Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_omasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006

Ty byś lepiej napisał jak na stażu w Brukseli było! 8)


no wlasnie. wszyscy czekamy na kolejne zdjecia przemka z tamura sensei ;-) .
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006

Zastanawiam się czy to brak zainteresowania AIKIDO czy PFA? Myślę, że jeżeli każdy będzie w ten sposób podchodził to xx litrow wody upłynie a organizacje te pewnie nie spotkają sie na wspolnym stażu w celu wymiany doświadczeń.

Takie tam pierdzielenie. Polskie aikido to kułeczko wzajemnej adoracji i na jakąkolwiek integrację nie ma co liczyc. Wymieniać doświadczeniem zazwyczaj się mogą co najwyżej we własnym zakresie pojedyńcze mniej zaawansowane osoby (im wyżej tym aikida są bardziej nie kompatybilne). Tym bardziej że nieraz nabycie takiego doświadczenia jest niemal krokiem wstecz. Co do wyższych stopni to każdy szanujący się nauczyciel powinien dbać o spójność techniczną danej szkoły jaką reprezentuje, wszystko pozatym to tylko ciekawostka. Są ludzie którzy temu zaprzeczą, ale sami zazwyczaj robią groch z kapustą. Powiedzcie mi kto sie ma tymi doświadczeniami wymieniać, jeśli jedni szefowie zamiast uczciwie ćwiczyć wychodzą tylko do zbiorowego zdjęcia, a drudzy wydeptują scieżke pomiędzy matami, natomias cała reszta wysokich stopni biega z kamerkami *.
Nazwisk nie musze podawać bo i tak wszyscy je znają. W sumie nie moja broszka, ale pokutuje opinia że pewnie wiedzą już wszystko :)

Wracając do integracji trzeba też uczciwie dodać że istnieją też zaprzyjaźnione kluby które od czasu do czasu ćwiczą razem, ale generalnie zdaża sie to zazwyczaj po linii. Całą reszta outsiderów, to pojedyńcze jednoski które przynajmniej raż w życiu chciałby po lookać jak to robią inni ew. skopać troche wrażych tyłków. Tak naprawde nikt nikogo nie trzyma na siłę (choć podobno są i takie przypały), jedźcie i przekonajcie się. jednak w konfrontacji z obiegowymi opioniami jacy to ONI nie są, perspektywa uczestnictwa w obcym stażu wydaje się kiepsko zainwestowanymi pieniędzmi.
Osobiście mnie to nie martwi bo swoich staży mam od groma, ledwo mi na nie funduszy starcza. I chyba przy tym pozostane.

_____________
* - jeżeli na tym ma polegać ćwiczenie aikido moge sobie spokojnie odpuścić te XXX-lecie. Bo prawie nikogo z PFA nie znam. Wiec nie ma bata ludycznie sie nie zrealizuje. Kamerki też nie mam więc nijak tam nie pasuje 8)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006

jeżeli na tym ma polegać ćwiczenie aikido moge sobie spokojnie odpuścić te XXX-lecie. Bo prawie nikogo z PFA nie znam.

No, my się, prawie, znamy. A ja tam będę i nawet ćwiczyć zamierzam. :) :wink:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006

jeżeli na tym ma polegać ćwiczenie aikido moge sobie spokojnie odpuścić te XXX-lecie. Bo prawie nikogo z PFA nie znam.

No, my się, prawie, znamy. A ja tam będę i nawet ćwiczyć zamierzam. :) :wink:

Obojętnie już w jaki sposób, która organizacja obchodzi 30. lecie Aikido w Polsce, faktem jest, że w tym samym czasie (21.10.’06) i miejscu (Wawa) będzie trochę aikidockiego luda, w tym parę osób z Budo. Grzech nie skorzystać z takiej okazji i razem (tu wpisz wg własnego uznania) :wink: :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006

No, my się, prawie, znamy. A ja tam będę i nawet ćwiczyć zamierzam. :) :wink:

A juz sie zapisałeś?

Garry (zaglądający czy są jeszcze ciaćki w skarpecie :) )
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006

Ale z drugiej strony, mnie jako trenującego aikido Kobayashi, mało obchodzi uroczystość PFA. I nie jest to jakaś zawiść, zazdrość czy cokolwiek, tylko prosty brak zainteresowania.


Jak czlowiek czyta tego typu wypowiedzi to nic tylko się nasuwa mu pytanie. Po co taka osoba porzychodzi na matę?? Po to aby ćwiczyć Aikido czy tylko po toaby przy pierwszej nadażającej się okazji powiedzieć " Ja to trenuje u xxxxxx a nie u yyyyyyy".

Zastanawiam się czy to brak zainteresowania AIKIDO czy PFA? Myślę, że jeżeli każdy będzie w ten sposób podchodził to xx litrow wody upłynie a organizacje te pewnie nie spotkają sie na wspolnym stażu w celu wymiany doświadczeń.

pozdr


Drogie Dziecko :wink: w sumie to mógłbym się z Toba kłócić, ale po co?? NIe interesuje mnie PFA a nie aikido (no chyba że dla ciebie aikido = PFA :twisted: ) Dlaczego zapytasz?? Z wielu względów, o których już nie mam siły pisać. Byłem na treningach różnych nauczycieli Aikikai. I jest tak jak Garry mówi, kazdy może we własnym zakresie wyciągnąć coś dla siebie. Oglądałem staże Isoyama sensei (wielki pozytyw, żałowałem że nie wszedłem na 1 trening) Philipa Orbana i kilku innych. Spróbowałem, odczułem różnicę, zostałem przy swoim.
i jak już wcześniej pisałem, gdyby to było 30-lecia całego Aikido w Polsce to z chęcią bym poszedł. Gdyby gala z pokazami nie ograniczała się do Aikikai a kilku innych odmian aikido. A tak to będzie kilkugodzinny pokaz tego samego :roll: :roll: Dziękuję, postoję :wink:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006

A juz sie zapisałeś?


Jes, ofkors :wink: Dla rozpoznania, będę nosił różową wstążeczkę :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006

Gdyby gala z pokazami nie ograniczała się do Aikikai a kilku innych odmian aikido. A tak to będzie kilkugodzinny pokaz tego samego :roll: :roll: Dziękuję, postoję :wink:

Poza aikido będą również pokazy innych sztuk walki (zgaduję, że kenjutsu się pojawi i to z conajmniej dwóch szkół powinno być, ponadto nie jest nieprawdopodobne karate, a osobiście liczę na jeszcze inne bajki). Gala jest z okazji trzydziestolecia aikido, ale pozostaje galą budo, a nie galą aikido jeno. ;)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006

Jes, ofkors :wink: Dla rozpoznania, będę nosił różową wstążeczkę :)

A ja nie, niestety nie ma już takiej możliwości.
Ale jakbyście chcieli mnie wyciągnąc na jakiego browara po gali, to moge wam wysłać namiary :D
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006
To ja może podniosę denio.
Wszystkim stażującym w łikęd życzę aby jak najwięcej wynieśli z treningów (a im żeby nikt nie wyniósł nic z szatni :wink: ) i mam nadzieję, że spotkamy się na gali :-)
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006
Wypytałem się tu i tam i będą również inne sztuki walki. Z całą pewnością będzie karate, powinno być judo, być może nawet jujutsu w różnych odmianach. Nie wiadomo nic na temat pokazu pana Wysockiego.

mam nadzieję, że spotkamy się na gali

Spotkać to może się i spotkamy, ale się nie rozpoznamy. W każdym razie ja jako relatywnie nowy budowniczy nikogo z was nie poznam. ;)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006

Spotkać to może się i spotkamy, ale się nie rozpoznamy. W każdym razie ja jako relatywnie nowy budowniczy nikogo z was nie poznam.

Parę osób się zna. Niektórych można zidentyfikować na podstawie, publikowanych tu i ówdzie, :wink: zdjęć (a potem podejść i zagaić rozmowę w stylu: I CO TERA?? HĘ ?? I CO TERA?? :wink: :lol: :lol: )
Zawsze można na privie albo gadulcu wymienić namiary i ustalić kolor goździka w klapie oraz tytuł prasowy trzymany pod pachą :wink:
Mój gad 1230540
Pozdrawiam, h-k :-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z J. Wysockim 7. dan Aikido, Warszawa 20-21.10.2006
No, to jak już zdecyduję, czy się nie wstydzę do was, dinozaurów, podejść, to może dam znać. ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024