Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maty TATAMI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_ognisty_smok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Maty TATAMI
Planuję zakup maty Tatani do sportów walki (do domowego użytku) typu puzzle.
Chciałabym się Was zapytać co o tym sądzicie.
Czy całkiem inny typ maty mam kupić.?
Jakiej firmy są najlepsze? (zależy mi na dobrej jakości)
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty TATAMI
Ja Ci powiem czego nie kupować: nie kupuj czarnych puzzli w Decathlonie. Są brudzące i śliskie, o czym przekonać się można było na pokazach aikido mojego klubu na Targówku nie tak dawno temu - ludzie ślizgali się i czasem wręcz przewracali, a już po jednym pokazie mieli czarne stopy i szare kolana (Ci, którzy byli bez hakam). A najlepiej w ogóle nic nie kupuj w Decathlonie. ;)

Tak na marginesie, tatami i puzzle to nie to samo. Maty tatami są w szerokim użytku w rozmaitych klubach i sztukach walki, najczęściej zielone, czerwone lub niebieskie, i kosztują około 300 zł za jeden kawałek 180 x 90 x 4 cm (zdarzają się również połówki, tzn. 90 x 90 x 4 cm, oraz warianty 200 x 100 x 4 cm). Puzzle są tańsze, najczęściej metr na metr (czasem 90 x 90 cm), o grubości 2 lub 4 cm, zrobione przeważnie z pianki. Są również twardsze niż tatami (przynajmniej wariant 2 cm, z którego zdarza mi się korzystać), ale wystarczają do komfortowego ćwiczenia.

Dobrze by było, gdybyś powiedziała, jaką powierzchnię chcesz tymi matami pokryć i ewentualnie ile pieniędzy możesz na ten cel przeznaczyć. Poszukaj również na Allegro i rozejrzyj się po okolicznych klubach - często można odkupić używane maty/puzzle po dużo niższej cenie, jeśli akurat trafisz na moment wymiany maty na nowe. Dwa adresy pod rozwagę: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty TATAMI
czemu to cholerstwo jest takie drogie :?

rowniez planowalem wylozyc sobie salke na strychu matami ale jak zobaczylem cene to odechcialo mi sie - znacie moze jakies amatorskie sposoby wylozenia betonowej powierzchni tak zeby mozna bylo sie kulać?
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty TATAMI
Polecam firme Espadon: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty TATAMI
kurde faktycznie żeby sobie wyłożyc piwnice albo strych to troche kasy trzeba wydac... są jakies tansze firmy od tego espadona? :> no i ponawiam pytanie nightwolfa - zna ktos jakies "domowe" metody wylozenia betonowej powierzchni? moze podczepic karimaty namiotowe :?:
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty TATAMI
mi sie wydaje ze kiedys abcde zalozyl temat w ktorym opisal jak zrobic maty tanszym kosztem tzn jak sam wszystko kupil i oddal do kogos kto mu to zszyl, trzeba to tylko znalesc :P
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty TATAMI
http://www.forum-kul...showtopic=81675
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty TATAMI
Producent - Maciej Kaczorek tel. (22)787-41-59 koszt nowewego materaca 200x100x40 to ok 200 zł (powałać się na Renatę ;) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024