Skocz do zawartości


Zdjęcie

II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Panowie Moderatorzy dajcię szansę na rozwój tego temtu przez kilka dni.

Nie chodzi o żaden atak tylko o zjawisko, które wytąpiło i podsunęło mi pomysł na zaryzykowanie tematu i załączenie pewienego linku.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Chciałbym przy okazji zapytać co takiego sie stało, że Karate Tsunami już nie jest tak niebezpieczne, że zdecydowano się na rozegranie zawodów?
Czy potrzeba zorganizowania Mistrzostw wystapiła bo to dobry chwyt marketingowy i dopływ kaski się skończył?

Może wypowie się ktoś, bezpośrednio związany z TSUNAMI?

Na zachętę przeczytania całości kilka cytatów.

... kapelanem MP – ksiądz meijin O.Grzegorz Badziąg 3 dan (Krosno), zaś lekarzem – ordynator i dyrektor szpitala sensei Maciej Misztal 2 dan (Kutno).


...oni kapelana mają 8O .

W trakcie imprez z przemówieniami wystąpiły następujące osoby:
...
• ksiądz meijin O.Grzegorz Badziąg 3 dan (Krosno) – kapelan imprez,
...

.. a później była zrzutka na tacę :?: :)

- KUMITE – walka z jednym przeciwnikiem, złożona z trzech starć :
a) jedno starcie bez przyrządów,
B) drugie starcie z użyciem jednego z przyrządów, np. tonfa, nunchaku, bo, tantō itd.,
c) trzecie starcie z użyciem innego z podanych przyrządów,


a np.: sierp lub łopata też była brane pod uwagę :)

wyniki podliczał ksiądz meijin O.Grzegorz Badziąg 3 dan (Krosno),

cóż za dbałość o uczciwość...

i przy okazji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i pytanie: Czyżby wpływy księdza Badziąga były tak ogromne, że ten który chce się rozliczać bezwględnie z dawną UBecją teraz daje krzyż zasługi byłemu UBekowi.

I na koniec nie mam nic przecieko Kościołowi, bo sam jestem katolkiem są pewne granice...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Romanowicz
Jeśli chodzi o politykę to zapraszam do knajpy. Mistrzostwa Tsunami były w zeszłym roku, więc to żadna nowość. Jeśli chodzi o Kościół to nie to forum.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
giro daj szanse sie rozwinac tematowi plisssssss :) :) :)

o dyspense na jeden temat po tak dlugim czasie grzecznego milczenia uzytkownicy forum mogliby chyba dostac :) :) :)
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Giro - w zeszłym roku to były MP w Bytomiu... teraz były II MP w Żychlinie :)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Czytam to ,czytam i jeszcze raz jest polnoc budze zone i prosze by mnie uszczypnela. I mam pytanie do trenujacych Tsunami : "jakie macie babki w swoich dojo? " bo mi sie wydaje ze z normalnym wysportowanym facetem przygotowanym do turnieju i chcacym go wygrac poradzic moglaby sobie tylko reprezentantka bylego NRD w pchnieciu kula. No chyba ze w turniejach Tsunami mozna walczyc bez regul kop w krocze ,pazury w oczy i poprawka z dyzodorantu noszonego w torebce. Sorry Giro nie moglem sie powstrzymac. :oops: :oops:
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin

Romanowicz
Jeśli chodzi o politykę to zapraszam do knajpy. .

Jak pisałem na początku chodzi o zjawisko, a nie politykę.
Nikogo nie atakuję.
Proszę jedynie o opinię na temat zjawiska oraz oczywiście może jakieś filmiki z mistrzostw.

Mistrzostwa Tsunami były w zeszłym roku, więc to żadna nowość. Jeśli chodzi o Kościół to nie to forum.

Nie interesuję się szczególnie życiem Tsunami a to że były to II Mistrzostwa dowiedziem sie wpadając na ich stronę. Co do kościoła to część osób mogła się poczuć urażona że trochę "drę łacha" z kapelana, dlatego zrobiłem wtrącenie o kościele. Troche to dla mnie dziwne że gość zrobił wskazanie na kapelana. Chyba że z kapelanem w Tsunami jest tak jak z kaleplanem w wojsku (minimalny stopień w polskiej armii dla duchownego to kapitan).
Czy człowiek ten trenuje karate przede wszystkim jako duchowny czy jako człowiek?Osobiście znam kilku księży z osiągnięciami i mistrzowskimi pasami w karate Shotokan i Kyokushin, ale żaden z nich nie podkreśla tego że jest księdzem.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Dla mnie to też ciekawostka przyrodnicza. Facet zaczyna organizować zawody sportowe które wcześniej odsądzał od czci i wiary (posiadam stosowną broszurkę). Jako były ubek zatrudnia kapelana.
Może doszedł do podobnych wniosków co inni tylko 30 lat później?
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
A mnie bardzo interesuje sposób oceniania rywalizacji sportowej. Z tego co wyczytałem, im "ładniejsza" i bardziej widowiskowa technika, tym słabiej oceniana 8O . Najlepiej oceniane są techniki proste i skuteczne. Moim zdaniem chodziło pewnie o jak największe zbiżenie rywalizacji sportowej do walki realnej, gdzie liczy się prostota i skuteczność, nie wyrafinowanie
Hmmm...to musi być ciekawe. Może jest dozwolony atak na suspensoria??

Ciekawie mogą też wygladać własne formy z bronią.

DAJCIE JAKIEŚ FILMIKI!!
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Link do tego filmu był juz wcześniej i to chyba jednak jest "jajo".

A tak na poważnie...

A filmiki z tych mistrzostw?
Moze ktoś cos jednak zrobił?
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
No własnie mi chodziło o materiał z tych mistrzostw. Podobno robione z tego było jakies DVD. Może ktoś już coś ma?
Z drugiej strony to dziwi mnie fakt, że o stylu, który wszem i wobec ukazywany jest jako znany na całym świecie, jest w sieci tak mało plików multimedialnych. Gdzie by nie szukać, o shotokanie, kyokushin, kung-fu, aikido, judo itd jest tego bardzo dużo. Tsunami instnieje już prawie 30 lat, ale znalezienie jakiegoś rzetelnego materiału filmowego jest bardzo trudne. Czy to rzeczywiście jest tak niebezpieczne, że nie wolno tego pokazywać w sieci?
Na stronie powinien się znaleźć jakiś link do kata, jakies kumite...Coś, czym możnaby zachęcić potencjalnego nowego karateka. Teraz odbyły się mistrzostwa Polski, potem mają być jakieś mistrzostwa Europy...a tu nawet jednego zdjęcia nie mówiąc już o filmach!!
A jak wchodzisz na oficjalną stronę to pełno zdjęć z łopatami i dziwnymi minami albo z imprez z wręczenia kolejnych dyplomów i danów działaczom. Zalatuje mi tu starym systemem, ale to moje zdanie
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
mialem kilkanascie linkow ale musialbym poszukac
nie odbiegaly poziomem od prezentowanego powyzej
zreszta ten koles kopiac yoko geri kekomi na kolano robi to dokladnie tak samo jak Murat
ten sam blad z zamknieciem biodra
golym okiem widac technike Tsunami

zreszta Giro zabronil publikowac takich obrazliwych materialow :)

jak bede mial chwilke to zaryzykuje ostrzezenie i moze wrzuce :)
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Myślę, że organizowanie mistrzostw i zmiana w nastawieniu Murata do zawodów to nic dziwnego. Tsunami się kurczy. Coraz trudniej o nowych adeptów w "poważnych" sztukach walki, a co dopiero w tsunami, które jest prześmiewane i każdy, kto trochę czyta, ma trochę pojęcia o karate widzi, co to za, za przeproszeniem, "szkoła". Jak zaistnieć więc na rynku? Jak ściągnąć uwagę? Najprościej - m.in. przez zawody. Będą mówić i pisać...
A co do Rysia Murata ja tak bardzo bym się z niego nie śmiał. Fakty są takie, że jego "styl karate" (przepraszam, ale nie śmiem nazwać tego... tsunami stylem karate bez cudzysłowu... bo mam za duzy szacunek dla karate), mimo wszystko, nieprzerwanie istnieje na rynku od 30 lat. Ma instruktorów, adeptów, mistrzostwa... Ile szkół w tym czasie padło? Ile ledwo daje sobie radę? A tsunami trwa... Rynek się zmienił, ustrój, Rysio ma taką, a nie inną przeszłość, jest Nikosiem Dyzmą w świecie sztuk walki, a jego "styl" krzywym zwierciadłem - ale trwa, daje sobie radę. To daje do myślenia...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Sandman
To nic nie znaczy, o Karate Tradycyjnym ITKF jest tyle samo albo jeszcze mniej.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Giro myśle że Sandman miał na myśli poprzedniu ustruj, a nie style tradycyjne(chyba że się myle)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
zapas
ostatecznie sprawę ustroju PRL rozwiązał Sejm w 1989 roku i tą sprawę pozostawmy historykom.

itosurulez
przestań wygrzebywać stare tematy o Tsunami, do niczego dobrego to nie prowadzi, zwłaszcza dla Ciebie... chcesz sie posmiać - proszę bardzo, nikt Tobie nie zabroni ale nie offtopuj tematu.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin

giro daj szanse sie rozwinac tematowi plisssssss :) :) :)


Temat jest o zawodach sportowych w Tsunami i sam z siebie nie jest groźny. O Tsunami można pisać, nie można go ośmieszać.

o dyspense na jeden temat po tak dlugim czasie grzecznego milczenia uzytkownicy forum mogliby chyba dostac :) :) :)


Tzn. mam rozumieć że zgadzasz się na ataki na Shotokan, Shorin-Ryu, Kyokushin, Seido... i wiele innych. Jeśli bym pozwolił na atakowanie Tsunami, to też musiałbym pozwolić na ośmieszanie każdego stylu jaki występuje (lub nie) na forum. Mowy nie ma. Znowu się będą sypać ostrzeżenia, a może i bany. To zależy od Ciebie i innych.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin

Tzn. mam rozumieć że zgadzasz się na ataki na Shotokan, Shorin-Ryu, Kyokushin, Seido... i wiele innych. Jeśli bym pozwolił na atakowanie Tsunami, to też musiałbym pozwolić na ośmieszanie każdego stylu jaki występuje (lub nie) na forum. Mowy nie ma. Znowu się będą sypać ostrzeżenia, a może i bany. To zależy od Ciebie i innych.


ja trenuje shotokan i jasne ze sie zgadzam na ataki w strone shotokan
nie ma systemow bez wad
ja potrafie bronic swojej techniki
jak trzeba to w walce tez co to za mistrz ktory nie potrafi obronic wlasnego mistrzostwa

shotokan potrafi sie obronic a tsunami to... no coz nie moge sie wypowiadac bo dostane bana :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
giro
wcielo juz dwa moje posty :)

gdzie je schowales przyznaj sie :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin
Itosurulez

Tsunami nie może się bronić, bo nikt nie przyznaje się na VB do tego że trenuje Tsunami.
Jeśli chodzi o twoje posty. Tak, schowałem je, do kosza.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: II Mistrzostwa Polski Karate Tsunami - Żychlin

Tsunami nie może się bronić, bo nikt nie przyznaje się na VB do tego że trenuje Tsunami


tez sie dziwie ze nikt sie nie przyznaje ze Tsunami trenuje :) :lol:

dobra juz jestem grzeczny :) :) :)
Ty tu szefujesz :wink:

pozdro 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024