Skocz do zawartości


Zdjęcie

(nie)wspomaganie wzrostu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

(nie)wspomaganie wzrostu
Witam

Oczyscie wiadomo wszem i wobec, ze wzrost to indywidualna sprawa kazdego czlowieka, zalezny glownie od genetyki (niestety). Udowodniono rowniez, ze sa cwiczenia, ktore pobudzaja w pewien sposob organizm, co wplywa na to ze jednak przybywa nam te pare cm wzwyz. Obalony juz zostal nawet mit ze rosnie sie tylko do 21 roku zycia.

Ja osobiscie silownie stosuje jako dodatek do treningu MA. Jestem jeszcze mlody (piekny itp itd...; )), w wieku 19 lat 175cm, a przez kolejne 2 lata licze za dobicie do 180 cm. Stad pytanie: jakie cwiczenia uznalibyscie za hamujace proces rosniecia? cwiczenia z duzymi ciezarami mocno obciazajace kregoslup polegajace na wycisku w pozycji stojacej - popularne wyciskanie zolnierskie + duzy ciezar na pewno nie bedzie pobudzac przysadki mozgowej do wydzielania odpowiedniego hormonu :)
Czy te cwiczenie samo w sobie nie sprzyja wzrastaniu, czy tylko kiedy w gre wchodza duze ciezary?
Generalnie chyba trening na silowni (na sile) nie jest zalecany osobom <20 lat. Co o tym mysliscie?
pzdr
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Ciekawy temat. Ja mam 20 lat, wzrost 1.75 i przestałem już liczyć na więcej :roll: . Chociaż kto wie... Najważniejsze to mieć odpowiednio poukładane w głowie no i... głównie liczy się technika, a nie rozmiar :) .

Co do ćwiczeń siłowych to nie mam szczerze mówiąc większego pojęcia ale wątpię, żeby amatorskie trenowanie na siłowni mogło znacząco wpłynąć na wzrost...
  • 0

budo_lauferr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
CarpeDiem, nie liczylbym na 5 cm w 2 lata w takim wieku juz...
Sam mam 19 lat i od roku uroslem moze ze 2 mm (i tak mam 192, hehe) , a wiec w granicach bledu statystycznego :)
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
JA mam 178 cm i uważam , że to zdecydowanie za mało :? .
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Wiara czyni cuda :)

Ale panowie do konkretow...
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Ja w wieku 15 lat mam 183 wzrostu, i jak narazie jestem zadowolny. W ostanich 2 latach uroslem az 20 cm.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
185 i wystarczy, czas zwiekszyc obwod :wink:
z tego co pamietam z biologii to wszelkie wieksze obciazania (typu silownia i duze ciezary) hamuja wzrost, bo zamiast w gore kosci musza sie wzmacniac; nie da sie tak na raz. ale nie bede sie klocil (zbyt dlugo ;])
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Proponuje chodzić na basen conajmniej 2x w tyg. ,bo pływanie chyba najlepsze będzie pod tym kątem, jeśli chodzi o ćwiczenia. Odpowiednia dieta, a reszta to już genetyka.

Mały offtop, ale ktoś tam,kiedyś rzucił, że idealny wzrost wg lekarzy to 182cm. Prawda to czy plotka?
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Czy ćwiczenia siłowe hamuja wzrost? Opinie na "tak" i na "nie", które do mnie dotarły rozkładają się w proporcji 50%/50% :roll: Eh..czekam na jakieś wiarygodne badania, nie jak dotąd tylko domysły...

Zaznaczyłem drugą opcję - mam 184cm - przydało by się jeszcze 2-3cm

idealny wzrost wg lekarzy to 182cm.

raczej chyba wg malarzy, rzeźbiarzy i innych estetów
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Co do basenu to tez wielokrotnie czytalem ze wydluza, szczegolnie kraul. Na chlopski rozum to nawet mialoby sens...

Ostatnio w tym temacie mnoza sie przyklady jak to ludzie od masazy urosli (vide Małysz). W sumie az tak nieprawdopodobnie to nie brzmi.
pzdr
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu

wzrost 1.75


to samo u mnie od kilku lat. kiedyś chciałem być wyższy, ale mi przeszło. chciało by się powiedzieć, że... dorosłem i nie zwracam uwagi na takie pierdoły na które i tak już wpływu nie mam.
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Ja mam 15lat,okolo 165cm,jak myslicie,ile jeszcze urosne??Nie wiem czy to realne,ale chciałbym jeszcze mniej wiecej 15cm
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu

Ja mam 15lat,okolo 165cm,jak myslicie,ile jeszcze urosne??Nie wiem czy to realne,ale chciałbym jeszcze mniej wiecej 15cm


rozwijasz sie do 21 roku zycia, urosniesz
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu

Stad pytanie: jakie cwiczenia uznalibyscie za hamujace proces rosniecia? cwiczenia z duzymi ciezarami mocno obciazajace kregoslup polegajace na wycisku w pozycji stojacej - popularne wyciskanie zolnierskie + duzy ciezar na pewno nie bedzie pobudzac przysadki mozgowej do wydzielania odpowiedniego hormonu :)
Czy te cwiczenie samo w sobie nie sprzyja wzrastaniu, czy tylko kiedy w gre wchodza duze ciezary?

Z takimi ćwiczeniami na pewno będziesz niższy bo będziesz jeździł na wózku za 20 lat.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu

Z takimi ćwiczeniami na pewno będziesz niższy bo będziesz jeździł na wózku za 20 lat.


Nie zamierzam, nie stosuje takich cwiczen w swoim treningu. Moze przestaniemy czepiac sie pierdol i wrocimy do tematu, ktory brzmi:

jakie cwiczenia silowe obciazaja kregoslup?
czy trening silowy (na sile) jest niewskazany osobom <20 lat i dlaczego tak jest?

pzdr
  • 0

budo_punk_koper
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brzeg

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu

Ja mam 15lat,okolo 165cm,jak myslicie,ile jeszcze urosne??Nie wiem czy to realne,ale chciałbym jeszcze mniej wiecej 15cm

ja mam tyle samo(lat) i przez 2 lata nie urosłem ani troche i już zaczynałem być załamany ale ostatnio znowu troche podrosłem a więc głowa do góry
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
moj wzrost to 172cm i taki mam od przynajmniej 17roku zycia (obecnie 24) i bardzo mi to odpowiada.

basen moze faktycznie odciazyc kregoslup. ale jak to sie ma do wspomagania wzrostu trudno powiedziec.
teoretycznie cwiczenia na drazku tez powinny ci pomoc zdobyc pare centymetrow. mi niewiele pomogly (chociaz nie wiem czy nie bylbym dzis nizszy o 10cm gdyby nie te cwiczenia).

ogolnie to staraj sie nie przeciazac zeby niczego sobie nie uszkodzic i powinno byc ok.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
Basen wydłuża tylko kręgosłup czy nogi też?
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu
ja uwazam, ze jakich cwiczen bys nie robil to one nic, albo tez prawie nic nie dadza

a co do silki to do lat 16 nie powinno sie na nia chodzic
a po 16 jeszcze przez pare lat nie powinno sie cwiczyc z duzymi obciazeniami

ja przestalem rosnac gdzies w wieku 16 lat ( 179 cm )
w zupelnosci mi to odpowiada i nigdy nie chcialem byc wyzszy

a zaznaczylem opcje ostatnia bo paru moich kolegow ktorzy mieli niewielki wzrost
potrafilo sobie doskonale ulozyc zycie ( maja nawet bardzo ladne zony :-) )
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (nie)wspomaganie wzrostu

Basen wydłuża tylko kręgosłup czy nogi też?

tylko kregoslup - dlatego zawpdpwi plywacy maja dlugi tułow i krotkie konczyny. a tak powaznie to nie wiem czy wydluza - wiem ze odciaza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024