Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto w Warszawie naprawia katany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_spooky
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Kto w Warszawie naprawia katany
Witam,

Szukam kogoś z Warszawy kto mógłby profesjonalnie "odnowić" mi katane. Ostrze zostało wykonane na wystawę przez Cyla. Jest kute z kilkuset warstw i z tego co wiem było jedną z ostatnich wykonanych przez niego samurajskich głowni. Było to co prawda ponad 10 lat temu i może coś się zmieniło ale fachowiec będzie wiedział o którą okres produkcyjny tego płatnerza chodzi. Miecz wymaga naprostowania głowni (jest lekko skręcona), ostrzenia, polerowania głowni oraz usunięcia luzu na tsubie. Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam,
spooky
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto w Warszawie naprawia katany
Moge pomuc ale prostowania miecza sie nie podejme, to powinien zrobic kowal ktory wykul glownie gdyz zna najlepiej jej wytrzymalosc i mozliwosci.
  • 0

budo_maciek1230
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto w Warszawie naprawia katany
Moge sie mylic, alez tego co wiem to takie naprostowanie bedzie sie wiazalo z ponownym zahartowaniem glowni.
  • 0

budo_spooky
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto w Warszawie naprawia katany
Hej,

Dzięki Graf za odzew. Chwilowo jestem poza Wawą ale proszę o jakieś namiary do Ciebie. Co do przehartowywania klingi to wydaje mi się, że jest to ostateczność. NIe sądze, żeby ktoś poza płatnerzem który go zrobił podjąłby się tego. Wydaje mi się, że nasi bracia Japończycy musieli mieć jakieś prostrze patenty na tego typu uszkodzenia broni. Słyszałem od kogoś, że tego typu napraw dokonuje się poprzez "przeklepywanie" klingi miekkim drewnianym młotkem na drewnianym klocku / kowadle ale szczegółów nie znam - to już działka płatnerza.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto w Warszawie naprawia katany
Naprostowac miecz mozna bardzo prosto ppo prostu go odgiac w druga strone niz sie wygiol, robi sie to na zimno. Ale oczywiscie jest niebezpieczenstwo pekniecia i dlatego nie znajac mozliwosci danego ostrza nie czuje sie osoba kompetentna. Namiary do mnie znajdziesz tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto w Warszawie naprawia katany
Odgina sie miecz uzywajac dwoch specjalnych kawalkow drewna, na zimno, no ale trzeba to jeszcze umiec robic...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024