Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Nie wiem, tak na dobrą sprawę. Mam typowy uraz stopy, taki jak się pojawia kiedy ktoś wbije w jej środek swoją piętę, albo jeszcze lepiej kolano. Nie pamiętam jednak, kiedym go nabył. Było to pierwszego dnia stażu z okazji trzydziestolecia aikido, który odbył się w zeszły weekend i był niemożebnie zatłoczony, w każdym razie.

Robię sobie okłady z Altacetu i już mi w sumie przeszło, ale w środę wieczorem mnie napierniczało ostro (bo poniedziałek, wtorek i środę mimo urazu przećwiczyłem, owinąwszy tylko bandażem elastycznym). Dzisiaj dmuchałem na zimne, w weekend jeszcze dokuruję, a od przyszłego tygodnia juz normalnie. :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
ja sobie jakoś łydki nadwyrężyłem ostatnio, tą boczną stronę. Jak siedzi się w seiza i wstaje to cholernie boli ale to właściwie tylko w tej sytuacji bo ani w jumpingu i ani w przysiadach nic się nie dzieje, dziwna sprawa ale potraktuje maścią i będzie dobrze(chyba :) )
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Trening kolejny

Zdecydowanie Pacholak jest fanem (fanatykiem?) parteru. Całe zajęcia dzisiaj - nie licząc oczywiście rozgrzewki, padów i ćwiczeń siłowo-gimnastycznych (w tym stawanie na rękach z asekuracją), które połowę zajęć zajeły ;) - zabawa w parterze. Najpierw przypomnienie yoko shiho gatame (cholera, rzeczywiście bardzo trudno się wykaraskać, jeśli ktoś się przyłoży), a potem przewracanie partnera z brzucha lub z żółwika (człowiek na łokciach i kolanach, zwinięty w kuleczkę) na plecy i próby założenia jakiegoś trzymania, taki freestyle trochę. Oczywiście z kontrowaniem, jeśli się nadażyła okazja. Dużo, długo, męcząco - dobrze! :)

Jedyny feler to to, że bolał mnie trochę brzuch i lewa strona głowy przed treningiem, a wiadomo, że jak przed boli trochę, to po treningu będzie boleć bardziej. Zgodnie z prawami Murphy'ego, dostałem przypadkowym kolanem w lewą stroną głowy właśnie. Jest guz i to widoczny, niestety. :X
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
I kolejny raz...

Nie było mnie dwa tygodnie, bo najpierw byłem chory, a potem leczyłem kontuzję. Przychodzę po takiej przerwie do trenera Stępnowskiego, a tutaj nadal koshi guruma. :) Się okazało że trochę było parteru jak mnie nie było (hon kesa gatame), i cały czas koshi guruma. Lekka obsesja, czy praca nad zasadami? ;)

W każdym razie było bardzo fajnie. Męcząco, z całym zestawem nowych ćwiczeń siłowo-wytrzymałościowych i z dużą ilością rzucania się, tak na materace, jak i prosto na matę. Tak, jak być powinno. :)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Moim zdaniem robienie rzutów na materace jest bardziej niebezpieczne niż na matę, bo jak się dobrze nie trafi to się spada na sam kant, i nie można dobrze padu zrobić. Więc ja tam omijam materace szerokim łukiem przy cwiczeniu rzutów.
A tak po za tym to jak jeden z trenerów u ktrórego ćwiczę stwierdził: "Materac jest dla dziewczyn, Tusków i Kwaśniewksich" :) (on jest fanem PiSu :P )
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

I kolejny raz...

Nie było mnie dwa tygodnie, bo najpierw byłem chory, a potem leczyłem kontuzję. Przychodzę po takiej przerwie do trenera Stępnowskiego, a tutaj nadal koshi guruma. :) Się okazało że trochę było parteru jak mnie nie było (hon kesa gatame), i cały czas koshi guruma. Lekka obsesja, czy praca nad zasadami? ;)


Lepiej miec opanowane 5 rzutów niż o 20 wiedzieć jak się je robi :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Lepiej miec opanowane 5 rzutów niż o 20 wiedzieć jak się je robi :)

Ale jeszcze lepiej mieć opanowane 20. :)

Dzisiaj z nowości było o goshi, do tego powtórka de ashi barai, a do tego jak zwykle w poniedziałki nieco mocowania się na ziemi - a wyjątkowo również trochę w stójce.

No i tak sobie myślę, że temat czas powoli kończyć. Może nawet nie tyle temat, ile opisywanie treningów krok po kroku. ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Au. Dzisiaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Po jednym, bardzo zdecydowanym wykonaniu na mnie tego duszenia, kostką w krtań, napierdziela mnie krtań właśnie, przy przełykaniu śliny i nawet lekko przy głębokich oddechach nosem, nieco lewostronnie. Na tyle, że musiałem prosić tori o delikatniutkie wykonywanie dalszych ćwiczeń. Oczywiście co się nakasłałem i naplułem to moje. ;) Zapytany o to trener dodał, że jeśli nie pluję krwią, to będzie dobrze - chyba, że nie będzie, podówczas do laryngologa. W każdym razie w cztery godziny po zajściu nie boli ani trochę mniej. Co wy na to?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Hejo!

Będzie dobrze. Jak u nas ćwiczymy duszenia to mnie nieraz cały tydzień boli szyja.

Pozdrowionka
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Co wy na to?

Ja raz miałem dzień męk, bo najpierw na judo ćwiczyliśmy wszystkie rodzaje duszeń a później jeszcze na aikido( trening dla początkującyh więc też wszystkie rodzaje trzeba było przewertować :o ). Tego wieczoru i następnego dnia czułem właśnie taki lekki ból przy połykaniu śliny(mniej więcej taki jak zaczyna mnie coś łamać), ale w kolejnych dniach stopniowo coraz bardziej to zanika.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Tego wieczoru i następnego dnia czułem właśnie taki lekki ból przy połykaniu śliny(mniej więcej taki jak zaczyna mnie coś łamać), ale w kolejnych dniach stopniowo coraz bardziej to zanika.

Jakby to był taki lekki ból, tobym nic nie pisał. Mój bardziej przypomina ból gardła przy zaawansowanej grypie, chociaż też nie do końca. ;)

Będzie dobrze. Jak u nas ćwiczymy duszenia to mnie nieraz cały tydzień boli szyja.

Oby. I oby nie bolało cały tydzień. :P Poczekamy, zobaczymy.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
No, już lepiej. Co prawda nadal kaszlę więcej niż zwykle, ale już praktycznie nie boli przy przełykaniu (za to dosyć ciekawie jest przy ziewaniu ;) ).
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
hmmm no to zmiana warty bo dzisiaj ja miałem duszenia :) na szczęście na ostatkach będzie można intensywnie leczyć gardziołko :drinking:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024