Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gabaryty i wybór.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.
to są wszystko stereotypy - tak naprawdę decyduje to, w jaki sposób ćwiczący wykorzystuje swoje atuty (sam, odruchowo, znając swoje ciało lub korzystając ze wskazówek trenera).
w chwytanych siła i masa są też bardzo ważne. gdyby tak nie było, nie byłoby kategorii wagowych. wszedzie drobny i chudy musi więcej pracować, aby w walce z cięższym i silniejszym próbować techniką nadrobić braki fizyczne.
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.

to są wszystko stereotypy - tak naprawdę decyduje to, w jaki sposób ćwiczący wykorzystuje swoje atuty (sam, odruchowo, znając swoje ciało lub korzystając ze wskazówek trenera).
w chwytanych siła i masa są też bardzo ważne. gdyby tak nie było, nie byłoby kategorii wagowych. wszedzie drobny i chudy musi więcej pracować, aby w walce z cięższym i silniejszym próbować techniką nadrobić braki fizyczne.

Wiadomo, Helio Gracie też kolosem nie był. Ale w drugiej kolejności skutecznośc wojownika zależy od jego siły i sprawności.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.

Ja uważam inaczej. Smukli lepiej sprawdzają się w uderzanych - dłuższy zasięg kończyn.

Zgadza się.

Z tego samego co Mistrz Europy w Muay Thai - waga do 54 kg, wzrost 183 cm, senior

8O Serio? Albo ma zajebistą technikę, albo powala samym spojrzeniem, albo samych kelnerów mu wystawiają :) .
A tak na poważnie, to masakra. On ma jakieś mięśnie?
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.

A tak na poważnie, to masakra. On ma jakieś mięśnie?

Kości pneumatyczne. :P
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.
przy takiej wadze zapewne ma nad przeciwnikami przewagę długości rąk i nóg, coś jak Semmy Schilt, więc to mnie akurat nie dziwi
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.
Ale mnie dziwi, że przy uderzaniu sam się nie przewraca.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.

8O Serio? Albo ma zajebistą technikę, albo powala samym spojrzeniem, albo samych kelnerów mu wystawiają :) .

Jakich kelnerów. W finale walczył z Rosjaninem. Siłowo i kondycyjnie mu ustępował. Jednak w pierwszych rundach nieźle napunktrował - zasięg kończyn 8O
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.
Idz tam gdzie Ci sie spodoba. Prawda jest taka, ze osoby poczatkujace maja trening ogolnorozwojowy a efekty bedzie widac gdzies po 2-3 latach, silownia przez wakacje nic tu nie da. Trzeba jesc i trenowac a cwiczyc to co sie lubi.
  • 0

budo_ddz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.
Nigdy bym nie pomyślał że zadam kiedyś takie pytanie ;p ale mam już bałagan w głowie. Mam 19 lat wazę obecnie ok 77 kg. przy wzroście 178 cm. Przez ostatnie 3 lata trenowałem Taekwon-do ITF. Zastanawiam się obecnie nad zmianą sportu na coś bardziej fullcontactowego: MMA lub MT. Gdzie mając te 19 lat będę w stanie nadrobić braki jakie będę miał w na początku? Bo słyszałem że treningi MT zaczyna się w większości wcześniej niż treningi stricte pod MMA. Dodaję że jestem dość ambitny i trening dla siebie/dla utrzymania kondycji mnie nie zadowala.

Jestem w miarę kumaty więc elementarnych pytań typu co to jest Judo proszę się raczej nie spodziewać :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.
IMO jeśli chcesz trenować długo MMA i temu sportowi najbardziej się poświęcić, wal odrazu na treningi MMA. Na początku będziesz miał pewne braki, ale nadrobisz je. Jeśli natomiast ciągle się wahasz, przejdź się na MT, potrenuj trochę, jeśli ci się spodoba - zostaniesz. Jeśli nie - przeniesiesz się na MMA i będziesz już miał solidne podstawy w stójce. No offense, ale stójka z TKD a stójka z MMA to dwa zupełnie różne światy :wink: .
  • 0

budo_ddz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.

No offense, ale stójka z TKD a stójka z MMA to dwa zupełnie różne światy :wink: .


To jest właśnie jedna z przyczyn zmiany :wink:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Gabaryty i wybór.
dla ścisłości - każda stójka czysto uderzana to zupełnie inny świat niż stojka mma
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024