Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate GI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Jeśli chodzi o lepsze gi ja używam Kwona, fajnie się w tym ćwiczy, nic nie haczy i nie blokuje, zwłaszcza przy mojej posturze... ale chyba zmienię na Shureido, bo Kwon strasznie nasiąka potem i robi się twardy a wtedy obciera skórę... albo będę używał dwóch...
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
No nie,Giro, będziesz ich uzywał jednocześnie, zakładając jedno na drugie?!
Oczywiście żatruję. Pozdrowienia, Giro.
Ja trenuję w drugim już z kolei gi Mugen. To bardzo wytrzymałe, lekkie, miękkie, o doskonałym kroju gi, nie kurczy się w praniu, świetnie się prasuje. Niestety w Polsce nie jest dostępne (może przez sklepy w necie, ale nie sprawdzałem). W USA (San Diego) kosztuje 60 USD. Warte swojej ceny na pewno. Polecił mi je mój Sensei (sam w gi tej firmy od lat trenuje). Co roku ktoś ze znajomych jest w USA, na treningach u Nishiyamy i kupuje i przywozi kilka tych dobrych, sprawdzonych gi, więc nie mamy problemu, kiedy potrzeba.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Jak się oszczędza to się ćwiczy w klejącym shicie :>

Jak się nie ma, to się siłą rzeczy oszczędza. Ciekawe natomiast, czemu ćwiczę w najtańszych plecionkach od ponad roku i nie mam najmniejszych zastrzeżeń.


stary j.w. kup dobre gi wystarczy na dluzej niz pare slabych szmat. watpie czy nie jest ci za goraco w tej plecionce zwlasza w malej sali na karowej.

ja mialem pare gi a moje ostatnie to Tokaido zajebiste gi. nie klei sie, cwiczy sie super. ale przestalem byc karateka i sprzedalem..
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

stary j.w. kup dobre gi wystarczy na dluzej niz pare slabych szmat. watpie czy nie jest ci za goraco w tej plecionce zwlasza w malej sali na karowej.

Było trochę za gorąco, dlatego zdecydowałem się na zakup karategi. A na dobre gi chwilowo mnie nie stać. Ważniejsze są np. buty, a na jedno i drugie mi nie starczy. Po sesji się będę rozglądał za robotą, wtedy zobaczymy.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
szabu olej buty!!! buty sa dla mieczakow klapki sa dla twardzieli. kup karategi
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Ja ostatnio docenilem moj ostatni zakup.Po dluzszym czasie wszedlem w moja stara karate-gi(Kaminari) i czulem sie jak w zbroi.Masakra.Jednak ten wydatek byl warty bo komfort podczas treningu jest zdecydowanie lepszy.Niebo a ziemia.Włochata moze potwierdzic :P

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_włochata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze W.S.I. ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Ja ostatnio docenilem moj ostatni zakup.Po dluzszym czasie wszedlem w moja stara karate-gi(Kaminari) i czulem sie jak w zbroi.Masakra.Jednak ten wydatek byl warty bo komfort podczas treningu jest zdecydowanie lepszy.Niebo a ziemia.Włochata moze potwierdzic :P

Pozdrowienia dla @ll


potwierdzam. niebo a ziemia. roznica jest ogromna. w starej jest niezbyt komfortowo - delikatnie mowiac.
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
ja tam wole twarde 16oz 'zbrojki' >> tuszuja wiele niedoskonalosci technicznych :) no i ten charakterystyczny trzask heheh. Ponadto grubsze gi polecam tym bardziej potliwym cwiczaczom.
Pozdrowionka
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Rzeczywiście Macp, słyszałam wiele razy na treningach ten "trzask" :-) .
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
ale skoro tuszują niedoskonałość techniczną to jest to minus........w końcu te tachnike szkolimy......a trzaski mojego kimona mnie czasem drażnią...... :X
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Moja Kamikaze ma dodatkowy system odprowadzania potu wiec polemizowalbym ktora jest lepsza dla tych bardziej potliwych.Co do trzaskow to i w starej i w nowej strzelac nie potrafie ale tez nigdy jakos tak bardzo nie probowalem, fakt efektowne to jest.Co do ukrywania brakow techniki hmmm nie jest prawda ze im grubsza karate-gi tym latwiej ukryc niedoskonalosci techniki.Wielkosc stanowi o tym czy mozemy cos ukryc prze innymi.Ale chyba nie o to chodzie co nie?

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_evans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Chyba kubie huntera masters na 195 cm....znajmi mówia ze fajne gi ale wolał bym cos takiego własnie jak zbroja :D a hunter jest długą karategą :/ zobacze jeszcze
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
no wąłsnie pisałam, ze nie chodzi o ukrywanie.....W karategi masz sie dobrze czuć.....i ma sie wygodnie cwiczyc tyle...
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Czarna -> Dokladnie.

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_karnol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Imperial City
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Chyba kubie huntera masters na 195 cm....znajmi mówia ze fajne gi ale wolał bym cos takiego własnie jak zbroja :D a hunter jest długą karategą :/ zobacze jeszcze


litości... może i ma długą klapę, ale fatalne spodnie :/

Polecam rozmiar 195 jeśli masz ok 175cm wzrostu... pisałem już o felerze ze spodniami, a ponadto hunter kurczy się w praniu [ale będziesz pływał w takim wielkim kimonie]
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Chyba kubie huntera masters na 195 cm....znajmi mówia ze fajne gi ale wolał bym cos takiego własnie jak zbroja :D a hunter jest długą karategą :/ zobacze jeszcze


litości... może i ma długą klapę, ale fatalne spodnie :/

Polecam rozmiar 195 jeśli masz ok 175cm wzrostu... pisałem już o felerze ze spodniami, a ponadto hunter kurczy się w praniu [ale będziesz pływał w takim wielkim kimonie]


no cóż, swoje pierwsze GI kupiłem w decathlonie za 95 zeta, po roku dalej je używam - ale po bardziej intensywnym treningu wygląda jak szmata, obciera ciało - no i na początku mocno się kurczyło (pamiętam że jak kupiłem i założyłem GI na 180 cm - sam mam wzrost 176 cm - to wyglądałem jak ludzik z reklamy Michelin'a, dopiero parę prań w 90C i było ok). Mam również GI Shureido - i jeśli macie możliwość to kupujcie - chyba że ktoś zamiast jeździć Audi woli Fiata Pande (w końcu kwestia gustu), ale Shureido tylko jeśli możecie mieć je po rozsądnej cenie - cena za jaką można je kupić w polsce je wg. mnie niepoważna (miałem szczęście że mój sensei przywiózł je z okinawy w dobrej cenie - kosztowało mnie ok. 250 pln).
Co do wyrobów huntera to podobno są najlepsze GI robione w polsce, czekam na czarną bluzę - jak przyjdzie przesyłka to mogę potwierzdzić ew. zarzuty cytowanego kolegi :-)

pozdrawiam
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

Jeśli chodzi o lepsze gi ja używam Kwona, fajnie się w tym ćwiczy, nic nie haczy i nie blokuje, zwłaszcza przy mojej posturze... ale chyba zmienię na Shureido, bo Kwon strasznie nasiąka potem i robi się twardy a wtedy obciera skórę... albo będę używał dwóch...


Nie słyszałem o Kwonie ani Shureido. Jak to się ma do Victory np. silvera (w takim ćwiczę, po tym jak dawno temu zostawiłem bushi:>). I ewnetualnie gdzie można kupić te karate gi?
PZDR.
  • 0

budo_karnol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Imperial City
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
Shureido i Tokaido klasyka :) kimona szyte w japonii i trudno dostępne w polsce, a jeżeli już są to po kosmicznych cenach.
Niedawno znalazłem czarne pasy tokaido [satyna] w dobrej cenie, jeśli ktoś szuka to dać na priva [odpowiem, gdzie można je nabyć]

Kwon troche gorsze... [troche bardzo gorsze hahahaa...]
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI
moze sie myle, ale chyba przeceniacie znaczenie naszywek markowych.....
ja mam komonko z jakiejśc wieśniackiej firmy budo coś tam i kurde wasze karategi popękały, a moje judogi sie trzyma całkiem wporzo i sie nie skurczyło....no to jest może troche minusssss, bo kupiałm wieksze.....
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate GI

I ewnetualnie gdzie można kupić te karate gi?
PZDR.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A no tutaj mozna kupic Shureido.Ja tu kupowalem moja Kamikaze.Obsluga super.Gdyby rozmiar nie pasowal tez nie ma problemu odsylasz i wysylaja Ci inne pelen profesionalizm.Polecam.

Pozdrowienia dla @ll
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024