Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kubacki kontra Nastula


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Kubacki kontra Nastula
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
Łobosz! Ile można! ;)

Wywiad ten (i jeszcze jeden) robi już furorę w dziale MMA. Wchodząc tutaj myślałem, że znalazłeś jakiś stary ich pojedynek, jakieś zawody czy pokaz chociażby, gdzie Nastula udowodniłby, że lepiej rozumie zasady judo. Zawiodłem się. ;)
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
jesli miales oczekiwania -to latwo o zawod ..tak to funkcjonuje-- mnie nie interesuje MMa-a skoro obaj sa bylymi judokami -to rzucilem to tutaj..
szkoda ,ze judo jenak przegrywa z tykimi historiasmi jak MMA (jesli idzie o popularnosc )
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
Nie martw się, MMA przegrywa, o zgrozo, z tenisem :wink:
  • 0

budo_kwazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z AZS AWF Wrocław Judo Team :P
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
Troche mi wstyd za mojego trenera :oops: :lol: ale jestem ciekawy co powie jak zobaczy mnie z kumplami jak sie lejemy na rękawice po treningu heheh :) :twisted:
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
Założycie kolejny temat w stylu TEGO :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula

jesli miales oczekiwania -to latwo o zawod ..tak to funkcjonuje

Proszę o zwrócenie uwagi na mrugnięcia okiem w moim poście: ;)

Co się tyczy MMA, to nie jestem jakimś fanatykiem, UFC w ogóle mi nie pasuje, ale już gale Pride oglądam od jakiegoś czasu z niekłamaną przyjemnością. Słabo mi się robiło (czemu dałem wyraz w temacie, do którego podałem linka) słuchając wypowiedzi Kubackiego, jednoznacznie wskazujących na powierzchowną jedynie znajomość formuły MMA w ogóle, nie mówiąc już o rozróżnieniu UFC od Pride. Błędy powtarzane były nawet po poprawieniu ich przez Nastulę.

Judo przegrywa popularnością bo jest już od wielu lat otrzaskane i od dawna jest sportem olimpijskim, a więc znane bardzo szerokiemu ogółowi, podczas gdy MMA jest stosunkowo nowe, nadal dosyć hermetyczne, a przy okazji kontrowersyjne (głownie z powodu braku zrozumienia - co, nota bene, wydaje się być zasadniczym mechanizmem kontrowersjotwórczym :) ). Ot, co. Nie ma się co martwić, gwiazda MMA zgaśnie dużo szybciej, niż zgasła gwiazda judo.

A tego, że Nastula już nie występuje w zawodach judo nie uważam za wyznacznik jego stania się "byłym judoką". Judoką będzie on całe życie, jako trener, a nawet jako całkowity emeryt. Dużo prędzej będzie "byłym fighterem MMA", być może już za dwie walki. ;)
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
A przepisy sportowe coraz bardziej zabijają Judo, więc lepiej z tą popularnością nie bedzie...
A co do bycia byłym judoką to jest kicha totalna za strony pana K. bo niby jakimi technikami Nastek teraz walczy ? Capoeiry ? :)
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
na taka byla formula tego programu-gdyby mielei podobne zdania to bylyby nudno (a jakie maja naprawde..? ) co do wsydu za Kubackiego ..mysle ,ze najlepiej jak kazdy sie bedzie wsydzil za siebie..to chyba najlepsza droga..
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
jak obejrzałem ten filmik to mi ręce opadły. "Nie można nazywać Pride'a sztuką walki" chyba Kubacki jest jedyną na świecie osobą, która wpadła na tak debilny pomysł żeby nazwać organizację sztuką walki. Nie będe więcej pisał bo szkoda słów i nie chcem przed treningiem głowy głupotami zaprzątać. Ten program dla mnie pokazał jedno: Paweł rozmawiał jak człowiek a Kubacki jak ...Giertych.
  • 0

budo_buc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula

Judo przegrywa popularnością bo jest już od wielu lat otrzaskane i od dawna jest sportem olimpijskim, a więc znane bardzo szerokiemu ogółowi, podczas gdy MMA jest stosunkowo nowe, nadal dosyć hermetyczne, a przy okazji kontrowersyjne (głownie z powodu braku zrozumienia - co, nota bene, wydaje się być zasadniczym mechanizmem kontrowersjotwórczym :) ). Ot, co. Nie ma się co martwić, gwiazda MMA zgaśnie dużo szybciej, niż zgasła gwiazda judo.

Ciekawa teoria :roll:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula

Ten program dla mnie pokazał jedno: Paweł rozmawiał jak człowiek a Kubacki jak ...Giertych.


cóż, obejrzałem filmik.
pomijając święte oburzenie wyznawców MMA na jakieś tam pomyłki w terminologii (przyznam, że dość zabawnie czyta się: "jak on może nie wiedzieć co jest co, po tylu latach?" - panowie a co wy wiecie o rywalizacji w innych formulach ;) ), to jak dla mnie Paweł Nastula nie zbił żadnego argumentu.
Kubacki stwierdził:
a) MMA jest brutalne
B) MMA wyzwala agresję u oglądających
c) MMA to wyłącznie rywalizacja dla uciechy publiczności
d) chodzi tam tylko o kasę

Co do d) Nastula wyjaśnił, że jemu nie. Na pozostałe nie udzielił odpowiedzi merytorycznej (bo jego wypowiedź, że boks też wyzwala agresję, traktuję raczej jako potwierdzenie tezy Kubackiego niż polemikę).

Poza tym, krytycy drodzy - Kubacki osiagnal jako wojownik wiecej niz znakomita wiekszosc z nas, wiec moze nieco umiarkowania w slowach.
Bo święte oburzenie to rzecz przynależna bardziej Romanowi niż jego oponentom w odpowiedzi na krytykę.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
Słuchaj stern: co my wiemy o rywalizacji w innych formułach? Moze niewiele, ale przynajmniej nie udajemy ekspertów w czymś na czym się nie znamy.


Poza tym, krytycy drodzy - Kubacki osiagnal jako wojownik wiecej niz znakomita wiekszosc z nas, wiec moze nieco umiarkowania w slowach.


Więc ma automatycznie nadane prawo do "ekspertowania" o rzeczach, o których nie ma pojęcia....
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
jakiego ekspertowania?
postawil 4 tezy - wymienione powyzej - wykazal prawdziwosc (a przynajmniej nie obalono podczas programu - 3 z nich.
Nie rozuiem skad Wasze oburzenie. Przecież prawdę powiedział.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
To ze ich nie obalono podczas programu, to automatycznie wykazuje ich prawdziwosc?
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
Walka za kasę? a co? W Judo to nie ma wymiernych nagród, a boks to wogóle jedna wielka charytatywna akcja...

Więcej rozrób jest na stadionach piłkarskich niż na galach SW ( nieporównywalnie więcej, bo jednyna jaką pamiętam, to po jakimś meczu bokserskim... )

Zawodnicy walczą dla siebie ( i jak uznano dla Kasy :) ), a publika przychodzi i przychodziła na wszystko... a Boks to nie jest dla uciechy publiczność... a MS w Judo ?

Ech... jednak szkoda gadać o tym co mówił K.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
Wypowiedzi Kubackiego na temat mma to wiązanka bzdur i gadania nie na temat. Ot co.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
Hejo!

Prawda jest taka że tym nagraniem, TVN przyciągnie sobie trochę ludzi przed telewizornie - bo ci ludzie którzy nie znają MMA będa chcieli faktycznie sprawdzić czy to takie brutalne i wogóle. To samo robimy my - broadcast (: Bo na pewno większość z nas już podesłała linka do nagrania osobom niekoniecznie związanym z tematem (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_maniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula
Witam
Kazdy ma prawo wybrac co chce Pawel dostal szanse wystepu w Pride i pewnie wielu by sie zgodzilo na jego miejscu
Pan Kubacki duzo mowil o rozwoju duchowym ale przeciez to nie dzieki niemu wygrywal swoje walki. I czemu u nas sa takie dyskusje a w Japoni stolicy Judo powstala cala organizaja Pride a Nastula mimo tego jak to powiedzial Kubacki, ze nie idzie droga Judo jest tam bardzo szanowany jako Judoka
A to bylo denerwujace
"Pawel niezabardzo zrozumial na czym polega Judo......... nie potrafil by wymienic pierwszych mistrzow Judo"
I na koniec te zazuty o glupocie Pawla
Moze Nastek nie mowil tak pieknie jak Kubacki ale nie mozna powiedziec, ze mowil glupoty.
Pawel byl wielkim zawodnikiem ale jak kazdy kiedys musial ustapic i czemu niemial by sie teraz sprawdzic w czyms innym i przy okazji na tym zarobic.
Takie jest Moje skromne zdanie.
Pozdrawiam i ja napewno bede kibicowal jutro Mistrzowi!!
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubacki kontra Nastula

Ciekawa teoria :roll:

A nie jest od mniej więcej 40 lat sportem olimpijskim? A nie jest tak, że każdy laik wie, co to judo, i nie uważa je za nic specjalnego, nie mówiąc już o jakiejkolwiek kontrowersji? Ludzie już się judo nie dziwią, przyjęli je, obok zapasów, jako element zwyczajnego sportu, i jako takim przestali się już nim podniecać - podczas gdy MMA ciągle budzi niezdrowe emocje (niesłusznie).

Podkreślam, że cały czas mowa tylko o popularności i aspektach medialnych, nazwijmy je - nie o rzeczywistej wartościowości judo czy MMA.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024