Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jion


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jion
Mam prosbe.Jesli ktos moze to niech wrzuci linki do filmikow z kata jion.Chodzu mi tu o karate tradycyjne.Szukalem juz w sieci i nie znalazlem profesjonalnego wykonania z bunkai.Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion

Mam prosbe.Jesli ktos moze to niech wrzuci linki do filmikow z kata jion.Chodzu mi tu o karate tradycyjne.Szukalem juz w sieci i nie znalazlem profesjonalnego wykonania z bunkai.Bede bardzo wdzieczny za pomoc.


To chodzi Ci o filmy z kata Jion czy filmy z bunkai do tego kata? I co dla Ciebie znaczy profesjonalne wykonanie?

Na YouTube jest sporo kliów z tym kata w wykonaniu adeptów z różnych styli. Na pewno jest sporo z Shotokanu, ale nie wiem czy akurat w wersji ITKF.

Pozdr.
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
Najlepiej razem,moze byc filmik z zawodow kata druzynowego gdzie jest i samo kata i bunkai.A profesjonalne wykonanie..no cóż,najlepiej zeby bylo zrobione przez jakiegos dobrego instruktora z okolo 3 dan.Wiem ze mam niemale wymagania,ale egazmin na 2kyu sie zbilza wielkimi krokami
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion

Najlepiej razem,moze byc filmik z zawodow kata druzynowego gdzie jest i samo kata i bunkai.A profesjonalne wykonanie..no cóż,najlepiej zeby bylo zrobione przez jakiegos dobrego instruktora z okolo 3 dan.Wiem ze mam niemale wymagania,ale egazmin na 2kyu sie zbilza wielkimi krokami


... i chcesz przygotowac się na zasadzie zakuć zaliczyc zapomnieć?

Co się qrwa dzieje z tymi młodymi chcą rwać po kolejne stopnie a dojrzałości ludzkiej za grosz...
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
Na jakiej podstaie tak wnioskujesz Romanowicz??Przeciez ja tak nie napisalem.Schemat umiem caly,ale chce jescze podgladnac kilka szczegolow wykonywanych przez najlepszych.Interpretacje trzeba znac bo latwo nie znajac jej oblac egzamin,a poza tym chce rozumiec cos co robie,jak to by wygladalo gdyby zamiasy powietrza byl przeciwnik??
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
No cóż, w czasie ostatniego pobytu w Polsce sensei Marchini demonstrował Jion i bunkai do onego, trza się było dokulać na seminar.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion

No cóż, w czasie ostatniego pobytu w Polsce sensei Marchini demonstrował Jion i bunkai do onego, trza się było dokulać na seminar.


dokaldnie
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
Traktowanie nauki karate od egzaminu do egzaminu to pomyłka. Trenujesz żeby zdawać egzaminy czy trenujesz żeby się doskonalić w sztuce karate? Jezeli traktujesz karate jak kilkumiesięczne przygotowania do kolejnego egzaminu to błąd. Zdany egzamin powinien byc naturalną konsekwencją zdobywanych umiejetności. I tylko wtedy powinienieś do niego podchodzić gdy odpowiesz sobie sam na pytanie: czy jestem już wystarczająco dobrze przygotowany. Przy poziomie 2 kyu powienies to chyba wiedzieć. Po za tym kata to nie tylko oganianie się od much stosując przróżne techniki. Kata to kwintesencja karate. A poznawanie kata na zasadzie małpich ruchów to balet. Jeżeli równolegle nie poznajesz bunkai w jakiejkolwiek formie, a przygotowujesz bunkai pod egzamin to znaczy, że ostatnie miesiące straciłeś na bezsensownym machaniu kończynami. 2 kyu....? A interpretację Heianów pamiętasz? Nie zawsze egzamintor chce zebyś zinterpretował właśnie to kata które przygotowałeś. Często musisz pokazać również bunkai do "niższych" kata.
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
Jesli chodzi o heiany to mozesz byc pewny ze w nich nie mam zadnych zaleglosci ani watpliwosci.A trening pod egzamin to cos dziwnego dla ciebie??Jezeli chce zdac,to ucze sie,DOSKONALE w jakims okreslonym kierunku(jion),pod jakis cel ktorym jest zdanie egzaminu i tym samym udowonienie sobie i innym ze zrobilo sie postep.Na egzaminie nie uzyje w stosunku do senseia stwierzdenie ze nie umiem czegos 'a bo ja sie tak ogolnie doskonalilem i myslamem ze i tak zdam'.Mam racje??
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion

Traktowanie nauki karate od egzaminu do egzaminu to pomyłka. Trenujesz żeby zdawać egzaminy czy trenujesz żeby się doskonalić w sztuce karate? Jezeli traktujesz karate jak kilkumiesięczne przygotowania do kolejnego egzaminu to błąd. Zdany egzamin powinien byc naturalną konsekwencją zdobywanych umiejetności. I tylko wtedy powinienieś do niego podchodzić gdy odpowiesz sobie sam na pytanie: czy jestem już wystarczająco dobrze przygotowany. Przy poziomie 2 kyu powienies to chyba wiedzieć. Po za tym kata to nie tylko oganianie się od much stosując przróżne techniki. Kata to kwintesencja karate. A poznawanie kata na zasadzie małpich ruchów to balet. Jeżeli równolegle nie poznajesz bunkai w jakiejkolwiek formie, a przygotowujesz bunkai pod egzamin to znaczy, że ostatnie miesiące straciłeś na bezsensownym machaniu kończynami. 2 kyu....? A interpretację Heianów pamiętasz? Nie zawsze egzamintor chce zebyś zinterpretował właśnie to kata które przygotowałeś. Często musisz pokazać również bunkai do "niższych" kata.


Nie do końca się z tobą zgadzam.

Karate jest bardzo obszerną sztuką walki. Każdy może znaleźć w niej elementy na które zwraca szczególną uwagę i takie których zwyczajnie nie lubi.

Może np nie lubić bardzo danego kata lub generalnie na treningach może woleć walczyć niż ćwiczyć kata. Inni natomiast głównie robią kata a mało walczą. Ale i jedni i drudzy jeśli chcą zdawać na egzaminy to muszą spełnić konkretne takie same wymagania. I wtedy wszyscy oni przygotowują się do egzaminu z tych właśnie elementów w których są słabsi.

Według mnie nie ma w tym nic złego.

Generalnie nie wiem po co z góry kogokolwiek oceniać w ten sposób, poprosił filmy o join bo chce się dowiedzieć więcej. To dobrze chyba....
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
Zgadzam sie z laserem
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
Tak naprawdę to mnie to wisi jak się ktoś rozwija. W każdym razie ostatnio byłem na egzaminie właśnie w zaprzyjaźnionej sekcji Kyokushin-kan. W tej sekcji nie było jakichś specjalnych przygotowań. Cykl szkoleniowy był ułożony w taki sposób aby każdy czuł sie przygotowany.
I nie mów mi, że w shotokan jest inaczej bo jest większy nacisk na kata. To nie ma znaczenia.
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
Może nie na samo kata tylko na technike,precyzje i perfekcje.Oczywiscie nie mowie,ze mam cos do kyokyushinu lub nie rozmumien zalozen w nim, ale tak jest jak mowie.Kyokyushin to inny styl,a moze to czy przygotowanie samo przychodzi zalezy tekze od senseia??Czesto na treningu kiedy siedzimy w seizam(tak to sie pisze??)sensei mowi ze zblizaja sie jakies zawody i wlasnie pocwicztmy dzis wiecej elementow pod nie(przykladowo).
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
rzaiel17 skąd jestes??
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
Rzeszow,a ty??
  • 0

budo_ma56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
Zamieszczam link, do swobodnej interpretacji tego układu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ma56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
A tu macie klasyczne wykonanie układu przez Hirokazu Kanazawa.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion
THX naprawde sie przyda
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jion

Najlepiej razem,moze byc filmik z zawodow kata druzynowego gdzie jest i samo kata i bunkai.A profesjonalne wykonanie..no cóż,najlepiej zeby bylo zrobione przez jakiegos dobrego instruktora z okolo 3 dan.Wiem ze mam niemale wymagania,ale egazmin na 2kyu sie zbilza wielkimi krokami


Na tym serwerze, który podawałem jest wykonanie Jion razem z interpretacją przez sensei'a Taji Kase (niestety już nieżyjącego). Kase miał 9 dan więc pewnie spełnia te Twoje kryteria :)

Pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024