Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy wypada ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_puzon_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

czy wypada ...
Cześć !

JEszcze jedno pytanie
czy wypada mi przyjść na pierwszy trening w judodze (GI) przewiązanej białym pasem ?
czy też trzeba się jakoś o niego postarać?
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Nawet wskazane jak masz już gi, żeby ci nie furkotało :wink:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Wypada, wypada. Tylko warto dodać, że się jest początkującym, a nie tylko nowym w sekcji, bo jeszcze prowadzący pomyśli, że coś umiesz, i zacznie Tobą rzucać ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Kolor pasa nie ma zadnego znacznia i tak sluzy on tylko do podtrzymania spodni, zeby nie spadly :)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...

Kolor pasa nie ma zadnego znacznia i tak sluzy on tylko do podtrzymania spodni, zeby nie spadly :)

Już Cię widzę - jutro, na treningu w gi, z białym pasem. :wink:
  • 0

budo_puzon_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Dzięki za tą cenną dla mnie informacje ...

Teraz ze spokojną gówą będe mógł się oddać mojemu pierwszemu treningowi aikido ....

A może napiszecie mi jak wyglądał wasz pierwszy raz :) (chodzi oczywiście o aikido, żadnych intymnych szczegółow) ... :-)

???
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Było super: byłem jedynym faktycznie początkującym na treningu. Pozostali mieli min. 4 kyu, a 1 czy 2 na następnym treningu zdawało na 1 kyu. Jakiś shodan też się trafił. Na ich tle wyglądałem jak jakiś łoś wycięty nie z tej bajki. Jakoś przeżyłem, nawet bez specjalnej pogardy dla samego siebie. Na 2-gi dzień miałem wyrzuty sumienia, że obijałem się po macie, a nie na macie, bo nic mnie nie bolało. Wyrzuty przeszły mi w dniu następnym, gdy nie mogłem rano podnieść się z łóżka...
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Pierwszego treningu nie pamiętam, ale pierwszy staż tak. Jakiś miesiąc po tym jak się zapisałem, zabłądził do nas Zenek Kokowski. Patrzyłem na to co robi i zastanawiałem się "O co k... chodzi" :D
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
heh na pierwszym treningu byly oprocz mojej siostry i mnie (cwiczymy tam do teraz) jeszcze 2 osoby na jednym ze swoich pierwszych treningow (oni juz nie cwicza :( ) no i sensei :) bo to byly poczatki sekcji (zwlok? :) ). Bylo tai no tenkan ho, kotegaeshi, shihonage ura... chyba ;) byly przysiady samurajskie i pompki japonskie... ehhh :) bylo zajebiscie, jak na kazdym treningu aikido. Zakwasy tez byly, na nastepny dzien :]
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
a ja tam nie pamiętam :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Ja pamiętam pierwszy trening. Na macie ze 70 osób, drugie tyle dookoła. Trzeba było zrobić podział na dwie grupy. Ech, z tamtych czasów dotrwało nas 3-4 może...
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Zdecydowanie pamiętam!
Nauka ukemi, pierwsze "techniki" kosa dori ikkyo i tłukące pod czaszką pytanie: o co temu facetowi chodzi? Po treningu ogólne osłabienie, a na drugi dzień drewniane ruchy.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Zatem jak jednoznacznie wynika z powyższych wpisów :) :) :) zdecydowanie wypada przyjść na trening w gi i białym pasie. :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Ja do tej pory preferuję biłąy pas, chyba że nie chce mi się go szukać to hakamę nakładam.

Śmiesznie jest, jak ćwiczysz z kimś, on m,yłi że ty nic a nic z padami czy kihonem, a ty lepiej kumasz od niego o co chodzi... :D
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
Heh, mój pierwszy trening pamiętam dobrze był z miesiąc temu może ;]
Było fajnie, nie miałem jeszcze kimona, ćwiczyło sie świetnie, wszyscy byli przyjaźni i ogólnie atmosfera miła, a sensei zrobił na mnie bardzo duże wrażenie i w sumie ciągle robi. Fajnie było, obiłem sobie bark, poza tym żadnych minusów :)
  • 0

budo_dobry ludek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
A ja pamietam z tamtych lat jedynie wrazenia wzrokowe typu :

mata-sufit-mata :)

oraz to ze łaskotałem po stopach osoby siedzące przedemną
W przypadku kiedy przedemną siedział ktoś w hakama przewaznie wiązałem luzne kawałki jego hakamy na wyskokosci kostek, za co mialem dodatkowy trening z tymi ludzmi bo nie puszczą mi tego płazem i o to chodzi :wink:

ehhh urwis byłem... i dalej jestem :)

ale uwaga bo nie kazda sekcyja ma takie poczucie chumoru
  • 0

budo_ushimita-katana
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zadupia

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
a ja miałem pierwszy raz dwa razy :-)

pierwszy około 15 lat temu - było zajeb i w dresie. Szef sekcji wszedł i powiedział "Nazywam sie Paweł i lubie zabijać !". To niezwykle symaptyczny facet jest !
Potem przed pierwszym staże biegałem po sklepach - (bo młodsi muszą wiedzieć, że kiedyś nie wystarczyło mieć kasy- chyba ze sie miało bardzo dużo) i udało mi sie nabyć jakieś ruskie kimono "Bóg Wie Do Czego" w kolorze Bacowych Kalesonów.

drugi - dwa miesiące temu kiedy wróciłem do sekcji po 11 latach. - było jeszcze lepiej. Po pierwsze okaząło sie że przyjmują emerytów a po drugie, kilku mnie pamiętao wiec czułem jakbym wrócił na mate po wakacjach - za wyjątkiem swoich umiejętności oczywiście. No i gi bez problemu mozna kupić nawet na nosorożca. P-)
  • 0

budo_joviszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miastko

Napisano Ponad rok temu

Re: czy wypada ...
ja doskonale pamietam swoj pierwszy trening. bylo to nieco ponad rok temu. na 100 - metrowej macie bylo nas prawie 30 osob i wszyscy (z wyjatkiem Sensei) kompletnie zieloni, bo byl to pierwszy trening aikido w historii miasta :) caly trening uczylismy sie irimi tenkan, mae ukemi i tai no tenkan ho. z tego pierwotnego skladu do tej pory zostalo nas tylko 5 osob, ktore z przymusu przeorganizowaly sekcje i znalazly nowego Sensei. mimo wszystko jednak nie zniechecamy sie i cwiczymy dalej :)

jesli chodzi o moj pierwszy staz, to bylo tak:
po 5 miesiacach treningow zadzwonil do mnie przed 15:00 kolega z sekcji i powiedzial, zebym sie spakowala, bo za jakies 0,5 h jedziemy do Złotowa na staż z "jakims Japończykiem". na miejscu okazalo sie, ze "jakims Japończykiem" jest Hiroshi Isoyama Shihan. na stazu poznalam wielu nowych aikidokow z okolic i bardzo milo wspominam "moj pierwszy raz" ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024