Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate GI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_evans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Karate GI
Witam :-) Przymierzam sie do kupna gi takiego lepsiejszego.Dotychczas mialem zwykle bushindo ale juz mnie denerwuje poniewaz co chwila musze poprawiac góre i spodnie mi spadają...w ogóle jest do kitu całe sie rozwala.Teraz prośba.Chcialbym abyscie mi doradzili te lepsze karategi i ktore warto kupic.Dodam ze mam 16 lat 195 cm wzrostu trenuje karate shotokan zaczynam 4 rok i bardzo lubie chodzic na treningi :P cena do 240-250 zł ale wiecie..wolał bym troszke taniej :D
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
ja używam Victory już od kilku lat i nie zamierzam tego zmieniać
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
ja uzywam Sochina i tez nie zamierzam zmieniac :)
dla mnie jest swietne a zaplacilem za nie 1,5 roku temu 230 PLN

proste mocne wytrzymale... i takie byc powinno

pozdro 8)
  • 0

budo_karnol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Imperial City
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Mały opis kimon w twojej kategorii cenowej

zgadzam się... sochin jest bardzo dobry.

Ale jedno pytanie do czego kimono?? kata? kumite?

kumite - polecam sochin [ kimono typ kumite - lekkie z cieńkiego rozciągliwego materiału] - bardzo dobra relacja jakości do ceny.

kata - sochin standard - 14oz, victory silver 12oz lub hunter [master standard/orient - te nadają się tylko do kata - mają źle skrojone spodnie utrudniające kopanie :/ ]


Jeżeli szukasz kimona uniwersalnego to sochinalbo victory w zupełności wystarczy :)
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

hunter [master standard/orient - te nadają się tylko do kata - mają źle skrojone spodnie utrudniające kopanie :/ ]


Skąd taka ocena? Używam tego modelu od dawna i jakoś mi nie przeszkadzają. Wszyty klin zapewnia szeroki zakres ruchów, gumka w połączeniu ze sznurkiem zapobiega opadaniu, nogawki dość szerokie, więc noga się nie blokuje. Już bardziej mi w kopaniu zawsze przeszkadzało Kaminari.

Fakt, że Master Orienty są z bardzo grubego płótna, co niezwyczajnym może przeszkadzać no i powoduje, że po 3-4 latach w miarę intensywnego treningu zaczyna się przecierać, ale żeby w treningu przeszkadzało???
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
najlepiej jak mądry o napisane tu opinie pójdziesz do sklepu i przymierzysz
inaczej nie da rady...
  • 0

budo_karnol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Imperial City
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

hunter [master standard/orient - te nadają się tylko do kata - mają źle skrojone spodnie utrudniające kopanie :/ ]


Skąd taka ocena? Używam tego modelu od dawna i jakoś mi nie przeszkadzają. Wszyty klin zapewnia szeroki zakres ruchów, gumka w połączeniu ze sznurkiem zapobiega opadaniu, nogawki dość szerokie, więc noga się nie blokuje. Już bardziej mi w kopaniu zawsze przeszkadzało Kaminari.

Fakt, że Master Orienty są z bardzo grubego płótna, co niezwyczajnym może przeszkadzać no i powoduje, że po 3-4 latach w miarę intensywnego treningu zaczyna się przecierać, ale żeby w treningu przeszkadzało???


nie chodzi mi o gamature kimona... zawsze lubiłem ćwiczyć w grubych [14-16oz], ale hunter ma źle skrojone nogawki - krok jest zbyt nisko, a długość od kroku do kostki jest troche zbyt krótka. OK spodnie są szerokie, ale jak chce kopać na jodan przy wzroście 190cm musiałbym kupić kimono huntera na ok 210 :>
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
wybaczcie moje debilne pytanie, ale do czego służy w karate gi? nie można w spodenkach trenować? pełni funkcję tylko tradycyjną czy jakąś inną też?
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

hunter ma źle skrojone nogawki - krok jest zbyt nisko, a długość od kroku do kostki jest troche zbyt krótka. OK spodnie są szerokie, ale jak chce kopać na jodan przy wzroście 190cm musiałbym kupić kimono huntera na ok 210 :>


Z tym trudno się nie zgodzić, ja też noszę 2 rozmiary w górę. Chociaż głównie ze względu na kurczenie się hunterów. No i nogawki zdecydowanie wysoko nad kostkę (co akurat jest wygodne :wink: )
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
"wybaczcie moje debilne pytanie, ale do czego służy w karate gi? nie można w spodenkach trenować? pełni funkcję tylko tradycyjną czy jakąś inną też?"

Dime ja zauważam trzy powody noszenia karategi:
- pozwala na wyeksponowanie pasa o odpowiednim kolorze (pochwalenie się swoimi umiejętnościami potwierdzonymi zdanym egzaminem),
- po rozgrzewce fajnie trzyma ciepło i (ja mam takie wrażenie) znacznie opóźnia stygnięcie organizmu,
- w przypadku formuły pozwalającej na walkę uderzenia/chwyty/rzuty jest za co złapać (np. chwycić za bluzę i trzasnąć kolanem),
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Ćwiczyć można we wszystkim, oststecznie to co my nazywamy karate-gi, czy ogólnie keiko-gi było kiedyś najzwyklejszym ubiorem roboczym. Oni się po prostu nie przebierali na treningi, lecz ćwiczyli w czym przyszli. Szum wokół tradycji, wydumanych znaczeń itp powstał później, jako element egzotyki i reklamy.

Niedowiarkom polecam "Akahige" Kurosawy. Film nie jest o MA ale problem ubioru jest tam łatwy do wychwycenia.

Trzeba jednak przyznać, że w karate-gi ćwiczy się dużo lepiej niż np. w dresie czy spodenkach.
1. nie wystudza się organizmu jak w spodenkach i koszulce - okryte ramiona i uda.
2. krój jest zoptymalizowany do tego co ćwiczymy, dobre gi nie przeszkadza tak jak dres, który się ciągnie i czepia. Właściwie powinienem powiedzieć odwrotnie - to co ćwiczymy jest optymalizowane do tego stroju. Ostatecznie w nim się to wszystko zaczęło i nikt nie chciał sobie życia utrudniać walką nie tylko z przeciwnikiem ale i z ciuchami.
3. jest zdecydowanie trwalsze niż inne ubiory, wytrzymuje również szarpania, duszenia itp.

Tak, że moim zdaniem powinno się jednak ćwiczyć w gi. No co najmniej w spodniach (zubon).
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
ja mam plecionke i cholernie drażnią mnie spodenki.....
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
A czemu, jeśli można :?:
  • 0

budo_karnol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Imperial City
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

ja mam plecionke i cholernie drażnią mnie spodenki.....


a ja zawsze myślałem, że plecionka ma tylko grubszą [plecioną górę] a spodnie niczym się nie różnią [albo mają tylko np. wzmocnione kolana :/ ]

ale fakt przez lata mojego trenowania nigdy nie miałem plecionki :>
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
no fakt jeśli chodzi o góre to poporostu poce sie bardzije niż w karate gi .........a o dół mam spodnie które nie są skrojone do kopnięc na jodan.........strasznie mi spadają.....ale ogolnie na judo czy aikido to sie fajosko w plecionce ćwiczy ale nie na karate.......
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

ale ogolnie na judo czy aikido to sie fajosko w plecionce ćwiczy ale nie na karate.......

Ja na początku ćwiczyłem karate w plecionce. Potem kupiłem sobie karategi, ale teraz zastanawiam się nad powrotem do plecionki (spodnie zostawiłbym od obecnego stroju). Powód? Całkiem przepocone plecy gi już w połowie treningu. Chłodzi się toto szybciej, niż ciało, potem przykleja, ogólnie nieprzyjemnie, a i przy padach się czasem ślizgam przez to. W plecionce tak nie miałem.
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Kurcze jakby sie tak zastanowić to u kumpla faktycznie moge to zauważyć, spocony i wogóle....

Moje kimonko sie nie klei i do padów jest poprostu uszyte :D
  • 0

budo_karnol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Imperial City
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Żeby kimono było porządne trzeba wydać troche kasy :/

Wtedy karate-gi się nie klei i nie traci ciepła. Jak się oszczędza to się ćwiczy w klejącym shicie :>
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Jak się oszczędza to się ćwiczy w klejącym shicie :>

Jak się nie ma, to się siłą rzeczy oszczędza. Ciekawe natomiast, czemu ćwiczę w najtańszych plecionkach od ponad roku i nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
no ja mimo wszystko mam zastrzeżenia do mojego kimona :X , cholerstwo jest jak zbroja :evil: .....ale przyzwyczaiłam siem. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024