Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate GI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
A co sądzicie o gi firmy Tokaido?
Myślę o tym modelu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_redar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stądka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Kotlet odgrzewamy po raz kolejny... :) No, ale to chyba normalne, że nasze do-gi się zużywają co jakiś czas. Średnio co 8-10 lat... :)

A tak serio: nie wiem, czy ktoś to już podawał, ale znalazłem na internecie sklep w Budapeszcie, w którym można kupić m. in. Tokaido i Shureido za niższą cenę, niż w Polsce, a w porównaniu z Włochami, gdzie aktualnie mieszkam, to już za śmiesznie niską cenę! Praktycznie jest to cena producenta, porównując z katalogiem na stronie Shureido. Co prawda nie mają zbyt wielkiego wyboru i brakuje najnowszych cudeniek Shureido, ale mimo wszystko... Ponieważ będę niedługo w Budapeszcie, więc dla mnie to niesamowita okazja. Wydaje mi się jednak, że i przy wysyłce (ceny samych produktów są wówczas wyższe + jeszcze wysyłka) i tak się opłaca, zwłaszcza, że przy zamówieniu powyżej 150,- Euro wysyłka jest za friko.

Przykłady cen:
1) Tokaido Kumite Master: w Samuraju 315,- PLN (na dzisiaj to ok. 67,- Euro), a u Węgrów ten sam rozmiar kosztuje 9900,- HUF (32,- Euro)
2) Shureido K-10: w Kamikaze kosztuje 709,- PLN (na dziś ok. 150,- Euro), a u naszych "bratanków" ten sam rozmiar 37000,- HUF (120,- Euro).

Adres strony sklepu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

*******************

I jeszcze taka ciekawa informacja dla zainteresowanych karategi firmy Tokaido: od przedstawiciela sklepu Samuraj dostałem odpowiedź, że kurczliwość materiału wynosi ok. 3%. Z taką informacją łatwiej znaleźć właściwy rozmiar. Np. na moje 178 cm wzrostu zaproponowano mi 180 cm jako właściwy rozmiar.

Pozdrowionka!
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
a ja myślę, że ta wystarcza ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
A ja polecam te (mimo że używam też pinny :oops: )
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
za tę cene rewelacja
  • 0

budo_redar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stądka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

a ja myślę, że ta wystarcza ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oczywiście, jako kobieta masz jak zawsze rację... :)

Ale nie do końca. Ja sam używam od 2 lat karategi kupionej za 17,- Euro i jeszcze powinna trochę wytrzymać, a trenujemy też rzuty i walkę w parterze, więc czasami spełnia rolę judogi :D Trenuję we Włoszech, więc karategi musi być leciutka, nie żaden "pancerz 14 oz."

ALE... po szczególnie intensywnym treningu zimą nawet tutaj czuję jak mnie ciarki przechodzą gdy moja "starowinka" przemoknie, a ja tylko na chwilkę przystanę - jest w niej zimno i tyle. Nie wspominając, że lepi się to-to strasznie i po walce w parterze muszę zasuwać ze szmatą po tatami, bo inaczej następni ślizgają się jak po lodzie! :)

Potrzebuję więc czegoś:
- lekkiego,
- wytrzymałego,
- z dobrym wchłanianiem i odprowadzaniem potu.

A na to trzeba wydać trochę więcej, niż za karategi Samuraja.
Wiesz, Koźlak, nie każdy ma szczęście trenować w kraju, gdzie nawet latem może założyć na siebie 14 oz., a sklepy internetowe proponują ocieplacze na karategi! 8O :wink:

Ciao!
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Redar, oczywiście - Twój tok myślenia jest jak najbardziej słuszny. Tylko, że to 14 oz to wcale nie takie 14 oz. Najlepiej niestety udać się do nich i samemu zmacać :-) Też myślałam, że to pancerz będzie, a okazało się, że do wyboru mam jakąś ścierkę (teraz nie pamiętam - 10 lub 12 oz) albo to całe 14 oz, które okazało się być całkiem porządnym materiałem, który normalnie obstawiałabym dwunastką. A na upały najlepsza oczywiście 10 (sitko siteczko situnio), choć pewnie rzutów długo się w niej nie potrenuje ... :)
  • 0

budo_redar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stądka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Redar, oczywiście - Twój tok myślenia jest jak najbardziej słuszny. Tylko, że to 14 oz to wcale nie takie 14 oz. Najlepiej niestety udać się do nich i samemu zmacać :-) Też myślałam, że to pancerz będzie, a okazało się, że do wyboru mam jakąś ścierkę (teraz nie pamiętam - 10 lub 12 oz) albo to całe 14 oz, które okazało się być całkiem porządnym materiałem, który normalnie obstawiałabym dwunastką. A na upały najlepsza oczywiście 10 (sitko siteczko situnio), choć pewnie rzutów długo się w niej nie potrenuje ... :)

KPW. Na szczęście najpierw przylecę na Święta do Polski, więc na wszelki wypadek "pomacam" te karategi Samuraja (jakkolwiek by to nie brzmiało... :) ), a dopiero potem będę wracał przez Węgry, więc spoko :D

A tak a propos 10 oz. - o ile pamiętam to Mugeny są nawet 7-8 oz.! Ciekawe czy wszystko przez to widać... Karategi dla kobiet...? :wink: :)
  • 0

budo_redar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stądka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

A ja polecam te (mimo że używam też pinny :oops: )
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
za tę cene rewelacja

Masz rację. Nawet na tym sklepie w Budapeszcie Hayashi kosztują prawie 2 razy drożej! Ale nie znam za dobrze tej firmy - słyszałem oczywiście o nich, ale ani sam nigdy nie używałem, ani nie znam opinii innych. Możesz powiedzieć coś więcej? Interesuje mnie zwłaszcza materiał i krój.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Pozytywne są opinie o ich judogach w dziale judo naszego vortalu. W Anglii bardzo popularne, znam osobę która trenuje w Polsce w ich 14tce- rewelacja, prwdziwy tradycyjny pancerz, poprawiający technike i prędkość, nie do zdarcia. Używam ich produktu do kumite (nie ma różnicy do pinny!).
  • 0

budo_redar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stądka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Dzięki, jersey, za te kilka słów o Hayashi!

Wróciłem niedawno z treningu, więc jeszcze siedzę przed kompem i znalazłem kolejny ciekawy sklep. Co prawda ceny nie są tam niskie, ale bardzo mi się podoba podejście sprzedawcy (sprzedawców?): można tam znaleźć mnóstwo dobrych i ważnych porad co do zakupu i utrzymania karategi lub pasa. Polecam zwłaszcza działy: "Choosing your dogi", "Choosing your belt", "Caring for your dogi" i "Caring for your belt". No, a poza tym sprzedają karategi dobrych firm: Hirota, Tokaido i Tokyodo International (BTW: czy to czasem nie jest jakaś kontynuacja, odgałęzienie Shureido? Popatrzcie na te karategi i ich nazwy...).

Nie muszę pisać, że to strona w jęz. angielskim...? :wink:
  • 0

budo_redar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stądka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Wróciłem niedawno z treningu, więc jeszcze siedzę przed kompem i znalazłem kolejny ciekawy sklep. (...)

A może byś tak podał do niego adres, mądralo?!!! :X

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No! :wink:
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Potrzebuję więc czegoś:
- lekkiego,
- wytrzymałego,
- z dobrym wchłanianiem i odprowadzaniem potu.


Opis pasuje mi do tego :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sam mam tę karate-ge i muszę powiedzieć że jest rewelacyjna. Jakiś czas temu zapodałem sobie jeszcze Europę ale w Sovereign ćwiczy mi się jakoś lepiej.
Jest bardzo mocna, lekka i świetnie odprowadza pot dzięki mikrofibrze . Wydaje mi się że byłbyś z niej zadowolony.
Jest tylko jedno ALE :( CENA :(
Ale ja jestem zdania że Karate-ga warta swej ceny.

Nie wiem tylko jak się sprawdzi w walkach w parterze. Trzeba zaznaczyć że to nie jest Judoga.

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI



Potrzebuję więc czegoś:
- lekkiego,
- wytrzymałego,
- z dobrym wchłanianiem i odprowadzaniem potu.


Opis pasuje mi do tego :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sam mam tę karate-ge i muszę powiedzieć że jest rewelacyjna. Jakiś czas temu zapodałem sobie jeszcze Europę ale w Sovereign ćwiczy mi się jakoś lepiej.
Jest bardzo mocna, lekka i świetnie odprowadza pot dzięki mikrofibrze . Wydaje mi się że byłbyś z niej zadowolony.
Jest tylko jedno ALE :( CENA :(
Ale ja jestem zdania że Karate-ga warta swej ceny.

Nie wiem tylko jak się sprawdzi w walkach w parterze. Trzeba zaznaczyć że to nie jest Judoga.

Pozdrowienia dla @ll


A mamy jakiś "wysłanników" za wielką wodą?
Dla przykładu rzeczony Sovereign w tym sklepie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kosztuje 150$. To jednak "nieco" mniej niż na prezentowanym wyżej linku z polskiej wersji sklepu Kaitena
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Jak za wielką wodą, to tylko tam
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wszystkie kaiteny wysiadają

i oczywiście nie wolno pytać czy ktoś by zebrał zamówienia (jest to karalne), dlatego nie pytam.
Ty też nie pytaj, bo dostaniesz megawata :)
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Jak za wielką wodą, to tylko tam
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wszystkie kaiteny wysiadają

i oczywiście nie wolno pytać czy ktoś by zebrał zamówienia (jest to karalne), dlatego nie pytam.
Ty też nie pytaj, bo dostaniesz megawata :)


Mam prezentowaną tam Arawazę 10oz, co prawda kupowaną od polskiego dystrybutora ale jestem z niej zadowolony. Ciekawe czy w rzeczywistości różni się od tej "oryginalnej" czyli kanadyjskiej.
Czy tylko ja mam wrażenie, że Arawaza i Kamikaze tam oferowane [przynajmniej w przypadku niższych modeli] różnią się jedynie metką?

Ale rozpaliłeś moją chęć posiadania, znalazł bym tam coś dla siebie 8)
Np [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Ja miałem takie samo wrażenie, tylko nie wypadało mi mówić :)
Dobry wybór! :D
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Ja miałem takie samo wrażenie, tylko nie wypadało mi mówić :)
Dobry wybór! :D


Rewelacyjny stosunek jakość/cena
Pas mam Kamikaze więc niejako komplet :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024