Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gwóźdź


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Gwóźdź
Takie moje dzisiejsze przemyślenia:

Do tego, że gwóźdź może być skuteczną bronią nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Kawałek metalu z ostrym końcem, duża przebijalność i optymalny kształt do wbijania.

Ale czy może być bronią do samoobrony? Pozornie to strasznie głupie - nosić gwóźdź przy sobie. Ale z drugiej strony - mało kto z nas nie nosi kastetu, batona, gazu czy noża "na wszelki wypadek"...

Jest niezwykle łatwy do ukrycia. 12 cm. gwóźdź można schować w dłoni i nikt nie powininen się zorientować. Nie jest tak charakterystyczny jak nóż, tzn. nie budzi oczywistych skojarzeń. Jest stosunkowo mało letalny(!): jesli trzymamy gwóźdź całą dłonią to głębokość pchnięcia wyniesie jakieś 3 cm. Nie uszkodzi żadnych kluczowych organów ale na pewno zmusi do zastanowienia. Jest banalny w obsłudze a atak jest intuicyjny.
I wreszcie - jest pospolity jak błoto i tani jak barszcz. Bronimy się i bez żalu wypieprzamy do najbliższej studzienki ściekowej.
Ideał? :wink:

Wadą jest z pewnością brak możliwości wykonywania cięć... Ale odpowiednie przeszlifowanie powinno pomóc.

Ja w każdym razie zacząłem nosić ze sobą jedną sztukę. Bez zbrodniczych zamiarów. Tak na wszelki wypadek. Bo noża mi szkoda 8)
PZDR,
Smoku
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
Gwozdz jest dobry...A na cholere Ci ciecia? Pchniecia wystarczaja w zupelnosci...
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
I do tego jest mało widoczny, gdy z dłoni wystaje mały kawałek... A jeżeli pociągniemy go na dodatek taktyczną :wink: czarną farbą... Potraktowany zapewne nie skuma czym zarobił, w dodatku nawet nie przeszlifowanym, a jedynie porzadnie zaostrzonym końcem możesz w ostateczności zadawać powierzchniowe "cięcia" po odsoniętych miejscach.

Konkluzja? Gwóźdź-jitsu rulez! :)
  • 0

budo_przedwieczny
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
Wiecie tak mi sie nasunelo ze ciekawym pomyslem moze byc trzcinka do pisania. Kawalek zaostrzonego bambusa. Swietnie lezy w dloni tylko zastanawiam sie czy mozna tym ciac( drewna nie naostrzysz tak jak gwozdzia). Chocnie mam nic do ludzi noszacych gwozdzie, jednak trzcinka to jakos inaczej. A jesli o gwozdz idzie to nie probowalem ale sadze ze mozna cos pokombinowac z jakims zelaznym piorem albo dlugopisem( przynajmniej sie do czegos przydaja, a gwozdz raczej slabo( chyba ze jestes stolarzem)
tak mi sie jakos skojarzylo.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź

Gwozdz jest dobry...A na cholere Ci ciecia?


... bo ja na łapki lubię polować :oops:

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_szyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
dobry pomysł przedewszystkim bo
tanie łatwe i dostępne

wystarczy wyostrzyć + jakaś owijka ze sznurka co by sie lepiej trzymało

ostatnio właśnie tez mi to chodziło po głowie

pilnik iglak jeszcze lepszy trójkątny ale nieco wiekszy wydatek

cos w ten deseń
Dołączona grafika
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
Co jest lepszego od gwoździa w pilniku-iglaku ???(naturalnie do TYCH zastosowań...) Drogi, bardziej pracochłonny w ostrzeniu i kruchy, więc nie da się tak jak gwoździk zastosować w użytkowaniu EDC jako podręczny mini łom do wszelakiego podważania (jakiś czas temu przez taką głupotę nieodwracalnie zniszczyłem kochany nożyk)...
Wyjątkowa konstrukcja gwoździa daje wygodne podparcie dla kciuka w reverse-grip, czy pilniczek to ma?
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
pałeczki do ryzu tez sa rewelacyjne .. ale zdecydowanie drozsze od gwoździ :wink:
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
Ja z długiego gwozdzia zrobilem noz, mail byc do rzucania, ale zapomnialem o tym, ze istnieje srodek ciezkosci
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
no niby tak

estetyka ale to mało ważne w tym przypadku

pilnik jest twardszy więc moze być mniejszej średnicy
ale mniejsza o to

o jakim zastosowaniu EDC ? chyba to ma być jako gadżet do samoobrony
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
możliwość zastosowania EDC (podważanie) to tylko skutek uboczny ale skądinąd miły :)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
gwozdz wydaje mi sie dobrym rozwiazaniem, dodatkowo mozna go wyposazyc w poprzeczna rekojesc z byle-czego i juz masz PeaceKeeper4 :)
A czy jest malo letalny? No, ja wiem...? Specnaz w trakcie tortur wbijal gwozdzie w glowke, malo kto wychodzil zywy.... Aczkolwiek medycyna zna przypadki, gdzie facet wstrzelil sobie kilka gwozdzi w czache bedac na haju i sam sie jeszcze zglosil do lekarza z "bolem glowy" :roll: Krotko mowiac - zalezy gdzie wbijesz - jak siegniesz zoladka lub watroby i nasze pogotowie stwierdzi, ze to nie ten rejon, to duszyczka na koncie... :twisted:
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
moim zdaniem zbyt niebezpieczna zabawka jak na samoobrone
bo w samoobronie chcesz sie tylko odgonic od atakujacych - a nie ich zabic
a gwozdz ma to do siebie, ze mozesz nim tylko pchnac, jest waski i dlugi wiec gladko wejdzie w cialo, i wejdzie w nie gleboko.. a zeby przebic serce nie potrzeba 20cm, ale raptem 8-10cm.. tak samo watroba, nerki, zoladek - o tetnicach nie wspominajac (ale akurat tu jest mniejsze ryzyko niz przy nozu, bo gwozdz jest waski)
natomiast taka rana zadana gwozdziem moze byc bardzo powazna (i zapewne bedzie - nawet jak nie trafisz w zaden organ), bo ciecie latwo jest zatamowac i zszyc, a gleboka rana wywolana pchnieciem? jak dla mnie to zly pomysl :evil:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
Smoku kiedy sie pojawisz na treningu ?
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
dzey, to chyba nie do końca tak z tymi ranami zadanymi gwoździem... Jeżeli gwóźdź ma 12 cm, a bedziesz go trzymał w +/- icepick, to ile Ci go bedzie wystawało poza obrys pięści? 3 centymetry, 4? Biorąc dodatkowo pod uwagę, że gwóźdź tych rozmiarów nie jest zbyt ostry, to rany rzeczywiście mogą być nieprzyjemne, ale raczej nie bardzo groźne. Nie mówimy chyba o wbijaniu gwoździa młotkiem w napastnika ;)
  • 0

budo_szyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
takie rany mozna zadac i widelcem :roll:

chodzi o powstrzymanie napastnik\a \ów by nie miał chęci na dalszy atak

i następuje to momentalnie

to jest też podobnie jak z batonami itp
nie dzgać uderzać na oslep tylko umiejetnie zadać rany ktore wyeliminują napastnika bez wiekszego zagrozenia zycia

zagrozenie zawsze istnieje, nie wiemy czy to nie moze byc to ostatnie pchniecie ale co jeśli chodzi o nasze życie ?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź

to jest też podobnie jak z batonami


to bron obuchowa, a nie kolna - wiec batonem zeby zabic to trzeba trafic w glowe..
a przy pchnieciach zelastwem mozesz zabic duzo latwiej

nie dzgać uderzać na oslep tylko umiejetnie zadać rany ktore wyeliminują napastnika bez wiekszego zagrozenia zycia


chyba za duzo Aikido i innych sztuk w stylu "cofnij sie zeby wygrac"
jednym slowem piszesz ze jestes na tyle opanowany w stanie zagrozenia zycia ze kilku przeciwnikow bedziesz dzgal tylko w taki sposob zeby ich unieszkodliwic ale nie zabic?
chyba nie wiesz o czym piszesz... wez atrape i zobacz jak to wyglada w praktyce jak cie ktos atakuje i chce cie zaj**.. a jak juz zrozumiesz to wez dla niego jeszcze dwoch pomocnikow.. ot tak - dla pewnosci ze zrozumiales.. :twisted:
  • 0

budo_szyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
eh

wiem jakie są realia zazwyczj nie patrzysz i nie zastanawiasz się zeby kogoś tu czy tam nie uderzyć

porównanie do batona jakos tak mi się napisało nie chodzi o zastosowanie budowe etc
tylko o to ze istnieje cos takiego jak "atak na chama" człowiek w napadzie furi uderza z całej sily gdzie popadnie są miejsca takie w które nie należy uderzac batonem i tak samo nożem itp

teoria jest taka i puki co tu są tylko teoretyczne rozważania co trudno osiagnąć w praktyce

czy w czasie zagrożenia życia zastanawiasz sie nad czyms innym jak nad tym jak cało wyjsc z sytuacji?
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź

Smoku kiedy sie pojawisz na treningu ?


Przepraszam sensei, ale kampania wrzesniowa mnie gnębiła. :wink:

Teraz już po zabawie, więc będe mógł sie pojawiać na Polach :)

PS. Tylko kiedy się teraz spotykacie? Nadal sobota rano?
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Gwóźdź
Niedziele rano :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024