Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska Federacja Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Polska Federacja Karate
Czy ktoś posiada jakąś wiedzę o założonej przez p. Dyducha Polskiej Federacji Karate ?
Działa ta federacja ? Organizuje jakieś zawody , staże ?
Kto , jakie organizacje są członkami ?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
Gdzieś pisało (chyba na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kto jest w PFK, łącznie ponoć ok 10 tys. trenujących. Co do działania to działa i organizuje zawody - wszystkie zawody, przynajmniej w kumite, organizowane przez Oyama Karate są otwarte dla zawodników należących do PFK. Głowy nie dam jak było na innych, ale na 100% moge powiedziec ze na ostatnich MPJ (oraz w 2005) byli zawodnicy z Oyama, Kyokushin (nie wiem którego) i Seitedo (albo cos takiego).
  • 0

budo_okinawa_marti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
Polska Federacja Karate funkcjonuję całkiem dobrze.

Mozna o założeniu jej przeczytać na stronie Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo

:arrow: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam,

:-)
  • 0

budo_goliatsan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
Dodam tylko że na 2.12.2006r. w Jeleniej Górze odbędzie się bardzo ciekawie zapowiadający się turniej, Puchar Polski OYAMA TOP 2006. Seniorzy: 1) knockdown (ponoć start na zasadzie zaproszeń dla najlepszych zawodników w polsce), 2) semi-knockdown no i Juniorzy tylko semi oczywiście. Mają być nagrody pieniężne i super oprawa.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
Czy ktos wybiera sie na te zawody? Troche więcej info jest na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate

Dodam tylko że na 2.12.2006r. w Jeleniej Górze odbędzie się bardzo ciekawie zapowiadający się turniej, Puchar Polski OYAMA TOP 2006. Seniorzy: 1) knockdown (ponoć start na zasadzie zaproszeń dla najlepszych zawodników w polsce), 2) semi-knockdown no i Juniorzy tylko semi oczywiście. Mają być nagrody pieniężne i super oprawa.

powiem tak byłem na ostatnich zawodach Oyama Top w Jeleniej i mój komentarz jest następujący: "miało być pięknie a ...wyszło jak zawsze" :) niewiele walk (chyba z 10 może 12), walki słabe technicznie, wszystko słabo widoczne tak że w sumie poczułem się troche oszukany tymi zawodami bo raz że trwały łacznie chyba ze 2 godziny (*wcześniej były jakieś eliminacje bez udziału publiczności), dwa że wszystko było słabo widoczne, prawie puste trybuny i wogóle z wielkiej chmury mały deszcz (a podobno były to wtedy międzynarodowe zawody był nawet Oyama i wogóle)...pucharów i medali było tyle że każdy coś dostał tak że w sumie byłą porażka...co innego pierwszy Puchar organizowany w Jeleniej gdy przyjechali bardzo mocni Rosjanie (min. Igor Peplov) walczyli wtedy w barwach JCOK Janicki, Jończy i Ligiżyński...było na co popatrzeć...być tegoroczne zawody udadzą się ale ja na nie już nie pójdę :(
  • 0

budo_oyama666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
witam
jest jak jest, ja jestem z org. Oyama, mam pytanie do Pitmana: "Startujesz /startowałeś jako zawodnik w jakis zawodach? jeżeli tak to powiedz w jakich gdzie i kiedy? co osiągnąłeś w sportowym karate?". Skąd to pytanie ? ano stąd, że wokół widze samych mistrzów karate (sportu) kontaktowego którzy mało co kiedy walczyli, którzy mając mało doswadczenia w walce uczą jak zajebiście walczyć , tylko jakoś im nie wychodzi (oczywiście sami nie wychodza na mate , bo po co? czarny pas to mistrz, nawet gdy weźmiemy po uwage ogr. wiekowe).Czy ważna jest ilosć zawodników? czy ich walka? czy liczy sie ilość uderzeń? czy też jedno konkretne zadane w odpowiednim momencie na który trzeba czekać np 1 minute, śledząć ruchy przeciwnika. Prosze nie pisz, że karate to nie sport. Dla mnie karate sportowe to patologia , bo cos ze żródła posżło z duchem czasu, o karate-do mało kto ma coś wspólnego - ale mysle, że ten fantastyczny mistrz bedacy Prawdziwym Karteką miałby wiele do powiedzenia w karate kontaktowym na macie, poprostu musiałby ogr. różnorodnośc technik. wtedy może ten Mistrzuniu miałby możliwość pokazania rzeczywiscie ostrej techniki typu mae czy tsuki na chudan, które kończy walke - oczywiscie tego nigdzie nie widać bo lepiej operować słowem na trybunie, lub powoli wszytsko pokazywac na treningu jaka to zajebista technika.
Oczywiscie gdy traktujemy karate jako sztuke i co wiecej podkreslamy to na każdym kroku, przy czym nie wiedząć co oznacza poszczególny ruch w formie- to chyba jestesmy jakoś naiwni, że robimy sztuke walki, poprostu klepiemy jakis schemat - nie do końca wiedząc co tak naprawde robimy - nawet tłumaczymy sobie, że ciało uczy sie ruchu, co z tego? gdy psychika zostaje daleko w tyle, a istota samego ruchu ginie. Może sie rozpisałem, ale wyraża to moja pretensjonalnosc do oceniania czegos czego sie w zasadzie mało co robi, jeżeli robicie kata bez bunkai - nie nazywajcie tych śmiesznych ruchów kata, jeżeli nie walczycie sportowo - nie oceniajcie tego, to wszytsko nie zostało stworzono po to by : 1.robić rekreacje ; 2.Nie dla biznesu- zbijając na tym kase. Wszak wiekszośc ludzi siedzacych w temacie wie kto jest kim, oczywiście należy rozróżnic tutaj dobrego organizatora imprezy od dobrego technika. Mysle że org. które gwarantuja człowiekowi rozwój napewno bedą sie rozwiajć w Polsce , a org. które niestety odstawiaja pic na wode z czasem będą coraz bardziej ograniczone, no bo umówmy sie : jak można uczyć kick- boxingu nigdy nie walcząc w tej formule - dla mnie to idiotyzm, czasem wręcz miszczowski :) , sorki za moje "ale" Pitman, ale dałeś mi punkt zaczepienia pozdrawiam wszyskich Osu
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate

Dodam tylko że na 2.12.2006r. w Jeleniej Górze odbędzie się bardzo ciekawie zapowiadający się turniej, Puchar Polski OYAMA TOP 2006. Seniorzy: 1) knockdown (ponoć start na zasadzie zaproszeń dla najlepszych zawodników w polsce), 2) semi-knockdown no i Juniorzy tylko semi oczywiście. Mają być nagrody pieniężne i super oprawa.

Nie można zadziałać inaczej ( ludzi ubywa ,a sosu przybywa) to najlepiej za kasę i kto wali komercję w karate ?( a potem zbiewra sie negatywne komentarzei wielkie obrażanie) dokąd to prowadzi ? :(
  • 0

budo_geforce
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała/Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
ehh... wracam za 3 dni wiec napisze coś konstruktywnego... bo jak czytam Twoje wypociny karateka1, to aż żal dupe ściska :-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
[quote name="Goliatsan"]Dodam tylko że na 2.12.2006r. w Jeleniej Górze odbędzie się bardzo ciekawie zapowiadający się turniej, Puchar Polski OYAMA TOP 2006. Mają być nagrody pieniężne


ile płacicie za pierwsze miejce ?
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate

Dodam tylko że na 2.12.2006r. w Jeleniej Górze odbędzie się bardzo ciekawie zapowiadający się turniej, Puchar Polski OYAMA TOP 2006. Mają być nagrody pieniężne


ile płacicie za pierwsze miejce ?



miesieczny karnet na silownie ;-)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
ja słyszałem coś o 1 tys. zł za złoto (i tylko pierwsze miejce ma dostać $)
ale to niesprawdzona informacja :)
  • 0

budo_goliatsan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
karateka1 po raz kolejny potwierdza że z myśleniem jest na bakier i znaczenia słowa komercja jeszcze nie dane mu było zgłębić, zresztą nie pierwszy raz używa słów których nie rozumie.

I czapkę z głowy temu który znajdzie post naszego ulubionego kolegi, który nie będzie zawierał szyderstw, najeżdżania na inne style niż jego jedyna , najwspanialsza organizacja której przewodzą najuczciwsi z uczciwych.

Zastanów się, kiedy napisałeś normalnego, konstruktywnego posta, a potem sie żal że cie banują........
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
Ok 8) za klęske ostatniego turnieju tez jest winny karateka :)
Do tych słów nie masz wyjaśniń tylko zaraz na manie najeżdzasz co :?:
cytaty :
Goliatsan napisał:
Dodam tylko że na 2.12.2006r. w Jeleniej Górze odbędzie się bardzo ciekawie zapowiadający się turniej, Puchar Polski OYAMA TOP 2006. Seniorzy: 1) knockdown (ponoć start na zasadzie zaproszeń dla najlepszych zawodników w polsce), 2) semi-knockdown no i Juniorzy tylko semi oczywiście. Mają być nagrody pieniężne i super oprawa.

Pitman odpowiedział

powiem tak byłem na ostatnich zawodach Oyama Top w Jeleniej i mój komentarz jest następujący: "miało być pięknie a ...wyszło jak zawsze" niewiele walk (chyba z 10 może 12), walki słabe technicznie, wszystko słabo widoczne tak że w sumie poczułem się troche oszukany tymi zawodami bo raz że trwały łacznie chyba ze 2 godziny (*wcześniej były jakieś eliminacje bez udziału publiczności), dwa że wszystko było słabo widoczne, prawie puste trybuny i wogóle z wielkiej chmury mały deszcz (a podobno były to wtedy międzynarodowe zawody był nawet Oyama i wogóle)...pucharów i medali było tyle że każdy coś dostał tak że w sumie byłą porażka...co innego pierwszy Puchar organizowany w Jeleniej gdy przyjechali bardzo mocni Rosjanie (min. Igor Peplov) walczyli wtedy w barwach JCOK Janicki, Jończy i Ligiżyński...było na co popatrzeć...być tegoroczne zawody udadzą się ale ja na nie już nie pójdę
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
[quote name="Shalom"]ja słyszałem coś o 1 tys. zł za złoto (i tylko pierwsze miejce ma dostać $)


No to przy 20 zawodnikach / tylu mniej wiecej jest na zawodach OK / jest duża szansa na zgarnięcie tej fortuny . :)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
vop w przeciwieństwie do ciebie byłem pare razy na zawodach OK, i oprócz jednych semi-knockdown seniorów, gdzie było mało ludzi (powodem były zawody knockdown tydzień później, które ludzie woleli wybrać) na wszystkich było 100-150 zawodników :)

no ale jeżeli tak łatwo, to czemu nie wpadniesz na te zawody?
  • 0

budo_goliatsan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
hehe, karateka1, znów bredzisz, czemu nie odpowiedziałem? bo nie ma takiej potrzeby, gość wyraził swoje zdanie i jest ok. Ja tylko napisałem że zapowiada się dobry turniej a nie że wszystkie poprzednie Oyama Top były sukcesem. Zastanów się co wklejasz, bo sie ośmieszasz.
  • 0

budo_goliatsan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
Wracająć do turniju z przed 2 lat, to faktem jest, że liczba startujących nie była powalająca, natomiast stwierdzenie że na trybunach była garstka kibiców jest już nieporozumieniem. Na finałach hala była wypełniona. Poniżej kilka fotek z turnieju.



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_goliatsan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
Jeszcze dla pełnego obrazu sytuacji przypominam, że egzamin na stopnie mistrzowskie, w związku z wizytą Soshu Oyamy odbywał się dzień po turnieju, wielu zawodników siłą rzeczy nie mogło brać udziału w zawodach.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Federacja Karate
A może pogoda była winna całej sytuacji :wink: Teraz posiłkujecie się karatekami z innych organizacji aby impreza wypaliła :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024