Skocz do zawartości


Zdjęcie

o panu Majchrzaku ponownie słów kilka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

o panu Majchrzaku ponownie słów kilka
cóż o "mistrzu" Stanisławie Majchrzaku posiadaczu 7 dana w trzech sztukach walki (ale cholera nikt nie wie w jakich) na Vortalu bylo juz kiedys glosno
no to jeszcze dzis dorzuce jeden kwiatuszek:
wiedziony niezdrowa ciekawoscia, i niepomny na rozne niepokojace sygnaly w temacie w/w mistrza zakupilem jego dzielo pt "Nunchaku bron samoobrony i walki"
stwierdzilem iz duzo nie ryzykuje kupujac te ksiazke w ciemno bo cena byla niewielka (19pln)
wydanie broszurowe niemalze (ale za te pieniadze ciezko sie albumu spodziewac)
otwieram i coz widze? ilustracje jakby znajome, zaraz, zaraz, gdzie ja to moglem widziec?
i siegam na polke z ksiazkami: a tu Oficyna Wydawnicza "Arcanum" Bydgoszcz 1990r "Nunchaku" - Yoshinao Nanbu
wychodzi na to ze ksiazka pana Majchrzaka to ordynarny plagiat pozycji wydanej w naszym kraju 15lat wczesniej!
przegladam ilustracje - toz nawet "zalamania" na kimonach narysowanych postaci sa w tym samym miejscu (na ironie zakrawa fakt iz p.Majchrzak we wstepie przeprasza za kiepskie rysunki bo nie jest zawodowym rysownikem)
te same techniki, te same kombinacje technik, te same uklady samoobrony, te same bledy w nazwach (np NEKKO ASHI DACHI - identycznie napisane przez dwa k u obu autorow)
ale aby sie nie pospieszyc w oskarzeniach szukam, moze jakas bibliografia jest zamieszczona?
ani sladu, za to info ze w pracy autor korzystal z materialow i wiadomosci wlasnych
ale, ale
porownuje obie ksiazki strona po stronie, i coz znowu dostrzegam? otoz mimo zachowanej nawet kolejnosci technik, kilku kombinacji z ksiazki pana Nanbu nie ma w ksiazce pana Mjachrzaka, nie ma tam tez kata
coz za niedopatrzenie!
ale nie juz jestem spokojny, jest zapowiedz drugiego tomu, czyli jest szansa ma reszte ksiazki Nanbu
no chyba ze pan Nanbu i pan Majchrzak to jedna i ta sama osoba! jesli tak to wszystko odszczekam! bo na razie mamy do czynienia z prymitywnym, ordynarnym plagiatem!
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: o panu Majchrzaku ponownie słów kilka
Za dużo książek trzymasz na półce!!! I to jeszcze starocia sprzed 16 lat!!!

:) :D :) :wink:
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: o panu Majchrzaku ponownie słów kilka
Ludziska, nie mówcie, że nie wiecie...
Przecież Nanbu się w Polsce naturalizował, dostał obywatelstwo i przyjął nazwisko Majchrzak.
Ja też zamierzam wydać w najbliższym czasie książkę o nunchaku. Tylko żeby nie było wątpliwości - ja się kiedyś nazywałem Demura! :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: o panu Majchrzaku ponownie słów kilka
A ja Lee, Bruce Lee :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024