Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozmiar judogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_drexio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMz

Napisano Ponad rok temu

Rozmiar judogi
Witam. Zastanawiam sie nad kupnem judogi ale nie wiem jaki rozmiar powinienem wybrac skoro mam troche ponad 180 cm wzrostu. Wczesniej kupilem judoge 180 cm ale sie sprala i jest duzo za mała :/ Czy wszystkie sie zmniejszaja po praniu, czy tylko trafilem na jakis slaby model?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
Ja mam 185 cm wzrostu. Moje gi pochodzą z najniższej półki cenowej.

Pierwsze było na 180 - idealne zaraz po kupieniu. Po kilku praniach jednak skurczyło się bardzo mocno. Rękawy stały się do (wówczas tylko) aikido jak wymarzone, ale spodnie dużo za krótkie, a i klapy były przykrótkie. Drugie gi kupiłem niedawno, tym razem na 190. Oczywiście było za duże, ale po praniu skurczyło się na tyle, że teraz jest w sam raz. Rękawy może CIUT zbyt długie jeszcze, ale drugie pranie to poprawi.

Subiektywny wniosek: 190 będzie pewnie za duże na Ciebie, chyba, że kupisz dokładnie ten sam model, co poprzednio, wiedząc, że mocno się kurczy. Ryzyk fizyk. Inne 180 natomiast może się nie skurczyć tak bardzo, jak tamto, i wtedy będzie ok. Ja, w każdym razie, wolałbym ciut za małe niż ciut za duże, ale to już kwestia przyzwyczajenia. ;)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
Kurczliwość judogi zależy od producenta i sposobu prania, jak będziesz prał w 30/40 stopniach to nawet te najbardziej kurczliwe judogi nie powinny się zbiec aż tak bardzo.
A po za tym co do rozmiaru to trudno powiedzieć, bo jedna będzie musiał być na 180 inna na 190, a np. DAX będzie musiał być o rozmiar mniejszy.
A po za tym to też liczy się ile ważysz, bo jak sporo no to rozmiar więcej nie będzie źle ;)
  • 0

budo_xdagmarax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
Ja kupiłam judogę fitrmy Maturo dużo za duża, ale taką kazała kupić mi pan w sklepie (tzn. doroadził). Pranie 90 stopni i jak ulał leży na mnie :) chociaż kiedyś speedy pisał, że tak nie powinno być. Ale Ja polecam kupno większej czyli na 190cm
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
Hejo!

Przy Gi DAX-a trzeba brać niejako rozmiar mniejszą. Ja mam 187 cm a wziąłem rozmiar 180. I po roku prania w różnych temperaturach ciągle leży jak ulał.

Pozdrowionka
  • 0

budo_drexio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMz

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
Witam
Chyba zaryzykuje i kupie na 190 cm pewnie skurczy sie i bedzie dobre. Waze raczej nie za duzo bo 77 kg. Dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
najwyżej ze dwa prania w 90 stopniach i będzie dobrze ;)
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
pytanie -jaka firme chesz kupic?-to wtedy mozna ci cos podpowiedziec-z tymi gotowniwmi itd -to strata czasu i kasy...
  • 0

budo_drexio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMz

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
NIe wiem dokladnie jaka firme, ale moze maturo albo adidasa
  • 0

budo_xdagmarax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
jeśli Maturo to napewno większą... wiem co mówię, bo moja sie skurczyła i to sporo :) a adidasa nie znam.
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
no z tym kurczerniem twojej judogi bylo troche ambarasu :D http://budo.net.pl/v...t=46845&start=0 i byla ponoc na 170
  • 0

budo_xdagmarax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
widzę speedy, że pamietasz moje płacze i wołania :wink: oj fakt to było straszne, ale 2 prania w 90 stopniach i leży jak ulała, no i poprawka spodni. Szczerze mówiąc to nie chiałabym jeszcze raz kupować judogi :roll:
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
:D -poprostu przestrzegam -dwa gotowania,zwezanie -tego ni musialo byc.. moja corka przy 172cm wzrostu przymirza sie do moskito na 150.. :D
  • 0

budo_xdagmarax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozmiar judogi
Ty wiesz jak doradzic, kupić. Ja poszłam do profesjonalnego sklepu sztuk walki licząc na fachowe doradztwoi pomoc. i co?? nie bardzo wyszedł zakup, bo trzeba było jakoś ,,naprawić".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024