Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ręce w TKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

taekwondo nie nauczy się tak boksować, jak na kicku, czy boksie )


nauczyło by sie jesli byłby na to czas (na dopracowanie rąk też trzeba czasu)a pewnie by był jesliby sie nie traciło tyle cennych godzin na ten komiczny i żenujący aerobik- układy
:)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

pewnie by był jesliby sie nie traciło tyle cennych godzin na ten komiczny i żenujący aerobik- układy
:)


następny młody gniewny.
zrób sobie 9 układów pod rząd z pełna siła, a potem pogadamy, ok? ;)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

ręce są tak naprawde mimo wszystko podstawą, ponieważ na ringu sprawdzają się lepiej niż nogi ( szybasze ataki, większe bezpieczeństwo )


a mógłbyś rozwinąć tę twórczą myśl?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

rekami jest akurat chyba więcej lub tyle samo co w ITF, bo dochodzi półdystans (sierpy haki) w ITF podobno to też niedawno wprowadzili (nie wiem czy to prawda),


rozumiem, że mówisz o rywalizacji sportowej?
nie wiem, może i wprowadzili. W tkd to było od zawsze

natomiast kopnięć w kickboxingu przynajmniej teoretycznie jest dokładnie tyle samo co w ITF.
więc nie pytam o podobieństwa tylko o róznice


a tych kopnięć które tam teoretycznie są, to dlaczego się nie ćwiczy tak, żeby umieć je porządnie wykonać? ;)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

to na tym filmiku to maja byc dobre rece? :lol:


na karateków wystarczają :rofl:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
na tradycyjnych moze i tak :lol:

a w k-1 jakos was nie widze :lol:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
A te techniki ręczne w k-1 to kyokushin czy jakieś inne karate?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

zważając na to, że kick to - jak się zdaje - kilka kopnięć i kilka uderzeń rękami - można znaleźć w nim podobieństwa do wszystkiego. ;)


Nie da sie ukryć, że walka sportowa w taekwondo ITF i pochodnych i kick-boxingu light-contact jest na tyle podobna, że i tu, i tu zawodnicy zazwyczaj stosują bardzo podobny zasób technik - ręce plus podstawowe kopnięcia. Umiejętność i częstotliwość zastosowania bywa rózna, ale materiał praktycznie ten sam.

Przy okazji - tak jak na planszy można zaskoczyć kogoś, kto ma słabe ręce, poziomem technik bokserskich - tak samo ktoś, kto po macoszemu traktuje kopnięcia, może się zdziwić stajac naprzeciw gostka, który oprócz rąk przykopać potrafi. Ciekawostka, o ile na zawodach taekwondo PUT czasem zaskakujemy rywali akcjami ręcznymi wyniesionymi z kicka, o tyle niektórych kickbokserów bardzo dziwi w walce zastosowanie kopnięć taekwondo, których w życiu nie widzieli i nigdy nie uczyli się przed nimi bronić - bo trener wtłoczył im w głowę schemat, że liczy się tylko dollyo/roundhouse, ap/front i czasami yop/side kick, a resztę załatwiają ręce.

Gizmo
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


dobre bardzo dobre rece tej dziewczyny.

co do opuszczonej gardy to dla mnie luz. kazdy zawodnik ma swoj styl. zobaczcie jakie gardy czasami maja zawodowi fajterzy.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

następny młody gniewny.
zrób sobie 9 układów pod rząd z pełna siła, a potem pogadamy, ok? ;)


Stern, nie zamierzam robic z siebie czuba i od kiedy cwicze taekwondo (jakies 2 lata)nauczono mnie jednego ukladu (ktoregos z ostatnich) bo mi sie tam kopniecia podobaly (bandae z wyskokiem) to byla 4 godzinna strata czasu (na ten układ) i nigdy nie stracę na to już ani minuty więcej
jak chcesz Stern coś osiągnąc w kwesti precyzji ruchu to zapisz się na taniec polecam contemporary, ewentualnie klasyczny balet :)
a jak chcesz zrobić siłę i wytrzymałośc to sparuj i biegaj

a odnosnie Twojego pytania czemu kickboxingu nie uczy sie nog tak jak powinny one normalnie wygladac odpowiedz jest oczywista, bo 90% trenerów nie ma pojecia o nogach i bardzo podobnie jak w taekwondo o rekach

ale ja mysle ze to można zmienić :D
pozdro
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

Stren, nie zamierzam robic z siebie czuba i od kiedy cwicze taekwondo (jakies 2 lata)nauczono mnie jednego ukladu (ktoregos z ostatnich) bo mi sie tam kopniecia podobaly (bandae z wyskokiem) to byla 4 godzinna strata czasu (na ten układ) i nigdy nie stracę na to już ani minuty więcej


Widzę że z Ciebie niezły materiał na Kolejnego Wielkiego Mistrza Kolejnego Prawdziwego Odłamu i Jedynego Skutecznego Stylu Walki :lol:

a jak chcesz zrobić siłę i wytrzymałośc to sparuj i biegaj


jeśli pozwolisz, pozostawię kwestię moich ćwiczeń mojemu trenerowi.

a odnosnie Twojego pytania czemu kickboxingu nie uczy sie nog tak jak powinny one normalnie wygladac odpowiedz jest oczywista, bo 90% trenerów nie ma pojecia o nogach i bardzo podobnie jak w taekwondo o rekach



czyli twierdzisz, że trenerzy kickboxingu nie mają pojęcia o kickboxingu?
I czy mógłbyś powiedziec, który z trenerów tkd nie ma pojęcia o rękach?
Albo może: w której jesteś federacji?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

czyli twierdzisz, że trenerzy kickboxingu nie mają pojęcia o kickboxingu?


na to wychodzi... :(

I czy mógłbyś powiedziec, który z trenerów tkd nie ma pojęcia o rękach?
Albo może: w której jesteś federacji?


a który ma ? :)
ja z ITF
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
sally = mcdojo ? dziwne ze w itf nie uczyli was form. Kobita sobie radzi rekoma:) ja poprostu kumpla z boksu poprosilem o sparrinigi i mnie troche podciagnał :)
pozniej juz sam cwiczyłem z innymi i rece mam cąłkiem :) 8) na treningach tez cwiczymy wiec nie jest zle:)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

...
ja z ITF

Śmiem wątpić. Pomijając wszelkie uzasadnienia czy cos jest potrzebne czy nie, znajomość TUL-i (i nie tylko) w ITF to podstawa. Czy tego chcesz czy nie. Zresztą nie uczy się początkujących wyższych układów pomijając te wcześniejsze. Stąd moja wątpliwość w to że ćwiczysz TKD ITF.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
IRA czuję się głęboko dotknięty przypisaniem mi słów salliego :P
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
O rzesz &^^*(^% - przepraszam :oops:
Oczywiście wypowiedź dotyczy sally
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD
w wtf tez sie nie przeskakuje ;) choc nie przyklada sie takiej wagi do ukladów. ale cóz sport taki to tak jest:| =) ;)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

Śmiem wątpić. Pomijając wszelkie uzasadnienia czy cos jest potrzebne czy nie, .


to własnie jest podstawa: czy jest to potrzebne czy nie . jeżeli jest tu ktos kto uważa ze układy w jakikolwiek sposób mu w walce pomogą to jest w grubym błędzie.
Moje zdanie jest takie że ten żałosny show nalezy z taekwondo usunać i stworzyć prawdziwą sztukę walki na wyższym poziomie


dziwne ze w itf nie uczyli was form

oni się uczą tylko ja nie
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

...
to własnie jest podstawa . . . .


To nie jest podstawa, ponieważ twierdzę że jednak nie znasz TKD ITF tak, jak miałoby to wyglądać po dwóch latach treningu

...
Moje zdanie jest takie że ten żałosny show nalezy z taekwondo usunać i stworzyć prawdziwą sztukę walki na wyższym poziomie . . .


Jak mawia jeden z moich kolegów - chcieć to nie znaczy móc. Nie ty będziesz decydować co usunąć a co zostawić w TKD.
Jeżeli uważasz że należy stworzyć prawdziwą sztukę walki na wyższym poziomie to oczywiście droga wolna. Jeżeli jest tak bardzo skuteczna to prosiłbym również o zapoznanie z nią o ile nie jest tajna. No i dlaczego miałaby sie nazywac taekwondo a nie jakoś inaczej? Chyba nie będziesz sobie żałować? No i oczywiście jakie elementy ma zawierać ta sztuka walki żeby była Sztuką w odróżnieniu od sportu tudzież mniej lub bardziej składnej napierdalanki.
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręce w TKD

Moje zdanie jest takie że ten żałosny show nalezy z taekwondo usunać i stworzyć prawdziwą sztukę walki na wyższym poziomie


No i wlasnie tym sie roznimy od kicka ze w tkd mamy formy , czy to ci sie podoba czy nie , tak bylo , tak jest i tak juz bedzie ;] Usunac uklady z tkd ? otrzymal bys jakis cholerny odlam kickboxingu albo tym podobne .... bez sens .... zreszta jesli ci sie nie podobaja formy , lub uwazasz je za glupote , strate czasu etc , nie trenuj tkd , idz na kicka ... po klopocie ...

to tak jakbys nagle w samochodach chcial wprowadzic kierownice od roweru bo latwiej by ci sie nia skrecalo albo cos innego , po jaka cholere ingerowac w strukture , skoro zostala ona juz taka stworzona , i nie ma mozliwosci by usunac uklady i inne twoim zdaniem niepotrzebne rzeczy z tkd
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024