Skocz do zawartości


Zdjęcie

fighters in the wind


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_sali_itf
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

fighters in the wind
słyszeliscie o tym filmie kiedys???

jest on o Oyamie i cała prawda o kyokushin :) :)


zajebisty film, jeden zlepszych jaki jest o sztukach walki

macie moze jakis link do torrenta albo wiecie skąd mozna go zassac, juz go oglądalem kilka razy ale płyta mi sie porysował a nwet na dysk nie skopiowalem;/;/;/


co wy sądzicie o tym filmie??:D:D:D:D:D:D:D
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Było o tym conajmniej kilka tematów :)

Co do filmu to z tego co czytałem i widziałem to ogólnie chodzi o postać Oyamy ale bardzo luźno nawiązuje do jego biografii :-)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Życiorys Oyamy był tylko pomysłem na film, więc nie traktujcie tego filmu jak filmu biograficznego.
Zaledwie kilka wątków jest wziętych wprost z życia Sosai. Szkoda jednak, że pominięto wątek złożenia egzaminu na nidan u Gichina Funakoshi to chyba jednak był istotny moment w rozwoju karate u Masutatsu Oyamy.
Generalnie choreografia walk ciekawa, bo surowa. Takie jest zresztą karate - surowe, pragmatyczne...

Jeżeli kogoś podniecaja filmy w których walczący kopią np. nidan-tobi geri w wyskoku na poziomie 10 metrów lub 17 razy pod rząd ushiro-ura-mawashi-geri z czego 15 razy trafiają w przeciwnika to lepiej niech nie zasiadają do niego.
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Widziałem ten film. Jest naprawdę ciekawy. To historia Choi Baedala, Koreańczyka. Losy głównego bohatera są rzeczywiście bardzo podobne do życiorysu M.Oyamy – w dzieciństwie nauka koreańskich sztuki walki, staż w lotnictwie w czasie II Wojny, gangsterzy w Japonii, trening, samodoskonalenie, samotny pobyt w górach, doskonalenie umysłu i ciała. Film z 2004r., produkcji koreańskiej. Reżyser Yun-ho Yang ma na swoim koncie już kilka filmów o tej tematyce. Aktorzy mnie nieznani - Dong-kun Yang, Aya Hirayama, Masaya Kato i inni. Obejrzałem go z dużym zainteresowaniem, chętnie obejrzę go znowu. W zalewie szmiry ten film rzeczywiście się wyróżnia. Jest to historia człowieka zafascynowanego sztuką walki i postacią Musashiego jako wojownika. Jest to film głównie o rozwoju duchowym (ja go tak odebrałem). Kilka scen walk, w ciekawy sposób i dość realistycznie pokazanych, zapada w pamięć. Oby więcej takich filmów.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_artur88
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Większość tych aktorów z tego filmu grała w OLDBOYU- dobry film chodź ciężki w odbiorze! Polecam...
  • 0

budo_mako
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin(ek)

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind

Większość tych aktorów z tego filmu grała w OLDBOYU- dobry film chodź ciężki w odbiorze! Polecam...


Ciężki to mało powiedziane, "trylogia zemsty" wymiata. Byliśmy z żoną na nocnym maratonie i leciał Kill Bill vol 1 i 2, Sin City i Old Boy. Małżonka uznała, że najstraszniejsyzm filmem był właśnie Old Boy i już nie chce go więcej oglądać ;) . Poniekąd musze jej rpzynać rację, Old Boy jest chyba najbardziej realistyczny a jednocześnie przerażający z tych filmików.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
No, obejrzałem.

Bardzo fajnie się film ogląda, walki rzeczywiście są konkretne, ale juz górski trening odrobinę przyprawia o zgrzytanie zębami - nie mówiąc o nieścisłości faktów (gdzie trening judo? Gdzie trening pod Gichinem Funakoshi? itd).

Fajne do obejrzenia, w każdym razie, ale nic super specjalnego.
  • 0

budo_sokon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Wie może ktoś gdzie znaleś tekst do tego filmu?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind

nie mówiąc o nieścisłości faktów (gdzie trening judo? Gdzie trening pod Gichinem Funakoshi? itd).


Jak już wspomniałem ja i pare osób wcześniej postać Masutatsu Oyamy była tylko inspiracją do napisania scenariusza i przedstawienia głównej postaci, także nie ma sie co dziwić że są nieścisłości skoro film nie opowiada o masutatsu tylko o jakimś Baedalu :wink:
  • 0

budo_artur88
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind

Jak już wspomniałem ja i pare osób wcześniej postać Masutatsu Oyamy była tylko inspiracją do napisania scenariusza i przedstawienia głównej postaci, także nie ma sie co dziwić że są nieścisłości skoro film nie opowiada o masutatsu tylko o jakimś Baedalu :wink:


No i tu się nie zgodzę bo w wersji francuskiej w drugiej połowie filmu(czyli w momecie gdy Choi Bedal zaczyna swą krucjate) wszyscy nazywają go Mr. Oyama...
Po drugie pod koniec są podane fakty z życia Oyamy i tekst:
,,Ten film dedykujemy największemu mistrzowi Masutasu Oyama"
Następnie w filmie było pełno jego cytatów, juz na samym początku...
"Nie boje się śmierci... "
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Ok ale to nie musi znaczyć ze ten film jest o nim. Może ktoś chciał nakręcić o nim ale nie pasowało mu dużo wydażen bo ciężko przedstawić by było jeszcze trening judo i u funakoshiego dlatego zmienił nazwisko i wybrał tylko niektóre fakty z zycia masutatsu :roll:
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Choi Yeong-Eui = Choi Bae-Dal = Masutatsu Oyama; jedno to nazwisko koreańskie a drugie japońskie :) Film jest koreański dlatego wiele rzeczy jest przedstawionych w taki sposób żeby dokopać Japończykom. m.in brak treningu w Shotokanie, motyw walki koreańczyk vs. japońskie sztuki walki, w napisach końcowych wspomnienie ze Mas. Oyama umiarał zdala od ukochanej ojczyzny czy nawet ewidentne przeklamanie jezeli chodzi o wstąpienie do kamikaze... etc. Sam film wywarł na mnie duże wrażenie nakręcony dobrze, aktorzy też nie przeszkadzają, i co najważniejsze dobre sceny walk.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Czyli poznaliśmy prawdę :)
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
wczoraj po raz kolejny ogladnelaem ten film i od mneijw iecej polowy wolaja na niego Masutatsu Oyama, wiec wiadomo o kogo chodzi i wiadomo skad przeklamania w filmie ( Korea productions ;) )
  • 0

budo_bzyq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Film dobry :D bardzo mi się podobał szczególnie te scenki z treningu w górach, sceny walk bardzo dobre :) po prostu wyczesane :) ale poczatek by mogli poprawić, nudny troche... ale jak najbardziej polecam wszystkim :-)
  • 0

budo_olaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
POLECAM SWIETNY FILM
Jesli ktos tego nie widzial to musi to zrobic jak najszybciej
opisal bym ten film tak
ong bak hymm dobry:)
FITW hymm wysmienity:)
  • 0

budo_olaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
gdyby mieli wyszysytko z jego zycia nagrac to film trwal by wiecej niz 4 godz a to juz za dlugo jak na film ale wsumnie G.Funkoshi moglby sie pojawic wkoncu cwcze shotokan wiec :D wiadomo z jakich wzgledow pozdrawiam :) OSU
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Film [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z Sonnym Chibą, pomimo, że starszy dwadzieścia dziewięć lat i co za tym idzie gorszy z technicznego punktu widzenia, jest według mnie znacznie ciekawszy. Kolejne części były gorsze, ale pierwszy film z serii warto obejrzeć. Jako ciekawostki warto dodać, że Sonny Chiba przez kilka lat uczył się karate Kyokushin, a w filmie wystepuje również sam Masutatsu Oyama.
  • 0

budo_gid
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fighters in the wind
Film naprawde na kozaku nie zadne tam nierealne nawalanie sie 2 typow przez 30 min lub 1 goscia z 50 albo latanie w powietrzu i skoki na 100m, sceny walki naprawde bardzo dobre i dopracowane, fabula tez dobra, ale najwazniejsze, ze film ma jakis przekaz, az chce sie go obejrzec jeszcze raz i myslisz, ze naprawde byl taki czlowiek w historii, ktory dokonal tego co jest pokazane w tym filmie (i wiele wiecej rzeczy). Szkoda, ze nie ma juz takich postaci w swiece sportu, ktore by byly az tak oddane dziedzinie sportu, ktora uprawiaja :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024