Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Trening czwarty

Na początek treningu pogaduszka z trenerem i dobra wiadomość - jednak będę ćwiczył dwa razy w tygodniu. :)

Potem solidna rozgrzewka, jak zwykle. Dużo ukemi. Przewroty gimnastyczne, w tym przez przeszkody w postaci osób w klęku podpartym oraz po raz pierwszy do tyłu bez udziału materaca. Zawsze się jakoś obawiałem do tyłu na twardym robić przez głowę, a tu wyszło kilkakrotnie bez najmniejszego problemu. Jeszcze nie do stójki, ale przyjdzie i na to czas. ;) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], czyli jak zwykle.

Dalej tai sabaki (czyli poruszanie się), a potem wprawka do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tzn. do podniesienia partnera na biodrze, ale bez samego rzutu. Ci bardziej zaawansowani rzucali, początkujący nie, chociaż wynikało to raczej z braku czasu niż chęci, bo my przerabialiśmy na początku tai sabaki, co trochę trwało, a ci, co już coś umieli, od razu naciągali na biodro. W każdym razie zaczyna się dziać cuś konkretniejszego. :) Na koniec pompeczki, brzuszki, rozciągnięcie i wsio. Ja się jeszcze odrobinę podciągałem, jak po każdych zajęciach.

Więcej! Więcej! :)

Tak na marginesie, czy ktoś może podać japońskie nazwy dla kroku przestawnego oraz dostawnego? Jakieś ayumi ashi mi biega po głowie, ale tak niepewnie, a odpowiednie obrazki na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie wczytują się. ;)
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
tsugi-ashi - krok dostawny
ayumi-ashi - krok przestawny(chodzony)

Prosze bardzo :-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Danke. :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. ;) Nie wiem tylko, która noga porusza się pierwsza w suri ashi.

A z nieco innej beczki, dobrze myślę, że wychylenie do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], natomiast do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] potrzeba [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]?

W przypadku tego ostatniego myślałem również o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ale dystans mi nie pasuje.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
co do o soto gari:

  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Ja wiem, jak obydwa rzuty powinny być robione. Poprzedni post rozchodzi się tylko o nazewnictwo wychyleń, bo rysunki na podawanej przeze mnie stronie są średnio czytelne. Ale dzięki. ;)
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Bardzo fajny filmik :-)
Naprawde jest na co popatrzec i ladnie objasniane powoli pokazywane kilka razy :-)
Super :-) :!:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Nie ma za co :wink: , właściwie też jestem ciekaw jak się nazywa wychylenie przy o soto gari bo na rysunkach nie moge tego znaleźć, tym bardziej, że technika jest robiona do przodu.
W odpowiednim topicu dałem link do walki tych braci, bardzo fajna(przynajmniej dla mnie :wink: ).
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

przedostatni post na poprzedniej stronie.

To co, nikt nie wie i nikt nie pomoże? ;)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Jeżeli te stopy na tym rysunku z wychyleniami, to są stopy uke, to wychylenia są tak jak napisałeś, czyli do o soto jest Ato Sumi Kuzushi, a do koshi guruma jest Mae Sumi Kuzushi.

o soto gari bo na rysunkach nie moge tego znaleźć, tym bardziej, że technika jest robiona do przodu.

o soto jest robiona do tyłu z tego co ja się orientuję, bo kierunek zależy od uke, a uke leci do tyłu, a nie do przodu :/
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
może ja jakiś dziwny ale choćby z tego filmiku co wcześniej podałem ewidentnie widać, że wszystko robione jest do przodu
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Uke idze do tyłu, tori idzie do przodu. ;)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
mi się poprostu zdawało, że uke nie ma nic do rzeczy bo wkońcu to tori(czyli my) robi technike, a uke ot leci sobie jak kukła i tyle :wink: :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Trening piąty

Bieganie. Ćwiczenia siłowe. Przewroty gimnastyczne. Pady przez partnera w klęku podpartym do przodu, z lądowaniem na stopach, oraz do tyłu, "zjeżdżając" z uke. Gwiazda - za nic nie mogę poprawnie zrobić, ale przynajmniej już nie padam na dupę, tylko jakoś utrzymuję się na nogach. ;)

Następnie powtórka z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], czyli trzymanie i wydostawanie się z trzymania. Dalej przewracanie przeciwnika na plecy (jak nazywa się ochronna pozycja na brzuchu, z nogami szeroko i trzymaniem własnego kołnierza?) i wariant wspomnianego osae, czyli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Potem nowość, czyli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i znów trzymanie i próby wyjścia z trzymania. Swoją drogą dużo łatwiej było mi się wydostać z tego trzymania niż z podstawowego, a ćwiczyłem z tym samym uke - źle robione czy po prostu gorsze? Na zakończenie powtórka z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], tym razem z rzucaniem. :)

Przy okazji zaczyna mi się uwidaczniać pewna tendencja, a mianowicie to, że sensei Pacholak faworyzuje parter, natomiast sensei Stępnowski tachi waza. Czy tak jest rzeczywiście okaże się z czasem.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
z tym "yoko shiho gatame" to raczej kiepsko partner trzymał, bo jeżeli dobrze jest założone i reaguje się na próby wyrwania, to wyjść jest gorzej niż z podstawowego (chyba że ma się dobrze rozciągnięte nogi, to wtedy jedną nogą za głowe się łapie i ściąga :D )
a co do tego reagowania to jeżeli jeszcze trener nie mówił to jak przeciwnik obraca się pod ciebie to musisz siedzieć na kolanach, i kolanami blokować możliwość obrotu, a jak się chce obrócić od ciebie to wtedy nogi prostujesz i leżysz na brzuchu (wymaga trochę treningu wmiare szybkie przechodzenie z jednej pozycji do drugiej, ale daje rade ;) )
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!

z tym "yoko shiho gatame" to raczej kiepsko partner trzymał, bo jeżeli dobrze jest założone i reaguje się na próby wyrwania, to wyjść jest gorzej niż z podstawowego


Jak podstawowe jest dobrze zapięte, i nie ma drastycznej różnicy w sile, to jest nie do wyjścia... :)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Hejo!

W yoko shoho gatame dobrze jest sobie zgarnąć zaraz nad łokciem (czyli bliżej barku nie dłoni) rękę przeciwnika (tą trzymaną przy głowie za bark) - rozciągająć tym samym "kolesia". Praktycznie nie do wyjścia przy podobnej sile ćwiczących. A z serii brudnych tricków (: - łapiemy uke za spodnie za sznurek albo za nogawkę, wysoko na udzie a nie za pas i ciągniemy - sznurek od spodni wrzyna sie w bok i strasznie boli - dużo ludzi odklepuje (:
Ja generalnie oprócz podstawowego kesa gatame i odmian nie lubie żadnych innych trzymań...

Pozdrowionka
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
sprawozdanko z treningu pod hasłem "judo for dummies" :P :)

Rozgrzewka mniej więcej standard, później początkujący byli oddzieleni i dla nas właśnie trener poświęcił czas na tłumaczenie podstaw. Na początek na ruszt poszły podstawy ukemi, rzekłbym nawet, że podstawy podstaw ukemi, ale dla ludzi rządnych wiedzy to jest fajne bo zawsze można doszlifować coś co się już "umie". Później w tachi waza ćwiczyliśmy nabieranie na biodro, poczyanjąc od ćwiczenia wejścia, kończąc na uke leżącym na biodrze :wink: Następnie mieliśmy 3 walki w ne waza z zaawansowanymi ludźmi. Trening taki lajtowy ale fajnie jest zacząć od takich podstaw i w dodatku od zaawansowanych kilka cennych uwag się zebrało :D .
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
Grr. Głupie kontuzje. Obydwa treningi w tym tygodniu musiałem opuścić. :evil:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący w judo wszystkich sekcji łączcie się!
a cóż się stało:?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024