Skocz do zawartości


Zdjęcie

KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
245 odpowiedzi w tym temacie

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Nie znam nikogo, kto w walce nie stosowałby zmyłek. 8O Chyba że ktoś jest tak pewien siebie jak Ryszard M. :)

No...fakt, patriarcha pokonuje swoich przeciwnikow nawet on-line... :)

Pojęcie timingu jest mi znane... :wink:



A wiec wybacz brak wiary z mojej strony. :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Genesius sam odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie apropos poziomu doskonałości :D
Poza tym, raczej nie bełkoczę :)

Jakie źródła pytasz? Nie myślisz chyba, że jestem "samotnym drzewem" ;) ?? Utrzymuję kontakty z ludźmi z sekcji, do których uczęszczałem. Są w tej grupie zawodnicy i trenerzy. Sporo też czytam na temat SW i wogóle, lubię to. To chyba wystarczy?

Co do kata, nie muszę znać wszystkich kata na świecie, żeby sie o nich wypowiedzieć. Tak samo nie muszę popaść w nałóg, zeby wiedzieć, że jest zły. Piękno form dostrzegłem w Wu Shu. W kyoku sam kilku się musiałem nauczyć i nawet kiedyś co rano ćwiczyłem... i nic mi nie dały w prawdziwej konfrontacji. Powiesz pewnie, że nie doszedłem do perfekcji itd. Być może, ale nie sądzę. Tak samo jak w każda dziedzina, SW muszą się ulepszać i unowocześniać. Kata, cwiczone po nocach na Okinawie było koniecznością, teraz są przeżytkiem i służą bardziej kultywowaniu tradycji niż względom praktycznym. Poza tym panny to lubią :) , z tego punktu widzenia warto kilka fajniejszych umieć :) :) :) (żart ;) ).
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Genesius sam odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie apropos poziomu doskonałości :D


Mam na mysli to, ze zwrot frazeologiczny "poziom doskonalosci", jest po prostu bezsensem...nie ma czegos takiego...


Kata, cwiczone po nocach na Okinawie było koniecznością, teraz są przeżytkiem i służą bardziej kultywowaniu tradycji niż względom praktycznym.

Tutaj sie absolutnie nie moge zgodzic...
Ale malo kto rozumie dlaczego...

Poza tym panny to lubią :) , z tego punktu widzenia warto kilka fajniejszych umieć :) :) :) (żart ;) ).


Tu sie zgodze :) . U mnie czesto jakies laski ogladaja treningi, dlatego warto jakies kanku sho zapodac. :lol:
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
:? :? :? Pliz, nie czepiajmy się słówek. Przecież chyba rozumiemy o czym mowa? :? :? :?

A apropos kata to spróbuj wyjaśnić dlaczego się nie zgadzasz. Może to ja czegoś nie dostrzegam? Z chęcią poznam zdanie inne niz moje.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Sandman 1976 calkowicie sie z toba zgadzam ,uzupelnienie karate innymi sztukami lub jak kto woli sportami walki uwazam za bardzo pozyteczne dla zwiekszenia swojej skutecznosci w walce , dojo to swietne miejsce dla rozwiniecia ducha , treningu wytrwalosci ,cierpliwosci i tym podobnych cech charakterystycznych dla sztuki walki. Romanowicz jesli chodzi o to ze zatrzymasz dobrego boksera tylko low-kickiem bez posiadania jakiej kolwiek wiedzy o boksie opierajac sie tylko na umiejetnosci karate ( ogladnalem filmiki) to zycze Ci bys nigdy w swoim zyciu nie trafil na nawet poczatkujacego boksera. Bo wybije Ci to z glowy po pierwszym starciu no moze drugim. Trenuje Oyama Karate ( 3 dan W.O.K.O.) kiedys przez pare dobrych lat Kyokushin Karate (2 kyu) to moje korzenie ,dodatkowo trenuje Muay Thai , BJJ i Sambo w zwiazku z moja praca ostatnio kapap. Sztuki walki trenuje juz 22 lata i mimo iz jestem przedstawicielem karate chyle glowe przed bokserami. Pozdrawiam i zycze powodzenia w starciu z bokserem.
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

A apropos kata to spróbuj wyjaśnić dlaczego się nie zgadzasz. Może to ja czegoś nie dostrzegam?


Pisalem juz wyzej...
Jezeli tego nie rozumiesz to znaczy, ze nie poznales prawdziwego Karate.
Nie chodzi o to, ze chce narzucac opinie, ale tak po prostu jest.
Moge pewne rzeczy tlumaczyc, ale sadze, ze dalej ich nie bedziesz rozumial...
Jedyne co moze dac Karatekom przewage nad innymi, to wlasnie czas wlozony w kata...wszystkie inne elementy w roznych SW sie powtarzaja...

A jezeli wiekszosc z Was podchodzi do tematu tak jak podchodzi, to polecam boks...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Tak samo jak w każda dziedzina, SW muszą się ulepszać i unowocześniać. Kata, cwiczone po nocach na Okinawie było koniecznością, teraz są przeżytkiem i służą bardziej kultywowaniu tradycji niż względom praktycznym


Trening Kata/Form "programuje" cialo i prowadzi do coraz dokladniejszego wykonywania technik i przejsc pomiedzy nimi - to chyba najwazniejsza czesc - eliminowanie "dead time'u" (czasu pomiedzy jedna technika a druga) - tego Ci nie da walka z cieniem. Poza tym trening form to tez cwiczenie pojedynczych technik formy z partnerem lub bez, wybranych kombinacji itp. Ponadto formy sa biblioteka systemu - przypominaja nam o technikach ktorych rzadko uzywamy, co jest niezastapione kiedy cwiczymy sami.

Dodam jeszcze, ze trening form tez prowadzi do treningu swoistej "walki z cieniem" - np. w moim systemie po osiagnieciu pewnego poziomu zaczyna sie cwiczyc formy improwizowane - taka walka z cieniem, ale tylko przy uzyciu poprawnych technik i przejsc miedzy nimi - dla osoby stojacej z boku powinno to wygladac jak przygotowana wczesniej forma. Uwazam, ze do tego powinno sie dazyc cwiczac formy/kata.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Khunaq ciekawe spostrzeżenie z tymi rzadko używanymi technikami. To by przemawiało na korzyść kata. Nawiązuje to też pośrednio do mojego zdania o podtrzymywaniu tradycji. Czy przyczynia się do zwiększenia timingu, pewnie tak. Każda technika, kombinacja powtarzana kilkaset razy w końcu staje się perfekcyjna. W tej materii wydaje mi się jednak, że walka z cieniem jest nieco bardziej praktyczna (wspomniana improwizacja). Nie będę jednak się przy tym upierał, bo można tutaj długo dyskutować i obaj prawdopodobnie nie zmienimy zdania :-) .

Genesius, Twoja argumentacja jest nieprzekonująca. Równie dobrze ja mógłbym powiedzieć, że to Ty nie znasz "prawdziwego karate", bo zobaczyłem więcej ;) Nie w tym jednak rzecz. Cenię sobie praktykę i swój czas, dlatego wybieram te SW a nie inne. Ty wybrałeś karate i traktujesz je jako drogę życia i ja szanuję Twój wybór. W którymś momencie życia zamiast zrobić tak jak Ty poszedłem na boks, bo nie wierzyłem w "drogę, poświęcenie się" i inne takie rzeczy, przedkładając praktykę nad mistykę. Pozdrawiam!
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Genesius, Twoja argumentacja jest nieprzekonująca.

Wiesz...szczerze mowiac, malo mnie obchodzi, czy ktos sie ze man zgadza czy nie.
W kwestii Karate wiem, ze mam racje, bo ciezko sobie na to zapracowalem i nikt mi tego nie odbierze.
Kilka argumentow podalem we wczesniejszych postach...ale nawet jakbym ich podal milion, to i tak znajdzie sie jakis wszystko negujacy "kumiciarz :) "

szanuję Twój wybór.

O tyle dobrze... :wink:

bo nie wierzyłem w "drogę, poświęcenie się" i inne takie rzeczy, przedkładając praktykę nad mistykę.


Ja wcale nie przedkladam mistyki...
Nie ma w zasadzie czegos takiego.
Jest niezwykle wazna etykieta, ktora uczy pokory, szacunku, itd.

A co do poswiecen...
Wiesz...nic mi nie sprawia tyle przyjemnosci co Karate, wiec nie widze tutaj zadnych problemow.
A jezeli chodzi o zycie towarzyskie, to fakt, trzeba miec priorytety...
Wiec ja zawsze chodze na imprezy po treningu... :wink:
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
W takim razie zostańmy przy swoim. Ale bądź ostrożny w czasie konfrontacji z bokserem KB lub MT. Powodzenia! :-)
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Ale bądź ostrożny w czasie konfrontacji z bokserem KB lub MT. Powodzenia! :-)


A Ty myslisz, ze co ja robie w wolnym czasie??

Sklepac bokserka to to, co tygrysy lubia najbardziej... :) :) :) :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Każda technika, kombinacja powtarzana kilkaset razy w końcu staje się perfekcyjna. W tej materii wydaje mi się jednak, że walka z cieniem jest nieco bardziej praktyczna (wspomniana improwizacja). Nie będę jednak się przy tym upierał, bo można tutaj długo dyskutować i obaj prawdopodobnie nie zmienimy zdania.


Popatrz tylko jeszcze z drugiej strony - jaka jest ilosc technik w boksie, a jaka w karate, czy typowym stylu kung fu? I jak wysoka jest ich komplikacja?

Nie chodzi mi tu o wyzszosc jednego nad drugim, ale o to, ze poczatkujacy bokser moze sobie spokojnie z cieniem powalczyc wykorzystujac wiekszosc technik bokserskich, a karateka? Jesli nie poswieci duzej ilosci czasu na trening kata (lub inne podobne cwiczenia) to po prostu nie bedzie w stanie walczyc z cieniem na odpowiednim poziomie - czyli uzywac szerokiej gamy technik karate, przy zachowaniu czystosci technik, odpowiedniej pracy nog i przy znacznej predkosci.

Bo przeciez to sie mija z celem zeby robil shadowboxing kickboxera (co niestety jest dosc typowe chyba).
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
ilosc technik w nowoczesnym karate shotokan ogranicza sie do stosunkowo prostych technik jak cios prosty z przedniej reki z odwrotnej czy kopniecie okrezne, kilka wycinek i krok dostawny
przyznaje sa one nieco bardziej zaawansowane technicznie niz bokserskie uderzenia ale niewiele bardziej
jesli chodzi o kata to nauka wykonywania bardziej skomplikowanych sekwencji w timing swietnie wplywa na ogolna koordynacje i wyczucie wlasnego ciala

Jesli nie poswieci duzej ilosci czasu na trening kata (lub inne podobne cwiczenia) to po prostu nie bedzie w stanie walczyc z cieniem na odpowiednim poziomie - czyli uzywac szerokiej gamy technik karate, przy zachowaniu czystosci technik, odpowiedniej pracy nog i przy znacznej predkosci


po pierwsze jesli bokser nie poswieci odpowiedniej ilosci czasu (analogicznie do karateki) tez bedzie kiepsko wygladal podczas cwiczen walki z cieniem czy uderzania w gruszke

a po drugie wierz mi sa karatecy ktorzy zadziwiliby Ciebie poziomem i szybkoscia wykonywanych technik i to nie tylko podczas waki z cieniem

karate jest wciaz (wzgledem boksu) dyscyplina niszowa wiec mistrzow na poziomie odpowiadajacym poziomowi najlepszym bokserom jest analogicznie mniej zwlaszcza jesli przyjmiemy ze karate duzo ludzi cwiczy rekreacyjnie

ja nie doszukuje sie wad technicznych karate czy boksu bo obydwie sztuki walki je maja ale ze swojej strony moge zapewnic ze nowoczesny shotokan (nie wkf) cwiczony pod okiem dobrego trenera jest sztuka bardzo dopracowana pod wzgledem technicznym jak i metodyki treningowej

pozdrawiam 8)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

a po drugie wierz mi sa karatecy ktorzy zadziwiliby Ciebie poziomem i szybkoscia wykonywanych technik i to nie tylko podczas waki z cieniem


Hmm... ja w to wcale nie watpie, musialem jakos dziwnie poprzedni post napisac, ze takie odniosles wrazenie - chodzilo mi tylko o to, ze dla POCZATKUJACEGO karateki walka z cieniem daje duzo mniejsze korzysci niz cwiczenie kata. Po osiagnieciu bardzo wysokiego poziomu w karate badz wushu IMO mozna sie juz obyc bez kata/form.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
spoko a ja chcialem powiedziec ze mistrzowski bokserski lewy prosty jakie wykonywal np. Michalczewski jest technika tak samo trudna jak pozornie trudniejsze techniki wschodnich sztuk walki

poza tym zachodnie podejscie do walki rozni sie od wschodnioazjatyckiego

fighter mma, boksu, kickboxingu jest prawie nie do pokonania przez mlodego karateke ale za to 50-60-letni karatecy wciaz zadziwiaja swoimi umiejetnosciami bo zdrowszy z zasady trening ktory nie przynosi tak szybko efektu sprawia ze karateka pozostaje zdolnym do walki praktycznie do konca zycia (przyklady: Kase, Oyama) natomiast bokser po kilkudziesieciu walkach na ringu jest prawie kaleka

kazda z tych sztuk walki ma swoje wady i zalety boks szybciej uczy walczyc, karate czy kung-fu to inwestycja bardziej dlugoterminowa

jesli sie myle plisss o sprostowanie i pozdawiam 8)
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
konfrontacje między stylowe pokazały prawdę o skutecznośći poszczególnych styli , oraz przydatności w ewentualnej walce ulicznej w samoobronie. style które sprawdziły się w turniejach vale tudo , to brazilian jiu jitsu, luta livre , zapasy , pankration , sambo , shidokan w turniejach k1 , to muay thai , kyokushin karate, ashihara karate(sem schilt) , seidokaikan karate , shidokan. w otwartych turniejach w polsce rozgrywanych , całkiem przyzwoicie wypadają zawodnicy shidokan . dotyczy to walk na zasadzie k1 , muay thai, oraz vale tudo. w zagranicznych turniejach k1 , oraz vale tudo przedstawiciele styli tradycyjnych , shorinryu , gojuryu , jak pokazały pierwsze edycje ultimate faithing championship, elitarnego turnieju vale tudo zostali zdemolowani przez przedstawicieli brazilian jiu jitsu , zapasów. w turniejach k1 przedstawiciele shotokan , shorinryu, gojuryu , shitoryu nic nie osiągneli. w niekturych turniejach vale tudo , przyzwoicie wypadli zawodnicy kyokushin , gerard gordau dotarł do finału ufc . widzialem także wygraną walkie w jednej z edycji ufc brazylijczyka z kyokushin riveira nad klasowym zawodnikiem brazilian jiu jitsu carlosem nevtonem.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

konfrontacje między stylowe pokazały prawdę o skutecznośći poszczególnych styli , oraz przydatności w ewentualnej walce ulicznej w samoobronie


Nie pokazaly.

Sport to jedno, a samoobrona to drugie. Samoobrona prawie nigdy nie jest przed jednym napastnikiem (a nawet jesli, to trzeba zakladac, ze jest ich wiecej).Prosta logika - trenujacy 'A' poswieca duza czesc swojego czasu np. na trening zwrotow, kopniec, uderzen do tylu, na boki, cwiczenia/sparringi z dwoma atakujacymi partnerami do tego dochodzi obrona przed nozem i innymi narzedziami. Trenujacy 'B' glownie sparring z jednym przeciwnikiem, parter, rzeczy typu wejscie w nogi. 'B' poradzi sobie duzo lepiej na zawodach, ale na ulicy jak sie zacznie z kims turlac na ulicy to kiepsko z nim bedzie.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.
Khunag:stary, jak się nie nauczysz walczyć z jednym to nawet nie marz o walce z dwoma

:roll:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Nie pokazaly.


i tak nie zrozumieją.

jest cała masa ludzi, która uważa, ze walka w kilku formułach to walka bez zasad :lol: .
I nie przekonasz ich. To jak religia. :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KONFRONTACJE MIĘDZYSTYLOWE.

Khunag:stary, jak się nie nauczysz walczyć z jednym to nawet nie marz o walce z dwoma


Tak, ale:

trenujacy 'A' poswieca duza czesc swojego czasu np. na


Zakladam, ze jest on juz na dosc dobrym poziomie i to co napisalem to nie jest wszystko co robi, a jedynie czesc tego. Poswieca jednak na to JAKAS czesc swojego czasu, w przeciwienstwie do trenujacego 'B', ktory tego nie robi, bo jeli chce wygrywac na zawodach, to nie moze tracic czasu na nauke samoobrony - bedzie cwiczyl tylko to, co bezposrednio wplywa na jego walke sportowa. To taki schematyczxny przyklad tylko oczywiscie.

A tak z drugiej strony: najlepszy fajter MMA nie ma co marzyc o pokonaniu uzbrojonego przeciwnika w walce ulicznej, jesli nigdy nie cwiczyl walki nozem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024