Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Zaczął się nowy sezon. Jestem po swoim pierwszym treningu judo i tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby mieć temat, w którym początkujący mogliby dzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Brakowało mi czegoś takiego, kiedy zaczynałem aikido - tematu, gdzie można by poczytać, co było trudniejsze a co łatwiejsze dla jednych albo dla drugich, jak sobie poradzili, co było fajne a co nie, dlaczego zrezygnowali, jeśli zrezygnowali, i tak dalej. O pierwszych problemach, ćwiczeniach i tak dalej.

Niniejszym temat uważam za otwarty i zapraszam wszystkich początkujących do opisywania swoich doświadczeń. Starzy wyjadacze też mogą coś dorzucić, jeśli jeszcze pamiętają swoje początki ;) - no i oczywiście doradzić zółtodziobom. :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Trening pierwszy

Rozgrzewka jak rozgrzewka - bieganie, zabawa w berka (również w wariancie z berkowaniem po kolanie i trzymaniem się za kolano, kiedy się goni), takie tam. Dalej nieco gimnastyki, w tym pompki z rękami przy ciele (oj, tricepsy!) i trzymanie nóg w powietrzu (OJ, MIĘŚNIE PLECÓW W OKOLICY KRZYŻA! :) ). Przewroty gimnastyczne w przód i w tył. O dziwo - brak ukemi przez bark. Dalej podstawy padania w klęku podpartym z wyciąganiem ręki spod partnera. Wszystko fajnie, tylko trochę łokcie obite od energicznego klepania w matę. No, a potem się zaczęło.

Na dobry początek wprawka w podcinaniu. Uke chodzi w bok, a tori próbuje "dopchnąć" jego drugą nogę w tempo kroku. Ni cholery nie mogłem w tempo trafić (nie wspominając już o odpowiednim ułożeniu stopy w stosunku do maty). Następnie - statycznie, powoli i bez oporu - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Całkiem nieźle poszło. A potem zaczęła się zabawa. :twisted:

Najpierw zapasy w celu poderwania przeciwnika z maty (tylko podnoszenie, bez rzutów żadnych). Dałem się raz tylko, niestety nie udało mi się podnieść partnera. Nad cierpliwością trza będzie popracować troszkę. :) A potem w obrębie jednego tatami zapasy w celu wypchnięcia za krawędź. Tutaj czeka mnie sporo pracy, bo rozłożył mnie 9 do 1 koleś niższy i ważący 10-15 kilo mniej, poprzez wzorowe "ustepowanie, kiedy pchają". Na swoje usprawiedliwienie dodam, że jestem jedynakiem, a on, jak mówi, często się siłuje z bratem. ;)

Na zakończenie podciąganie na drążku. Tragedia - tylko jedno podciągnięcie pełne, a następne 19 z nogami zaparkowanymi na drabinkach (oj, bicepsiki). Tak to jest, jak się dziewięć lat siedzi na dupie i pali jak smok, a do tego waży się około 90 kilo. Ale nic to, palenie rzucone ładny kawałek czasu temu, forma rośnie - jest nad czym pracować. ;)

Lekkie tzw. zakwasy pewnie będą, ale coś czuję, że na wieczorny trening aikido i tak pójdę, bo nie zczołgiwałem się z maty, tak jak się tego spodziewałem i tak jak mi grożono. ;) W pozostałe dni tygodnia jeden trening dziennie, tylko w poniedziałki może być takie combo - w każdym razie trzeba spróbować i zobaczyć, czy da radę.

I tym optymistycznym akcentem kończę relację z tego jakże istotnego, pierwszego w życiu treningu judo. :)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Ja mój pierwszy trening miałem już dawno temu (całe dwa lata ;) ) jednak czy można było to nazwać treningiem, to ostatnio powątpiewam, bo było to w ramach wychowania fizycznego na PW, z tego co pamiętam to pierwsze pytanie było czy mamy ubezpieczenie, bo inaczej nici z trenowania. Dalej była jakaś krótka pogawędka na temat zaliczenia itp. rzeczy. Były też jakieś pady, i trzymania, rzuty były dopiero po miesiącu (jedne zajęcia w tygodniu ;) ).

A pierwszy porządny trening, miałem niedawno, to znaczy na początku sierpnia. Poszedłem wtedy na trenig "wakacyjny", bo stwierdziłem że przydało by się trochę poruszać. Oj i wtedy to zrozumiałem co to znaczy trenig :/ Na drugim, czy trzecim z koleji, na którym byłem, padł pomysł poćwiczenia siły, z maty zszedłem o włąśnych siłach, ale przez następny tydzień nie byłem w stanie zrobić żadnego brzuszka, i dodatkowo przez pierwsze dwa dni, żeby zasnąć brałem leki przeciwbólowe :/ ale w sumie na dobre to wyszło bo teraz to nie ma możliwości żebym miał zakwasy na brzuchu :D
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Ja miałem pierwszy trening w poniedziałek :D Słyszałem, że treningi są ciężkie itd. ale trener powiedział, że jakby chciał nam dowalić to by kazał pompować 50-100 pompek ale nie o to chodzi. Bezwględnie zgadzam się :) Rozgrzewka ot taka sobie zwykła żeby rozruszać kikuty, jedynie pompki były troszke wyczerpujące dla rąk ale nic strasznego. Później jakieś grupowe pierdółki, m.in. dżdżownica(dobrze napisałem?ehhe), której prawie nikt nie zdołał zrobić. Później ćwiczyliśmy naciąganie partnera, nabieranie na biodro bez rzutu i kata guruma też bez rzutu. Następnie w parterze przytrzymywanie w pozycji bocznej, po czym przerzucanie przez bark, żeby oodwrócić sytuację. Później jako ciekawostka była technika z ju jitsu do takiej powiedzmy samoobrony, ciężko wytłumaczyć bo mocno pogmatwana, ale to taki bonusik był. Później randori w ne waza, 3 walki po około 2-3 minuty, zmieniając partnera przy każdej. Po treningu jedynie w ne waza troche się zmęczyłem ale nieszczególnie, zresztą trener powiedział że to tak na 50%. Wrażenia po treningu? Uwalony cały rękaw judogi we krwi świeżo wypranej i specjalnie suszonej w dzień żeby na trening mieć, bo w ostatniej walce trafiłem na gościa, ktory sobie coś rozciął.
Wrażenia:
Do pierwszego treningu mam mieszane uczucia, bo osoby całkowicie początkujące(0 ukemi, 0 czegokolwiek) mogły się nieco zrazić a także narazić. Żadnego tłumaczenia jak wykonać prawidłowe ukemi, które wygląda jak fikołek zwykły(eehh te nasze piękne ukemi w aikido :) ). W parterze tak samo, ktoś kto nigdy nie bawił się w to szarpanie to poprostu będzie lalką do dźwigni i duszeń dla gościa z jakimkolwiek doświadczeniem. A w trakcie rozgrzewki trzeba było je robić, w tym także ushiro przez bark co na początku aikido zawsze małe problemy stwarza. Generalnie mam nadzieję, że z czasem jakoś to lepiej będzie bo teraz jest jedna grupa zaawansowanych i początkujących, wszyscy w jednej kupie :P . Oczywiście pasy(powiedzmy od niebieskiego do góry bez czarnych) chciały pochwalić się na rozgrzewce jakie to koazki z nich. Ludzie niektórzy sa tacy zwykli a niektórzy właśnie starsi stopniem ekhem no comment, ale dojdzie 3 kumpli i bedzie weselej troche.
Tak ogólnie podsumowując pierwszy trening to: długa rozgrzewka, mało techniki i troche walk w ne waza(które uczyniły trening ciekawym).
Mam ogromną nadzieję, że treningi się zmienią bo judo podoba mi się bardzo, jednak w przeciwnym wypadku nie ma co czasu marnować.

Ps.
O co biega z ta pozycją, którą ludzie przyjmują jak sie im plecy zabiera? Gośc był na klęczkach, ja zdobyłem plecy a on położył się na glebie, ręce schowane przy brodzie i czeka grom wie na co. Wiem, że to sport a nie sztuka walki ale to takie dziwne zdeka. Wprawdzie ciężko mu jakieś łapsko wyciągnąć do juji gatame na przykład albo duszenie założyć ale co to za taktyka żeby leżeć jak kłoda?
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
SoS trening musi być dostosowany też do tych słabszych, żeby nie padli na macie :D więc na początku pare treningów nudniejszych cię czeka, ale jak są ludzie z DANem to duża szansa że mają też uprawnienia instruktora, więc możesz spróbować pogadać z nimi i z trenerem, to z boku będziesz mógł poćwiczyć z nimi trochę intensywniej.

A co do tego klęczenia z rękami przy szyji (łapie się wtedy kołnierz) jest to sposób na przerwanie walki w parterze, bo jeżeli sędzia widzi że żaden z zawodników nie ma przewagi (to znaczy nie ma trzymania, czy duszenia) i przez kilka sekund nic się nie działo, to przerywa walkę i wraca się do stójki. A jeżeli to był gostek z jakimś wyższym stopniem, to poprostu chciał na tobie wymusić atakowanie, bo w tym momencie więcej ci to da, niż jak by on miał ci zakładać przez cały czas dźwignie, albo doprowadzić do trzymania (bo tak naprawdę jak gostek ciebie dobrze złapie to wyjście jest praktycznie nie możliwe, w szczególności jak jeszcze przeciwnik jest cięższy).[/i]
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
no jak to co? takie cuda się dzieją przez porąbany regulamin walki sportowej judo. na brzuch i czekać, aż sędzia przerwie walkę. a przerwie bardzo szybko, jeśli natychmiast nie zaczniesz czegoś robić.
i nie tylko w tej sytuacji. miałem chyba 3 m-ce temu walkę - przeciwnik rzuca mnie na yuko, i chce przejsc do trzymania. ale ja go łaps! w gardę, on próbuje partacku dusić z wyciagniętymi sztywno rękami. chwytam go jak nalezy, przyciągam go do siebie, ustalam pozycję, żeby miec dobrą podstawę do przetoczenia, wszystko spokojnie, bez pospiechu, szarpania i siłowania - a tu zonk! mate, sędzinka (młodsze ode mnie dziewczę) powiada. bo ona nie dopatrzyła się w tym zadnej aktywnosci z mojej strony. ot, leżał i podrygiwał.
i stracilem okazję do wygrania walki z jednym z czołowych zawodników sekcji, bo bym go z dosiadu udusił jak nic.

taki jest parter w judo. ma swoją logikę, ale to jest logika nielogiczna ;-)
wszystko przez przepisy walki sportowej. zresztą sam Paweł Nastula w wywiadzie dla SdW powiedział, że kilka lat temu zmianą przepisów praktycznie zabito parter w judo.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
i wszystko jasne :) bardzo dziękuję za rozjaśnienia :D

SoS trening musi być dostosowany też do tych słabszych, żeby nie padli na macie

nie no jasna sprawa, ale właśnie troszke zaniepokoiło mnie to, że było dużo nowych osób a zero tłumaczenia ukemi, ale ogólnie trener był jakby to powiedzieć: mocno zabiegany. Pojawiły się właśnie jakieś informacje o grupie dla newbies :) więc jestem dobrej myśli i raczej będzie w porządku.

więc na początku pare treningów nudniejszych cię czeka, ale jak są ludzie z DANem to duża szansa że mają też uprawnienia instruktora, więc możesz spróbować pogadać z nimi i z trenerem, to z boku będziesz mógł poćwiczyć z nimi trochę intensywniej.

tzn. nie jestem jakiś głodny na wycisk od dan'a. Ćwiczyłem z jednym niebieskim pasem, co mnie krwią wypaćkał, i była bardzo fajna walka, ładną dźwignię na łokieć mi założył. Był w pozycji bocznej i nogami oplótł moją wolną rękę. Na początku miałem pełny dosiad, a że umie mocno skulić łepek a ja w duszeniach żaden fachowiec, to próbowałem juji gatame ale "too slow man, too slow" :) Jak z nim ćwiczyłem to zobaczyłem, że pozycja to nie wszystko, trzeba jeszcze umieć udusić, bo w końcu nie można czekać w nieskończoność aż zmęczy się od trzymania brody przy klacie :)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Jak z nim ćwiczyłem to zobaczyłem, że pozycja to nie wszystko, trzeba jeszcze umieć udusić, bo w końcu nie można czekać w nieskończoność aż zmęczy się od trzymania brody przy klacie :)


Jak trzyma brodę przy klacie można zastosować małą perswazje ;) to znaczy wepchnąć wyprostowaną dłoń pod brodę, a jeżeli nie ręką to zawsze można kołnierzem dusić :) ale niewiem jak u ciebie będzie, ale u mnie za bardzo to nie pokazują duszeń, to znaczy pokazali tylko jedno, od tyłu przedramienie, ale duszeń spokojnie można się nauczyć z różnych filmów szkoleniowych (wiem z doświadczenia, ostatnio zmusiłem do odklepania człowieka z 1 kyu, a nawet nie użyłem zbyt dużej siły [ powiem tylko że ja mam jak narazie 5 kyu, więc pokonanie kogoś o 4 stopnie wyższego, napawa mnie dumą :P ] )

A co do tego wycisku od dan'ów, to wcale nie musi być wycisk, mnie np. część jest na tyle miłych że w parterze to ci tłumaczy jak go złapać żeby zabolało go :D
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Jak z nim ćwiczyłem to zobaczyłem, że pozycja to nie wszystko, trzeba jeszcze umieć udusić, bo w końcu nie można czekać w nieskończoność aż zmęczy się od trzymania brody przy klacie :)


Jak trzyma brodę przy klacie można zastosować małą perswazje ;) to znaczy wepchnąć wyprostowaną dłoń pod brodę, a jeżeli nie ręką to zawsze można kołnierzem dusić :) ale niewiem jak u ciebie będzie, ale u mnie za bardzo to nie pokazują duszeń, to znaczy pokazali tylko jedno, od tyłu przedramienie, ale duszeń spokojnie można się nauczyć z różnych filmów szkoleniowych (wiem z doświadczenia, ostatnio zmusiłem do odklepania człowieka z 1 kyu, a nawet nie użyłem zbyt dużej siły [ powiem tylko że ja mam jak narazie 5 kyu, więc pokonanie kogoś o 4 stopnie wyższego, napawa mnie dumą :P ] )

A co do tego wycisku od dan'ów, to wcale nie musi być wycisk, u mnie np. część jest na tyle miłych że w parterze to ci tłumaczy jak go złapać żeby zabolało go :D
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
tzn duszenia mieliśmy na aikido, tłumaczyli je ludzie, którzy kiedyś chodzili właśnie do tej sekcji judo :-) .

Jak trzyma brodę przy klacie można zastosować małą perswazje to znaczy wepchnąć wyprostowaną dłoń pod brodę, a jeżeli nie ręką to zawsze można kołnierzem dusić

Jeśli dobrze zrozumiałem z tą wyprostowaną dłonią to wyjdzie na miażdżenie mu brody, co jak się dowiedziałem od gościa z którym walczyłem, jest powodem do dyskwalifikacji. Kołnierzem nie da rady, co jedynie moge mu oczy zasłonić i wprawić w zakłopotanie :) trzeba poprostu wkładać tą ręke na szyje w trakcie ruchu(np. przetoczenia) bo inaczej ciężka sprawa, no ale to wkońcu tylko jeden trening więc narazie to jedynie teoretyzować mogę :wink: .
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
No proszę, to wychodzi na to, że mój trening był średnio ciekawy (właściwie zero technik, żadnego parteru, tylko pady i "zapasy"). Ale mnie się bardzo podobał i nie mogę się doczekać kolejnego w piątek. :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

kołnierzem nie da rady, co jedynie moge mu oczy zasłonić i wprawić w zakłopotanie trzeba poprostu wkładać tą ręke na szyje w trakcie ruchu(np. przetoczenia)

jesli zrobisz to technicznie, to nie. bo z dosiadu duszenia krzyżowe wchodzą az miło, ale konieczna jest technika i doświadczenie. a przede wszystkim ktoś,kto zwracając uwagę an szczegóły pokaże jak dusić, zeby udusić.
  • 0

budo_kone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolica piekna, ale dziura zajebista...
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

... Ale mnie się bardzo podobał i nie mogę się doczekać kolejnego w piątek. :)


taaak to uzaleznia :-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

taki jest parter w judo. ma swoją logikę, ale to jest logika nielogiczna ;-)
wszystko przez przepisy walki sportowej. zresztą sam Paweł Nastula w wywiadzie dla SdW powiedział, że kilka lat temu zmianą przepisów praktycznie zabito parter w judo.

Ale całkiem niedawno padały tu, na tym forum, wypowiedzi odnośnie ponownie zmienionych przepisów, aby parter bardziej uatrakcyjnić i nie podnosić walki z byle powodu. To jak to w końcu jest?
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Trenerzy mowili ze tak jest oficialnie, ale najpeirw sedziowie musza sie przyzwyczaisc. Tak samo jak z walka na skraju maty.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Dzisiaj był drugi trening i mogę bez wahania powiedzieć, że już mnie to wciągnęło i wcześniejsze niepewności idą w siną dal :) . Z początkującymi jeszcze nie ustalone, co z nimi zrobić ale było więcej techniki, m.in. jak gościa przewrócić z "kłoda position"(przepraszam ale jeszcze nazw nie kojarze), przetaczanie do juji gatame itd. :D Co najważniejsze judoga biała! :) W dodatku o jedną walkę więcej było przy randori, czyli już po 4( 3 minutowe ) walki. Wycisk przy rozgrzewce zwiększył się odrobine ale tak stopniowo.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Dzisiaj był drugi trening i mogę bez wahania powiedzieć, że już mnie to wciągnęło i wcześniejsze niepewności idą w siną dal :) . Z początkującymi jeszcze nie ustalone, co z nimi zrobić ale było więcej techniki, m.in. jak gościa przewrócić z "kłoda position"(przepraszam ale jeszcze nazw nie kojarze), przetaczanie do juji gatame itd. :D Co najważniejsze judoga biała! :) W dodatku o jedną walkę więcej było przy randori, czyli już po 4( 3 minutowe ) walki. Wycisk przy rozgrzewce zwiększył się odrobine ale tak stopniowo.

Kurde, to widzę, że całkiem nieźle sobie poczynacie. Ciekawe, czy w piątek u mnie będzie coś trochę ciekawszego (inna grupa, inny trener), czy dopiero w poniedziałek się zacznie. Jedyne, czego nie jestem do końca pewien to to, że od razu was wrzucają na głęboką wodę randori, bez poprzedniego wyuczenia technik i padów na sucho.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Ale randori będziecie mieli chyba w ne waza? bo w tachi waza to będzie, ekhem... masakra dla początkujących

bez poprzedniego wyuczenia technik

No jak to, w ogóle nic? żadnych przetrzymań, ucieczek?
My dzisiaj mieliśmy 2 sposoby na odwrócenie jak uke się położy na brzuchu, później jak gość klęczy(na pieska :P )i zza pleców przetaczamy, później dodaliśmy do tej pozycji przejście do juji gatame, na końcu było przytrzymywanie w pozycji bocznej i uke miał 10 sekund żeby uciec.
Shabu to ty chodzisz do grupy początkującej, zaawansowanej czy może tak jak narazie ja czyli "w kupie siła"? :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Shabu to ty chodzisz do grupy początkującej, zaawansowanej czy może tak jak narazie ja czyli "w kupie siła"? :)

Początkującej. Część ludzi po raz pierwszy całkiem (w tym ja), niektórzy mają jakieśtam doświadczenie, ale nie jakieś ogromne. Jest jeden pomarańczowy pas, ale nie trenował jakiś czas, a cała reszta białe (wiem, wyznacznik średni, ale przynajmniej można porównać).

Pierwszy trening opisałem dokładnie - więcej zabawy niż judo. Zobaczymy w piątek, ale myślę, że też będzie podobnie, bo - jak napisałem - to będzie inna grupa. Jeśli ktoś chce zaliczać WF chodząc w piątki tylko, to raczej trzeba mu też od zera pokazywać, a nie rzucać na głęboką wodą.

Zobaczymy, ale tak coś czuję, że nowości będą w poniedziałki, a w piątki powtórka z rozrywki (co w sumie nie jest takie złe ;) ).
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Trening drugi

Uczucia mieszane. Plusy: sporo padów i ogólnorozwojówki. Minusy: zero judo właściwego. Fajnie było, ale jakoś łatwo i krótko. A do tego może się okazać, że przez biurokrację Uniwersytecką będę mógł chodzić tylko raz w tygodniu, nie dwa. :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024