Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan
W dniu 4 listopada w Gimnazjium nr 54 w Poznaniu na ul. Newtona, odbeda sie Mistrzostwa Polski Karate Shotokan. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na godzine 10:30. Szczegolowy regulamin zawodow [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan
I jak poszło??
  • 0

budo_thitmar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielk(o/a)Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan
Witam! na to pytanie nie da sie odpowiedzieć bez wchodzenia w politykę a jak zauważyłem większość tego unika, więc i ja nie będę komentował. Powiem tylko że losowania były "wspaniałe"! Gospodarze trafili tyle wolnych losów że szóstka w totka to pikuś! sędziowie jak zwykle dobrani według poglądów a nie umiejętności (poza nielicznymi wyjątkami). Jeśli komuś wydaje się że aby sędzia pokazał trafienie trzeba poprawnie wykonać technikę -jest w błędzie! wystarczy machnąć ręką a gromki okrzyk kibiców "JEST!" wystarczy aby nie jeden machnął chorągiewką! byłem widziałem!
konkurencje rozgrywano na trzech tatami -wszystko ciągnęło się nie miłosiernie!
momentami miało się wrażenie że sędziowie więcej czasu spędzali w namiociku morlinek na habasie ;-( niż na macie! turniej można było skończyć spokojnie 3godziny wcześniej! tylko chęci zabrakło -podobno/ info nie sprawdzone/ sędziowie płacone mieli od godziny -więc po co się spieszyć?

Poza tym medale średnie -jak na MP to kiepskie, z drużynowych im (PZK) zostało i tylko naklejki zmienili;-(

a jeśli o walki idzie -w seniorach było kilka naprawdę ciekawych;-D, bodaikan, budokan oraz kilka innych klubów przywiozło naprawdę dobrze przygotowanych zawodników-jak zwykle
;-D wiele walk było wyrównanych niestety jak to w Shotokanie (lub Śotokanie jak kto woli) bardzo krótkich i ubogi repertuar technik. Bardzo mało wycinek, pojedyńcze ura-mawshi i kilkanaście mawashi. Reszta to tylko gyaku i kizami zuki -oczywiście proste i skuteczne ale dla nieznających sie kibiców :-( ....

swoją droga zastanawiam sie czy ktoś prowadzi statystyki kontuzji... tak na oko w Bydgoszczy na MP WKF było ich dwa razy mniej! dużo mniej połamanych nosów itp...
a przy tym walki duuuużo bardziej widowiskowe!
wybaczcie ale nie powstrzymam sie:-(
!!!! NIECH ŻYJE WOLNY WKF !!!!!
  • 0

budo_paki
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan

a jeśli o walki idzie -w seniorach było kilka naprawdę ciekawych;-D, bodaikan, budokan oraz kilka innych klubów przywiozło naprawdę dobrze przygotowanych zawodników-jak zwykle
;-D wiele walk było wyrównanych niestety jak to w Shotokanie (lub Śotokanie jak kto woli) bardzo krótkich i ubogi repertuar technik. Bardzo mało wycinek, pojedyńcze ura-mawshi i kilkanaście mawashi. Reszta to tylko gyaku i kizami zuki -oczywiście proste i skuteczne ale dla nieznających sie kibiców :-( ....

swoją droga zastanawiam sie czy ktoś prowadzi statystyki kontuzji... tak na oko w Bydgoszczy na MP WKF było ich dwa razy mniej! dużo mniej połamanych nosów itp...
a przy tym walki duuuużo bardziej widowiskowe!
wybaczcie ale nie powstrzymam sie:-(
!!!! NIECH ŻYJE WOLNY WKF !!!!!


losowanie - faktycznie, zadziwiajaco sprzyjajacy gospodarzom przypadek :?
kontuzji w shotokanie zawsze jest wiecej- po prostu prawie brak ochraniaczy - procz szczeki i rekawiczek :) wiec latwiej sie poobijac. na WKFie mozna ladowac wszystkimi konczynami bez obawy, ze sobie wieksza krzywde zrobisz.
uprzedzam uwagi : wiem ze to karate a nie szachy i w walce zawsze mozna oberwac.
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan

losowanie - faktycznie, zadziwiajaco sprzyjajacy gospodarzom przypadek

Totalna Bzdura!!! Losowanie było uczciwe. Kilka osób w mojej kategorii miało o jedną walkę więcej niż większość w tym ja i mój kolega z klubu i jakoś nikt nie zwrócił na to uwagi. Wszyscy zwracają uwagę na to gdy gospodarz ma szczęście i przechodzi wolnym losem bo można wtedy barzo łatwo oskarżać organizatora o to ,że oszukiwali przy losowaniu albo go wogóle nie było!
Startowałem już na wielu zawodach i musze powiedzieć ,że mi się podobały chociaż nie powiodło mi się.
  • 0

budo_thitmar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielk(o/a)Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan
NIGDZIE nie na pisałem że było nie uczciwe! :!: bo do takich oskarżeń trzeba dowodów których niestety nie mam... :cry: zwyczajnie uważam że zadziwiającym faktem jest liczba wolnych losów u Dynamicznych seniorów, (rozstawienie innych zawodników też budziło moje zdziwienie!) ale ciekawe losowania na imprezach zwiazkowych to już norma np. Drużynowe MP z kwietnia... Program losujący p. Wacława wie co robi;-)
Grzebyk90 -skoro jestes z Dynamicznego to popytaj w klubie, może ktoś ci pokaże rozpiski z seniorów :lol: , i spójrz na nie obiektywnie.... są one co najmniej dziwne skoro jak piszesz startowałeś w wielu zawodach to zauwazysz to z łatwością!

.... jednak po pewnym zastanowieniu powiem że w tej chwili (dla zawodników) jak w tej reklamie: TO WSZYSTKO JEST NIE WAŻNE! :!:

najwazniejsze że po raz kolejny założyliśmy Gi i wyszliśmy na tatami!

Wszystkim którzy startowali na MP w Poznaniu życzę wyciągnięcia wniosków ze swoich oraz obserwowanych walk! uczmy się aby nasze Karate było lepsze!

POZDRAWIAM
  • 0

budo_shotokan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan
A gdzies są opublikowane wyniki z zawodów?
Na stronie PZK niestety nie ma ....
  • 0

budo_paki
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan

A gdzies są opublikowane wyniki z zawodów?
Na stronie PZK niestety nie ma ....


juz sa :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan

!!!! NIECH ŻYJE WOLNY WKF !!!!!


A co to ma jedno z drugim wspólnego, skoro podobno to były mistrzostwa shotokan?
  • 0

budo_thitmar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielk(o/a)Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamic organizatorem Mistrzostw Polski Karate Shotokan
to były mistrzostwa Shotokan
wolny WKF nie ma prawie nic wspólnego, dlatego od razu przepraszałem że się nie powstrzymam!
cóż MEA CULPA.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024