Skocz do zawartości


Zdjęcie

ochraniacze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_grandi
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jura

Napisano Ponad rok temu

ochraniacze
Witam Wszystkich

W związku z tym, że "sport to zdrowie" musiałem założyć ochraniacze kolan. Kupiłem zwykłe, siatkarskie jednak okazało się, że to nie to. Słyszałem o nakolannikach z wkładką żelową cz tez silikonową. Czy używa Ktoś czegoś takiego ? Może jakieś porady, sugestie

pozdrawiam, Adam
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
Też chętnie poznam zdanie kogoś obeznanego w temacie, bo ostatnio mam strasznie poobijane kolana po treningach :/
W sklepie Dax'a widziałem że mają ochraniacze na kolana, ale czy one się różnią od tych dla siatkarzy??
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze

Witam Wszystkich

"sport to zdrowie"

pozdrawiam, Adam


Tak, widze ze na poczatku każdy tak uważa.Jednak po pewnym czasie każdy tez dochodzi do tego , że do sportu to trzeba mieć zdriwie :)

Niestety tutaj nic nie pomoge. Ja używam siatkarskich ochraniaczy,a raczej używałem ...
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
ściagacze (stabilizatory) neoprenowe są rozwiązaniem. sprzet rehabilitacyjny, mi pomógł pozbyc się bólów kolan. niedługo postaram się wrzucic link do obszernego tekstu na ten temat.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
Jodan, stabilizatory neoprenowe są rozwiązaniem jak masz przeprost, czy poprostu słabe kolana, ale przynajmniej mi chodzi przedewszystkim o to że w czasie treningu zdaża się upaść na kolana, co przy pierwszym razie może i nie boli, ale jak to powtórzy się kilkakrotnie to zaczyna być nie przyjemne :/
Ale oczywiście ten tekst o stabilzatorach daj, bo to też się przyda, szczególnie że wczoraj podczas randori, niefortunnie stanąłem i kolano mi się przeprostowało trochę za bardzo :D i jak narazie mam problemy z wyprostowaniem i maksymalnym zgęciem, ale powinno szybko to minąć, jednak przydałoby się czymś je wzmocnić przynajmniej na jakiś czas :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
nie nie. one rozgrzewają kolana błyskawicznie, przez co właśnie minimalizują ryzyko urazów. dlatego neoprenowe, bo neopren grzeje jak piec. zrób w takim na 1 z nóg ze 2-3 kółka wokół tatami i porównaj stopien rozgrzania kolan. a to jest klucz w profilaktyce i leczeniu urazów stawów.
co sprawdzilem na własnych kolanach.
  • 0

budo_kone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolica piekna, ale dziura zajebista...
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
wrzuc Jodan ten text z łaski swojej ale uważaj czy aby wszystko prawidlowo bo wiesz mamy teraz nowego kierownika :wink: [sory Langus :) ]
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
z kierownikiem znamy sie jak łyse konie: bilismy się i piliśmy razem, więc nie ma strachu. zrobie to na dniach.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
Hejo!

Jodan - Kone'a też powinieneś pamiętać - był w Ruderze razem z nami.

A co do tematu - broń bogi nakolanniki siatkarskie zakładać. Zwłaszacz takie tanie. Się to to może poskręcać pozawijać ze spodniami i większe kuku w niesprzyjającej sytuacji zrobić niż jakby gołe kolano było.

Pozdrowionka
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
to ja na swoim przykładzie dorzucę 3 grosze...miałem problem z kolanem.stara kontuzja.zaczynało boleć,jak uderzyłem mocniej o matę.no i poszedłem w najprostsze rozwiązanie na początek.kupiłem ochraniacze siatkarskie za 28 zł,takie żeby dobrze przylegały (nie za duże).używam od pół roku.i jest jak ręką odjął :)

p.s.no i porządna rozgrzewka kolan przed treningiem to podstawa równie ważna jak ochraniacz :!:

pzdr!
  • 0

budo_kone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolica piekna, ale dziura zajebista...
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze

...
Jodan - Kone'a też powinieneś pamiętać
...


na 100% avatar go zmylil :)

Ja cwicze w sciągaczach wprawdzie nie z neoprenu ale tez dosyc dobrze grzeją.

Czekam na Jodanowy test, moze cos warto zmienic .
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
proszę bardzo. nasz klient nasz pan. ;-)
o suplementacji stawów niedługo tyż coś skrobnę, tylko muszę znaleźć czas i ochotę.

wszystkich pamietam. :-) ty to który? ten, co się huśtał na żyrandolu, czy ten, co pierwszy poszedł pod stół? ;-)
  • 0

budo_kone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolica piekna, ale dziura zajebista...
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
:rofl:


Dzieki Jodan za texcik
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
Ja dzisiaj zakupiłem właśnie stabilizator neoprenowy na kolano, tylko zgodnie z tym testem co dał Jodan to powinienem wogóle odpuścić, ponieważ zapłaciłem 43 :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Taki jak w tym linku, co do treningu z nim na nodze, nie mogę się narazie wypowiedzieć, ponieważ jeszcze chyba w tym tygodniu nie pójdę na trening z powodu właśnie kolana (w środę będę miał wf, też judo to zobaczymy jak się podczas niedużych obciążeń sprawdza).
Ale tak na pare minut użytkowania, faktycznie grzeje, wcześniej nosiłem taki bawełniany ale to nic nie dawało, jest całkiem wygodny, dobrze dopasowany. I co może na 99% będzie zaletą na treningu nie jest zrobiony z jednolitego kawałka neoprenu, tylko jest cały perforowany (ma takie małe dziurki), więc powinien lepiej radzić sobie z potem.
No i co najważniejsze :wink: jest produkcji polskiej :)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
No i zapomniałem napisać, powtórzę to za Jodanem trzeba zmierzyć czy dobrze leży taki stabilizator, bo zgodnie z tym co pisało na pudełku powinienem wziąć rozmiar mniejszy (bo owód kolana był na granicy) jednak rozmiaru mniejszego nawet nie wciągnąłem na kolano, bo zablokował mi się na łydce :) a rozmiar większy jest idealny.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
dla scisłości: one wszystkie produkowane są w Pakistanie, Chinach lub okolicach. Podobnie jest w przypadku judog. "Producent", którego logo jest na metce to zajmuje się zazwyczaj tylko projektowaniem i sprzedażą. :-)
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: ochraniacze
..o przepraszam -Mizuno od pewnego modelu szyje tylko w Japonii ze specjalnie wybranego materialu... :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024