Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seido Polska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
andrzej15 nie byłeś na weryfikacji, nie wiesz co reprezentują poszczególne DANY, wiec pochamuj swoją wypowiedz. Napisałeś "...Nakamura musiał przyznać im stopnie mistrzowskie..." Myślę, że się mylisz, a wiesz dlaczego, bo wiekszość osób interesujących się Karate wie co swoją osobą reprezentuje Kaicho Nakamura, druga sprawą jest fakt, że sam weryfikowałem stopień mistrzowski i wiesz co popełniłem błędy, które poskutkowały tym, iż moja promocja nie została zakończona pomyslnie tamtego dnia. Wiesz co jest najciekawsze??? To, że nie przejmuje sie tym, bo Kaicho jest tak mistyczną osoba, która indywidualnie podchodzi do każdego trenyjącego, dla każdego ma cenną radę. Nie byłeś nie widziałeś więc nie oceniaj. Możesz napisać, że pewnie reprezentuje tak niski poziom że moja weryfikacja się nie powiodła. Uważam inaczej, są pewnie osoby na tym forum, które widziały mnie, mój poziom techniczny i które ze mna walczyły. Nigdy nie unikałem walki!!!! Walczyłem juz w wielu formułach i kategoriach wagowych i stwierdzenie, że stopnie zostały nadane bo tak musi być, jest przejawem niekompetencji. Pozdrawiam!!!!!!

vop23 napisał:
Współpraca pomiędzy Oyama i Seido zakończy się zanim się zacznie . Tak myślę.
Niech do Janka dotrze że to właśnie jego ludzie po cichu trenują Seido to przecież zagotuje.

Najpierw ustal czy robią to po cichu :lol: Mogę Cie zapewnić, że tak nie jest i że Shihan Dyduch, wie co dzieje sie w jego Federacji!!!!! Pozdrawiam!!!!
  • 0

budo_andrzej15
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
Zle zrozumiales TEDO . To nie o to chodzi. Nie da się np. w ciągu roku uzyskać stopnia 1,2 czy 3 w nowym stylu. Czy uważasz, że osoby, które ćwiczą 20 lat bezpośrednio u Nakamury mają podobne umiejętności techniczne co zweryfikowane osoby z Polski na 3 dan w tym samym seido ? To o to chodzi . Czapli tarfil się piękny mercedes ale póki co może go tylko polerować aby się nim przejechać musi wiele pracować a w wieku jaki ma ( czyli dobrze po 50 ) nauczenie się prawidlowej obslugi tego mercedesa jest chyba niemozliwe. Ale teraz przynajmniej ma mercedesa bo wcześnij to był trabant i
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
Nie to ty nie rozumiesz, ale może kiedyś tak. Pozdrawiam!!!!
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
karateka1 nie o tym jest ten temat (chociaż dla ciebie każdy temat musi wiązać się z oczernianiem OK i gloryfikowaniem kk)

co do tematu to sam licze na wspólne z Seido zawody, wiadomo -> większa konkurencja i wyższy poziom zawodów :)

co do tego czy osoby po weryfikacji faktycznie zasługują na swoje stopnie, to chyba ich egzaminator o tym decyduje. Skoro on uznał ze mogą nosić swoje stopnie, to znaczy że mogą (a że jest to osoba, która na karate zna sie znacznie lepiej niz np. andrzej15)
A co do mercedesa i trabanta, to mam wrażenie ze Seido wcale tak diametralnie nie rózni się od kk i pochodnych (oyama, ashihara, enshin).
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
Powiem tak - fasynacja na pewno nie ale ze jest to interesujace głównie ze względu na postać Nakamury napewno tak.
A co do stopni to myślę , że to sprawa Nakamury i nie wnikam.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska

karateka1 nie o tym jest ten temat (chociaż dla ciebie każdy temat musi wiązać się z oczernianiem OK i gloryfikowaniem kk)

co do tematu to sam licze na wspólne z Seido zawody, wiadomo -> większa konkurencja i wyższy poziom zawodów :)

co do tego czy osoby po weryfikacji faktycznie zasługują na swoje stopnie, to chyba ich egzaminator o tym decyduje. Skoro on uznał ze mogą nosić swoje stopnie, to znaczy że mogą (a że jest to osoba, która na karate zna sie znacznie lepiej niz np. andrzej15)
A co do mercedesa i trabanta, to mam wrażenie ze Seido wcale tak diametralnie nie rózni się od kk i pochodnych (oyama, ashihara, enshin).


Dodam tylko że oni dłużej ćwiczą karate niż Andrzej 15 ma lat , jak sądze. Więc nie tobie kolego oceniać .
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
Vop dobrze napisane
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
A ja mam inne pytania dotyczące Seido i Nakamury.

Wiem, że był pierwszym który odłączył sią od M.Oyamy w 1976 i stworzył organizację Seido.
Dlaczego to zrobił?
I skąd ta nazwa - "Prawdziwa droga"?
Czyżba filozofia wielkiego Oyamy przestała mu odpowiadać?
Może uczeń przrósł mistrza?
Czy może to był początek rozłamu, bo przecież później (1981) Shigeru Oyama storzył kolejną oragnizację Oyama Karate, (które chyba ma się dobrze tylko w Polsce) a później IKO1, IKO2, IKO3 i jeszcze ileś aspirujących do stwierdzenia że tylko oni podążają drogą Mas Oyamy?

I ostatnie z czystej ciekawości: czy kata jako encyklopedia karate bazują na znanych kata z Kyokushin czy powstały jakieś nowe formy? A może wrócił do starych okinawskich skoro nazwał styl/organizację "Seido" - "Prawdziwa droga"?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
nie wiem jak w seido, ale w enshin sa całkowicie nowe kata. Polecam "sabaki metod"
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
Witam, są kata z Kyokushin i są kata stworzone przez Kaicho Nakamurę (Seido Kata)
Dlaczego to zrobił, nie wiem czy to tak do końca prawda, więc nie bede o tym pisał, ale pomyśl sam posiadał bardzo wysoki stopień odchodząc z Kyokyshin i doszedł do pewnych przemyśleń z którymi może nie zgadzał się Oyama. Czasem tak jest i nic na to nie poradzimy. Jeżeli chodzi o pytanie i zarazem stwierdzenie ...Może uczeń przrósł mistrza? .... Jest nie na miejscu, bo nie znasz przesłanek odejścia i nawet samego Kaicho Nakamury. Priorytetowa sprawą jest to, że Kaicho szanuje Wszystkich ćwiczących!!! Nie jest ważne czy, Ty w wieku 60 lat kopniesz technikę okrężna na głowę czy tylko do pasa, ważne jest to że to robisz i starasz się zrobić to najlepiej jak tylko potrafisz na miarę swoich możliwości. W dzisiejszych czasach Kata już nie jest encyklopedią karate, jest tylko jednym z elementów treningu, do którego trenujący(poszczególni) przywiązuję różną wagę. Jeszcze jedno, jak mozesz napisać... A może wrócił do starych okinawskich skoro nazwał styl/organizację "Seido" - "Prawdziwa droga"? Pomyśl trochę czy kata w kyokushin zostały w całości stworzone przez Oyamę??? Przecież on też czerpał z jakiejś wiedzy.
"Prawdziwa droga" Dla Kaicho i dla wielu innych osób jest to właśnie prawdzwa i jedyna droga.
Pozdrawiam i polecam zajęcia z Kaicho i to nie tylko te fizyczne, naprawdę
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
Żeby nie było, że atakuję Seido. Szanuję i naprawdę podziwiam dokonania takich ludzi Nakamura. Rozumiem, ze w pewnym momencie rozwoju zaczynają szukać swojej drogi. To normalne dla każdego dojrzewającego człowieka. Mam nadzieję, że Seido nie podzieli losów Oyam karate i będzie się nadal rozwijać. Być może w naturalny sposób wchłonieadeptów Oyama karate, bo to chyba idzie w ta stronę.... Oficjalna filozofia Seido która przecztałem na stronach o Seido jest przekonująca i mnie się podoba. Jezeli jeszcze to wszystko działa według tej filozofii i rzeczywiscie na trenigach nie jest wpajane sekciarskie określenie "jestemy najlepsi a inni to dziady i połamasy" to życzę całemu środosku Seido jak najlepiej.

Priorytetowa sprawą jest to, że Kaicho szanuje Wszystkich ćwiczących!!!

I to jest OK.

Jeżeli chodzi o pytanie i zarazem stwierdzenie ...Może uczeń przrósł mistrza? .... Jest nie na miejscu, bo nie znasz przesłanek odejścia i nawet samego Kaicho Nakamury.


Jest na miejscu, bo to jest mozliwe i to nie była ironia. Czytałem gdzieś, że to Nakamura pokonał jako pierwszy w oficjalnym starciu jakegoś gościa Mua-Thai. Więc mógł przerosnąć mistrza. Chociaz Oyama tez sie sprawdzał z MT.

W dzisiejszych czasach kata już nie jest encyklopedią karate, jest tylko jednym z elementów treningu, do którego trenujący(poszczególni) przywiązuję różną wagę.


A co jest alfabetem, co jest słowami? Od czego zaczyna początkujący? Gdzie jest gromadzona wiedza o technicznych aspektach karate? Czyż nie w kata? Karate to kihon+kata+kumite i to takiej własnie kolejnosci i przeskoczenie któregoś z elementów to spłycanie karate. Czy, hipotetycznie, możesz stanąć od razu kumite nie trenując kihonu i kata? Oj nie wydaje mi się...

Jeszcze jedno, jak mozesz napisać... A może wrócił do starych okinawskich skoro nazwał styl/organizację "Seido" - "Prawdziwa droga"?.

Mogę, bo z tego okreslenia mozna odczytać, że każda inna jest nieprawdziwa. Więc może stworzona przez Oyamę droga karate w pewnym momencie przestała byc dla niego prawdziwa. Może więc postanowił wórcic do korzeni karate i rozpocząć cos jeszcze raz według starych zasad.

Pomyśl trochę czy kata w kyokushin zostały w całości stworzone przez Oyamę??? Przecież on też czerpał z jakiejś wiedzy.

Przeciez nie czepiłem się kata. Zwyczajnie zapytałem. Czysta ciekawość.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska

Witam, są kata z Kyokushin i są kata stworzone przez Kaicho Nakamurę (Seido Kata)
Dlaczego to zrobił, nie wiem czy to tak do końca prawda, więc nie bede o tym pisał, ale pomyśl sam posiadał bardzo wysoki stopień odchodząc z Kyokyshin i doszedł do pewnych przemyśleń z którymi może nie zgadzał się Oyama. Czasem tak jest i nic na to nie poradzimy. Jeżeli chodzi o pytanie i zarazem stwierdzenie ...Może uczeń przrósł mistrza? .... Jest nie na miejscu, bo nie znasz przesłanek odejścia i nawet samego Kaicho Nakamury. Priorytetowa sprawą jest to, że Kaicho szanuje Wszystkich ćwiczących!!! Nie jest ważne czy, Ty w wieku 60 lat kopniesz technikę okrężna na głowę czy tylko do pasa, ważne jest to że to robisz i starasz się zrobić to najlepiej jak tylko potrafisz na miarę swoich możliwości. W dzisiejszych czasach Kata już nie jest encyklopedią karate, jest tylko jednym z elementów treningu, do którego trenujący(poszczególni) przywiązuję różną wagę. Jeszcze jedno, jak mozesz napisać... A może wrócił do starych okinawskich skoro nazwał styl/organizację "Seido" - "Prawdziwa droga"? Pomyśl trochę czy kata w kyokushin zostały w całości stworzone przez Oyamę??? Przecież on też czerpał z jakiejś wiedzy.
"Prawdziwa droga" Dla Kaicho i dla wielu innych osób jest to właśnie prawdzwa i jedyna droga.
Pozdrawiam i polecam zajęcia z Kaicho i to nie tylko te fizyczne, naprawdę

JAK BYM CZYTAŁ FILOZOFIVCZNE STWIERDZENIA MAS OYAMY
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
No fakt !
wg Ciebie to dobrze czy nie dobrze ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska

No fakt !
wg Ciebie to dobrze czy nie dobrze ?

No cóż Ci którzy odeszli od oyamy mieli jakieś wizję, które nie wypaliły więc poprostu wracają do żródła , które jest sprawdzone i nadal najpopularniejsze pomimo wielu organizacji ( te mądrzejsze zaczynają współpracować na niwie sportowej , głupie zamykają się w swym kręgu) .KK ma swój niepotarzalny styl i haryzmę więc wielu szalonych polaków po przejściach próbuje naśladowć KK, zapominając ,że nadal będą tymi jacy są czyli do bani :( z otoczką oszołomów 8)
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska

I skąd ta nazwa - "Prawdziwa droga"?


Spróbuję to wyjaśnić tak:
Seido jest tłumaczone jako prawdziwa droga a czasami też jako droga szczerości. I w tłumaczeniu Kaicho , nie chodzi o to , że Seido jest jedynie prawdziwym stylem karate a inne się nie liczą. Filozofia, czy zasady, które są stosowane podczas treningu powinny mieć także swoje zastosowanie w życiu codziennym. I ja i mój kolega Tedo pisaliśmy o tym , że ważnym jest w Seido szacunek do wszystkich w tym także do wszystkich praktykujących karate bez względu na nazwę stylu.
Jeżeli zdecydowałeś się na praktykowanie karate to rób to tak dobrze i z takim zaangażowaniem na jakie Cię tylko stać. W ogóle wszystko co robisz w życiu rób najlepiej jak tylko potrafisz będąc w zgodzie ze swoimi zasadami i filozofią. Wtedy twoja droga karate jest prawdziwa. Taka jest filozofia Seido.

Odnośnie kata , to Tedo dobrze napisał. To jest forma treningu. Poznajemy kata i od razu interpretacje żeby wiedzieć jakie zastosowanie mają poszczególne techniki i po co je wykonujemy. Interpretacje można robić w całości lub fragmentami i wtedy wychodzą kapitalne elementy walki. Podobnie Yakusoku Kumite albo Kihon Kumite. Yakusoku jest bardzo ciekawe głównie z uwagi na formę treningu.
Czy jest to powrót do metod praktykowanych na Okinawie ? W części tak ale nie do końca. Kaicho jednak dostosował Seido do mentalności współczesnych czasów i dlatego jest tak dobrze przyswajane przez wszystkich ćwiczących.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska

Odnośnie kata , to Tedo dobrze napisał. To jest forma treningu. Poznajemy kata i od razu interpretacje żeby wiedzieć jakie zastosowanie mają poszczególne techniki i po co je wykonujemy. Interpretacje można robić w całości lub fragmentami i wtedy wychodzą kapitalne elementy walki. Podobnie Yakusoku Kumite albo Kihon Kumite. Yakusoku jest bardzo ciekawe głównie z uwagi na formę treningu.
Czy jest to powrót do metod praktykowanych na Okinawie ? W części tak ale nie do końca. Kaicho jednak dostosował Seido do mentalności współczesnych czasów i dlatego jest tak dobrze przyswajane przez wszystkich ćwiczących.


Tak to jest powrót do korzeni, bo kiedyś było tylko kata i bunkai. Idea rywalizacji w kumite sportowym to wynalazek po II Wojnie Światowej. Zaniedbywanie kata lub nawet odrzucanie go to przestępstwo przeciwko idei karate.
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
Zgadzam się z Tobą w 100 % :D
  • 0

budo_sensor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
pozdrawiam Jacka Spisaka i zycze mu wielkich sukcesow na drodze BUDO .Artur Marchewka shin ai do karate .
  • 0

budo_sensor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
polityka na bok a karate ma byc . Fatalne ze ludzie pisza bzdury. Cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc. A NIE GADAC!
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido Polska
Odpowiadając na liczne E-mail chciałbym poinformować, że wszyscy zainteresowani poznaniem i praktykowaniem SEIDO będą mogli wziąć udział w zgrupowaniu jakie odbędzie się w lutym 2007 r. Pozostałe zgrupowania przewidujemy wyłącznie dla członków Polskiej Federacji Seido Karate.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w zgrupowaniu proszone są o kontakt telefoniczny 0 602 443 904 lub E-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024