Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_czewu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Trening drugi

Uczucia mieszane. Plusy: sporo padów i ogólnorozwojówki. Minusy: zero judo właściwego. Fajnie było, ale jakoś łatwo i krótko. A do tego może się okazać, że przez biurokrację Uniwersytecką będę mógł chodzić tylko raz w tygodniu, nie dwa. :evil:


bo taka powinna byc kolejność w judo, najpierw nauczcie sie podstaw, a pózniej zobaczysz jakie będą treningi
Dobrze że od razu nie robicie nie wiadomo jakich technik bo po pierwsze za dużo z judo by to nie miało wspólnego a po drugie połowa by byla połamana :)

A tak serio to z czasem pewnie będziecie mieli coraz mocniejsze treningi
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

A tak serio to z czasem pewnie będziecie mieli coraz mocniejsze treningi

To na pewno. Tymniemniej, gdybyś przeczytał mój opis pierwszego treningu, wiedziałbyś, że choć też ogólnie były pady i ćwiczenia ogólnorozwojowe, to wszkoczyło również ćwiczenie na timing podcięcia, a potem statyczne De Ashi Harai. Czyli nic strasznego, bez niebezpieczeństwa żadnego, a jednak już odrobina judo w tym judo była. I tylko o to chodziło.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Uniwersytecką będę mógł chodzić tylko raz w tygodniu, nie dwa. :evil:


Pogadaj z trenerem na temat ćwiczenia, żeby nie wpisywał Ciebie na żadne listy :)
Na polibudzie teoretycznie też można chodzić tylko raz (oczywiście nie mówię o sekcji), ale w rzeczywistości to chodzisz ile chcesz, bo trenerzy pozwalają, no i są zadowoleni jak chodzisz często, bo widzą że zależy ci na tym :]
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Jak pierwszy raz polecisz na tomoe nage to docenisz czas spędzony na ćwiczeniu padów :)
A chodzić można, jak z nimi zagadasz do woli, ale "formalnie" będziesz tylko raz w tygodniu..
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Zdaję sobie z tego doskonale sprawę. Chodzi o to, że trener Stępnowski powiedział, że w tym roku może nie być tak różowo, że Uniwersytet zapowiada nawet kontrole, czy chodzą tylko Ci, którzy na dany dzień są zarejestrowani (w co nie wierze, ale co tam, strach wśród trenerów jest). Podsunął jednak pewien pomysł obejścia zagrożenia, więc może się uda, ale to się okaże w przyszły piątek. ;)
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
zdaje się że zawsze można opłacić roczną składkę AZS'u która jest jakaś znośna, i teoretycznie masz wjazd na wszystkie treningi sekcji... chyba :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Składka roczna to ubezpieczenie (45 zł), które trzeba zapłacić nawet chodząc raz w tygodniu na jogę.

Natomiast była mowa o 60 zł miesięcznie (30 zł dla studentów UW), teoretycznie umożliwiających chodzenie na wszystkie treningi. Tymczasem okazuje się - wedle tego, co było już na treningach powiedziane - że nie dotyczy to treningów porannych (8:00 i 9:30), które przeznaczone są nominalnie dla studentów zaliczających WF.

Tymczasem na treningi popołudniowe trzeba mieć zaliczone dwa semestry judo. Ot, kolejny absurd w przepisach na UW. Ale póki co skończmy offtopa - jak coś będę wiedział dokładniej, to poinformuję. :)
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
No to rzeczywiście kończąc ( :) ) dodam że to z wymogami na grupy popołudniowe to nie absurd, tylko konieczność... to jest poprostu grupa zawansowana :-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Absurdem nie jest to, że trzeba już coś umieć. Absurdem jest to, że nie ma gdzie tych dwóch semestrów zaliczyć, jeśli się nic nie umie a już się ma zaliczony WF. ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Trening trzeci

No, dzisiaj się trochę działo. Nie wszyscy mieli gi, niektórzy przyszli po raz pierwszy, więc w sumie jeszcze dosyć delikatnie i lekko wszystko. W każdym razie znów ćwiczyliśmy pady i przewroty, potem znów [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], tym razem w wariantach ze skaczącym uke (bez rzucania) oraz z jednym krokiem uke do tyłu (z delikatnym obaleniem). Potem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - czyli nauka kuzushi i podcinania odpowiednio pod kolano, niestety również bez dokończenia - ale to pewnie w następny poniedziałek. :)

A potem nadszedł czas na pierwsze trzymanie i zabawę w parterze, czyli nauka poprawnego założenia [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz próby wyrwania się z tegoż trzymania. Pomijając fakt, że ćwiczyłem głównie z kolesiem, który nie miał gi, a jedynie momentalnie przepocony t-shirt - co ze dwa razy, kiedy moja twarz zaklinowała się pod jego pachą, było średnio przyjemne ;) - bardzo mi się spodobało i nie mogę się doczekać kolejnych zajęć.

Pytanie: skąd wypływa różnica w nazewnictwie wspomnianego już podcięcia (de ashi harai vs. de ashi barai)? Czemu jedni mówią tak, a np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] inaczej? Chodzi o zawiłości japońskiej fonetyki, czy coś zgoła innego?
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
払い adv
czyta sie harai samo a barai jak wystepuje po jakims slowie.
znaczy zamiatac ale tez placic. harau verb
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Czyli zawiłość fonetyki :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Heh. Wiedziałem o pewnych zawiłościach języka japońskiego, między innymi o zmianach w złożeniach, ale jakoś zawsze zakładałem, że to jest bezpośrednie udźwięcznienie (a więc b odpowiadałoby p przed złożeniem, nie h). No, a czytać pisma japońskiego nie umiem - żadnego. Dzięki.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Dzisiaj i u mnie był trening numer 3. W końcu będzie grupa newbies :) (od następnego tygodnia) . Ciesze się bo przy rozgrzewce jak trzeba robić jakieś "coś tam otoshi" to zdeka głupio mi. Jednak co najważniejsze: zwykłe ludzkie ukemi rodem z aikido :) :) :) Czułem się poprostu wniebowzięty :D . Później same walki już, bez techniki, tylko w tachi waza troche rzutów i przy tym tłumaczenia. Później randori w ne waza i w tachi waza. Coraz bardziej mi się to podoba :) Tym bardziej, że w grupie newbies będe mógł sobie podstawy opanować.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Zwykłe ludzkie ukemi rodem z aikido :) :) :)

Zwykłe i ludzkie jak zwykłe i ludzkie ;) Kiedy mi z nawyku wychodzi nasze aikidowe mae ukemi, trenerzy zwracają mi uwagę (dwa razy do tej pory), więc staram się robić judowe zempo kaiten ukemi, czyli stópki razem i nie krzyżujemy nóżek. Czasami równowagę tracę przy dynamicznym wstawaniu, bo ciało przyzwyczaiło się do niskiej pozycji z rozstawionymi nogami, ale cóż - na treningu judo trzeba być judoką. ;)

A tak z innej beczki to mało nas coś początkujących w temacie. Nas dwóch, dokładnie. No i cóż, że takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego, skoro prędzej czy później znudzi nam się relacjonowanie wszystkiego i temat umrze bez młodej krwi! :)

Hej, młoda krew! Wy, co tylko czytacie, nie zarejestrowawszy się, bądź nawet zarejestrowawszy! Już mi tu! :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
i ja zaczynam z judo. na razie bylem na pierwszym treningu (potem musialem dwa opuscic). cwiczyc bede raz w tygodniu.
ludzi bylo malo i trening byl bardzo zapoznawczy, znaczy facet chcial pokazac, co to judo. robilismy podstawy podstaw padow, potem kilka rzutow przez biodro bez dokonczenia, trzymanie w parterze (to podstawowe z judo, nie pamietam nazwy). mam nadzieje, ze juz sie rozkrecili, bo jutro ide znowu. opisze dokladniej wtedy.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Kiedy mi z nawyku wychodzi nasze aikidowe mae ukemi, trenerzy zwracają mi uwagę

dla mnie jeszcze trener nie zwrócił uwagi bo grupa do tej pory była "wszyscy razem" i nie miał czasu żeby w tłumie ludzi każdego poprawiać :D ale te czasy już minęły :wink: .
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Ja dzisiaj miałem pierwszy wf w tym roku akademickim (niestety bez mojego aktywnego udziału, z powodu podejrzenia skręcenia kolana :/) ale jak się popatrzyłem na ludzi co pierwszy raz byli, to strach w oczach :?
Przychodzi taki konował poraz pierwszy na trening i ma wszystkich w dupie, co tam uwagi trenera a tym bardziej moje ;) oczywiście nie byli to wszyscy, ale taka uwaga SŁUCHAJCIE CO MÓWI TRENER!! to tylko dla waszego bezpieczeństwa. Nie jest to uwaga oczywiście do wszystkich, bo szczególnie ci co wcześniej trenowali to wiedzą, że ten gość z czarnym pasem to jednak po coś tam stoji :D
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

niestety bez mojego aktywnego udziału, z powodu podejrzenia skręcenia kolana

Wyrazy współczucia. Zdrowiej szybko.
Dzisiaj krótka rozgrzewka, technika, 5 walk w ne waza w randori a później tachi waza. W dodatku jedną walkę w ne waza odbyłem z czarnym pasem co było conajmniej ciekawe :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

Przychodzi taki konował poraz pierwszy na trening i ma wszystkich w dupie, co tam uwagi trenera a tym bardziej moje ;) oczywiście nie byli to wszyscy, ale taka uwaga SŁUCHAJCIE CO MÓWI TRENER!! to tylko dla waszego bezpieczeństwa.

Wszędzie są tacy. U mnie jest jeden, który na swoim pierwszym treningu nagminnie podpierał się ręką przy padaniu, mimo bezpośredniego zwrócenia uwagi przez trenera. Już się poprawił i się nie podpiera, ale cóż - są tacy, którzy muszą prędzej czy później coś sobie złamać, skręcić, zwichnąć (oby tylko sobie, a nie również swojemu uke przy okazji) i dopiero wtedy się nauczą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024