Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie tendencyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Pytanie tendencyjne
Kashima Shin Ryu czy Yagyu Shinkage Ryu?

Pytam całkiem na poważnie, gdyż te dwie szkoły są dla mnie dostępne, a od września chciałbym rozpocząć naukę w jednej z nich. Bardzo podobają mi się kata Kashima, nieciekawie natomiast wyglądają te z Shinkage. Ale już np. zasłony demonstrowane w którymś numerze Budojo są całkiem, całkiem.

W każdym razie pytanie tendencyjne, ale proszę o wygłoszenie swojej opinii, najlepiej popierając ją jakimiś argumentami. ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
Co jest wazne to instruktor a nie to czy cwiczania 'wygladaja' cool. To co wyglada super dla poczatkujacego moze byc totalnym badziewiem dla kogos kto sie na tym choc troche zna.

Polecalabym zaznalomic sie dokladnie z poziomem intruktora, skad czerpie wiedze, jakie ma stopnie i od kogo itd. W Koryu, bo to zamierzasz sie uczyc, jednym z najwazniejszych skladnikow jest linia przkazywania wiedzy, bo tylko ona gwarantuje ze to co sie uczysz ma sens -- poniewaz sprawdzic tego nie mozna realnie, wojen na miecze ostatnio zbraklo na magazynie.....
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
Yagyu Shinkage Ryu - prowadzi pan Janusz Szymankiewicz, u kogo się u czył nie wiem, ale na pewno nazwisko jest znane.

Kashima Shin Ryu - nie pamiętam w tej chwili nazwiska, w każdym razie w Centrum Aikido Aikikai w Warszawie odbywają się zajęcia. Z tego co mi wiadomo, to prowadzący odbierał nauki u pana Jerzego Pomianowskiego, który skolei uczył się u sensei Inaba Minoru (ale upewnię się jeszcze).
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
Drobne sprostowanie po poznaniu faktów: Sebastian (o nazwisko nie dopytałem), uczący Kashima w CAA, nie pobierał nauk u p. Pomianowskiego, a u sensei Christiana Tisser (który, oczywiście, uczył się bezpośrednio u sensei Inaba Minoru).

A p. Szymankiewisz przewodzi Marobashikai Polska, podległe pod Marobashikai w Japonii oczywiście, w ramach Stowarzyszenia Atletycznego Ving Tsun w Polsce.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
Sensei Jerzy Pomianowski jest uczniem Sensei Inaba Minoru. I prowadzi zajecia w osrodku budojo. Reszta zgadza sie z tym co napisales.
Jesli moge dodac cos od siebie to wlasnie jestem po stazu z sensei Inaba i musze powiedzec ze postawa jak i sama osoba senseia utwierdzila mnie w slusznosci wybranej szkoly. Naprawde niesamowity czlowiek.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
Nie przeczyłem, że sensei Pomianowski jest uczniem sensei Inaba. Sprostowałem tylko, że osoba, u której najprawdopodobnie będę się uczył już niedługo, nie uczyła się u niego (jak pierwotnie napisałem), a u sensei Tissier.

W każdym razie też skłaniam się mocno ku Kashima, nie tylko z powodu bezpośredniości przekazu. ;)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
Tylko napisalem gdzie uczy sensei Pomianowski nic nie mialem na mysli wiecej.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
No i git. :)

Pytanie do Ciebie, skoro trenujesz Kashima (w Budojo?): czy są u was elementy iaido/jutsu w ramach zajęć Kashima? Albo Nihon Kendo Kata?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
Tak i nie. Tak bo oficjalnie zajecia z iaido sa w programie, nie bo malo osob jest tym zainteresowane i czasem sie nie odbywaja. Tak bo ponoc maja od nowego roku stac sie obowiazkowa integralna czescia treningu, nie bo to dopiero plany.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
:D

Ale NKK nie?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
Nie, choc nie wykluczone ze jakby poprosic senseia to by pokazal. Ale tu pewnosci juz nie mam i niechce nic mowic.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
Jasna sprawa. Dzięki za info (będę miał jakieś porównanie jak podejmę naukę u siebie). :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie tendencyjne
No i dupa, bo zmienił się dzień treningów w tym roku szkolnym i nie pasuje mi ani trochę (a tylko raz w tygodniu jest). Trzeba będzie poczekać kolejny roczek, bo tylko na takie trenowanie "mimochodem" (po treningu aikido, kiedy już jestem w dojo, tak jak było w zeszłym roku) mam czas. :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024