Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kendo a kontuzjowane kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr.hurricane
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kendo a kontuzjowane kolana
WItam!
Jestem nowy na Forum Budo, więc nie bijcie za mocno, a ja w zamian przejdę do rzeczy :D .

Otóż, od jakiegośczasu mam za dużo wolnego czasu i chciałbym zacząć ćwiczyć jeszcze jedną sztukę walki oprócz Aikido, którym zajmuję się już od dawna. Zastanawiałem się nad Kendo, bo kocham machać wszelkiego rodzaju kijkami a zwłaszcza jeśli łączy się to z ubrankiem a la Darth Vader :D . Niestety, mam pewne obiekcje od strony zdrowotnej i chciałbym się zapytać Kendoków - weteranów o to, jak sprawa wygląda.
Mianowicie chodzi o kolana. Mam problem z wiązadłami i nie mogę pracować dynamicznie w kącie mniejszym jak 90 stopni. Krótko mówiąc nie ma mowy w moim przypaku o robieniu dynamicznych wypadów jedną nogą do przodu, tak jak np. w tradycyjnej szrmierce (jeśli wiecie co mam na myśli). Oglądałem bardzo wiele filmików z walk Kendo i nie zauważyłem tam, aż tak wielkich wychyleń, ale najlepiej chyba spytać ludzi, którzy w tym siedzą i niejedno przeszli. Do samej sekcji Kendo u siebie w mieście się jeszcze nie fatygowałem bo najpierw chciałbym zasięgnąć Waszej opinii w tej sprawie. Jak to jest z obciążeniami na kolana w Kendo? A jak ogólnie sprawawa ma się z kontuzyjnością wywołaną "zmęczeniem materiału"?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a kontuzjowane kolana
Możesz mieć problemy, bo praca nog w kendo jest sprawa priorytetowa, ale najlepiej zajrzyj na zajecia do najblizszej sekcji kendo, bo i tak przez pierwszy rok treningow podejrzewam, ze nie bedziesz cwiczyl w bogu, a najlepiej samemu sprawdzic...
Mnie nigdy kolana po treningu kendo nie bolaly- ale tez nie mialem ich kontuzjowanych...
  • 0

budo_osukaru
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OBERSCHLESIEN
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a kontuzjowane kolana
Nie kożdy sie rodzi hachidanem Grzesiu ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a kontuzjowane kolana
Wydaje mi sie ze w kendo bardziej narazone na kontuzje sa lokcie oraz sciegna achillesa.
  • 0

budo_mr.hurricane
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a kontuzjowane kolana
No właśnie Szczepanie, też mi się tak wydaje. Z tego co widziałem, to w Kendo nie ma bardzo głębokich wypadów naprzód z ugięciem kolan, ale właśnie to bardzo charakterystyczne "dreptanie" w miejscu i balansowanie na stopach może być dobijające :D . Pozycja w Kendo jest bardzo podobna do pozycji w boksie, z tym, że stopa zakroczna stoi na palcach (przez większość czasu chyba?) i to wydaje mi się, naraża na kontuzje ściągno Achillesa i staw skokowy. Co o tym myślicie?
  • 0

budo_bulder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a kontuzjowane kolana
witam.
rzeczywiscie kolana nie sa az tak obciazone jak np. achilles czy barki i lokcie, ale jak wyzej juz wskazano praca na nogach to podstawa, bez tego ani rusz i jesli byly jakies urazu kolan to moze byc problem. sprobuj w swojej sekcji bez forsowania i zobaczysz.
nie moge sie niestety zgodzic z opinia, ze pozycja w kendo jest podobna do pozycji w boksie, chyba, ze niezrozumialem sensu wypowiedzi, inna jest noga zakroczna ( poza mankutami) w boksie - prawa , w kendo lewa. poza tym z tego co mnie uczono ( co prawda jakies 10 lat temu, ale w dobrej bielskiej szkole) srodek ciezkosci powinien zostac rozlozony, w miare mozliwości na obie nogi natomiast w kendo ( jak ucza mnie teraz) ciezar ciala spoczywa w pierszej fazie na nodze zakrocznej z ktorej nastepuje atak ( wybicie, odepchniecie) a nastepnie dopiero przechodzi na obie nogi aby wrocic znow na zakroczna, stad tez kontuzje achillesa- trzeba dobrze rogrzac.
niestety moja przygoda z kendo trwa dopiero pól roku i nie chce sie wymadrzac, ale dlugie lata pzyzwyczajen z boksu pokutuje, co powoduje, ze mam duzo problemu z przestawieniem sie w " chodzeniu" stad moja dygresja.
ale kendo to piekny sport, wiec warto udac sie na trening i sprobowac.
zycze braku urazów i wiele satysfakcji z terningow
pozdrawiam
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a kontuzjowane kolana
Siema
Zdarzyło mi sie liznąć boksu i od jakiegoś czasu "liże" kendo i moje osobiste spostrzeżenie jest takie, że praca nóg jest bardzo podobna w boksie i kendo. Pomijając to która noga jest zakroczna to reszta jest mocno w tym samym guście. Wogóle praca ciałem itp rzeczy sa podobne. W końcu boks to szermierka na ręce a i kendo da się w pewnych aspektach przećwiczyć bez miecza...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024