Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łancuch z kulka na koncu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Łancuch z kulka na koncu
Jak w temacie, ostatnio sie czyms takim bawie i wygodnie mi z tym :) znacie moze fachowa nazwe tego?

Chodzi o cos takiego jak w Kill Billu miala taka panienka w szkolnym ubranku......
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Nie wiem jak łańcuch z kulką, ale sznur z kulką na końcu, to tzw. pyzdra. :-)
  • 0

budo_przedwieczny
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
A jesli ten twoj lancuch jest w miare krotki i ma trzonek zeby bylo nim wygodniej machac to sie korbacz nazywa. Bardzo skuteczna bron. W sumie podobna do tego jest kulka bosmanska jeskli mnie pamiec nie myli. Powodzenia z machaniem. I nie polam nia sobie czegoa.
Przybysz
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
"Morning Star" :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
nie wiem jak to sie nazywa - ale odmiane tego uzywali zomole..
na nadgarstku mieli na gumce przyczepiony ten lancuch, a na jego koncu odwaznik
wyrzucali to z rekawa - odwaznik trafial i skladal goscia - a potem wracal do nich (gumka)
podobno bylo bardzo skuteczne..
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Kiscien itp. wlasnie majaraczke.....

a mi idzie o cos takiego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i fachowa nazwe...... chyba ze to poprostu lancuch z kula......
  • 0

budo_przedwieczny
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Ok mam tu cytat

Kiścień jest bronią obuchową, składającą się z ciężarka (bijaka) przymocowanego do rękojeści (dzierżaka) giętką gążwą[1] lub łańcuchem. W okresie wczesnośredniowiecznym głowica: kościana, rogowa, czy też metalowa umocowana była na rzemieniu, owiniętym wokół ręki wojownika, czy specjalnie w tym celu wykonanej drewnianej rączki.

Wiec nawet bez raczki to podpada pod korbacz. O ile nie jest to tak dlugie jak tej panienki bo wtedy to nie zadna bron moim zdaniem tylko lancuch z ciezarkiem ktory moze byc uzyty do walki( z wielkim trudem moim zdaniem.- o ile to nie pojedynek dystansowcow jeden z czyms takim drugi z lassem a trzeci z bumerangiem :lol: ).
Pozdrawiam i wez pokaz jak to wyglada cyknal bys fotke tego zelastwa co nosisz bysmy odrobine lepiej wiedzieli jak to wyglada.
Przybysz
  • 0

budo_valduś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Morgernstern? E tam nie skuteczne od czasu rozpowszechnienia się zbroi płytowej. Ale zaraz kiedy ja ostatnio widziałem kogoś w zbroi płytowej?
  • 0

budo_nithhogg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nithafjoll

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Ja bym raczej powiedział zę tzw. "chain whip"... pod taka nazwa przynajmnije sa o tym materiały :)
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Niewazne jak się nazywa , ważne jakie ma zastosowanie na ulicy .
Dobrze się tym leje ??
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Mi dobrze bardzo poreczne to, tylko ja wale w worek boxerski i staram sie trafic w ten sam punkt :lol: po kilku sztukach taki paro kilowy sredni worek rozbuja (a mam malutka plastikowa kulke, z wiadomych powodow a i tak boli jak sie odbije albo owinie i w plecy)

niemam fotki "tego" ale tu fota jak probowalem pierwszy raz i niapierdalalem w doniczki i baniaki, ale od teg to odbija hehe.......
Dołączona grafika

Ogolnie jak dla mnie bomba, zakrece do tylu to latwiej uderzyc wysoko, zakrece do przodu to "po kolanach" :lol: do tego zamachy, no i samo krecenie to dla mnie cwiczenie stabilnosci i nadgarstkow.... a bardziej mi sie to podoba niz machanie ciezarkami (no ale to tego nie zastapi...) a cwiczenia w moim przypadku aktywnosc raczej trzeba lubic prawda, no i moze sie (tfu) przyda

dzis mam w planach zrobic trzonek, moze Ci ze sredniowiecza mieli racje i bedzie wygodniej? hehe
  • 0

budo_szyna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
jakie masz wymiary tego? i waga tego mniej wiecej
na fotce wyglada dosc krotkie

bawie sie juz tym jakis czas
w moim przypadku jest to metrowy łańcuch oczka 2cmx1cm
na końcu jak by karabińczyk starodawny do kluczy mosiężny

kiedys dawno temu z takimi chodzily gangi punkowe


byl fajny artykuł o tym na DonRearic.com ale nie moge go teraz znaleśc

tak wogóle to jest fajna broń i z trzonkiem to juz bedzie co innego


Chain whip to wygląda tak
Dołączona grafika
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Jakie wymiary niewiem dokladnie, niecale pol metra ma kulka z lancuchem mysle, z trzonkiem lancuch przymocowalem jeszcze krotszy a wyglada to tak:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I racja ze to cos innego, latwiej wydaje mi sie jest kontrolowac kulke prosciej "podciac" w odpowiednim momencie lancuch itd. Ogolnie fajne napewno sie tym jeszcze pobawie :)

Narazie wrocilem so samego lancucha z kulka, lepiej mi lezy i poreczniejsze to, lancuch jest taki jak pies kiedys mial wiec ciezki, kulka jest twarda, ale nie taka ciezka najciezszy jest "stelaz" ale i kulka nielekka chociaz kombinuje jeszcze nad kulka.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wage moge podac jak zwaze

a ch to jest ten Chain whip z czego to jest zbudowane?
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
ze stali od początku do końca - wolę klasyczne whipy :evil:
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Ale to niema zadnego zwiazku z batem, kulki stalowej nie mialem

Na stronach rycerskich dowiedzialem sie troche o kiscieniach z powodow bezladnosci bijaka malo kto chce z tym walczyc ale uderzenia sa piorunjace (ktos to porownywal tam do topora), ciezko nim utrzymac dystans........ i to prawda.... jak ktos przyjmie cios na tarcze i wejdzie w Ciebie z mieczem to kiscien jest wtedy cienki, polecany z wlocznia (aby nia trzymac dystans)

ciekawe jak by wypadl taki lancuch razem z batonem...... bo od batona te kulki bija lepiej :)
  • 0

budo_krzesimir
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodziec k/Będzina

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Wydłuż trochę trzonek i skróć łańcuch tak żeby Cię kula nie walnęła w dłoń przez przypadek. Możesz też przymocować na trzonku więcej łańcychów z kulami np. 2-3 :twisted:
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
tia i mieć 2-3 razy wieksze problemy z utrzymaniem tego :-) do ulicy raczej to ma sie nijak z powodu trudności natury urbanistycznej (wszelkie znaki,płoty,ściany uniemożliwiaja rozbujanie tego ustrojstwa) i czysto humanitarnej (jezeli ktoś dostanie korbaczem bądz taka kulka,nawet jesli nie metalowa,to na kulce zostana ślady zebów i nie tylko).No ale jak to mawia mój kumple,nie ma lepszej broni na ulice jak topór albo miecz dwureczny każdy dresik zobaczy ze masz "kose" wieksza od niego i odpuści :-)
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Na goodsie można kupić mankiri kusari, japońską broń łańcuchową składajacą się z łancucha z dwóch stron obciażonego kulkami metalowymi.
  • 0

budo_nithhogg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nithafjoll

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu
Tak mi ostatnio przyszedł do głowy pomysł by zrobić taki łańcuch złożony z segmentów z wędzideł końskich sztywnych (własnie mają kształt takiego segmentu) ale mi przeszło jak ceny wędzideł zobaczyłem (ok 60-70zł sztuka -> taki łańcuch ok 500zł )
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łancuch z kulka na koncu

tia i mieć 2-3 razy wieksze problemy z utrzymaniem tego :-) do ulicy raczej to ma sie nijak z powodu trudności natury urbanistycznej (wszelkie znaki,płoty,ściany uniemożliwiaja rozbujanie tego ustrojstwa)


jestes w bledzie jesli chodzi o sam lancuch z kulka, po pierwsze wcale nietrzeda tym krecic, wystarczy zamach zeby mocno uderzyc, naprawde mocno.......... lekkie uderzenie zostawia ladny wgniot w worku, okrecajac lancuch wokul reki masz cos co niezle sieka na malej odleglosci, a nawet jesli zaslonisz sie teka ko lancuch sie owinie i dojdzie

kiedy mialo to trzonek latwiej bylo "podciac lancuch" i uderzenia byly duzo mocniejsze, ja mysle czy moze do samego lancucha niedorobic ze 3 kulek na koncu na krotkich parocentymetrowych lancuchach

naprawde daje do myslenia ten zapis ".........pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału"

dzieki @ronin_warszawa za nazwe o to mi chodzilo, widzales moze cos takiego z kulkami z kolcami w jakimc polskim sklepie? ciekawe czy rozszarpalo by worek :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024