Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głupie sznureczki w karategi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Głupie sznureczki w karategi
Kupiłem dzisiaj swoje pierwsze gi do karate. W przeciwieństwie do uprzednio używanych przeze mnie ciężkich plecionek do judo, strój posiada po dwa sznureczki (tasiemki) u każdego boku (po założeniu gi - tam, gdzie są wcięcia u dołu bluzy, aby noga mogła swobodnie się poruszać).

Zakładam, że są one tam po to, aby przypadkiem się komuś strój podczas treningu nie rozlazł (ojej, cóż to by było wtedy :roll: ), jednak są strasznie długie i po zawiązaniu dyndają sobie na wszystkie strony. Czy ktoś może podać mi jakiś logiczny powód, dla którego nie miałbym ich od razu usunąć? Albo chociaż podpowiedzieć, jak sobie poradzić z problemem radośnie dyndających tasiemek tudzież kokardek, jeśli mają się do czegoś w przyszłości przydać?
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
Jakiej firmy masz to kimono??Moze te sznureczki faktycznie troche wadza,ale uwierz lepiej z z nimi niz bez(co prawda nie ma kolosalnej roznicy).Poza tym moim zadniem one wcale nie wygladaja tak nieestetycznie.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
Jeśli są trochę za długie to po prostu je obetnij :P .
Sznureczki to dobra rzecz, ale tylko przy górze gi. W spodniach wyciągnełam i wszczepiłam gumkę. Uważam, ze wtedy jest wygodniej.
Poza tym to są chyba po to, bo niekiedy pas się odwiąże i mogłoby wszystko puścić. :P
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi

Poza tym to są chyba po to, bo niekiedy pas się odwiąże i mogłoby wszystko puścić. :P

Nie rozwiązał mi się pas od nie wiem jak dawno temu. Ale nawet gdyby się rozwiązał... to co? Ktoś ujrzy mój bęben i... nic. :) Nie umrę od tego, zawiążę pas ponownie i tyle gadania. Rozumiem sznureczki na górze, zwłaszcza u kobiet, ale te na dole (nie te w spodniach, tylko dodatkowe po bokach) wydają mi się całkiem bezsensowne, zwłaszcza że z powodzeniem ćwiczę bez nich od roku.

Jakiej firmy masz to kimono??Moze te sznureczki faktycznie troche wadza,ale uwierz lepiej z z nimi niz bez(co prawda nie ma kolosalnej roznicy).Poza tym moim zadniem one wcale nie wygladaja tak nieestetycznie.

Moim zdaniem wyglądają. Chyba jednak będę ciął. Póki co dam jeszcze szansę się przekonać. ;)
  • 0

budo_constans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
sznureczki nie są złe. Karate-gi się nie rozłazi a jeśli ktos jest płci żeńskiej to się nie obnaża. Nie tylko sznurki na wys. piersi mają znaczenie. podobno kiedys za pazucha noszono różności- więc lepiej jeśli się nie rozłaziło...
  • 0

budo_białyjnr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
hehe a moze to kimono do jakiegos sportu w ktorym uzywa sie jakich kolwiek np mieczy nozy itp itd co by bylo jak to wszystko umocowac hehe nie wiem co to zakupiłes :P hehe ja bym je obcioł boo nie lubie jak podczas walki mi cos dynda....dekoncentruje :D
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
ja tam uwazam ze sznureczki (inaczej tzw troczki) to bardzo dobra zecz w gi...
w spodniach tez mam gumke - za duzo roboty z zawiązywaniem corazu :D
  • 0

budo_geforce
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała/Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
Widze, że towarzystwo spodni wiązać nie umie :wink: ... żartuje oczywiście, każdemu sie zdaża, a co do tematu to sznureczki są okej (nie przycinaj ich, bo i tak sie skurczą po praniu :wink: )

Pozdrawiam
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi

(...)do uprzednio używanych przeze mnie ciężkich plecionek do judo, strój posiada po dwa sznureczki (tasiemki) u każdego boku (po założeniu gi - tam, gdzie są wcięcia u dołu bluzy, aby noga mogła swobodnie się poruszać).
przyszłości przydać?


Ja do końca nie wiem gdzie ten drugi sznureczek jest i po co. Od kilku lat ćwiczę z jednym zawiązywanym na pasie w spodniach i nigdy nie czułem potrzeby dodatkowego wiązania, dlatego wydaje mi się że wszelkie dodtakowe są zbyteczne i bym się ich pozbył(tylko więcej wiązania przed treningiem :) - szkoda czasu :) ). Z drugiej strony jednak sprawdziłbym czy usuwając to nie uszkodziłbym w jakiś sposób gi.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
Dołączona grafika

Zdjęcie ze strony firmy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], choć moje gi nie jest jej produktem. Nawet panu dynda jedna z tasiemek, o których mowa.

Jeden sznureczek jest na prawej pole, drugi na lewej, tuż przy rozcięciu, i to samo po drugiej stronie. Wiążąc je razem poły trzymają się (teoretycznie) w ustalonej pozycji. Przetestowałem dziś na treningu i nieco się rozjeżdżają mimo to, a raz nawet sznureczki się rozwiązały (ale były kiepsko zawiązane, więc nie ich wina).

Usunąć je można bez szkody dla gi, co chyba zrobię, ale przebrnę przez jeszcze jeden trening z nimi, może coś się wyjaśni. ;)
  • 0

budo_whitenoise
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
jak się zwiąże to nie dynda...
sznureczek się przydaje bo rzadziej się Gi rozłazi
szczególnie w czasie kumite
  • 0

budo_ricky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
Obcinaj w cholerę te sznureczki!!! :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
A jednak chwilowo zostawię. Nie przeszkadzają specjalnie, znikają pod połą z jednej strony a pod pasem z drugiej i może się kiedyś na coś przydadzą, więc o. ;)
  • 0

budo_dhkamil
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
Zostaw...mi sie po jakims czasie same urwaly (no moze z pomocą kilku kolegow z sekcji :D )
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
jeśli je zwiążesz w dobry sposób to nic ci nie będzie dyndac, ja np. wiążę na kokardke i chowam do srodka wtedy nie widac ich i nie ma co dyndac :) . a co od nie wiazania to podczas kumite kimono niemal napewno ci sie rozjedzie nawet jak bedzie je trzymac pas
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi

a co od nie wiazania to podczas kumite kimono niemal napewno ci sie rozjedzie nawet jak bedzie je trzymac pas

No tak, tylko... co z tego? Tragedia żadna to nie jest. ;)
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Głupie sznureczki w karategi
no tragedia nie ale wtedy pol kimona bedzie mu latac a nie tylko sznureczki :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024