Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwie SW jednoczesnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_garden
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dwie SW jednoczesnie?
Witam,

Swoja przygode ze sztukami walki dopiero rozpoczynam. Przegladajac rozne tematy i czytajac o roznych sztukach walki najchetniej trenowalbym kilka na raz. Oczywiscie nie mowie tutaj o 5 czy 10, ale poprostu dwóch sztukach walki jednoczesnie.

Treningi na siebie nie zachodza, mam na to czas i checi. Jedyna sprawa do dyskusji to czy jest sens, czy beda postepy, a moze poprostu sa jakies inne przeciwskazania?

Zapraszam do dyskusji ;)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
oczywiscie ze beda postepy - trenowanie przekrojowe to najlepsze wyjscie, lecz to zalezy jeszcze tego czego szukasz w SW i dlaczego chcesz trenowac
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
Nie będzie problemu, chociaż ja raczej radziłbym Ci, byś najpierw potrenował jedną przez kilka miesięcy i jak już będziesz nieco kumał o co w tym całym fajtingu chodzi, dobierz sibie kolejną dyscyplinę.

Polecam zacząć od boksu, kicka, lub taja i potem uzupełnić to o bjj, lub zapasy.

Wytrwałości w treningu.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
nie wiem czego oczekujesz od samego trenowania ale mysle ze trenujac mma powinienes miec uczucie pelnego rozwoju ... :wink:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?

Polecam zacząć od boksu, kicka, lub taja i potem uzupełnić to o bjj, lub zapasy.


jezeli oczywiscie masz mozliwosc cwiczenia tych MA w swoim miescie - jesli nie to staraj sie polaczyc jakis styl uderzany z chwytanym
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
no chwytane i uderzane cwicz chłopie! wiadomo... plan jest dobry.

a co myslicie o polaczeniu uderzanych z uderzanymi? trenuje tajski, a moge w ramach wf chodzic na karate jakies tam - bodajze shorin ryu. jako ze jest to sztuka walki to od razu sie ozywiłem, ale po namysle wybralem silke - stwierdzilem ze karate i tajski moga sobie nawzajem przeszkadzac. co myslicie o takich polaczeniach?
pozdr
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
Garden a jakie dwie sztuki walki planujesz trenować?
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
ruido - dobrze zrobiles, shorin ryu to calkiem inna bajka
  • 0

budo_garden
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?

Garden a jakie dwie sztuki walki planujesz trenować?


Jedna juz trenuje od pewnego czasu. Jest to Aikido. Sprawa wygladała tak, ze nie mialem W-F'u na uczelni i postanowilem sie na "cos" zapisac. Aikido bylo wyborem nieprzemyslanym i przypadkowym, teraz sie zastanawiam czy to wlasnie to czego szukam. Nie chcialbym jednak przerywac treningow, te dzwignie maja swoj urok ;)

Nie wiem jeszcze co chcialbym do tego dolaczyc... a w zasadzie nie ma tu mowy o dolaczaniu bo aikido jest na tyle wysublimowane, ze inna sztuka walki szła by swoim nurtem zapewne nie laczac sie z aikido w ogole.

Mialbym tutaj na mysli, jakies sztuki dzieki ktorym moglbym sie dobrze rozciagnac i troche pokopac (np. taekwondo, karate), lub jakis styl bardziej uliczny (np. krav maga).

Rodzi sie tutaj masa pytan na ktore nie znajdziemy odpowiedzi ale podyskutowac warto. Jaki najlepszy styl "kopany"? Lepiej styl nowoczesny-"uliczny" czy samurajsko-"duchowy"?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
Patrz niżej. ;)

Innymi słowy: można łączyć. Zależy to od czasu, chęci i kasy przede wszystkim. Jedyne, na co trzeba uważać, to to, aby na treningu aikido być tylko aikidoką, na treningu judo judoką i tak dalej - co wcale nie jest zawsze takie łatwe.

Odnośnie tego, co trenować, to jest tyle odpowiedzi, ile osób. Zależy od tego, co lubisz, czego szukasz, po co trenujesz i innych jeszcze kwestii. Ja, dla przykładu, trenuję trzy japońskie sztuki, bo zgodnie z moim gustem, poczuciem estetyki i zainteresowaniami inne niż japońskie nie wchodzą w grę, oraz dlatego, że w ten sposób poznaję wszystkie sfery walki. Spory, czy parter z BJJ jest lepsze od tego z judo, na przykład, ani troszeczkę mnie nie obchodzą, bo dla mnie osobiście nie ma lepszego parteru niż judo.

Ot, co. :)
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
Ja obecnie trenuje MT a niebawem dołoże BJJ do tego. Nie widze żadnych przeciwskazań w trenowaniu 2 SW. baaa nawet same zalety :) :)
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
pamiętaj, tylko że trenowanie 2 sztuk walki, ot nie to samo co trening przekrojowy...
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
czy taki temat lub jemu podobny nie byl juz poruszany wielokrotnie na tym forum?
  • 0

budo_garden
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?

pamiętaj, tylko że trenowanie 2 sztuk walki, ot nie to samo co trening przekrojowy...


Zdaje sobie z tego sprawe i nigdy o tym tak nie myslalem. Jedyne co sklania mnie do trenowania 2 sztuk walki to to, ze zaczalem cwiczyc jedna... ale jak sie okazuje to chyba nie tego oczekiwalem, nie chce jej przerywac, a druga dolozyc jakas kopana.

Wiem, ze kazdy bedzie zachwalal swoje, ale chyba kazdy potrafi tez byc obiektywny ;) Mimo, ze cwiczy dana sztuke powie: "gdybym mial wiedze taka jak teraz, i mogl zaczynac od zera, i wybrac swoja pierwsza...".
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
HI!
Spróbuj połączyć aikido z fma - znajdziesz tam tez dźwignie, które lubisz... Poza tym jest m.in. kopanie, broń, walka na ziemi (dumog) - tylko szukaj db bo podrobek coraz wiecej...
Znam osoby, które to łączą i radzą sobie całkiem nieźle...
Pozdrawiam
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
można łączyć ale wtedy wychodzi po 5-6 treningów tygodniowo a mało kto jest w stanie wytrzymać takie obciążenie na początku.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
ja tam na 7 treningów tygodniowo nie narzekam, a co do tematu: dwie sztuki walki=podwójna frajda :)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
jeśli to jest aikido i tai chi to możesz nie narzekać :)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?

jeśli to jest aikido i tai chi to możesz nie narzekać


tak az wyciszy si etak ze przestanie si ew ogole odzywac :) :wink:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwie SW jednoczesnie?
aikido i judo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024