzucić biodro w zwarciu???
Własnie niepoprawny front to takie pchnięcie nogą, lub wierzgnięcie w powietrze (przypominające element kankana) ale to nie ma żadnej siły ani sensu (bo ani nie zatrzyma przeciwnika ani nie zrobi mu krzywdy)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem
Sally, takie pchnięcie głównie służy zestopowaniu przeciwnika, nadziewa się on sam na wystawioną nogę. Poza tym przy odpowiedniej sile można przecież lekko odepchnąć przeciwnika. Nikt nie pisał o kopaniu frontów w zwarciu, bez jaj. Wiesz, jak się kopie fronty na worek? Tak samo można kopać w przeciwnika, z podobnym efektem.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem

nie odpychają
pokaż mi to gdzieś

Odpychają. Proszę:

Występuje w dwóch wersjach:

- odpychającej,
- przenikającej (kopnięcie strzał),

W odróżnieniu od np. taekwon-do frontkick w MT ma częściej charakter odpychający. Stosowany jest gdy przeciwnik dąży do klinczu, także w różnych kombinacjach. Kopnięcie dopracowuje się na ciężkich workach i treningu w ochraniaczach które partner zakłada na korpus (partner podchodzi, trenujący zdecydowanie go odpycha).

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Również: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Nie najlepszy, ale zasadę widać. Chcesz więcej to sobie poszukaj (np. gali muay thai Holandia kontra Tajlandia, która bywa pokazywana na Eurosporcie), mi się nie chce.

dlatego się nie da ze pchający frontkick nie ma siły, siła bierze się z wyrzutu biodra, a jak wyrzucić biodro w zwarciu???

A kto powiedział cokolwiek o zwarciu? Odpychający frontkick używany jest do zastopowania skracającego dystans przeciwnika i odepchnięcia go, nie w ataku, ani tym bardziej w zwarciu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem

Również: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pokazujesz filmiki treningowe (fajne zreszta) ale moim zdaniem odepchnięcie frontkickiem nie zadziała, własnie dlatego że ruch "pchający" pozbawia go siły, ale na tym filmiku jest też pokazany taki ruch jednoczesnie z uderzeniem ręką i myślę ze w tej kombinacji rzeczywiście sia sprawdza. Nie wiem może jak ktoś ma bardzo silna nogę to da rade, w kazdym razie siła tego kopnięcia jest wtedy znacznie mniejsza

A kto powiedział cokolwiek o zwarciu? Odpychający frontkick używany jest do zastopowania skracającego dystans przeciwnika i odepchnięcia go, nie w ataku, ani tym bardziej w zwarciu.

Własnie to stopowanie da się zastosowac jeżeli front jest kopnięciem a nie pchnięciem. O to właśnie mi chodziło wcześniej zresztą to zastosowanie jest chyba najlepszym zastosowaniem fronta wogóle, ale trzeba je wykonac kopiąc a nie pchając
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem

Własnie to stopowanie da się zastosowac jeżeli front jest kopnięciem a nie pchnięciem. O to właśnie mi chodziło wcześniej zresztą to zastosowanie jest chyba najlepszym zastosowaniem fronta wogóle, ale trzeba je wykonac kopiąc a nie pchając


Sally, frontkick w obronie (w celu zastopowania przeciwnika) kopie sie własnie tak, żeby przeciwnik "nadział" się na już wyprostowaną nogę. Jeśli kopniesz zbyt późno, to wychodzi z tego bardziej pchnięcie, ale wtedy efekt może być różny, zależnie od masy i naporu przeciwnika.

pokazujesz filmiki treningowe (fajne zreszta) ale moim zdaniem odepchnięcie frontkickiem nie zadziała, własnie dlatego że ruch "pchający" pozbawia go siły


Z tym, że ty nie odpychasz martwego ciała, tylko przeciwnik czując nacisk na brzuch sam się może instynktownie odsunąć.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem

Sally, frontkick w obronie (w celu zastopowania przeciwnika) kopie sie własnie tak, żeby przeciwnik "nadział" się na już wyprostowaną nogę. Jeśli kopniesz zbyt późno, to wychodzi z tego bardziej pchnięcie, ale wtedy efekt może być różny, zależnie od masy i naporu przeciwnika..

z tym się zgadzam


Z tym, że ty nie odpychasz martwego ciała, tylko przeciwnik czując nacisk na brzuch sam się może instynktownie odsunąć.


ale z tym nie,
przeciwnik nie cofnie się 'instynktownie' za cholerę (oczywiście zależy z kim walczysz) ale to jest raczej sprawdzone eksperymentalnie, bo stopuje przeciwnika tylko ból a żadne macanki i straszenia w normalnej walce nie skutkują (przez normalna rozumiem tu ostrą fulkontaktową, a nie walkę na punkty)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem
po pierwsze, powtorze po innych, front kickiem mozna kopac lub odpychac.

pokazujesz filmiki treningowe (fajne zreszta) ale moim zdaniem odepchnięcie frontkickiem nie zadziała, własnie dlatego że ruch "pchający" pozbawia go siły

jak to sie mowi, musimy sie zgodzic, ze sie nie zgadzamy.
wez tarcze, popros kolege zeby zgieta w kolanie noge pzylozyl do tarczy, a potem dokonczyl "kopniecie". u mnie na sekcji najlepsi potrafili mnie tym zmusic do dwoch krokow do tylu, przy pelnym oporze. mozna kogos reka odepchnac, a co dopiero noga.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem
a próbowałeś to w walce ? (bo na tarczy to ja też umiem :) )
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem

a próbowałeś to w walce ? (bo na tarczy to ja też umiem :) )

tak, probowalem na sparingach (zeby nie bylo, nie w realnej walce). i owszem, dzialalo. pozwalalo zwiekszyc dystnans.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem
nie kłóce się bo nie ma sensu, w każdym razie mi żadne odpychanie w walce nie wychodzilo, i jezeli nie udało mi się w porę wyprowadzić kopnięcia to ktos wpadal na moją na wpół zgiętą nogę i ruch pchający był nie do wykonania (własnie dlatego że nie jest możliwy wyrzut biodra) tzn był do wykonania ale bez żadnego efektu, ponieważ bardzo zdeterminowany przeciwnik pcha się do przodu na tyle zdecydowanie że bez biodra, w samej nodze nie mam tyle siły zeby to cos dało
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem
jak dla mnie to wy sie poprostu nie rozumiecie novocaine mowiac ze front kick-em mozna pchac nie ma na mysli tylko i wylacznie dostawienia nogi do brzucha przeciwnika i wyprostu nogi to tak zwane odepchniecie zawsze bedzie mialo takze znamiona uderzenia bo jest to polaczone front kick w stylach pelnokontaktowych wlasnie tka sie wykonuje nie tak jak w stylach tradycyjnych gdzie wykorzystuje sie szybkosc wyprostowania podudzia tylko przyciagniecie nogi do klatki piersiowej uderzenie z jednoczesnym pchaniem biodrem przeciwnika i w zaleznosci ile sily sie wlozy to uzyska sie rozny efekt mozna uzyskac efekt uderzenia jak piescia a mozna uzyskac efekt odepchniecia mam nadzieje ze dobrze wyjasnilem i zrozumiale...

ps przy roznych wersjach takze uzywac mozna roznych powierzchni uderzeniowych
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem

ps przy roznych wersjach takze uzywac mozna roznych powierzchni uderzeniowych


mogłbyś to rozwinąć?
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem
chodzi mu pewnie ze mozna kopac "poduszka" pod palcami lub np pieta. wersja pchajaca nie traci na sile hmm moze z czyms to mylisz? (to jest tak zwane wejscie strazackie hehe )
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem
Piętą się nie kopie bo też traci siłę (jest wtedy rozłożona na całej stopie) a w przypadku kopnięcia podbiciem jest ona max, bo rozłożona na niewielkiej powierzchni
Odnośnie popychania nogami nie wiem jakie ma to w strażactwie zastosowanie, bo w walce sportowej musi tracić siłę, bo ta wynika z ruchu biodra, a nie da się pchnąć z wyrzutem biodra
(natomiast takich ćwiczeń treningowych wykonuje się bardzo wiele bo ich celem jest wzmocnienie mięśni nóg ale nie techniki kopnięcia)

patrz. prawa fizyki i fizjologii
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem

(natomiast takich ćwiczeń treningowych wykonuje się bardzo wiele bo ich celem jest wzmocnienie mięśni nóg ale nie techniki kopnięcia)

i jeszcze wykształcenie poprawnego ruchu kończyny czyli po lini prostej, zeby uniknąć fikania podudziem przypominającego element kankana własnie,jakie czasem się obserwuje w niektórych sekcjach


tak mi jeszcze przyszło do głowy
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Front kick - problem

Pa nie da się pchnąć z wyrzutem biodra

Otóż właśnie da się. Zaczynasz wyrzut biodra zanim stopa zetknie się z celem, ale w jego trakcie napotyka cel (a nie na końcu wyrzutu i wyprostu nogi) i do końca ruchu biodra przepycha zamiast "tylko" uderzyć. W wariancie ekstremalnym równocześnie następuje zetknięcie z celem i wypchnięcie biodra, wtedy jednak (jeśli masa nadchodzącego przeciwnika znacznie przewyższa naszą) można osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego, odbić się od celu i polecieć do tyłu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024