Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ręce w TKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

Jeżeli jest tak bardzo skuteczna to prosiłbym również o zapoznanie z nią o ile nie jest tajna.


chętnie zapoznam jak tylko uda mi się rozwinąć umiejętności do odpowiedniego poziomu jak narazie służę wiedzą teoretyczną :)

No i dlaczego miałaby się nazywać taekwondo a nie jakoś inaczej?

a dlaczego nie ?

No i oczywiście jakie elementy ma zawierać ta sztuka walki żeby była Sztuką w odróżnieniu od sportu tudzież mniej lub bardziej składnej napierdalanki.


sztuka walki przestaje być napierdalanką wraz z rozwojem technik i umiejętności


to:slim,
kickboxing już mi się znudził :)
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD


No i dlaczego miałaby się nazywać taekwondo a nie jakoś inaczej?

a dlaczego nie ?


Dlatego, że to by już nie było taekwondo. To tak jakbyś jeździł na rowerze i uznał, że właściwie te pedały (bez skojarzeń), łańcuch i siodełko to nie są potrzebne i zrobił sobie rower, w którym ich nie ma. Tyle, że tej konstrukcji nie można by już było nazwać rowerem, a najwyżej hulajnogą.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

To tak jakbyś jeździł na rowerze i uznał, że właściwie te pedały (bez skojarzeń), łańcuch i siodełko to nie są potrzebne i zrobił sobie rower, w którym ich nie ma. .


coś w tym jest :wink:
bo w końcu chodzi o to żeby ten rower jeździł, a jak będzie jeszcze szybszy niż z tymi pedałami i resztą, to możemy uznać że osiągnęliśmy sukces

ps. formy są w teakwondo nie jak łańcuch czy siodełko w rowerze ale bardziej.. jak piąte koło u wozu..w niczym nie pomagają (a wprost szkodzą bo niektórym potem to zostaje w walce) natomiast zabierają czas, który można by poświęcić na doskonalenie nowych technik np. ręcznych
  • 0

budo_ddz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

(a wprost szkodzą bo niektórym potem to zostaje w walce)


8O atakowali son sonkut tulgi? czy wyprowadzali yopa z guburyo sogi?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD


(a wprost szkodzą bo niektórym potem to zostaje w walce)


8O atakowali son sonkut tulgi? czy wyprowadzali yopa z guburyo sogi?


najbardziej szkodliwe jest oduczanie poprawnej techniki uderzenia ręką (w formach wyprowadza się samo ramię unieruchamiając przy tym bark - bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla początkujących - potem to widać w walce przebierają łapkami jak piesek w wodzie, natomiast prawidłowe uderzenie wyprowadza sie tak: biodro-bark i ręka na samym końcu)

druga rzecz, trzymanie rączek na pasie, dodatkowo rozkładając je w trakcie wykonywania kopnięć (co widze w wielu formach) doprowadza później do podobnego rozkładania rąk w walce, nie bede pisać jak to sie kończy w starciu z kimś kto ma uderzenia opanowane...bo chyba nie trzeba. To ma też wpływ na brak gardy wogóle, a chyba nie mozna zaprzeczyć ze jest ona integralną częścią umiejętności posługiwania sie rękami.

generalnie to z walką układy nie mają niczego wspólnego, a ich komiczne figury przypominają troche taniec nowoczesny ale wykonany w bardzo kiepskim stylu
paraliż rules :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

...najbardziej szkodliwe jest ...

Biorąc pod uwagę przytoczone argumenty i ilość czasu spędzonego na treningu to najlepszą technikę i zdolności do walki miałem przed pierwszym treningiem TKD. Bo później nabierałem już tylko złych nawyków które uniemożliwiają mi walkę. Dzieki że mi to uświadomiłeś. Zwłaszcza w wirtualu :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
no własnie virtualnie to ja Cie nie widze, więc średni to argument
chociaz jakiś filmik wyślij :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
Tak się składa że część ludzi z forum mnie zna. Podaje strone klubu w którym ćwiczę. A ty?
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
Na wstępie ćwicze w sekcji WTFu w której przykłada się największą wagę do walki, a układy to raczej bardziej poto aby egzaminy zdać
A więc jakby się usuneło z taekwondo układy, to zostało by tak poprawdzie taekwon, ja sam też niejestem zwolennikiem układów, ale co robić, aby mieć wyższy pas trzeba układy znać, więc i uczyć się ich trzeba :wink: , a pas jest bardzo ściśle powiązany z końcówką do, bo on ma pokazywać jakim jesteśmy wojownikiem, i tak było, jest i będzie (choć pas jak wiemy niezawsze świadczy o osobie, czasami żółty pas może być doskonałym fajterem, ze względu na psychikę i dobrego trenera, a czarny kiepskim)
A teraz rozwinę swoją myśl o rękach, napisałem, że ręce są szybsze i bezpieczniejsze podczas walki na ringu, i chodzi mi o to, że podzczas jednego kopnięcia można wykonać serie uderzeń rękoma, nogi są dobre, ja osobiście jestem zwolennikiem kopania, ale nie okłamujmy się gdy jesteśmy na ringu, to jak już przeciwnik się do nas zbliży to niemożemy zbytnio uciekać, bo ring ma swoje końce, i nasze nogi pozwalające utrzymać w dystansie gdy już się skróci pozycje tracą na wartości, przy krótkim dystansie lepiej władować serie prostych na twarz, niż próbować kopać z kiepskim skutkiem, to chyba logiczne, a gdy w gre wchodzi walka bez ochraniaczy to nogi są świetne tak naprawde do rozpoczynania "akcji" czyli np kopnięcie i potem skrócenie i salwa ciosów, tego nietrzeba udowadniać wystarczy popatrzyć na zawody K-1, tam nawet zawodnik taekwondo WTF (czyli tego gorszego, słabowatego i wogle śmiesznego, tak ćwicze je :wink: ) konkretnie to Serkan Yilmaz (mogłem popełnić błąd w pisaniu) tak robi, najpierw kopnięcie typu dollyo, lub yop (którego ma wymiatającego), potem salwa szybkich pięści, i w ten sposób walczy, oczywiście nogi też są dobre, czasami nokautują, ale jednak podstawą walki na ringu są, były i pewnie będą ręce, a dobre nogi raczej będą służyły do osłabiania, odpychania żadko nokautowania przeciwnika
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

Tak się składa że część ludzi z forum mnie zna. Podaje strone klubu w którym ćwiczę. A ty?


a ja nie :)
nie będę nikogo podpisywac pod kompletem swoich wypowiedzi

natomiast klub w którym ćwicze jest bardzo dobry i wszystkim go polecam

jeżeli chcesz argumentowac że nauka form nie ma negatywnego wpływu na naukę walki, to nie pokazuj mi strony klubowej (bo mi to nic nie mówi) tylko pokaż mi to w praktyce tzn. w walce (może są tam jakieś filmiki to wklej link) zawodników, o których wiesz że zawsze ćwiczyli formy i bardzo je lubią a przy tym w walce dobrze sobie radzą - w walce rękami i nogami - dla ścisłości)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
Jak nie znasz form to nie zdajesz gzaminów i siedzisz dwa lata na grupie początkującej. Tak to wygląda w ITF-ie. Ponoć polecasz klub - który to?
Jezeli chcesz zobaczyć w praktyce jak wygląda brak negatywnego wpływu form na walkę, to zostaje tylko . . . praktyka. Nie filmiki, tylko praktyka. Nie masz nic przeciwko temu że ćwiczę tylko 10 razy dłużej od ciebie i w związku z tym mam troche większe doświadczenie panie anonimie?
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

jednak podstawą walki na ringu są, były i pewnie będą ręce, a dobre nogi raczej będą służyły do osłabiania, odpychania żadko nokautowania przeciwnika

powiedz to Cro Copowi :wink:
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
Lepiej nie bo jeszcze mi pokaże, że jest inaczej :)
PS. pozdrawiam Wrocławianina :wink:
  • 0

budo_hye-yun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

to na tym filmiku to maja byc dobre rece? :lol:


Ta Pani jest też instruktorką boksu to sie raczej zna. Poza tym na Mistrzostwo Świata w ITF wysatrczy i życzę wszyskim żeby w swoich dyscyplinach osiągneli tyle co ona!!! potem można brać się za krytykę :) :) :)
  • 0

budo_hye-yun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A to drugi filmik z ta panią w akcji. I nieskuteczne bandae dollyo :) :) :)
Jak dla mnie to te walki kika w niczym nie przypominają panie Sally :lol:
I troche pokory względem osób które troche dłużej od pana trenują SZTUKę WALKI TAEKWON-DO. Widzę, że Pana trener nie miał siły przekazu i tak naprawdę to nic Pan nie wie o TKD. Proszę sobie obejrzeć Jarosława Suskę wielokrotnego Mistrza Świata w układach. Nie zauważyłam żeby miał jakieś problemy w walce. :P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

. Proszę sobie obejrzeć Jarosława Suskę wielokrotnego Mistrza Świata w układach. Nie zauważyłam żeby miał jakieś problemy w walce. :P


he, he he no własnie on nie jest w walce najlepszy podobnie jak i inni 'tańczący'.
Sorry ale dla mnie 10 lat tańca znaczy tyle co 10 lat zabawy w piaskownicy, natomiast na szacunek dla mnie zasługuje tylko i wyłącznie technika stosowana w walce
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

he, he he no własnie on nie jest w walce najlepszy podobnie jak i inni 'tańczący'.
Sorry ale dla mnie 10 lat tańca znaczy tyle co 10 lat zabawy w piaskownicy, natomiast na szacunek dla mnie zasługuje tylko i wyłącznie technika stosowana w walce


Nooo, to ty fajter musisz być. I to niezły. Jakieś osiągnięcia masz na zawodach czy tylko podniecasz się filmami ściągniętymi z netu? Bo na razie wygląda na to ostatnie. Zresztą ciekawy z ciebie typ - nie lubisz TKD a ćwiczysz. Ktoś cię zmusza czy lubisz tracić czas?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
ciężki jesteś IRA
tak mam kilka osiągnięć w zawodach nie jakichś wielkich, ale wystarczy na to żeby mówić o jakimkolwiek doświadczeniu. Czy ja pisze ze TKD nie lubię???? wiem że sprawia ci trudność zrozumienie tego co ja pisze więc wyjaśnię: bardzo lubię taekwondo i dlatego je ćwiczę (a trener w klubie w którym jestem jest jednym z najlepszych poznanych przeze mnie do tej pory jako instruktor uczący walki wogóle). A taekwondo byłoby piękne gdyby nie było zaśmiecone tym rozpaczliwym aerobikiem i byłoby prawdziwą sztuka, gdyby nie było połowiczne tzn gdyby włączyć do niego ręce (podobnie kick by był prawdziwą sztuką gdyby włączyć do niego nogi). Bo jak narazie jest to 'pół sztuka' lub 'prawie sztuka walki'.
I moim zdaniem potrzeba tu reform, podobnie jak w innych stylach.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


to co prezentuje ta dziewczyna to jest sztuka walki,bo jak widać ma to ręce i nogi :)
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

podobnie kick by był prawdziwą sztuką gdyby włączyć do niego nogi. Bo jak narazie jest to 'pół sztuka' lub 'prawie sztuka walki'.

zależy o jakim kicku mówimy albo raczej u kogo :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024